Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλισπερα,μπορη καποιοσ να με βοηθησει σε κατι;

εχω καταβασει απο το νετ ενα προγραματακι για το qtek 9000.πως ομως θα το περασω στο κινητο μου.θα περασω ολο το αρχειο zip κι αν οχι ποιο αρχειο πρεπη να περασω και που.ειναι η πρωτη φορα που προσπαθω να κανω κατι τετοιο και ειμαι τελειως ασχετος.

help me please

Θα ξεζιπάρεις το αρχείο που έχεις, αν είναι exe το τρέχεις από τον υπολογιστή σου με συγχρονισμένο το PDA. Αν είναι cab το βάζεις στη μνήμη του PDA και το τρέχεις από τον explorer του PDA. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καμία πρόταση για bluetooth headset για το Qtek 9000;Έχει δοκιμάσει κανείς της Sony Ericsson HBH-DS970 ή κάποιο άλλο;

 

 

Καλημερα! Προχθες μολις αγορασα τα ακουστικα της Sony Ericsson HBH-DS970! Η ποιοτητα του ηχου ειναι απλα καταπληκτικος με αρκετο μπασο! Απλα αρκετες φορες οταν απομακρυνομαι αρκετα απο το Qtek9000 χανει το σημα για 1-2 δευτερολεπτα και κανει διακοπες στη μεταδοση μουσικης.

 

Ακομη, το σπαστικο ειναι πως οταν δεχομαι μια κληση αν και σταματαει η μουσικη και απαντω κανονικα στη κληση με καλη ακουστικη (αναλογα με την αποσταση απο τη συσκευη και παλι...) οταν ολοκληρωθει η κληση το bluetooth handsfree ΚΟΛΛΑΕΙ και θελει ξανασυγχρονισμο με τη συσκευη.. Αρκετα ενοχλητικο..

 

Αν εχει κανεις να προτεινει κατι πανω σε αυτο το ζητημα ευπροσδεκτο...

 

Αυτα επιγραμματικα καθως τα εχω μονο 2 μερες..

 

Ο ηχος του παντως στη μουσικη ειναι απιστευτος! Ακομη τα ακουστικα εφαρμοζουν βαθια μεσα στο αυτι και ετσι οταν τα φορας απομονωνονται ολοι οι εξωτερικοι ηχοι! Δεν ακους τιποτα εκτος απο μουσικη!

 

Δηλαδη για να καταλαβεις... μιλανε γυρω μου και νιωθω οτι ειμαι κουφος... βλεπω μονο κινησεις χειλιων χωρις να ακουω καθολου ομιλια!!!! :D :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

Hello again!

 

Μόλις πέρασα τελικά την ROM (i-mate JASJAR AKU 3.2 Rom 1.90.96) και είμαι κατευχαριστημένος! Άψογη!

 

Αντιμετωπίζω μόνο ένα μικρό προβληματάκι. Στο SPB Pocket Plus, στο battery meter, ακόμα και με 100% μπαταρία μου δείχνει 2:40 remaining. Το έψαξα λίγο και είδα πως options του battery meter, έχει ρυθμισμένη την "statistically estimated battery lifetime" σε 173 λεπτά, περίπου 3 ώρες δηλαδή, ενώ η ένδειξη πρίν την καινούρια ROM ήταν περίπου 6-7 ώρες, με normal χρήση.

 

Εσάς πόσα λεπτά περίπου σας βγάζει; Πολύ πιθανόν να είναι πρόβλημα της μπαταρίας (να έχει αρχίσει σιγά σιγά να πνέει τα λοίσθια) αλλά θέλω πρώτα να βεβαιωθώ πως δεν πρόκεται για πρόβλημα του Pocket Plus λόγω διαφορετικού firmware.

 

ps: έχω την κανονική μπαταρία που ήρθε μαζί με το κινητό...

 

edit: τελικά δεν υπήρχε πρόβλημα... απλά το spb χρειαζόταν να λειτουργήσει το κινητό για λίγες ημέρες και να πέσει η μπαταρία αρκετά προκειμένου να μπορεί να υπολογίσει επακριβώς το battery lifetime του κινητού :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μου βγάζει τα ονοματα των επαφών μου με τετραγωνακια? και δεν μπορω να το αλλαξω...εβαλα το resco keyboard και όταν πάω να το διορθόσω μου βγάζει error, μόνο στα αγγλικα δουλέυει
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο βρε παιδιά!

Υπάρχουν διαφορε΄τικά παιχνίδια για αυτή τη συσκευή?

Έβαλα το worms αλλα δεν βρίσκω το fire button ουτε το jump :( , kai στο atomic cannon δεν μπορώ να επιλέξω τίποτα απο το menu...πατάω με το stylus αλλα τπτ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Προχθες μολις αγορασα τα ακουστικα της Sony Ericsson HBH-DS970! Η ποιοτητα του ηχου ειναι απλα καταπληκτικος με αρκετο μπασο! Απλα αρκετες φορες οταν απομακρυνομαι αρκετα απο το Qtek9000 χανει το σημα για 1-2 δευτερολεπτα και κανει διακοπες στη μεταδοση μουσικης.

 

Ακομη, το σπαστικο ειναι πως οταν δεχομαι μια κληση αν και σταματαει η μουσικη και απαντω κανονικα στη κληση με καλη ακουστικη (αναλογα με την αποσταση απο τη συσκευη και παλι...) οταν ολοκληρωθει η κληση το bluetooth handsfree ΚΟΛΛΑΕΙ και θελει ξανασυγχρονισμο με τη συσκευη.. Αρκετα ενοχλητικο..

 

Αν εχει κανεις να προτεινει κατι πανω σε αυτο το ζητημα ευπροσδεκτο...

 

Αυτα επιγραμματικα καθως τα εχω μονο 2 μερες..

 

Ο ηχος του παντως στη μουσικη ειναι απιστευτος! Ακομη τα ακουστικα εφαρμοζουν βαθια μεσα στο αυτι και ετσι οταν τα φορας απομονωνονται ολοι οι εξωτερικοι ηχοι! Δεν ακους τιποτα εκτος απο μουσικη!

 

Δηλαδη για να καταλαβεις... μιλανε γυρω μου και νιωθω οτι ειμαι κουφος... βλεπω μονο κινησεις χειλιων χωρις να ακουω καθολου ομιλια!!!! :D :lol:

 

Μουσική από τα DS970???

Υποστηρίζει A2DP μπλέ δόντι το QTEK9000???

Don't think you are, know you are...
Link to comment
Share on other sites

Εχω φτιάξει ένα POP3 account που δουλεύει κανονικά, αλλά δεν μπορώ να φτιάξω άλλα. Εχει βάλει μόνο του το όνομα 'POP3' σ'αυτό που έχω φτιάξει, δεν μπορώ να κάνω rename με τίποτα, και όταν πάω να φτιάξω ένα καινούργιο παίρνει πάλι το ίδιο όνομο (POP3) με αποτέλεσμα να μου βγάζει μήνυμα λάθους πως θα πρέπει να έχω unique όνομα, αλλά δεν με ρωτάει πουθενά τι όνομα. Καμιά ιδέα;:cry:
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να μπω με το internet explorer του Qtek9000 στο yahoo mail μου από την σελίδα http://www.yahoo.gr αλλά όταν προσπαθούσα να μπω στο mail μου έβγαζε μία κενή οθόνη.Στο hotmail μπορώ να μπω κανονικά και να τα διαβάσω.Μήπως υπάρχει κάποιο yahoo mobile ή κάτι παρόμοιο ή μπαίνω στο mail μου όπως και από το laptop μου;
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια, επειδη υπαρχει περιπτωση να αποκτησω ενα 9000, θα ηθελα να μαθω καποια πραγματα.

 

1)Αυτες τις beta βελτιωμενες rom μπορω να τις βαλω και στο ελληνικο?

2)Καρτες 8Gb sd2.0 υποστηριζει?

Link to comment
Share on other sites

καλο θα ηταν αν καποιος κατεχει καλα τα θεματα rom να γραψει ενα αναλυτικο αρθρο για το που μπορουμε να βρουμε τις τελευταιες rom για το QTEK 9000 και τον τροπο που γινεται η ολη διαδικασια.

Χρονια πολλα σε ολους

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους :)

Εμενα παντως η τελευταια ρομ που εβαλα με εσωσε!!! ειχε μεσα το utility που κανει το qtek να λειτουργει σαν εξωτερικος usb σκληρος!!και χθες επαθα το εξης...εβαλα εβγαλα την Sd μου σε ενα laptop και μετα δεν μου ζηταγε format για να ξαναδει τη καρτα!!!και στο laptop την εβλεπε κενη....

Το εβαλα στο pc στο σπιτι σαν USB HD και ετρεξα το recovery προγραμμα που εχω για σκληρους και τσουπ ολα μου τα αρχεια πισω......

....ευτηχως :)

Link to comment
Share on other sites

Xronia polla se olous. eimai neos sto side kai tha ethela tin voithiasas please .exo egkatastisi to Destinator kai to moro mou then mporei na bri eikonikes thires . mipow xerete kapoio sosto programatati pou na bithaei se auto. akoma kai ean xerete kapoio programmataki pou na xamil;onei thn an;alisi.

Please oti xerete gia na doulepsei to moro me to Gps.

Sas euxaristo ek ton protero

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν το μονο που πρεπει να κανεις ειναι αφου κανει add σαν ΒΤ συσκευη το γπς σου στην επομενη καρτελα σου λεει να δημιουργησεις μια νεα εξερχομενη θυρα .....για δοκιμασε το...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια χαιρετω ολο τον κοσμο... μπραβο για την καλη δουλεια που κανετε και χρονια πολλα σε ολους με υγεια και ευτυχια.Ειμαι στην ευχαριστη θεση να σας πω οτι μολις απεκτησα το QTEK 9000 !!!!!Αυτην την στιγμη που μιλαμε φορτιζω την μπαταρια για πρωτη φορα!(δεν εχω ανοιξει ακοματιν συσκευη).Οποτε οπως καταλαβαινετε απο δω και περα θα βρειτε τον μπελα σας με τις ερωτησεισ που θα σας κανω μολισ αρχισω και το ξεζουμιζω :)

πρωτη φορα παιρνω ppc (το προηγουμενο ηταν το p900).Καλα μιλαμε οτι ειναι ΤΗΛΕΦΩΝΑΡΑ!ΦΟΒΕΡΗ ΣΥΣΚΕΥΗ!Βοηθατε ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ ομως απο δω και περα γιατι εχω μαυρα μεσανυχτα!!:worry: :worry: :worry:

Αντε και καλη συνεχεια .... :D

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πηρα και εγω!!! Φοβερο εργαλειο.

Ειναι της ACE, μπορω να βαλω τελικα beta rom απο τριτες πηγες?

Καποιο προγραμμα για να κανω browse μεσω BT, αρχεια σε αλλα κινητα?

 

Εξωτερικο σκληρο και usb sticks μπορει να δει?

Link to comment
Share on other sites

Xρόνια πολλά(λίγα και καλά...) σε όλους!!!

 

Σκέφτομαι να πάρω και εγώ το κινητό αλλά κάπου είδα ότι έχει αργή μνήμη.Ισχύει?

 

Θέλω να τρέχουν συγχρόνως πολλές εφαρμογές.

 

Έχω το ΗΡ 4700 με τα windows 2005 και με 2 εφαρμογές ταυτόχρονα δεν την παλέυει καθόλου...

 

Το 4700 έχει πολύ γρήγορο επεξεργαστή άρα φταίει η μνήμη.

 

Το ΗΤC TyTN έχει πιο γρήγορη μνήμη?

 

Ας απαντήσει κάποιος ρε παίδες!!!

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!

 

Outlook, msn, agenda fusion και skype ανοιχτά ταυτόχρονα και παίζει μια χαρά το δικό μου. Και λέω παίζει γιατί ικαταρχήν δεν κάνει διακοπές στο skype κατά την ομιλία.

 

Μια ερώτηση και από εμένα: έχει δοκιμάσει κάποιος το ΒΤ πληκτρολόγιο που πουλάει το πλαίσιο (level 1) ή κάποιο άλλο εξωτερικό πληκτρολόγιο; Γιατί δουλειά με το ενσωματωμένο δε γίνεται, θυμήθηκα την εποχή των psion με τη πληκτρολόγηση διά της μεθόδου του γερακιού...

Important things for a happy relationship:

 

1. It is important to find a woman that cooks and cleans.

2. It is important to find a woman that makes good money.

3. It is important to find a woman that likes to have sex.

4. It is important that these three women never meet.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...