Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν πάμε:

 

Η λήψη δεν έχω παρατηρήσει οτι μειώθηκε.

Βελτιώθηκε καθόλου;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βελτιώθηκε καθόλου;

 

Στα ίδια επίπεδα, αλλά σου λέω εδώ που μένω έχω φουλ σήμα πάντα. Και στις μετακινήσεις μου ποτέ δεν έχω πρόβλημα...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορεί να μειώνει το μέγεθος μιας φωτογραφίας έτσι ώστε αυτή να σταλεί με mms (περίπου στα 100 ΚΒ ή λιγότερο).
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χμ... μετά από λίγο ψάξιμο στο link σου...

 

"It is basically a cab that holde few registry changes

1. one to stop menu animation

2. one for (2 keys) to enable G

3. one (3 keys) to set a (small 1K) cache

and 4. one to enbale the keyboard indicator"

 

Από ότι φαίνεται, στο Qtek έχει ένα αρκετά καλοφτιαγμένο WiFi Hardware Interface. Έτσι, ακόμη κι αν υποστηρίζει ταχύτητες b, είναι λειτουργικό και για το πρότυπο g τουλάχιστον όσον αφορά τη συνδεσιμότητα. Άρα λοιπόν, σε σπιτικά Access Points όπου πολλές φορές έχεις "Only G mode" μπορείς να συνδεθείς πλέον. Κατά τη γνώμη μου, αυτό καταναλώνει λίγο περισσότερη ενέργεια, και ίσως (δεν έχω το Universal ακόμη για να το δοκιμάσω... αλί στην ΚαΚοΚαΙρΙα) δε θα μπορεί να συνδεθεί με δημόσια HotSpots που υποστηρίζουν Μόνο το πρότυπο b για παράδειγμα. (εκεί δεν χρειάζεται πιο γρήγορη ταχύτητα μια και το μόνο άκρο μετά το LapTop/PDA σου είναι το Διαδίκτυο, και όχι ένα τοπικό δίκτυο ώστε να υπάρχει απαίτηση σε μεγάλη ταχύτητα.)

 

Άρα καλή η αλλαγή, τη δοκιμάζετε(-ζουμε σιγά σιγά) και δείτε αν μπορεί να παίξει με δημόσια HotSpots.

 

EDIT: "It works fine with my "b" only access point" (source: xda-developers)

 

Το θέμα της αλλαγής ταχύτητας έχει να κάνει με αυτό που ο developer έγραψε στο 3 κυρίως (δηλαδή την "αλλαγή της ενδιάμεσης μνήμης για την ασύρματη επικοινωνία) και λιγότερο (αν και Ίσως και με αυτό) με το 2, δηλαδή την υποστήριξη g.

Κάντε κάποιος μια μέτρηση να δείτε Πόσο πηγαίνει η ταχύτητα μεταφοράς ενός αρχείου (ΤΟΠΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ) από τον υπολογιστή σας στο Qtek ασύρματα χωρίς την αλλαγή, και Με την αλλαγή μετά. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το πρόγραμμα DUmeter στο PC ώστε να βλέπετε πόσο φθάνει η ταχύτητα. Και όποιος το έχει κάνει ήδη ή θα το κάνει, ας postάρει αποτελέσματα. ;)

 

Δουλευει στα αλλα μοντελα...αλλα στο 9000 που εψαξα δεν εχει στο regitry τα ιδια fields που πρεπει να κανουμε τις αλλαγες...Κανεις εχει κανει τιποτα με το 9000 ?

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει στα αλλα μοντελα...αλλα στο 9000 που εψαξα δεν εχει στο regitry τα ιδια fields που πρεπει να κανουμε τις αλλαγες...Κανεις εχει κανει τιποτα με το 9000 ?

Ας το δοκιμάσει κάποιος να μας πει. Δεν είναι απαραίτητο να υπάρχουν ήδη τα κλειδιά. Μπορεί να δημιουργούνται. Αν και συνήθως υπάρχουν, ξέρω γω... μπορεί για να μην τα πάρουμε χαμπάρι να μην τα είχαν καν. Εξάλλου, ότι δεν υπάρχει, θεωρείται μηδέν, το οποίο εσύ με την αλλαγή το κάνεις ένα. Στην απλή του μορφή.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

αγορασα ενα BT WITH CALLER ID για το 9000 ειναι πολυ καλο και δουλευει αψογα και τις φωνητικες κλησεις το προβλημα ειναι στην αναγνωριση ενω κανει αναγνωρισει του αριθμου δεν κανει του ονοματος(κατι τετοιο κανει και το bt800) πιστευω οτι ειναι θεμα sofware της συσκευης.

για μενα αν και εχω το bluetooth λιγες ωρες μονο το προβλημα ειναι οτι οταν καλει καποιος δεν μεταφερει τον αριθμο μαζι με το (+) δηλ. +30210555555... αλλα 302105555555.. στην οθονη με αποτελεσμα οταν θελω να παρω πισω αυτον που μολις πηρε να μην μπορω(με νοκια 6600 και ερικσον v800 που δοκιμασα παιζει κανονικα οποτε δεν ειναι θεμα bluetooth αλλα του 9000).

Και ρωτω τωρα ξερει κανεις αν υπαρχει καποια ρυθμηση για το 9000 που να στελνει το(+) μαζι με το νουμερο ? εχει τυχη σε καποιον αλλο?:!: :!:

ευχαριστω

το λινκ πιο κατω της συσκευης . ειναι εξαιρετικα μικρο μισο απο το bt800

 

 

http://www.mobilefun.co.uk/product/9275.htm

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορεί να μειώνει το μέγεθος μιας φωτογραφίας έτσι ώστε αυτή να σταλεί με mms (περίπου στα 100 ΚΒ ή λιγότερο).

αμα ψαξεις το μενου πριν τραβηξεις τη φωτο,απο εκει που αλλαζει φωτο σε βιντεο εχει και επιλογη μμσ και μαιλ και οτι θες

Link to comment
Share on other sites

αγορασα ενα BT WITH CALLER ID για το 9000 ειναι πολυ καλο και δουλευει αψογα και τις φωνητικες κλησεις το προβλημα ειναι στην αναγνωριση ενω κανει αναγνωρισει του αριθμου δεν κανει του ονοματος(κατι τετοιο κανει και το bt800) πιστευω οτι ειναι θεμα sofware της συσκευης.

για μενα αν και εχω το bluetooth λιγες ωρες μονο το προβλημα ειναι οτι οταν καλει καποιος δεν μεταφερει τον αριθμο μαζι με το (+) δηλ. +30210555555... αλλα 302105555555.. στην οθονη με αποτελεσμα οταν θελω να παρω πισω αυτον που μολις πηρε να μην μπορω(με νοκια 6600 και ερικσον v800 που δοκιμασα παιζει κανονικα οποτε δεν ειναι θεμα bluetooth αλλα του 9000).

Και ρωτω τωρα ξερει κανεις αν υπαρχει καποια ρυθμηση για το 9000 που να στελνει το(+) μαζι με το νουμερο ? εχει τυχη σε καποιον αλλο?:!: :!:

ευχαριστω

το λινκ πιο κατω της συσκευης . ειναι εξαιρετικα μικρο μισο απο το bt800

 

 

http://www.mobilefun.co.uk/product/9275.htm

Το όνομα Δεν το εμφανίζει, έχει αναφερθεί δυστυχώς. Ελπίζω πως σε αλλαγή λογισμικού θα το φροντίσουν. Για το δεύτερό σου ερώτημα, δε γνωρίζω, μου ακούγεται παράξενο όμως το ότι δεν καλεί πίσω το νούμερο. Και αν είναι θέμα του ακουστικού, δεν νομίζω αυτοί να βγάζουν άλλες εκδόσεις κλπ. ΠΑΝΤΩΣ, πολύ ωραίο και φτηνό το εργαλείο... Εμφανίσιμο κλπ, αρκεί να Ακούει και καλά. Το BlueTrek μου εμένα είναι επίσης απίστευτα μικρό, αλλά δεν ακούει τέλεια.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Re paidia eimai etoimos na pao na to paro to sabbato alla eida to topic me to s200.....kai to skeftomai mipos na perimeno to s200??? Poia oi gnomi sas???

Genika eimai sto dilima ean aksizei 1049euro.....

Link to comment
Share on other sites

οπως εγραψα δεν ειναι προβλημα του bluetooth γιατι δουλευει με 6600-v800

τελοια η ειναι θεμα ρυθμισης η λογισμικου του 9000 .πισω καλει αλλα δεν παιρνει σωστα το νουμερο λογω του (+) που δεν βαζει στις εισερχομενες.......

 

Το όνομα Δεν το εμφανίζει, έχει αναφερθεί δυστυχώς. Ελπίζω πως σε αλλαγή λογισμικού θα το φροντίσουν. Για το δεύτερό σου ερώτημα, δε γνωρίζω, μου ακούγεται παράξενο όμως το ότι δεν καλεί πίσω το νούμερο. Και αν είναι θέμα του ακουστικού, δεν νομίζω αυτοί να βγάζουν άλλες εκδόσεις κλπ. ΠΑΝΤΩΣ, πολύ ωραίο και φτηνό το εργαλείο... Εμφανίσιμο κλπ, αρκεί να Ακούει και καλά. Το BlueTrek μου εμένα είναι επίσης απίστευτα μικρό, αλλά δεν ακούει τέλεια.

αγορασα ενα BT WITH CALLER ID για το 9000 ειναι πολυ καλο και δουλευει αψογα και τις φωνητικες κλησεις το προβλημα ειναι στην αναγνωριση ενω κανει αναγνωρισει του αριθμου δεν κανει του ονοματος(κατι τετοιο κανει και το bt800) πιστευω οτι ειναι θεμα sofware της συσκευης.

για μενα αν και εχω το bluetooth λιγες ωρες μονο το προβλημα ειναι οτι οταν καλει καποιος δεν μεταφερει τον αριθμο μαζι με το (+) δηλ. +30210555555... αλλα 302105555555.. στην οθονη με αποτελεσμα οταν θελω να παρω πισω αυτον που μολις πηρε να μην μπορω(με νοκια 6600 και ερικσον v800 που δοκιμασα παιζει κανονικα οποτε δεν ειναι θεμα bluetooth αλλα του 9000).

Και ρωτω τωρα ξερει κανεις αν υπαρχει καποια ρυθμηση για το 9000 που να στελνει το(+) μαζι με το νουμερο ? εχει τυχη σε καποιον αλλο?

ευχαριστω

το λινκ πιο κατω της συσκευης . ειναι εξαιρετικα μικρο μισο απο το bt800

 

 

http://www.mobilefun.co.uk/product/9275.htm

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: μήπως έχει βρεί κανείς πουθενά οδηγό για σύνδεση (activesync + internet) με υπολογιστή μέσω wifi (qtek <-> wifi pci card); :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: μήπως έχει βρεί κανείς πουθενά οδηγό για σύνδεση (activesync + internet) με υπολογιστή μέσω wifi (qtek <-> wifi pci card); :)

το ψαχνω και εγω αυτο!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει στα αλλα μοντελα...αλλα στο 9000 που εψαξα δεν εχει στο regitry τα ιδια fields που πρεπει να κανουμε τις αλλαγες...Κανεις εχει κανει τιποτα με το 9000 ?

 

Όταν δεν υπάρχουν τα registry fields κατά κανόνα τα δημιουργείς όπως ακριβώς τα βλέπεις στις οδηγίες.

Αν κοιτάξεις λίγο πιο πίσω, και για να μην σε ταλαιπωρώ εδώ, θα δεις ότι το έχω κάνει ήδη και δουλεύει με επιτυχία. Η ταχύτητά μου στο internet διπλασιάστηκε και η μέτρηση πριν και μετά έγινε φυσικά στο ίδιο ακριβώς σημείο για ακρίβεια των αποτελεσμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το Wifi Συγχρονισμό... για δείτε αυτό μηπως βοηθήσει....το βρήκα απο ένα άλλο τοπικ....

 

http://www.pocketpcmag.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=4224

D.G.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...κατάφερα να το συνδέσω ασύρματα με τον υπολογιστή με μια pci καρτούλα γτπ τελείως... το πρόβλημα είναι πως, παρ'οτι μου δείχνει το wifi συνδεδεμένo, δεν έχω με τίποτα internet στο κινητό... έχω ορίσει IP's τα πάντα...any ideas?

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το Wifi Συγχρονισμό... για δείτε αυτό μηπως βοηθήσει....το βρήκα απο ένα άλλο τοπικ....

 

http://www.pocketpcmag.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=4224

 

αυτό δυστηχώς είναι για windows mobile 2003 :( για wm5.0 το έχουν απαγορεύσει δεν ξέρω το λόγο microsoft-δουλειές

Link to comment
Share on other sites

οπως εγραψα δεν ειναι προβλημα του bluetooth γιατι δουλευει με 6600-v800

τελοια η ειναι θεμα ρυθμισης η λογισμικου του 9000 .πισω καλει αλλα δεν παιρνει σωστα το νουμερο λογω του (+) που δεν βαζει στις εισερχομενες.......

 

 

αγορασα ενα BT WITH CALLER ID για το 9000 ειναι πολυ καλο και δουλευει αψογα και τις φωνητικες κλησεις το προβλημα ειναι στην αναγνωριση ενω κανει αναγνωρισει του αριθμου δεν κανει του ονοματος(κατι τετοιο κανει και το bt800) πιστευω οτι ειναι θεμα sofware της συσκευης.

για μενα αν και εχω το bluetooth λιγες ωρες μονο το προβλημα ειναι οτι οταν καλει καποιος δεν μεταφερει τον αριθμο μαζι με το (+) δηλ. +30210555555... αλλα 302105555555.. στην οθονη με αποτελεσμα οταν θελω να παρω πισω αυτον που μολις πηρε να μην μπορω(με νοκια 6600 και ερικσον v800 που δοκιμασα παιζει κανονικα οποτε δεν ειναι θεμα bluetooth αλλα του 9000).

Και ρωτω τωρα ξερει κανεις αν υπαρχει καποια ρυθμηση για το 9000 που να στελνει το(+) μαζι με το νουμερο ? εχει τυχη σε καποιον αλλο?

ευχαριστω

το λινκ πιο κατω της συσκευης . ειναι εξαιρετικα μικρο μισο απο το bt800

 

 

http://www.mobilefun.co.uk/product/9275.htm

Εχμ... φίλε μου... λέμε ακριβώς το ίδιο. Στην αναγνώριση φταίει το λογισμικό του 9000, και στο "+" δεν ξέρουμε ποιός φταίει, αλλά μάλλον πάλι το λογισμικό. ΑΝ ΕΙΝΑΙ όμως θέμα του bluetooth ακουστικού, η εταιρία είναι απίθανο να το διορθώσει. Παρ'όλα αυτά θα μπορούσε η Qtek σε ένα νέο λογισμικό του 9000 να το εισάγει, ώστε όταν παίρνει εντολή για Country Code, να χρησιμοποιεί το πλήρες πρότυπο δηλαδή με το "+" ή το "00". Επίσης όμως αυτό είναι απίθανο να το κάνει η Qtek αν (ξαναλέω ΑΝ) είναι θέμα του ακουστικού.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

αυτό δυστηχώς είναι για windows mobile 2003 :( για wm5.0 το έχουν απαγορεύσει δεν ξέρω το λόγο microsoft-δουλειές

Έχουν "απαγορεύσει" το συγχρονισμό μέσω WiFi για λόγους ασφαλείας. Πιστεύεται όμως ότι στο νέο ActiveSync 4.2 θα παρέχεται και πάλι η δυνατότητα. Εκεί πλέον, υποτίθεται ότι η διαδικασία για τη σύνδεση θα είναι πιο απλή.

 

Γενικότερα, όταν συνδέεστε σε έναν router, ακολουθείτε το πρότυπο Infrastracture, όπου ο router εξυπηρετεί τους πάντες. Η περίπτωση στην οποία το συνδέετε π.χ. με μια PCI κάρτα ή ένα USB WiFi Dongle, το πρότυπο είναι το AdHoc οπότε και ο καθένας client (το Pc... το Pda...) εξυπηρετούν τον εαυτό τους. Η διαδικασία δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, απλώς σε αναγκάζουν για την ώρα να την κάνεις χειροκίνητα, με την έννοια ότι το ActiveSync 4.1 δεν περιέχει το κομμάτι του automatic pairing μέσω WiFi.

 

Συνεπώς, ακολουθήστε το thread που προτάθηκε, ειδάλλως περιμένετε το ASync 4.2 που (σύμφωνα με Qtek) θα περιλαμβάνει ασύρματο συγχρονισμό 802.11b/g.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μου τη δίνει στα νεύρα όταν στο expansys, το Qtek 9000 είναι με τελική τιμή περίπου 860€... η Αγγλική του έκδοση. Κι εμείς εδώ για 2 αλλαγές, και για μικρές άλλες βλακείες, το πληρώνουμε συν 200€...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ: Τί είναι καλύτερο να χρησιμοποιήσουμε με το Qtek 9000; MiniSD 1GB με προσαρμογέα, ή SD 1GB κανονική. Οι μικρές νομίζω είναι Και συμβατές, Και πιο γρήγορες, Και μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε μεταγενέστερες συσκευές που θα δέχονται μόνο τις μικρές. Ισχύουν; Εσείς τι έχετε;

 

Επίσης, ισχύει ότι εκτός από τον διακόπτη τους, οι SD μπορούν να δεχθούν Software κλείδωμα; Δηλαδή στο Qtek μπορούμε να κλειδώσουμε την κάρτα και κανείς άλλος, σε άλλη συσκευή να μη μπορεί να τη δει καν;

 

EDIT: Αυτή πως σας φαίνεται;;; Και ΠΟΛΥ φθηνή. Η ταχύτητα όμως; Αρκεί 66x; h**p://www.expansys.com.gr/product.asp?code=118581

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Re paidia eimai etoimos na pao na to paro to sabbato alla eida to topic me to s200.....kai to skeftomai mipos na perimeno to s200??? Poia oi gnomi sas???

Genika eimai sto dilima ean aksizei 1049euro.....

"Μα δε συγκρίνονται τα δύο αυτα...:blink: Αν είσαι ΟΚ με το ποσό, εννοείται ότι θα πας για το Qtek 9000 με κλειστά μάτια! :happy: Σε κάθε άλλη περίπτωση, το S200 είναι πολύ πιο μικρό, με καλύτερη κάμερα, αλλά κανένα άλλο σημείο όπου να υπερτερεί... έστω κι αν έχει μισή τιμή. :-Ρ

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Εχμ... φίλε μου... λέμε ακριβώς το ίδιο. Στην αναγνώριση φταίει το λογισμικό του 9000, και στο "+" δεν ξέρουμε ποιός φταίει, αλλά μάλλον πάλι το λογισμικό. ΑΝ ΕΙΝΑΙ όμως θέμα του bluetooth ακουστικού, η εταιρία είναι απίθανο να το διορθώσει. Παρ'όλα αυτά θα μπορούσε η Qtek σε ένα νέο λογισμικό του 9000 να το εισάγει, ώστε όταν παίρνει εντολή για Country Code, να χρησιμοποιεί το πλήρες πρότυπο δηλαδή με το "+" ή το "00". Επίσης όμως αυτό είναι απίθανο να το κάνει η Qtek αν (ξαναλέω ΑΝ) είναι θέμα του ακουστικού.

Στο BT800 υπάρχει νέο firmware στο site της εταιρείας που στέλνει σωστά το πρόθεμα.

Link to comment
Share on other sites

Στο XDA-Developers βρήκαν τον τρόπο να ενεργοποιήσουν την δυνατότητα 802.11 G. Με μια προσθήκη στο registry η ταχύτητα του wifi αυξάνεται κατά πολύ και η σύνδεση με το router μπορεί να γίνει απευθείας σε G.

 

Μέτρησα την ταχύτητα στο http://text.dslreports.com πριν κάνω την αλλαγή και μετά και η διαφορά ήταν διπλάσια ταχύτητα!

 

Το registry hack είναι το ακόλουθο:

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Comm\TNETWLN1\Parms]

"dot11SupportedRateMaskG"=dword:00000008

"dot11SupportedRateMask"=dword:00000001

 

Προσωπικά έκανα τις προσθήκες, αλλά G δεν είδα στο 9000 φίλε μου... Στο xda πολλοί δεν το κατάφεραν, και όσοι το είπαν δεν είναι σίγουροι.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Στο BT800 υπάρχει νέο firmware στο site της εταιρείας που στέλνει σωστά το πρόθεμα.

ναι το εχω δει , το εχει κατεβασει κανεις να μας πει αν δουλευει με το 9000?

 

Το θεμα ειναι οτι η δικια μου συσκευη δουλευει σωστα με αλλα κινητα.

με την ACE που μιλησα στο τηλεφωνο μου ειπαν οτι δεν γνωριζουν τη συμβαινει και να μιλισω με την εταιρεια του bluetooth. απο την αλλη ουτε με το ΒΤ800 ηξεραν αν δουλευει και δεν φανηκε να ξερουν για το update του jabra bt800

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Εχμ... φίλε μου... λέμε ακριβώς το ίδιο. Στην αναγνώριση φταίει το λογισμικό του 9000, και στο "+" δεν ξέρουμε ποιός φταίει, αλλά μάλλον πάλι το λογισμικό. ΑΝ ΕΙΝΑΙ όμως θέμα του bluetooth ακουστικού, η εταιρία είναι απίθανο να το διορθώσει. Παρ'όλα αυτά θα μπορούσε η Qtek σε ένα νέο λογισμικό του 9000 να το εισάγει, ώστε όταν παίρνει εντολή για Country Code, να χρησιμοποιεί το πλήρες πρότυπο δηλαδή με το "+" ή το "00". Επίσης όμως αυτό είναι απίθανο να το κάνει η Qtek αν (ξαναλέω ΑΝ) είναι θέμα του ακουστικού.

loipon....

An krino apo to bt800 (Jabra) to problima einai tou heandfree dioti to idio ginotan me to sigkekrimeno hf kai meta apo anavathmisi logismikou (epanalamvano anavathmisi tou bt800) to provlima me to + lithike....

opote mallon to provlima den einai tou 9000 alla tou bt hf

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...