Jump to content

Landvo L500s


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,μόλις παρέλαβα ένα άσπρο από everbuying ,το όποιο μου στοίχισε 53 ευρώ,το κινητό για τα λεφτά του είναι πολύ καλό,στην πλοήγηση πάει αρκετά γρήγορα,η φωτογραφική αρκέτα καλή όπως και η οθόνη του,σε συγκρισή με τα λεφτα του είναι πάρα πολύ καλή αγορά,περισσότερα όταν το επεξεργαστώ καλύτερα. Edited by juventinos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 195
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μολις παρελαβα,παραγγελια απο Gearbest.Την εκανα 29/4,στις 13/4 πηρα tracking number,15/4 μπηκε αεροπλανο με Singpost που πληρωσα (0.29$),19/4 εκλεισε απο ΚΔ Αττικης.

Πρωτες εντυπωσεις οι συνηθισμενες απο την μεχρι τωρα εμπειρια μου με τα Landvo.Αξιοπιστα,ποιοτικα και παρα πολυ καλα εως εξαιρετικα vfm.

Hχειο ακουστικο πεντακαθαρο,μεγαφωνο δυνατο,σημα κινητης πολυ καλο.Η οθονη ειναι μια χαρα.Η καμερα κλασσικη 5ΜΡ,αρκετα καθαρη.

Η συσκευη εχει παχος και βαρος,πιθανων ιδιο με το L550.Δεν ειναι λεπτη οσο το Μlais M9 αλλα δεν φτανει το THL4000.Καθεται ωραια στο χερι και σ αυτο βοηθαει το καπακι που ειναι ματ και δεν αφηνει δαχτυλιες.

Για τα περαιτερω το απογευμα.Θηκη σιλικονης και handsfree μεσα στη συσκευασια.

Καλά τώρα τρελάθηκα τόσο γρήγορα ;; Αθήνα και εγώ αυτές τις ημερομηνίες έκανα παραγγελία και πήρα tracking number αλλά δεν είδα κάτι άλλο να κινήτε εκτοτε στη μεταφορά ........ :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι, μόλις το παρήγγειλα από GearBest. 60.50 Ευρώ.

Είχα το elephone P10c, από τα πιο λεπτά κινητά αλλά δυστυχώς έσπασα την οθόνη και χρειάστηκα καινούργιο.

Δεν ήταν κ η καλύτερη επιλογή το P10c. Ελπίζω αυτό να είναι καλύτερη επιλογή και το συντομότερο να έρθει.

 

Navigation κάνει το L500s ? Μέσω 3g βρίσκει location ? Κλειδώνει δορυφόρους για πλοήγηση google maps?

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Τα παιδιά είναι... χαρά ! :hypno:

iPhone 6

Link to comment
Share on other sites

εγω πριν 2 μερες εκανα παραγγελια απο gearbest με NL ακομη δεν μου εστειλαν αριθμο αποστολης!πιστευω αφου πηρατε να γινει και με εμενα συντομα!εμενα 59.22 μου στοιχισε!
Link to comment
Share on other sites

order Apr 29, 2015 15:15:08 PM

SingPost Registered : May 12, 2015 14:52:00 PM PST -->> RF331095899SG

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 13-05-2015 10:59 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 19-05-2015 18: ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΠΑΤΡΑ Κ Δ 20-05-2015 7: ΠΑΤΡΑ Κ Δ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 20-05-2015 07:47 Μ.Δ. ΠΑΤΡΑΣ

ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ 20-05-2015 12:31 Μ.Δ. ΠΑΤΡΑΣ

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ-ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ 21-05-2015 13:18 ΠΑΤΡΑΣ (4) - ΕΛΤA

 

Δεν ημουν χθες στο σπιτι μου για να το παραλαβω και πηγα σημερα στο ταχυδρομειο και το πηρα.

Θα το δοκιμασω 1-2 μερες και μετα θα γραψω την αποψη μου.

 

Εδω θα δειτε πως ειναι και τι περιεχει η συσκευασια σε αυτο που παρελαβα

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη χρήση του τηλεφώνου δεν βλέπω σωστά πατήματα (touch) στην οθόνη.

Μπορεί κάποιος κάτοχος να κατεβάσει από το play την εφαρμογή yet another multitouch test https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rn.yamtt και να κάνει τεστ "touch test" και "paint test" ?. Στο δικό μου βλέπω ότι χάνει αρκετά,,,,

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη χρήση του τηλεφώνου δεν βλέπω σωστά πατήματα (touch) στην οθόνη.

Μπορεί κάποιος κάτοχος να κατεβάσει από το play την εφαρμογή yet another multitouch test https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rn.yamtt και να κάνει τεστ "touch test" και "paint test" ?. Στο δικό μου βλέπω ότι χάνει αρκετά,,,,

 

μηπως φταιει η ζελατινα???γενικα πως το βλεπεις το τηλεφωνο???το μονο προβλημα που εντοπισες ειναι αυτο με την οθονη???

ισως βοηθησει αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=redpi.apps.touchscreencalibration

Link to comment
Share on other sites

order Apr 29, 2015 15:15:08 PM

Εδω θα δειτε πως ειναι και τι περιεχει η συσκευασια σε αυτο που παρελαβα

 

Μόνο 2GB είναι η ROM για εφαρμογές? :rotfl: Το σκεφτόμουν για τη μικρή μου αδερφή, αλλά μόλις το είδα αυτό, έφαγε άκυρο κατευθείαν, πριν της το δείξω... :p Κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

μηπως φταιει η ζελατινα???γενικα πως το βλεπεις το τηλεφωνο???το μονο προβλημα που εντοπισες ειναι αυτο με την οθονη???

ισως βοηθησει αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=redpi.apps.touchscreencalibration

Δεν ξερω αν φταιει η ζελατινα.

Γενικα η ποιοτητα της οθονης δεν μου αρεσει, υπο γωνιες δειχνει να γιαλιζει και να χανει σε αποδοση ποιοτητας.

Ευχαριστω για την προταση εφαρμογης, δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου αλλα ισως να εφτιαξε λιγο.

Το εδειξα σε εναν φιλο μου που δεν ασχολειται και του ειπα να τσεκαρει το touch στην οθόνη, μου ειπε οτι δεν του κακοφαινεται.

Μόνο 2GB είναι η ROM για εφαρμογές? :rotfl: Το σκεφτόμουν για τη μικρή μου αδερφή, αλλά μόλις το είδα αυτό, έφαγε άκυρο κατευθείαν, πριν της το δείξω... :p Κρίμα...

Το Doogee DG750 Iron εχει συνολικο χωρο 1,14gb το UleFone Be X 6,03gb και το THL 4000 1,97gb :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν φταιει η ζελατινα.

Γενικα η ποιοτητα της οθονης δεν μου αρεσει, υπο γωνιες δειχνει να γιαλιζει και να χανει σε αποδοση ποιοτητας.

Ευχαριστω για την προταση εφαρμογης, δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου αλλα ισως να εφτιαξε λιγο.

Το εδειξα σε εναν φιλο μου που δεν ασχολειται και του ειπα να τσεκαρει το touch στην οθόνη, μου ειπε οτι δεν του κακοφαινεται.

 

Το Doogee DG750 Iron εχει συνολικο χωρο 1,14gb το UleFone Be X 6,03gb και το THL 4000 1,97gb :)

 

Τον χαλαη που με 60ε παιρνης 5ιντσο οχταπυρηνο και με 2g rom μαλλον.

Link to comment
Share on other sites

Τον χαλαη που με 60ε παιρνης 5ιντσο οχταπυρηνο και με 2g rom μαλλον.

Ποιον χαλαει ? δεν καταλαβα, τι θες να πεις ?

 

Το γραφεις με δοση χιουμορ, ειρωνικα, τι ?

 

Πραγματικα δεν καταλαβα την ουσια στα γραφομενα σου :confused::O

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ποιον χαλαει ? δεν καταλαβα, τι θες να πεις ?

 

Το γραφεις με δοση χιουμορ, ειρωνικα, τι ?

 

Πραγματικα δεν καταλαβα την ουσια στα γραφομενα σου :confused::O

 

Χιουμοριστικα το λεω στο αλλο παλικαρι που ελεγε οτι εχει μονο 2g rom για εφαρμογες.Ηθελα να ξερα τι προκειται να το φορτωση

Link to comment
Share on other sites

Ωραία

 

Το θέμα με την οθόνη το ανέβασα για να το δείτε και να μου πείτε τη γνώμη σας

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ωραία

 

Το θέμα με την οθόνη το ανέβασα για να το δείτε και να μου πείτε τη γνώμη σας

 

Χμμ οντως χανει αρκετα το touch του..Επικοινωνησες με το καταστημα που το πηρες?

Edited by mitsospap
Link to comment
Share on other sites

Χμμ οντως χανει αρκετα το touch του..Επικοινωνησες με το καταστημα που το πηρες?

Δεν εχω ενημερωσει το καταστημα. Εχω μια υποψια παντος επιδη βλεπω οτι ο φορτιστης του εχει καποιες φθορες και δειχνει να ειναι δουλεμενος. Παρακαλω να μην <<επικρατησει πανικος>> μεχρι να βγαλω και καποια αλλα συμπερασματα. Περιμενω αλλο ενα ιδιο τηλεφωνο απο το ιδιο καταστημα.

δοκιμασε και στις ακρες τις οθονης φιλε και δες μηπως χειροτερευει εκει.

Θα το δοκιμασω το απογευμα γιατι το εχω στο αμαξι το τηλεφωνο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε και στις ακρες τις οθονης φιλε και δες μηπως χειροτερευει εκει.

Στις ακρες δεν ειδα καποιο ιδιαιτερο προβλημα

Από GPS μήπως το δοκίμασε κανείς να πει καμιά λεπτομέρεια :)

Εχει λιγο αργο κλειδωμα αλλα κραταει ψηλο snr και δεν με προβληματισε σε μια μικρη βολτα που το δοκιμασα..

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωσή σας, το GEARBEST ΔΕΝ έχει στοκ.

Θα παραλάβει σε μια βδομάδα περίπου μου είπαν.

Εγώ παρήγγειλα από 21/5 κ μέχρι τώρα... αναμονή.

Τα παιδιά είναι... χαρά ! :hypno:

iPhone 6

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα από το dealmachine, είναι αξιόπιστο ? γιατί μετά την αγορά του κινητού δεν απαντάνε στις ερωτήσεις. Τους είπα να το στείλουν χωρίς tracking number. υπάρχει κίνδυνος να μην έρθει? δεν θα έρθει σαν συστημένο?
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα από το dealmachine, είναι αξιόπιστο ? γιατί μετά την αγορά του κινητού δεν απαντάνε στις ερωτήσεις. Τους είπα να το στείλουν χωρίς tracking number. υπάρχει κίνδυνος να μην έρθει? δεν θα έρθει σαν συστημένο?

 

Φυσικα δεν θα ερθει σαν συστημενο χωρις tracking number κι αν στο παρει κανεις η χαθει που θα το ψαξεις να το βρεις?Πρωτη φορα το ακουω αυτο.Αν και νομιζω οτι απο μονοι τους τα στελνουν με νουμερο,ρωτακαι διορθωσετο αν οχι

Edited by daydream59
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...