Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνω απολυτα! Ποια συγκεκριμενα χρησιμοποιεις τωρα?

 

Την darkforce, πιστευω οπως και πολλοι αλλοι οτι ειναι η καλυτερη.

 

Το καλο ειναι οτι δεν εχει πολυ τριτο software, οτι δεν κολαει σχεδον ποτε και η ταχυτητα της ακομα και μετα απο σχεδον ενα μηνα χωρις hard reset και παρα πολλες εγκαταστασεις/απεγκαταστασεις προγραμματων, ειναι πολυ καλη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την darkforce, πιστευω οπως και πολλοι αλλοι οτι ειναι η καλυτερη.

 

Το καλο ειναι οτι δεν εχει πολυ τριτο software, οτι δεν κολαει σχεδον ποτε και η ταχυτητα της ακομα και μετα απο σχεδον ενα μηνα χωρις hard reset και παρα πολλες εγκαταστασεις/απεγκαταστασεις προγραμματων, ειναι πολυ καλη.

 

Αν βέβαια δεν πέσεις στην περίπτωση, όπως εγώ, να καταστρέψεις το κινητό σου...το οποιο κόλλησε για πάντα στην splash screen και βρίσκεται ήδη για ανταλλακτικά. Και χωρίς να έχω παραβεί πουθενά τις οδηγίες εγκατάστασης από το xda-developers. Προσοχή!!!

Γ.Μ.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι πως γινετε να εχω ενα σωρο wm6 roms? Η darkforce μαλιστα ειναι κορυφη.

ενα link ενα pm κατι τελοςπαντως να κατεβασουμε και εμεις κατι??? plzzzzz

Link to comment
Share on other sites

Την darkforce, πιστευω οπως και πολλοι αλλοι οτι ειναι η καλυτερη.

 

Το καλο ειναι οτι δεν εχει πολυ τριτο software, οτι δεν κολαει σχεδον ποτε και η ταχυτητα της ακομα και μετα απο σχεδον ενα μηνα χωρις hard reset και παρα πολλες εγκαταστασεις/απεγκαταστασεις προγραμματων, ειναι πολυ καλη.

 

Καλύτερη από την 2.02.02 του Jwrightmcps; Την δουλεύω εδώ και μια εβδομάδα και αν εξαιρέσεις κάποια ψιλοκολληματάκια μετά από soft reset, είμαι γενικώς ευχαριστημένος. Πόσα περίπου mb ram ελεύθερα έχεις στην darkforce μετά από soft reset;

Χμμμ υπάρχει κάποιο link; με ένα γρήγορο search στο xda-dev δεν την βρήκα :(

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Εδωσα link για την darkforce μια σελιδα πισω.

 

akpe την εχω σαν rom αλλα δεν την εβαλα ακομα, αν μου την δωσει κατι στην darkforce θα το γυρισω σε Jwrightmcps.

 

Οσο για την ram θυμαμε οταν την ειχα βαλει ειχε γυρω στα 27Mb, τωρα μετα απο αρκετο καιρο και αρκετα φορτωμενο ppc μετα απο hard reset εχω 20Μb.

Link to comment
Share on other sites

Την darkforce, πιστευω οπως και πολλοι αλλοι οτι ειναι η καλυτερη.

 

Το καλο ειναι οτι δεν εχει πολυ τριτο software, οτι δεν κολαει σχεδον ποτε και η ταχυτητα της ακομα και μετα απο σχεδον ενα μηνα χωρις hard reset και παρα πολλες εγκαταστασεις/απεγκαταστασεις προγραμματων, ειναι πολυ καλη.

 

πετας πανω και ενα xcpuscalar 2007, το πουσαρεις στα 624 και ειμαστε αρχοντες!

Link to comment
Share on other sites

πετας πανω και ενα xcpuscalar 2007, το πουσαρεις στα 624 και ειμαστε αρχοντες!

 

thnx :D τώρα για o/c, κολλάω άσχημα να του ρίξω... αλλά αν μου την βαρέσει θα το δοκιμάσω :) στα 624 είναι σταθερό γενικώς;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

thnx :D τώρα για o/c, κολλάω άσχημα να του ρίξω... αλλά αν μου την βαρέσει θα το δοκιμάσω :) στα 624 είναι σταθερό γενικώς;

Ναι σε μενα ειναι, υπαρχει ομως και ενα cab και κανει την cpu να τρεχει σε turbo mode. Μπορεις να το κατεβασεις απο δω εφοσον κανεις login:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=304786&page=4

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε μενα ειναι, υπαρχει ομως και ενα cab και κανει την cpu να τρεχει σε turbo mode. Μπορεις να το κατεβασεις απο δω εφοσον κανεις login:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=304786&page=4

 

Το turbo mode ειναι να τρεχει μονιμα στα 520MHz ετσι?

Edit: Λενε στο forum οτι τρεχει στα 624MHz. Αλλα δεν βλεπω να δουλευει στα wm6.

Link to comment
Share on other sites

Το turbo mode ειναι να τρεχει μονιμα στα 520MHz ετσι?

Edit: Λενε στο forum οτι τρεχει στα 624MHz. Αλλα δεν βλεπω να δουλευει στα wm6.

 

Ακολουθα με την σειρα:

 

Programs--system info--battery--και κλικ πανω στην μπαρα που δειχνει ποσο τοις εκατο ειναι η μπαταρια--μετα processor--και διαλεγεις μεταξυ standard & turbo mode!

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθα με την σειρα:

 

Programs--system info--battery--και κλικ πανω στην μπαρα που δειχνει ποσο τοις εκατο ειναι η μπαταρια--μετα processor--και διαλεγεις μεταξυ standard & turbo mode!

 

Οχι δεν ειναι εκει πλεον, ουτε στα settings.

 

Εκανα ενα search μεσα στον φακελο windows και βρηκα το power.exe που ειναι το παλιο power utility εκτος main battery εχει και backup battery status (φυσικα το 9000 δεν εχει) επισεις υπαρχει tab "processor" που οπως ανεφερες λεει standard & turbo mode, το βαζω στο turbo και δεν εχει διαφορα τουλαχιστον στην αναπαραγωγη video, μαλλον δεν δουλευει με τα wm6. :(

Link to comment
Share on other sites

οκ την εβαλα την darkforce αλλα μετα απο soft reset εχει 18-20mb ελευθερη μνημη :(

σε λιγο θα τη δοκιμασω με το destinator γιατι κατα αλλα ειναι γρηγορη :):):)

Link to comment
Share on other sites

οκ την εβαλα την darkforce αλλα μετα απο soft reset εχει 18-20mb ελευθερη μνημη :(

σε λιγο θα τη δοκιμασω με το destinator γιατι κατα αλλα ειναι γρηγορη :):):)

 

Κ εγώ τόση περίπου έχω με την 2.02.02 του Jwrightmcps, αλλά με φορτωμένα τα κέρατά του στην today (pocket plus, pocketbreeze, phoneweaver) :rolleyes:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

οκ την εβαλα την darkforce αλλα μετα απο soft reset εχει 18-20mb ελευθερη μνημη :(

σε λιγο θα τη δοκιμασω με το destinator γιατι κατα αλλα ειναι γρηγορη :):):)

 

Για μενα σημασια εχει να μην πεφτει σε πολυ χαμηλα επιπεδα χωρις να τρεχεις κατι, το εχω δει με μερικες rom.

 

Με το destinator δεν θα εχεις κανενα προβλημα, μπορεις ταυτοχρονα να τρεχεις και αλλα προγραμματα οπως gps tracking αν σε ενδιαφερει.

Link to comment
Share on other sites

οντως το δοκιμασα με δεστινατορ και ολα οκ...το μονο που δεν εχει και ειχε της η pdaviet ειναι το task manager κατω κατω που εκανε release τη κρατημενη μνημη
Link to comment
Share on other sites

οντως το δοκιμασα με δεστινατορ και ολα οκ...το μονο που δεν εχει και ειχε της η pdaviet ειναι το task manager κατω κατω που εκανε release τη κρατημενη μνημη

 

Εχει, μεσα στα settings ειναι. Κανεις enable το x button και κλεινει το προγραμμα οταν πατας το x.

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως μετα απο μια μερα η μνημη πεφτει στα 14 (sbp weather και resco today) ενω πριν με τα ιδια ηταν στα 18-20...παμε για αλλη μαλλον...
Link to comment
Share on other sites

Τί γνώμη έχετε γιά αυτό?

Rumor: i-mate to offer Windows Mobile 6 ROM upgrade for HTC Universal - unlike HTC itself!

http://msmobiles.com/news.php/6338.html.

Δείχνει ενδιαφέρον.

Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

Τί γνώμη έχετε γιά αυτό?

Rumor: i-mate to offer Windows Mobile 6 ROM upgrade for HTC Universal - unlike HTC itself!

http://msmobiles.com/news.php/6338.html.

Δείχνει ενδιαφέρον.

 

Φυσικα και ειναι ενδιαφερουσα μια official rom των wm6, για να δουμε λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω φάει τα λύσακά μου ρε παίδες, και δεν τα καταφέρνω...

 

Προσπαθώ να συνδέσω το laptop μου με bluetooth για να κάνει connect μέσω GPRS/3G στο internet με το Qtek 9000 (O2 XDA Exec για την ακρίβεια) και δεν τα καταφέρνω. Εχω σύνδεση ΤΙΜ...

 

Εχω ένα φτηνιάρικο dongle το οποίο συνεργάζεται με το BlueSoleil. Οσο καιρό είχα το Nokia 9500 έπαιζε μια χαρά. Με το Qtek, το BlueSoleil βλέπει στα available services το DUN και κάνω dial τον αριθμό *99# (χωρίς username/password) και δίνω στα extra settings του modem το +cgdcont=1,"IP","gint.b-online.gr".

 

Απλά μου βγάζει no answer. :cry:

 

Επίσης έχω προσέξει πως έχει μια εφαρμογή το Qtek, την 'Wireless modem'. Εχει επιλογή μόνο USB/Infrared/Bluetooth και το όνομα του access point. Δοκιμάζω κι αυτό, βάζω bluetooth και το όνομα του access point που χρησιμοποιώ για να μπω normal μέσω GPRS/3G και πάλι δεν κάνει τίποτα.

 

Εχετε καμιά ιδέα;

 

:cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
paidia pos mporo na sindeso to qtek 9000 mou me enan exoteriko skliro pou exo ? kamia kainouria wm6 rom exei kukloforisei ?

Δεν μπορεις να το συδεσεις γιατι δεν λειτουργει ως host.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχει καταφερει κανεις να δουλεψει a2dp και συγκεκριμενα τα jabra bt620s?

Εχω αλλαξει 5 rom, εχω κανει αλλαγες στην registry, αλλαξα firmware στα jabra και παλι δεν παιζουν σωστα. Ακουω μισο δευτερολεπτο μουσικη και μετα τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...