Jump to content

Xiaomi Mi 4i


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχεις στο balance mode και βγάζει το νούμερο αυτό . Αν επιλέξεις το performance mode βγάζει 39,000+ . Να κατεβάσεις τo patch του antutu για 64bit επίσης ;) Προς απάντηση του PanosZw #271
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 380
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mετα την εγκατασταση της 5.9.1 και κανοντας wipe cache και data το κινητό πεταει ειναι αλλο κινητό....καμία σχεση....

Καντε το αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Mετα την εγκατασταση της 5.9.1 και κανοντας wipe cache και data το κινητό πεταει ειναι αλλο κινητό....καμία σχεση....

Καντε το αξίζει.

 

Πόση ελεύθερη μνήμη έχεις; (μετά από επανεκκίνηση). Για τρέξε και ένα Antutu. Περιμένω να δω πριν βάλω την ελληνική τι απόδοση θα έχει με miui7. Έχω ακούσει καλά σχόλια :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Πόση ελεύθερη μνήμη έχεις; (μετά από επανεκκίνηση). Για τρέξε και ένα Antutu. Περιμένω να δω πριν βάλω την ελληνική τι απόδοση θα έχει με miui7. Έχω ακούσει καλά σχόλια :ninja:

 

Οταν μπορεσω γιατι ειμαι εκτος...θα το κανω...

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]63914[/ATTACH]

2 μέρες το δουλεύω και είμαι πολύ ευχαριστημενος , ωραία οθόνη, βολικό στο κράτημα. Έβαλα την τελευταία Ελληνική rom και πάει μια χαρά. Δεν είναι root ακόμα αλλά κάποια στιγμή θα γίνει.

Στο screenshot προσέξτε την internal storage !!!

Edited by greco99
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]63914[/ATTACH]

2 μέρες το δουλεύω και είμαι πολύ ευχαριστημενος , ωραία οθόνη, βολικό στο κράτημα. Έβαλα την τελευταία Ελληνική rom και πάει μια χαρά. Δεν είναι root ακόμα αλλά κάποια στιγμή θα γίνει.

Στο screenshot προσέξτε την internal storage !!!

 

 

Η ελληνική ρομ που έβαλες δεν ήταν ήδη ρουταρισμενη;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Η ελληνική ρομ που έβαλες δεν ήταν ήδη ρουταρισμενη;

 

Οχι. Ειχε twrp αλλα δεν εινα root. Και εγω περιμενα ναειναι root.

Εβαλα την xiaomi-miui-hellas-5.0.2_ferrari_Stable-6.3.0

Edited by greco99
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Ειχε twrp αλλα δεν εινα root. Και εγω περιμενα ναειναι root.

Εβαλα την xiaomi-miui-hellas-5.0.2_ferrari_Stable-6.3.0

Βάλε την 5.9.1 dev και εγώ είχα αυτή που βάλες αλλά με την 5.9.1που είναι και miui 7 πάει πολύ καλύτερα στα πάντα...... Και καλή διαχειρηση μνήμης και γρηγορότερο στην ροή.... Και στην μπαταρία καλύτερη αυτονομία

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την 5.9.1 dev και εγώ είχα αυτή που βάλες αλλά με την 5.9.1που είναι και miui 7 πάει πολύ καλύτερα στα πάντα...... Και καλή διαχειρηση μνήμης και γρηγορότερο στην ροή.... Και στην μπαταρία καλύτερη αυτονομία

 

Λέω να κρατήσω ακόμα την stable.

Μου φαίνεται λίγο μπέρδεμά να βάλω την dev.

Link to comment
Share on other sites

Λέω να κρατήσω ακόμα την stable.

Μου φαίνεται λίγο μπέρδεμά να βάλω την dev.

 

Το λίγο είναι ευγενικός χαρακτηρισμός νομίζω ;) Πραγματικά εμένα με μπέρδεψε:blink:

Link to comment
Share on other sites

Το λίγο είναι ευγενικός χαρακτηρισμός νομίζω ;) Πραγματικά εμένα με μπέρδεψε:blink:

 

τι σε μπέρδεψε,απλά ακολουθείς τις οδηγίες https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/9390-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-Mi-4i/?postID=54024#post54024

Link to comment
Share on other sites

 

Όλα αυτά τα έκανα ήδη για να περάσω την stable.

 

Δηλαδή ξανά όλα απο την αρχή ? Ή μπορώ να την περάσω κατευθείαν απο την TWRP ?

Και αν ναί, χρειάζεται wipe data/factory reset (όπως όταν πας απο developer σε stable)

Γιαυτό θα το αφησω για λίγο ακόμα ..

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά τα έκανα ήδη για να περάσω την stable.

 

Δηλαδή ξανά όλα απο την αρχή ? Ή μπορώ να την περάσω κατευθείαν απο την TWRP ?

Και αν ναί, χρειάζεται wipe data/factory reset (όπως όταν πας απο developer σε stable)

Γιαυτό θα το αφησω για λίγο ακόμα ..

 

ναι μπορείς μέσω twrp,δοκίμασε χωρίς reset,αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα το αφήνεις

Link to comment
Share on other sites

 

Είναι και θέμα εξοικείωσης/εμπειρίας. Σε κάθε περίπτωση όμως έχω κάνει και πιο απλά flash. Το ίδιο νομίζω και εσύ..

Link to comment
Share on other sites

Είναι και θέμα εξοικείωσης/εμπειρίας. Σε κάθε περίπτωση όμως έχω κάνει και πιο απλά flash. Το ίδιο νομίζω και εσύ..

 

αυτό θα γίνει μια φορά,μετά περνάς κανονικα τις νέες ρομ

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει πάνω την Ελληνική ρομ με τον τρόπο αυτό https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/9390-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-Mi-4i/?postID=54024#post54024 και δείχνει να ειναι πολύ καλή, βέβαια αυτό που λέτε με το μεγάλωμα της μνήμης εγώ δεν το βλέπω, η μεγάλη διαφορά ήταν στο an tu tu που με την μαμά ρομ έβγαλε 22.000 και με την ελληνική 30.000++

 

Υπάρχει κάποια άλλη ρομ που θεωρεί κάποιος καλύτερη από την Ελληνική?

 

Μερικές φορές όταν το ανοίγω, για πολύ ώρα βλέπω το πράσινο led της ειδοποίησης χωρίς να έχω κάποιο μήνυμα ή κάποια χαμένη κλήση, είναι κάποιο κόλλημα ή κάποια ρύθμιση που πρέπει να αλλάξω?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα στην παρέα σας, είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του κινητού για τον αδερφό μου από το minideal.

Όσοι αλλάξατε χρώμα στο καπάκι , από που ψωνίσατε;; :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω θα δούμε μερικά στοιχεία απο το εξαιρετικό Xiaomi Mi4i

 

 

ΘΕΤΙΚΑ

-Εξαιρετική σχεδίαση

-Εξαιρετική οθόνη

-Καλή κάμερα

-Αρκετά μεγάλη διάρκεια μπαταρίας

-Ισχυρό-Όμορφο Λογισμικό

ΑΡΝΗΤΙΚΑ

-Μέτριες επιδόσης(μιάς και δέν ειναι η ''ναυαρχίδα'' της Xiaomi)

-Η πιό φθηνή έκδοση έχει χαμηλή εσωτερική μνήμη(εδώ όμως θα δούμε την 32άρα έκδοση)

 

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

ΜΠΑΤΑΡΙΑ

8.0

 

ΟΘΟΝΗ

9.0

 

ΚΑΜΕΡΑ

8.0

 

ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ

8.0

 

ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ

9.0

 

ΕΜΦΑΝΙΣΗ

9.0

======> 'Ετσι λοιπόν το Xiaomi Mi4i βγάζει ένα μέσο όρο 8.5/10

 

 

Εάν λοιπόν ψάχνετε μια ποιοτική και ταυτόχρονα δυνατή συσκευή, πρέπει να ρίξετε μια ματιά στο Mi4i.

 

 

http://des.gearbest.com/uploads/2015/201507/heditor/201507201833511433.jpg

 

Έχοντας οθόνη 5 ιντσών το κάνει να ξεχωρίζει καθώς θεωρώ οτι είναι το ιδανικό μέγεθος για χρήση κινητού κάνοντάς το πανεύκολο στη χρήση με το ένα χέρι.

 

http://des.gearbest.com/uploads/2015/201507/heditor/201507201833517559.jpg

 

 

Με 64μπιτο επεξεργαστή οκταπύρινο(Snapdragon 615) χρονισμένο στα 1.7Ghz και με μνήμη 2GB Ram είναι ικάνο να αντέξει αρκετό φόρτο παράλληλων διεργασιών.Με βαθμολογία Antutu κοντά στο 38.000-40.000

 

http://des.gearbest.com/uploads/2015/201508/heditor/201508201511276597.jpg

 

Ένα απο τα χαρακτηριστικά που διακρίνει σχεδόν όλες της συσκευές της xiaomi είναι εκτός απο τη σχεδίαση - η κάμερα που χρησιμοποιεί(13MP, με κλείστρο f/2.0 και με φλας δύο τόνων), η οποία σε συνδιασμό με το εξαιρετικό λογισμικό δίνει ένα πολύ καλό αποτέλεσμα.

 

http://des.gearbest.com/uploads/2015/201507/heditor/201507201833518811.jpg

 

 

Όπως όλες πλέον οι σύγχρονες συσκευές,έτσι και το Mi4i είναι εφοδιασμένο με 4G δίκαρτο δίκτυο (μεγάλο ΑΤΟΥ του οτι και στις 2 κάρτες είναι διαθέσιμο το 4G).

 

 

http://des.gearbest.com/uploads/2015/201507/heditor/201507201833517098.jpg

 

Συνοπτικά Τεχνικά Χαρακτηριστικά του Xiaomi Mi4i :

Οθόνη: 5.0 ιντσών, 1920x1080 πίξελ

CPU: Qualcomm Snapdragon 615 64bit Octa Core 1.7GHz

GPU: Adreno405

Λογισμικό: Android 5.0

RAM + ROM: 2GB RAM + 32GB ROM

Κάμερα: 5.0MP with 80 degree wide-angle, 5 element lens, f/1.8 aperture εμπρόσθια κάμερα

13.0MP 5 element lens, f/2.0 aperture οπίσθια κάμερα

Αισθητήρες: Light sensor, G-sensor, Proximity sensor, Hall Sensor

Επιπρόσθετοι αισθητήρες: Gyroscope, Electronic Compass

Bluetooth: 4.1

GPS: ναι

Κάρτα SIM: δύο κάρτες SIM dual standby, δύο Micro SIM

Δίκτυο: 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz

4G: FDD-LTE 1800/2600MHz

 

 

Προς το παρών είναι διαθέσιμο για αποστολή μόνο απο China HK Warehouse φυσικά με δωρεάν μεταφορικά.

LINK

Στην τιμή των 231.52€ με τη χρήση κουπονιού MI4I32GB

 

 

Εξαιρετική τιμή βάση Υλικών κατασκευής - Απόδοσης συσκευής.

Edited by Anekselektos
Link to comment
Share on other sites

θέλω να προχωρήσω στην αγορά του , και λέω να πάρω το 32άρι . Λέτε να πάρω την προσφορά του gearbest με το παραπάνω κουπόνι ή να παώ minideal με δωρεάν μεταφορικά ; Πόσο καιρό κάνει να έρθει ;
Link to comment
Share on other sites

θέλω να προχωρήσω στην αγορά του , και λέω να πάρω το 32άρι . Λέτε να πάρω την προσφορά του gearbest με το παραπάνω κουπόνι ή να παώ minideal με δωρεάν μεταφορικά ; Πόσο καιρό κάνει να έρθει ;

 

Και το GearBest έχει δωρεάν μεταφορικά από Κίνα και αν έρθει από ευρωπαϊκή αποθήκη τα μεταφορικά είναι 2-3 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Αλλά από την ευρωπαϊκή αποθήκη το στέλνουν με τα πόδια και κάνει 15 μέρες πάνω κάτω να φτάσει.

 

Εμένα από την ευρωπαϊκή αποθήκη δεν έφτασε ποτέ, μακριά είναι απατεώνες

Link to comment
Share on other sites

Και το GearBest έχει δωρεάν μεταφορικά από Κίνα και αν έρθει από ευρωπαϊκή αποθήκη τα μεταφορικά είναι 2-3 ευρώ.

 

Ρώτησα ποιό είναι ποιο αξιόπιστο δεδομένου ότι στο minideal δεν φαίνεται καθαρά ότι θα παραγγείλω το 32άρι το έχει σαν επιλογή . Το gearbest είναι καλό ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...