Jump to content

2in1 sim


Nosferatu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειχα παθει κατι αναλογο

στην δικια μου περιπτωση δεν ηξερα οτι δεν μπορεις να εχεις προγραμμα 1 λεπτο (cent) για καθε λεπτο ομιλιας με δυο νουμερα

εγω το δηλωσα κανονικα και νομιζα οτι ειμουν οκ, αλλα μου ακυρωθηκε ετσι η δωρεαν προωθηση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 779
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την βοήθεια !

μίλησα με το τμημα εξ. και μου ειπαν οτι είχε ακυρωθεί η δωρεάν πρωώθηση και μου επίστρέψαν τα λεφτά που είχαν χρεωθεί άσκοπα! :)

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια να ρωτησω και γω κατι. εχω ενα sony ericsson k770i. Θελω να κανω 2σε1 sim με cosmote. Το θεμα ειναι οτι η συσκευη μου ειναι vodafone live. Χθες εβαλα μια καρτα cosmote 2σε1 ενος φιλου. Λειτουργουσε κανονικα κ εκανε προωθησεις αλλα δεν εμφανιστηκε το μενου της cosmote που επιλεγεις γραμμη και κανεις ρυθμισεις. Αυτο θέλει κάποια ειδικη ρύθμιση απο κατάστημα? και ξερει κανεις αν μπορει να γινει σε συσκευη vodafone live?

 

Επίσης μπορω να βάλω τον ενα αριθμο cosmoκαρτα χωρις ενεργοποιημενο προγραμμα και στο αλλο whatsup με ενεργοποιημενη την υπηρεσια 2009? χρεωνομαι κ στην cosmoκαρτα αν γινει προωθηση?

 

Κ κατι τελευταιο, αν κανω βιντεο κλησεις απο το whatsup κανονικα δεν χρεωνομαι, μονο αν με παρουν με βιντεοκληση και εγω το εχω γυρισμενο στο αλλο νουμερο και γινει προωθηση, ετσι?

 

Ευχαριστω !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δουλεύει κανονικά στο iphone φίλε μου και αν έχεις και το 3g ενεργοποιιμένο δεν χρειάζεται να κάνεις reboot αλλάζει η γραμμή κανονικά.

 

Φίλε κ εγώ προσπάθησα πριν λίγο να το κάνω και δεν έβρισκε δίκτυο.. Πήρα και στην Cosmote και μου είπαν ότι το iphone δεν υποστηρίζει το Cosmote 2 in 1.. Μπορείς να μου πεις τι ακριβώς κάνεις βήμα βήμα? Το 3g πρέπει να είναι υποχρεωτικά ενεργοποιημένο?

Link to comment
Share on other sites

θελει επαννεκινηση αν ειναι σε 2G και αν ειναι σε 3G δεν χρειαζεται τιποτα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Φίλε κ εγώ προσπάθησα πριν λίγο να το κάνω και δεν έβρισκε δίκτυο.. Πήρα και στην Cosmote και μου είπαν ότι το iphone δεν υποστηρίζει το Cosmote 2 in 1.. Μπορείς να μου πεις τι ακριβώς κάνεις βήμα βήμα? Το 3g πρέπει να είναι υποχρεωτικά ενεργοποιημένο?

 

Αυτό που παρατήρησα είναι για να αλλάξει η γραμμή, αν έχεις pin ίσως χρειάζεται επαννεκίνηση η συσκευή. πας ρυθμίσεις- τηλέφωνο -εφαρμογές sim -cosmote 2in1 - ενργοποίηση και επιλέγεις τη γραμμή που θέλεις.. Περιμένεις κάποια δευτερόλεπτα

και μόλις σου βγαλει " Η μεταφορά της γραμμής ήταν επιτυχής" τότε όλα οκ! Try it!

 

Δουλεύει 100% με το Cosmote 2in1. Μην ακούς τι λένε οι άχρηστοι...επειδή δε το γράφει η λίστα τους δε σημαίνει ότι δε δουλεύει..

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό?? Το έχεις δοκιμάσει? Σε ρωτάω γιατί από την Cosmote μου είπαν ότι δεν γίνεται και με προβλημάτισε λιγάκι..

 

Φίλε μου, τον τελευταίω 1,5 μήνα έχω το Cosmote 2 in 1 και Iphone 3g. Δε μπορώ να σου πω κάτι άλλο... κάνε τα βήματα που έγραψα..

Link to comment
Share on other sites

με windows mobile το εχει δοκιμασει κανενας;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Απ' 'οτι λένε στο omniacs.net παίζει σε Όμνια άψογα. Κάποιος έχει ανεβάσει και σχετικό βίντεο...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

για το hp αναφερομαι. αν και λογικα αφοτυ παιζει στο omnia.. θα το δοκιμασω και θα επανελθω..(σε κανα 2 μερες οχι τωρα)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

με windows mobile το εχει δοκιμασει κανενας;

 

ναι (qtek s200).

κανένα πρόβλημα, με δικό του menu μέσα από τα winmo: cosmote-->cosmote 2in1-->ενεργοποιηση--> και είτε "γραμμη "private" σκέτη, είτε "γραμμη "private" με γραμμη "office"

αναμονή 1,5-2,5' για να φύγει το sms (stk service) μέχρι να ενεργοποιηθεί η 2η γραμμή

δυστυχώς, μόνο για κλήσεις, όχι για sms, διότι πώς αλλιώς να αυξήσουν μερίδια σε νέες συνδέσεις

για τον ίδιο λόγο δηλ. που δε βγαίνουν συσκευές dual sim παράλληλης λειτουργίας (παρά μόνο samsung, eten/acer DX900 και αθάνατες κινεζιές)

Ψάχνεις F2G€10/300', F2G€30, κλπ δυσεύρετα καρτοκινητά όλων των εταιριών ή εύκολα νούμερα;
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν για να μη μας λένε στη cosmote μαλα...ς

το νοκια 5800 ειναι 100% συμβατό με το 2 in 1.

αν και δεν είναι στη λίστα συμβατότητας της cosmote

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και Καλό Πάσχα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν παίζει καμμιά κρυφή χρέωση στο Cosmote 2 in 1, γιατί ενώ έχω στη μία γραμμή whats up και στην άλλη το εταιρικό, και έχοντας ενεργοποιημένη την υπηρεσία των 1000 λεπτών ομιλίας προς άλλα whats up, έκανα έναν έλεγχο για το υπόλοιπο των χρημάτων και είδα πως ενώ έχω μιλήσει μόνο προς αριθμούς whats up, (συγκεκριμένα μόνον σε έναν), το υπόλοιπο μειώθηκε κατά 4 € από τον τελευταίο έλεγχο. Η Cosmote μου είπε ότι δεν χρεώνομαι προς whats up αφού έχω ενεργοποιημένη την υπηρεσία των 1000 λεπτών δωρεάν ομιλίας και θα το ψάξουν. Σιγά μην το ψάξουν ... τέλος πάντων. Για αυτό ρωτάω εδώ .... τους ειδήμονες. ;) Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, τον τελευταίω 1,5 μήνα έχω το Cosmote 2 in 1 και Iphone 3g. Δε μπορώ να σου πω κάτι άλλο... κάνε τα βήματα που έγραψα..

 

Φίλε μου πολύ καθησυχαστική η πληροφορία σου.Μία ερώτηση ακόμα.Το χεις πάρει απο cosmote (το iphone) ή απ' έξω και μετά "σπάσιμο"? Σκέφτομαι να το πάρω απ' έξω οπότε να ξέρω τί να κάνω.

 

Ευχαριστώ πολύ και καλό Πάσχα σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

ναι (qtek s200).

κανένα πρόβλημα, με δικό του menu μέσα από τα winmo: cosmote-->cosmote 2in1-->ενεργοποιηση--> και είτε "γραμμη "private" σκέτη, είτε "γραμμη "private" με γραμμη "office"

αναμονή 1,5-2,5' για να φύγει το sms (stk service) μέχρι να ενεργοποιηθεί η 2η γραμμή

δυστυχώς, μόνο για κλήσεις, όχι για sms, διότι πώς αλλιώς να αυξήσουν μερίδια σε νέες συνδέσεις

για τον ίδιο λόγο δηλ. που δε βγαίνουν συσκευές dual sim παράλληλης λειτουργίας (παρά μόνο samsung, eten/acer DX900 και αθάνατες κινεζιές)

Ο λόγος που δεν υποστηρίζεται η εκτροπή sms είναι γιατί δεν υποστηρίζεται από τα gsm δίκτυα κάτι τέτοιο σαν υπηρεσία με αντίθεση με τις κλήσεις φωνής που υποστηρίζεται.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και Καλό Πάσχα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν παίζει καμμιά κρυφή χρέωση στο Cosmote 2 in 1, γιατί ενώ έχω στη μία γραμμή whats up και στην άλλη το εταιρικό, και έχοντας ενεργοποιημένη την υπηρεσία των 1000 λεπτών ομιλίας προς άλλα whats up, έκανα έναν έλεγχο για το υπόλοιπο των χρημάτων και είδα πως ενώ έχω μιλήσει μόνο προς αριθμούς whats up, (συγκεκριμένα μόνον σε έναν), το υπόλοιπο μειώθηκε κατά 4 € από τον τελευταίο έλεγχο. Η Cosmote μου είπε ότι δεν χρεώνομαι προς whats up αφού έχω ενεργοποιημένη την υπηρεσία των 1000 λεπτών δωρεάν ομιλίας και θα το ψάξουν. Σιγά μην το ψάξουν ... τέλος πάντων. Για αυτό ρωτάω εδώ .... τους ειδήμονες. ;) Ευχαριστώ.

 

 

Μιλα με την εξυπηρετηση πελατων whats up και πες τους να σου ξαναενεργοποιησουν την δωρεαν πρωωθηση γιατι εχεις εταιρικό πρόγραμμα.

 

βασικα αν κατάλαβα καλα εχεις το εταιρικό σαν κυρια γραμμή και σαν δευτερη το whats up σωστα?

και οταν σε περνουν σε whats up και κανει πρωωθηση στην πρώτη γράμμη τότε χρεώνεσαι?

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Στο 2in1 δεν παίζει καμμία κρυφή χρέωση. Αν κατάλαβα καλά εχοντας ενεργή γραμμή το what's up έκανες κλήσεις προς what's up και χρεώθηκες. Εδώ δεν εμπλέκεται η υπηρεσία 2in1 καθόλου οποτε ΚΑΚΩΣ χρεώθηκες. Εκτος κι αν έχεις κάνεις κανένα λάθος σε ότι αφορά την υπηρεσία 1000'.

 

Μήπως είχες ενεργή την γραμμή του εταιρικού και σε πήραν βιντεο-κλήση στο what's up????

Γιατί οι βίντεο κλήσεις δεν προωθούνται δωρεάν...

 

Άλλη λύση δεν βρίσκω...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας. Θα το ψάξω και ελπίζω να βρω τη λύση. Και πάλι Καλό Πάσχα σε όλους σας.
Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που δεν υποστηρίζεται η εκτροπή sms είναι γιατί δεν υποστηρίζεται από τα gsm δίκτυα κάτι τέτοιο σαν υπηρεσία με αντίθεση με τις κλήσεις φωνής που υποστηρίζεται.

 

οκ, να το δεχτώ, διότι δεν είμαι ειδικός, όχι όμως να το πιστέψω εύκολα. σήμερα, με τεχνολογίες τύπου push/ pull mail και ανταγωνισμό από blackberry, μια απλή προώθηση δεδομένων (απλό text ελαχίστων χαρακτήρων) και μάλιστα στο ίδιο το δικό της δίκτυο μέσω 2σε1 sim, νομίζω είναι εφικτή. στη χειρότερη, θα μπορούσαν να βάλουν ακόμη κι έναν ενδιάμεσο sms server (όπως αυτούς που βομβαρδίζουν με sms campaigns) να κάνει τη δουλειά.

Ψάχνεις F2G€10/300', F2G€30, κλπ δυσεύρετα καρτοκινητά όλων των εταιριών ή εύκολα νούμερα;
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ανταγωνισμός υφίσταται απο τα Blackberry? Εντελώς διαφορετικές υπηρεσίες και μάλιστα υπάρχει η απάντηση στα Blackberry και ονομάζεται wireless internet. Επειδή κι εγώ δεν είμαι ειδικός, αν κάνω κάπου λάθος, με διορθώνεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά έκανα σήμερα το i35 και το έβαλα σε μια 2in1 με ένα whats up...κ έχω το iphone 3g...αλλά όταν κάνω την αλλαγή γραμμής μου βγάζει χωρίς υπηρεσία κ για να δουλέψει θέλει το κινητό reboot...είναι φυσιολογικό?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...