Jump to content

2in1 sim


Nosferatu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο HD μου υπήρχε πρόβλημα στις αρχές όπου μετά απο αλλαγή γραμμής νέκρωνε το ακουστικό και το bluetooth. Με αλλαγή radio έστρωσε, πιστεύω ότι το HD2 δεν θα πρέπει να αντιμετωπίζει τέτοια προβλήματα καθώς έχει νεότερη radio version.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 779
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

Μερικές ερωτήσεις αν έχετε την καλοσύνη!

1) Δουλεύει συμβόλαιο cosmote + whatsup σε 1 κάρτα σε iphone;

2) είναι ενεργή μόνο η 1 γραμμή; π.χ αν σε καλούν στην 2η γραμμή θα βγαίνει σαν απενεργοποιημένο;

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μερικές ερωτήσεις αν έχετε την καλοσύνη!

1) Δουλεύει συμβόλαιο cosmote + whatsup σε 1 κάρτα σε iphone;

2) είναι ενεργή μόνο η 1 γραμμή; π.χ αν σε καλούν στην 2η γραμμή θα βγαίνει σαν απενεργοποιημένο;

2. ειναι και οι 2 ενεργες αλλα μπορεις μονο απο την κυρια που εχεις εκεινη την ωρα να κανεις κληση. στην ουσια η δευτερη γραμμη ειναι προοθημενη στην πρωτη. η δευτερη δεν μπορει να δεκτη μυνηματα. μονο οταν την ορισης πρωτη !!

Link to comment
Share on other sites

Δέχεται μηνύματα, αλλά δεν τα βλέπει μέχρι να οριστεί σαν κύρια ( για να ακριβολογούμε δηλαδή ).
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να έχω δύο ίδιες 2in1 (ταυτόχρονη χρήση και των δύο υπηρεσιών). Δεν γίνεται ε? Κρρρρρρρίμα...
Link to comment
Share on other sites

ΑΡΑ τι λέμε ..... my way+watch up .. το Q-tel άκρη

 

μπορώ να βάλω στην κάρτα my way την watch up....

 

γμτ δεν κατάλαβα πως να το θέλω :wacko:

 

 

ειπαρχει χρέωση ??

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχο το SONY ERRICSON G705 και για να γεινει η αλλαγη γραμης κανει επανεκιννηση . Γνωριζει κανεις συσκευες που να το κανουν χωρις επανεκιννηση ??

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γινεται σε 2ιν1 να εχω WU και cosmokarta και να μπορω να ενεργοποιω το 0.01/λεπτο και να εχω ολα τα μπονους?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

γινεται σε 2ιν1 να εχω WU και cosmokarta και να μπορω να ενεργοποιω το 0.01/λεπτο και να εχω ολα τα μπονους?

 

Το 0.01/λεπτο δε θα ισχυει.

Link to comment
Share on other sites

γινεται σε 2ιν1 να εχω WU και cosmokarta και να μπορω να ενεργοποιω το 0.01/λεπτο και να εχω ολα τα μπονους?

μπορεις να εχεις 2 νουμερα αλλα της ιδιας εταιρειας.

Link to comment
Share on other sites

Έχω σε 2in1 μια σύνδεση και ένα whatsup. To whatsup δεν το χρησιμοποιώ για τίποτα άλλο παρά για να δέχομαι κλήσεις από ένα άτομο που έχει επίσης whatsup και έχει δωρεάν λεπτά να με παίρνει.

 

Έστω πως έχω ενεργοποιημένη τη σύνδεση και προώθηση από whatsup σε σύνδεση μόνιμα. Όταν με παίρνει το άλλο whatsup στο δικό μου whatsup θα μπορεί να γίνεται η κλήση με τις τζάμπα χρεώσεις του whatsup χωρίς να χρεώνομαι εγώ (σε σύνδεση ή whatsup) ή το άλλο whatsup; Γιατί μου φαίνεται "too good to be true";

Link to comment
Share on other sites

Έχω σε 2in1 μια σύνδεση και ένα whatsup. To whatsup δεν το χρησιμοποιώ για τίποτα άλλο παρά για να δέχομαι κλήσεις από ένα άτομο που έχει επίσης whatsup και έχει δωρεάν λεπτά να με παίρνει.

 

Έστω πως έχω ενεργοποιημένη τη σύνδεση και προώθηση από whatsup σε σύνδεση μόνιμα. Όταν με παίρνει το άλλο whatsup στο δικό μου whatsup θα μπορεί να γίνεται η κλήση με τις τζάμπα χρεώσεις του whatsup χωρίς να χρεώνομαι εγώ (σε σύνδεση ή whatsup) ή το άλλο whatsup; Γιατί μου φαίνεται "too good to be true";

Σωστά, με πάγιο 2 ευρώ το μήνα στο συμβόλαιο. Αλλά μόνο για κλήσεις και όχι για μηνύματα. Φυσικά να είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία 2in1.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται αυτό που λες. Απλά μόνο για κλήσεις. Ούτε μηνύματα, ούτε βίντεο κλήσεις. Μηνύματα δεν προωθούνται και οι βίντεο κλήσεις χρεώνονται στην WU σου (σαν κανονική προώθηση κλήσης). Το ίδιο σύστημα με αυτό που θέλεις να κάνεις έχω εγώ.
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια, είναι ακριβώς αυτό που ήθελα. Δε με νοιάζουν sms/video κλήσεις οπότε με βολεύει απόλυτα. Νομίζω πως αρκετός κόσμος δεν έχει σκεφτεί (ή ανακαλύψει) τον συνδυασμό αυτό και θα μπορούσε να γλιτώσει χρήματα.
Link to comment
Share on other sites

Σωστά, με πάγιο 2 ευρώ το μήνα στο συμβόλαιο. Αλλά μόνο για κλήσεις και όχι για μηνύματα. Φυσικά να είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία 2in1.

 

Ισχύει σίγουρα αυτό με τα 2 ευρώ το μήνα έξτρα χρέωση;Γιατί εγώ νομιζω ότι το 2 in 1 είναι τζάμπα.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει σίγουρα αυτό με τα 2 ευρώ το μήνα έξτρα χρέωση;Γιατί εγώ νομιζω ότι το 2 in 1 είναι τζάμπα.

ειναι τζαμπα αν και οι 2 αριθμοι που εχει η καρτα ειναι καρτοκινητα.

αν εστω ενας ο ενας ειναι συμβολαιο τοτε υπαρχει χρεωση 1,66€

Link to comment
Share on other sites

Είναι χωρίς πάγιο για εταιρικούς πελάτες.

Σε περίπτωση που έχεις δύο γραμμές καρτοκινητού, δεν έχει πάγιο αλλά πληρώνεις την κάρτα sim νομίζω.

Και σωστά αναφέρθηκε το πάγιο της υπηρεσίας είναι όχι 2 αλλά 1,66 με ΦΠΑ (1,4 + 0,266 ΦΠΑ = 1,66)

Edited by mourtzman
Link to comment
Share on other sites

Σωστά, με πάγιο 2 ευρώ το μήνα στο συμβόλαιο. Αλλά μόνο για κλήσεις και όχι για μηνύματα. Φυσικά να είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία 2in1.

 

1,66 το μηνα ειναι το παγιο της 2 σε 1 οικιακους κ δωρεαν στους εταιρικους και στα καρτοκινητα-καρτοσυμβολαια(πχ αν εχεις 2 καρτοτηλεφωνα στη 2 σε 1 ,η ενα καρτοσυμβολαιο και ενα καρτοκινητο),επισης για τα μυνηματα γυρνας την γραμμη και τα λαμβανεις-δαβαζεις..αν εχεις υπαρχουσα γραμμη με απλη σιμ κανεις αλλαγη καρτας (στοιχιζει 13,99ευρω η αγορα της νεας σιμ )και βαζεις ενα δευτερο αριθμο cosmote σαυτη...αν κανεις ομως νεα γραμμη η φορητοτητα ζητας να σου βαλουν αυτη τη σιμ και ειναι δωρεαν..ειτε κανεις φορητοτητα σε καρτα ειτε σε συνδεση cosmote..

Edited by stathis334
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια 2 σε 1 με whats up στο παρασκήνιο και πρωτη την Cosmocarta.

 

Εχω την υποψία οτι οταν δεχομαι κλησεις στο what's up ενω ειναι στο παρασκηνιο, επωφελουμαι το bonus εισερχομενων της Cosmocarta. Υποθετω οτι κανει εκτροπή δωρεαν αλλα καταγραφεται ο χρόνος ομιλίας αρα το περνα σαν κλήση στην Cosmocarta.

 

Ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Καλή ερώτηση, προτείνω να καλέσεις στο 1313 και να τους ρωτήσεις. Λογικά, πρέπει να ισχύει αυτό που λες, καθώς ο αριθμός cosmoκάρτα δέχεται τη κλήση, δεν είναι κοινός αριθμός cosmoκάρτα και what's up.
Link to comment
Share on other sites

Καλή ερώτηση, προτείνω να καλέσεις στο 1313 και να τους ρωτήσεις. Λογικά, πρέπει να ισχύει αυτό που λες, καθώς ο αριθμός cosmoκάρτα δέχεται τη κλήση, δεν είναι κοινός αριθμός cosmoκάρτα και what's up.

 

Δεν τους το λέω με την καμμία :lol:

Link to comment
Share on other sites

Cosmote 2in1 σε Iphone 3g.

 

Nα ρωτησω παιδια..

 

γινεται καπως να απαλλαγω απο αυτο το σπαστικο και χρονοβορο ανοιξε κλεισε του iphone καθε φορα που θελω να περασω απο τη μια γραμμη στην αλλη? κανα τρικ η κανενα προγραμμα??

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει σχετικο θεμα για 2sim in 1.

δεν μπορεις να κανεις κατι. γινεται απο το δικτυο νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...