Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω βαλει το sprite backup v3.1.4.2419 αλλα μετα το ξεκινημα του προγραμματος σταματαει το backup me error συμβαινει σε καποιον αλλο? μηπως δεν παιζει σε w5.0(μαλλον)

υπαρχει καποιο αλλο για προγραμμα backup?

βρηκα το sunnysoft 3.7 το εχει δοκιμασει κανεις?

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω βαλει το sprite backup v3.1.4.2419 αλλα μετα το ξεκινημα του προγραμματος σταματαει το backup me error συμβαινει σε καποιον αλλο? μηπως δεν παιζει σε w5.0(μαλλον)

υπαρχει καποιο αλλο για προγραμμα backup?

βρηκα το sunnysoft 3.7 το εχει δοκιμασει κανεις?

 

Ναι, το SunnySoft Backup Manager 3.7 bulit 0141 παιζει μια χαρα με τα WM5!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το SunnySoft Backup Manager 3.7 bulit 0141 παιζει μια χαρα με τα WM5!:happy:

 

Παίρνει backup τις φωνητικές εντολές που έχουμε αποθηκεύσει. Αν όχι υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να τις πάρουμε;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το SunnySoft Backup Manager 3.7 bulit 0141 παιζει μια χαρα με τα WM5!:happy:

 

Απλώς το SPRITE Backup, δηλώνει στο site του ότι ακόμη δεν παίζει με 5.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

"Εγω το εχω περασει σε Jasjar και ειναι super!!!! "

 

Όταν λές είναι super το update του radio; Τί έχεις παρατηρήσει ως διαφορές;;;

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την αναβάθμιση και σαν πρώτη εντύπωση η απάντηση σε κλήσεις πρέπει να έχει γίνει πίο γρήγορη.

Αν γίνει αναβάθμιση στο 9000 έχει επίπτωση στο περιβάλλον εργασίας π.χ. Ελληνικά κ.τ.λ.;

Βελτιώνει το επίπεδο λήψης του σήματος στο κινητό;

Αν έχεις π.χ. cosmote το logo αυτό φαίνεται ή δείχνει κάποιο άλλο δίκτυο. Αυτό γιατί το upgrate αυτό προέρχεται από την T-Mobile με πείραγμα...

Τέλος μπορείς να γράψεις τα ακριβή βήματα που ακολούθησες για την αναβάθμιση;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

"Εγω το εχω περασει σε Jasjar και ειναι super!!!! "

 

Όταν λές είναι super το update του radio; Τί έχεις παρατηρήσει ως διαφορές;;;

 

Φαινεται πιο γρηγορη η απαντηση καθως και η ενταση του ηχειου πιο δυνατη.:rolleyes:

@eleco. To upgrade αυτο ειναι extracted απο την τελευταια rom της T-Mobile. Οι αλλες εταιριες δεν εχουν βγαλει ακομα νεα rom. Αναμενεται απο μερα σε μερα για την imate. Ολες οι νεες rom (Qtek, imate, o2, Voda, κλπ) θα εχουν την radio rom που εχει η T-Mobile.

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνει αναβάθμιση στο 9000 έχει επίπτωση στο περιβάλλον εργασίας π.χ. Ελληνικά κ.τ.λ.;

Βελτιώνει το επίπεδο λήψης του σήματος στο κινητό;

Αν έχεις π.χ. cosmote το logo αυτό φαίνεται ή δείχνει κάποιο άλλο δίκτυο. Αυτό γιατί το upgrate αυτό προέρχεται από την T-Mobile με πείραγμα...

Τέλος μπορείς να γράψεις τα ακριβή βήματα που ακολούθησες για την αναβάθμιση;

Την αναβάθμιση την έκανα στο jasjar και δεν ξέρω αν επηρεάζει το ελληνικό περιβάλλον αν και υποθέτω πως μάλλον όχι.

Το επίπεδο σήματος δεν μπορώ να ξέρω ακόμα καθώς το απόγευμα έκανα την αναβάθμιση και δεν πήγα κάπου αλλού εκτός σπιτιού αλλά μόλις δώ κάτι θα το αναφέρω.

Το logo του δικτύου μου συνεχίζει να είναι UMTS TELESTET. Άρα δεν το επηρεάζει.

1 κατέβασα το αρχείο και το έσωσα στον σκληρό

2 έκανα συγχρονισμό με το Activesync

3 εκτέλεσα το αρχείο απο το .exe που έχει

4 στην πρώτη προσπάθεια μου έβγαλε country error, δεν το αποσύνδεσα απο το PC και έκανα αμέσως δεύτερη προσπάθεια που ήταν επιτυχής. Η διαδικασία κράτησε περίπου 20 λέπτά.

5 Έκανα soft reset και τελείωσα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες έχω το 9100...Ειδα εδώ μια εφαρμογή με το όνομα Magic Button...την πέρασα..πραγματικά πολύ καλή αλλα τώρα οταν έχω αναπάντητες κλήσεις δεν μπορώ να τις δω...γιατί τις σκεπάζει το εικονίδιο του Home...Καμια ιδέα...?
D.G.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες έχω το 9100...Ειδα εδώ μια εφαρμογή με το όνομα Magic Button...την πέρασα..πραγματικά πολύ καλή αλλα τώρα οταν έχω αναπάντητες κλήσεις δεν μπορώ να τις δω...γιατί τις σκεπάζει το εικονίδιο του Home...Καμια ιδέα...?

Συνεχόμενο κλικ πάνω στο σπιτάκι,πας settings και στο κάτω μέρος γράφει "Task bar". Διάλεξε εκεί "Show clock and 4 icons".

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Όλη μέρα σήμερα ψάχνω πηγές στο διαδίκτυο για τη συσκευή... Για να πω την αλήθεια, είναι δύσκολη επιλογή για τα λεφτά της, και φοβάμαι μήπως συνεχίσουν τα προβλήματα και τα παράπονα. Είναι να το πάρω μάλλον αύριο. Λέτε να το ξανασκεφθώ; :cry:

 

Βοηθήστε με οι έχοντες... :worry:

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Όλη μέρα σήμερα ψάχνω πηγές στο διαδίκτυο για τη συσκευή... Για να πω την αλήθεια, είναι δύσκολη επιλογή για τα λεφτά της, και φοβάμαι μήπως συνεχίσουν τα προβλήματα και τα παράπονα. Είναι να το πάρω μάλλον αύριο. Λέτε να το ξανασκεφθώ; :cry:

 

Βοηθήστε με οι έχοντες... :worry:

 

Εγω το εχω απο αρχες Σεπτεμβριου και δεν αντιμετοπιζω ΚΑΝΕΝΑ προβλημα! Το PPC πεταει !:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω bill viper....

 

Λογικό δεν είναι να υπάρχουν προβληματάκια...? Νέο λογισμικό είναι....Που με τον καιρό θα στρώσει....και δεν θα υπάρχει καμία ασυμβατότητα....;)

D.G.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω bill viper....

 

Λογικό δεν είναι να υπάρχουν προβληματάκια...? Νέο λογισμικό είναι....Που με τον καιρό θα στρώσει....και δεν θα υπάρχει καμία ασυμβατότητα....;)

 

Να σου πω γιατί ανησυχώ τόσο (και στον geovass πάει αυτό). Γιατί "ήμουν" άνθρωπος της Nokia μέχρι να βάλω μυαλό. Η Nokia έχει τη συνήθη τακτική να ΜΗ βγάζει ανανεώσεις λογισμικού που να διορθώνουν τα "έντονα" προβλήματα. Π.χ. για τις καμμένες κάρτες, έδιναν (και δίνουν) τη δυνατότητα να αλλαχθούν ΜΟΝΟ τους πρώτους 3 μήνες (κάτσε ρε μάγκα... εγώ που το πήρα το Φλεβάρη και η Nokia το πήρε χαμπάρι τον Ιούλιο ότι υπάρχει πρόβλημα, ΤΙ θα κάνω;;; ) ή για προβλήματα λογισμικού, όπου μπορεί να φτιάξουν τις αντίστοιχες "Radio" δυνατότητες με 1-2 εκδόσεις λογισμικού σύντομα μετά την κυκλοφορία, αλλά μετά δεν ξαναασχολούνται, ιδίως για σημαντικές ελλείψεις στο λογισμικό.

 

Βέβαια, η μέχρι τώρα εμπειρία μου σε PocketPC μου δείχνει ότι αυτό δεν ισχύει εδώ, μια και το PocketPC H3630 που είχα από την Compaq με λειτουργικό Win Mobile 2000, έδωσαν τη δυνατότητα ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΩ ΠΛΗΡΩΣ σε 2002 όταν κυκλοφόρησε, Δωρεάν εννοείται, με τις ευχές της Compaq. Ποτέ δεν ξέρεις όμως. Δεν είχα ποτέ Qtek ώστε να ξέρω αν συνεχίζουν να βγάζουν αναβαθμίσεις όσο υπάρχουν προβλήματα. Ελπίζω Ναι. Στη Nokia Όχι. Αυτό θα μου το πείτε εσείς.

 

(Υ.Γ.: Από τη στιγμή που το 9000 -και τα λοιπά προϊόντα Qtek- αποτελούν "αντιγραφά" της HTC με τις ονομασίες 9000/Exec/Universal/Jasjar κλπ και αφού οι αναβαθμίσεις είναι σχεδόν κοινές για όλα, μάλλον σίγουρα θα βγούν αρκετές αναβαθμίσεις από τον καθένα. Γρήγορη αντίδραση όμως, για μένα, θα ήταν από την Qtek να έχει ΗΔΗ ενσωματώσει τις αλλαγές του νέου Radio και να έχει βγάλει το λογισμικό προς πρόσβαση.)

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την αναβάθμιση και σαν πρώτη εντύπωση η απάντηση σε κλήσεις πρέπει να έχει γίνει πίο γρήγορη.

 

Έλεος γίνεται αυτό με τη νέα radio; Μακάρι να διορθωθεί αυτό το ηλίθιο πρόβλημα, και να απαντάμε άμεσα και όχι μετά από 3-4 δευτερόλεπτα.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Έλεος γίνεται αυτό με τη νέα radio; Μακάρι να διορθωθεί αυτό το ηλίθιο πρόβλημα, και να απαντάμε άμεσα και όχι μετά από 3-4 δευτερόλεπτα.

 

Πρεπει να εχει φτιαχτει! Δεν στο λες 100% γιατι εχω BT Handsfree.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχει φτιαχτει! Δεν στο λες 100% γιατι εχω BT Handsfree.

 

Ρε παιδιά η ιδέα μου είναι που δεν έχω παρατηρήσει κανένα πρόβλημα με την ομιλία; Πάντως έχω περάσει και εγώ την 1.06.00 και συνεχίζω να μην βλέπω κανένα πρόβλημα με καθυστέρηση μετά από την κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Χμ εγώ πάλι το σκέφτομαι...θα περιμένω να βγεί κάτι απο τη μαμά Qtek πρώτα :D

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ξαναπεστο αλλα εχω παρατηρησει οτι μονο με καποιο προγραμμα για desctop εχει delay αλλιως ειναι μια χαρα :) (Ετσι το εχω τωρα :( )
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ξαναπεστο αλλα εχω παρατηρησει οτι μονο με καποιο προγραμμα για desctop εχει delay αλλιως ειναι μια χαρα :) (Ετσι το εχω τωρα :( )

 

Τι ακριβώς εννοείς; Αν εννοείς προγράμματα today plugin τότε δεν νομίζω ότι φταίει αυτό διότι έχω εγκαταστήσεις αρκετα (pocket plus, calendar plus, task plus) και δεν παρατηρώ κάτι το μεμπτό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ καθυστέρηση έχω προσέξει μόνο 1, το πολύ 2 δευτερόλεπτα όταν απαντάω μια κλήση. Κατα τα άλλα, και δεδομένου οτι του έχω φορτώσει pocketweather και spb pocket plus (μαζί με ενδείξεις μπαταρίας-μνήμης κλπ), δεν θα έλεγα οτι κολλάει πολύ.

 

Κάτι άσχετο:

 

Όταν η μνήμη ram έχει πέσει πολύ χαμηλά, κάπου στο 25%, μερικά games δεν μου τα ανοίγει....ακόμα και να κλείσω όλα τα προγράμματα πάλι θέλει soft reset...υπάρχει άλλος τρόπος να ελευθερώσω ram; (όπως πχ κάποιο προγραμματάκι)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείς; Αν εννοείς προγράμματα today plugin τότε δεν νομίζω ότι φταίει αυτό διότι έχω εγκαταστήσεις αρκετα (pocket plus, calendar plus, task plus) και δεν παρατηρώ κάτι το μεμπτό.

Κι ομως αυτο ακριβως εννοω :( οτι και προγραμμα και αν του εχω βαλει για desctop παντα το ιδιο προβλημα αργει να απαντησει ... και σιγουρα ειναι αυτο γιατι μολις το βγαζω ολα τελεια δεν αργει καθολου χτυπαει-απανταω αμμεσως...........

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως αυτο ακριβως εννοω :( οτι και προγραμμα και αν του εχω βαλει για desctop παντα το ιδιο προβλημα αργει να απαντησει ... και σιγουρα ειναι αυτο γιατι μολις το βγαζω ολα τελεια δεν αργει καθολου χτυπαει-απανταω αμμεσως...........

 

Τελικά νομίζω ότι η κατάσταση έχει όπως την βλέπει κανείς... :wacko:

Σε άλλους τους ενοχλεί κάτι που σε άλλους περνά απαρατήρητο.

Ίσως και εμένα να κάνει 1-2 δευτερόλεπτα καθυστέρηση όταν απαντάω μια κλήση αλλά μέχρι να το βάλω στο αυτί (διότι δεν με βιάζει και κανείς να απαντήσω) έχει περάσει αυτό το διάστημα οπότε να μην το καταλαβαίνω, τι να πω... :confused:

Το θέμα είναι να κάνουμε λίγο υπομονή και σίγουρα θα φτιάξουν τα πράγματα στην συνέχεια μιας και όλοι σχεδόν οι developers ασχολούνται τώρα πολύ περισσότερο με τα WM5. Οπότε αναμένουμε σε περισσότερο σταθερές εφαρμογές και εκμεταλλευόμενες πλήρως το νέο λειτουργικό διότι μέχρι τώρα ελάχιστα πράγματα έγω δει να γίνονται που δεν γινόντουσαν και στα παλαιότερα.

Link to comment
Share on other sites

μια απορια,οταν το εβαλα στο ασυρματο δυκτιο τις πρωτες μερες ειχα ιντερνετ.τωρα εχω δυκτιο αλλα δεν εχω ιντερνετ.

με το usb εχω,με το ασυρματο δεν μπορω να μπω σε καμια σελιδα.

κανεις?

ευχαριστω.

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...