Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και για το απόλυτο support και όλες τις λύσεις στα προβλήματα σας http://www.qtek.gr ή http://www.acehellas.gr

Εάν δεν δουλέυουν μην φοβάστε έτσι είναι το σωστό.

Panathinaikos Uber Alles. Death to false metal. For every day that stings a better day it brings.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και για το απόλυτο support και όλες τις λύσεις στα προβλήματα σας www.qtek.gr ή www.acehellas.gr

Εάν δεν δουλέυουν μην φοβάστε έτσι είναι το σωστό.

 

ε, θα επανελθει...και στα καλυτερα σπιτια συμβαινει αυτο:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν το 9000 ειναι σε αγγλικο μενου μπορω να κανω ελληνικο? (Ειναι αγορασμενο απο το ελληνικο expansys αλλα με αγγλικη εκδοση) Εχει καποια αλλη διαφορα απο το ελληνικο? Ειναι καλυτερο η χειροτερο? Α και κατι ακομα! Η εγγυηση ισχυει στη ace hellas η θα πρεπει να επικοινωνησω με expansys αν εχω καποιο προβλημα? Ευχαριστω πολυ και συγνωμη αν εχουν ξαναειπωθει αυτα απλα ειμαι καινουργιου σε ppc!
Link to comment
Share on other sites

A kai kati akoma! To 9000 exei gps? Δηλαδη μπορει να παιξει το Destinator κανονικα η μηπως λεω μπαρουφες και δεν χρειαζεται για το destinator?
Link to comment
Share on other sites

to neo spb pocket plus 3.1.1 einai poli kalitero...

poli pio grigoro, xoris to provlima to memory leak....

--Memory leak fix

--Battery live time prediction fix

--HTC Prophet backlight indicator support

 

me to telefteo den ksero ti kanane

simfona me kapoious xrisimopoiei kai ligoteri mnimi!!!

 

sinistate..........!!!

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

A kai kati akoma! To 9000 exei gps? Δηλαδη μπορει να παιξει το Destinator κανονικα η μηπως λεω μπαρουφες και δεν χρειαζεται για το destinator?

 

Απο μονο του οχι, αλλα μπορεις αμα θες να αγορασεις bt gps ή sdio gps.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο μονο του οχι, αλλα μπορεις αμα θες να αγορασεις bt gps ή sdio gps.

 

Ωραιος!! Το εψαξα λιγακι το πραγμα και εχω καταληξει μεταξυ αυτων:

Fortuna Slim

Holux 230 η 236

Emtac (Ενα μαυρο)

 

Ξερει κανεις αν κανουν με το 9000? Εχει δοκιμασει κανεις καποιο απο αυτα με το κινητο? Θα χρειαστω εξωτερικη κεραια?

Και αν σας ειναι ευκολο παρακαλω απαντηστε και στις πρωτες ερωτησεις που εκανα.. Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος!! Το εψαξα λιγακι το πραγμα και εχω καταληξει μεταξυ αυτων:

Fortuna Slim

Holux 230 η 236

Emtac (Ενα μαυρο)

 

Ξερει κανεις αν κανουν με το 9000? Εχει δοκιμασει κανεις καποιο απο αυτα με το κινητο? Θα χρειαστω εξωτερικη κεραια?

Και αν σας ειναι ευκολο παρακαλω απαντηστε και στις πρωτες ερωτησεις που εκανα.. Ευχαριστω!!

Εγω το χρησιμοποιω με το Fortuna και ειμαι ευχαριστημενος

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Εγω το χρησιμοποιω με το Fortuna και ειμαι ευχαριστημενος

 

Χρειαστηκες εξωτερικη κεραια η δουλευει κανονικα? Ειχες καποιο προβλημα αναγνωρισης απο το κινητο η ολα εγιναν με τις εργοστασιακες ρυθμισεις?

Κατι ακομα, θελω να παρω bluetooth headset και μου αρεσει ενα της sony, θα εχω προβλημα συμβατοτητας η θα ειναι ολα μια χαρα? Σκεφτομαι μεταξυ του 608 και 610 συγκεκριμενα..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Emtac S3 (μπλε είναι, όχι μαύρο) και παίζει τέλεια (πιάνει και 12 δορυφόρους χωρίς εξωτερική κεραία), αλλά αν θέλεις παίρνεις και μια εξωτερική στα 29€.

Όλα τα bluetooth ακουστικά ταιριάζουν με το 9000 (εκτός ίσως από αυτά που υποστηρίζουν το πρότυπο 2.0, αν και δε νομίζω ότι έχουν κυκλοφορήσει ακόμη, χώρια που θα πρέπει να διατηρούν συμβατότητα προς τα πίσω).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Emtac S3 (μπλε είναι, όχι μαύρο) και παίζει τέλεια (πιάνει και 12 δορυφόρους χωρίς εξωτερική κεραία), αλλά αν θέλεις παίρνεις και μια εξωτερική στα 29€.

Όλα τα bluetooth ακουστικά ταιριάζουν με το 9000 (εκτός ίσως από αυτά που υποστηρίζουν το πρότυπο 2.0, αν και δε νομίζω ότι έχουν κυκλοφορήσει ακόμη, χώρια που θα πρέπει να διατηρούν συμβατότητα προς τα πίσω).

Διατηρούν συμβατότητα προς τα πίσω και έχουν εδώ και καιρό κυκλοφορήσει. Έχει βγάλει, για παράδειγμα, η sonyericsson.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Emtac S3 (μπλε είναι, όχι μαύρο) και παίζει τέλεια (πιάνει και 12 δορυφόρους χωρίς εξωτερική κεραία), αλλά αν θέλεις παίρνεις και μια εξωτερική στα 29€.

Όλα τα bluetooth ακουστικά ταιριάζουν με το 9000 (εκτός ίσως από αυτά που υποστηρίζουν το πρότυπο 2.0, αν και δε νομίζω ότι έχουν κυκλοφορήσει ακόμη, χώρια που θα πρέπει να διατηρούν συμβατότητα προς τα πίσω).

 

Όλα τα ΒΤ headsets παίζουν, ακόμα και τα 2.0. Φυσικά και έχουν προς τα πίσω συμβατότητα. Ένα σημείο που πρέπει να αναφέρω είναι οτι με την AKU 2.0 αναβάθμιση, έχει σημαντική αναβάθμιση και το Bluetooth του 9000, με υποστήριξη για Stereo Output, δυνατότητα ασύρματης αποστολής επαφών σε Bluetooth Carkit κλπ. Χαρακτηριστικά που πριν δεν είχε. Εχω το Blue Perfection Car Kit με την οθόνη, και πριν την αναβάθμιση έπρεπε να περάσω τον τηλεφωνικό κατάλογο του 9000 μέσω της SIM κάρτας ώστε να εμφανίζονται επαφές στην οθόνη του. Μετά την AKU 2.0, έκανα Search από το Carkit για ανάγνωση των επαφών στη συσκευή, τις βρήκε και τις αντέγραψε σε 10 δευτερόλεπτα :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Emtac S3 (μπλε είναι, όχι μαύρο) και παίζει τέλεια (πιάνει και 12 δορυφόρους χωρίς εξωτερική κεραία), αλλά αν θέλεις παίρνεις και μια εξωτερική στα 29€.

Όλα τα bluetooth ακουστικά ταιριάζουν με το 9000 (εκτός ίσως από αυτά που υποστηρίζουν το πρότυπο 2.0, αν και δε νομίζω ότι έχουν κυκλοφορήσει ακόμη, χώρια που θα πρέπει να διατηρούν συμβατότητα προς τα πίσω).

 

Εχω δει και το μπλε emtac s3 και το μαυρο που δεν εχει τιποτα πανω (δεν λεει δηλαδη το μοντελο) Ξερεις ποια ειναι η διαφορα τους?

Βασικα δεν το εχω παρει ακομα το 9000 (το σαββατο το περιμενω) αλλα επειδη απο δευτερα θα το χρειαζομαι στο αμαξι θελω να παρω το gps οσο ποιο γρηγορα γινεται!

Κατι ακομα! Ξερω οτι το ρωτησα και δεν απαντησατε, το εχω δει να το ρωτανε πολυ και δεν εχετε απαντησει (προφανως γιατι εχει χιλιοειπωθει) εχω διαβασει αποσπασματικα ΠΟΛΛΕΣ σελιδες αλλα δεν βγαινουν με τιποτα ολες!

Λοιπον απ'οτι καταλαβα αν παρεις το κινητο απο expansys δεν μπορεις να του περασεις την ελληνικη rom γιατι η ace hellas την εχει κλειδωσει μονο για τα ελληνικα 9000, σωστα? Δηλαδη δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα εμεις για να βαλουμε ελληνικο μενου? Εφοσον δεν μπαινει ελληνικη rom δεν μπορω να εχω ελληνικο μενου?

Και κατι ακομα.. Ελπιζω να μην ακουστει πολυ βλακια..! Λοιπον ξερω οτι οταν κανεις hard reset επανερχεται το μηχανακι στις εργοστασιακες του ρυθμισεις.. Δηλαδη αν του περασω εγω μια πιο καινουρια rom και μετα κανω hard reset θα επανελθει στην αρχικη rom (εργοστασιακη) και εγω θα πρεπει να ξαναβαλω την καινουρια?

Πολυ κουραστικος το ξερω, αλλα δυστυχως ειμαι καινουργιος και παρ'ολο που διαβαζω πολυ στο forum εχω πολλες αποριες :( Ελπιζω παντως καποιος να το διαβασει και να μου απαντησει :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστα καταλαβες, ολες οι εκδοσεις (mda,xda,dopod,imate) μπορουν να δεχτουν οποιαδηποτε rom εκτος απο την ελληνικη της ace hellas. Τα 9000 της ace hellas μπορουν να δεχτουν οποιαδηποτε rom.

 

Αν παλι το 9000 που αγορασεις απο expansys μερια ειναι αγγλικο τοτε δεν μπορεις να εχεις ελληνικο μενου αφου δεν παιρνει την ελληνικη ρομ μεσα, αλλα μπορεις να γραφεις ελληνικα κανονικοτατα και με το virtual αλλα και με το κανονικο keyboard με το προγραμμα resco keyboard και AEKMap. ;)

 

Αν περασεις μεσα αλλη rom και το κανεις hard reset, οχι δεν θα χαθει η rom που περασες πριν. Αλλα αναλογα με την rom θα δεις και αναλογα προγραμματα που θα εγκατασταθουν αυτοματα στην συσκευη σου.:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστα καταλαβες, ολες οι εκδοσεις (mda,xda,dopod,imate) μπορουν να δεχτουν οποιαδηποτε rom εκτος απο την ελληνικη της ace hellas. Τα 9000 της ace hellas μπορουν να δεχτουν οποιαδηποτε rom.

 

Αν παλι το 9000 που αγορασεις απο expansys μερια ειναι αγγλικο τοτε δεν μπορεις να εχεις ελληνικο μενου αφου δεν παιρνει την ελληνικη ρομ μεσα, αλλα μπορεις να γραφεις ελληνικα κανονικοτατα και με το virtual αλλα και με το κανονικο keyboard με το προγραμμα resco keyboard και AEKMap. ;)

 

Αν περασεις μεσα αλλη rom και το κανεις hard reset, οχι δεν θα χαθει η rom που περασες πριν. Αλλα αναλογα με την rom θα δεις και αναλογα προγραμματα που θα εγκατασταθουν αυτοματα στην συσκευη σου.:ninja:

 

Δηλαδη και Qtek 9000 να ειναι αν ειναι απο αγγλια ξεχνα τα ελληνικα :cry:

Γαμωτο!! Δεν πειραζει, να εξασκισουμε λιγο την αγγλικη! Μπορεις μηπως να μου δωσεις link για αυτα τα προγραμματακια που λες? Επισης μηπως ξερεις που μπορω να βρω την τελευταια rom της αγγλικης? Αναρωτιεμαι.. Αν παω να περασω την ελληνικη υπαρχει περιπτωση να παθει τιποτα το κινητακι? (ψηνομαι να το δοκιμασω αν ειναι ασφαλες ετσι για το γαμωτο!!) Και κανενα link για αυτο αν γινεται..

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιεμαι.. Αν παω να περασω την ελληνικη υπαρχει περιπτωση να παθει τιποτα το κινητακι? (ψηνομαι να το δοκιμασω αν ειναι ασφαλες ετσι για το γαμωτο!!) Και κανενα link για αυτο αν γινεται..

 

Θα κολλησει στο windows mobile logo ,αναφεροντας οτι πας να

περασεις illegal version .

Μετα βεβαια μπορεις να περασεις οποιαδηποτε αλλη εκδοση εκτος

απο την ελληνικη.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το έφερε και ο . . . . ΚΟΡΩΝΙΑΣ . . . . sorry η Voda ενοούσα, το παρήγγειλα και παραλαμβάνω αύριο (έχω 840€ επιδότηση!!! από 6 νούμερα) γιαυτό περίμενα τόσο καιρό.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα κολλησει στο windows mobile logo ,αναφεροντας οτι πας να

περασεις illegal version .

Μετα βεβαια μπορεις να περασεις οποιαδηποτε αλλη εκδοση εκτος

απο την ελληνικη.

 

Δεν πειραζει.. Παντως αξιζε να ρωτησω! Κανενα link με την τελευταια rom και radio?

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει.. Παντως αξιζε να ρωτησω! Κανενα link με την τελευταια rom και radio?

 

Στο xda-developers θα βρεις οτι ζητας ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης προβλημα . μολις εβαλα την νεα ρομ την ελληνικη παρατηρω οτι

υπαρχει καθυστερησει στην ανταποκριση των εντολων.

δηλαδη οταν αφησω και κλεισει το ppc οταν δεν χρησιμ... για 5 λεπτα οταν το επαναφερω με το κουμπι on/off μενει παγωμενο για 10-15 δευτερα και μετα εκτελει εντολες οπως ανοιγμα επαφων η εκτελεση καποιου προγραμματος,αυτο δεν το κανει παντα. υπαρχει περιπτωση να φταιει η sd card αν και πριν την αναβαθμιση δεν το εκανε

*εχω τα ιδια προγρ.. με πριν

ilauncher

resko expl

magic but

destn pn

memaid

spb buck

καμμια ιδεα?

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειχα αυτο το προβλημα στο 2020, βγαλε οτι μετρητη εχεις στην today screen που μετραει την sd (οπως το resco today plugin, σε μενα αυτο εκανε την ζημια). Μην βγαλεις ολο το plugin απλα αφαιρεσε το εικονιδιο που σου λεει χωρητικοτητα κτλ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το service της ACE για το 9000 πώς είναι? Πρέπει να πάει κανείς το κινητό του στην Αγ. Παρασκευή? Τι διάστημα μεσολαβεί μέχρι να το παραλάβει κανείς? Αν έχει κανείς εμπειρία ας μας πει.
Link to comment
Share on other sites

Το service της ACE για το 9000 πώς είναι? Πρέπει να πάει κανείς το κινητό του στην Αγ. Παρασκευή? Τι διάστημα μεσολαβεί μέχρι να το παραλάβει κανείς? Αν έχει κανείς εμπειρία ας μας πει.

μπορεις να το στειλεις με courier οπως εγω ,ειναι πολυ καλο και δεν ειχα προβλημα ,σε 2 εργασιμες το ειχα παλι στα χερια μου

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειχα αυτο το προβλημα στο 2020, βγαλε οτι μετρητη εχεις στην today screen που μετραει την sd (οπως το resco today plugin, σε μενα αυτο εκανε την ζημια). Μην βγαλεις ολο το plugin απλα αφαιρεσε το εικονιδιο που σου λεει χωρητικοτητα κτλ.

δεν εχω τον μετρητη για την sd απο την αρχη το ειχα παρατηρηση οτι αυτο εχει προβλημα εχω τους αλλους μετρητες του resco.

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...