Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από την άλλη με ένα bt ακουστικό...δεν χρειάζεται καν να το εμφανίζουμε, γλυτώνοντας έτσι και τα αδιάκριτα κακά μάτια!!!

 

Τόσο με το BT800 όσο και το NOKIA HS-21 έχω πρόβλημα. Ενώ εγώ ακούω πεντακάθαρα, οι συνομιλητές μου στο 90% των περιπτώσεων ακούν με συνεχείς διακοπές και θόρυβο. Εσείς είχατε ποτέ τέτοιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά εδώ είναι το Help desk, ελπίζω να μου δώσετε απαντήσεις σε κάποια θέματα. Αγοράσα μέσω επιδότησης το 1640 από την Vodafone, είναι το ίδιο με το Qtek 9000 ή έχουν κάποιες διαφόρες? γνωρίζει κανείς το θέμα?

 

στη συνέχεια, αντιμετωπίζω πρόβλημα με τα συνεχόμενα Soft Reset. Είναι απίστευτο το τι γίνεται και πόσα reset πέφτουν. Ειδικά εάν πάω sto SETTINGS=> PHONE κολλάει του κερατά. Αυτά προς το παρών. Α επείσης δεν βρίσκει το GPS μου :(

Link to comment
Share on other sites

δεν γίνεται.

"Δεν γίνεται" να βγάλεις την κάρτα σου;... Δε γίνεται αγοράκι/κοριτσάκι αλλά γίνεται και τα δύο; Δε γίνεται να προσγειώνεται Ελικόπτερο στο 'κέντρο' της Αθήνας χωρίς Heliport;

 

Τι μονολεκτικά είναι αυτά; Και δεν είναι Help Desk εδώ, είναι ένα σημείο που φιλικά δίνουμε/ουν/ετε βοήθεια όσοι μπορούμε/ούν/είτε.

 

Προφανώς, με το είδος της απάντησης, κι εμείς "Δε Γίνεται" να σε βοηθήσουμε, και να θέλαμε...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

"Δεν γίνεται" να βγάλεις την κάρτα σου;... Δε γίνεται αγοράκι/κοριτσάκι αλλά γίνεται και τα δύο; Δε γίνεται να προσγειώνεται Ελικόπτερο στο 'κέντρο' της Αθήνας χωρίς Heliport;

 

Τι μονολεκτικά είναι αυτά; Και δεν είναι Help Desk εδώ, είναι ένα σημείο που φιλικά δίνουμε/ουν/ετε βοήθεια όσοι μπορούμε/ούν/είτε.

 

Προφανώς, με το είδος της απάντησης, κι εμείς "Δε Γίνεται" να σε βοηθήσουμε, και να θέλαμε...

 

έχεις δίκιο. το δεν γίνεται πάει στο Βγάζω την κάρτα την SD Και πάλι κρασάρει.

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο. το δεν γίνεται πάει στο Βγάζω την κάρτα την SD Και πάλι κρασάρει.

Κατά τη γνώμη μου το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι Hard Reset, πλήρη επαναφορά της αρχικής του κατάστασης δηλαδή. Μπορείς με Backup προγράμματα (π.χ. Spb Backup) να κάνεις ένα αντίγραφο ασφαλείας πρώτα, ώστε μετά να δοκιμάσεις να επαναφέρεις τουλάχιστον τα PIM σου (επαφές και ημερολόγιο δε σε νοιάζουν, επανέρχονται από το outlook μέσω activesync, τα SMS κλπ όμως μπορεί να σε ενδιαφέρουν) με επιλεκτικό Restore (είναι εύκολη διαδικασία από το Spb Backup)...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι Hard Reset, πλήρη επαναφορά της αρχικής του κατάστασης δηλαδή. Μπορείς με Backup προγράμματα (π.χ. Spb Backup) να κάνεις ένα αντίγραφο ασφαλείας πρώτα, ώστε μετά να δοκιμάσεις να επαναφέρεις τουλάχιστον τα PIM σου (επαφές και ημερολόγιο δε σε νοιάζουν, επανέρχονται από το outlook μέσω activesync, τα SMS κλπ όμως μπορεί να σε ενδιαφέρουν) με επιλεκτικό Restore (είναι εύκολη διαδικασία από το Spb Backup)...

 

θα δοκιμάσω, αλλιώς θα ζητήσω την Vodafone να μου το αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμάσω, αλλιώς θα ζητήσω την Vodafone να μου το αλλάξει.

ΤΙ ακριβώς θα κάνει η Vodafone? Θα στο αλλάξει; Η δική μας εταιρία; Αυτή της κινητής τηλεφωνίας; Εδώ στην Ελλάδα; Είσαι σίγουρος; Το έχεις ψάξει; Σε κανέναν γιατρό (τους) έχεις πάει; ;) Φιλικά...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια σαν νεοφυτος των pda θα ηθελα να σας ρωτησω κατι .Πηγα να κανω update το firmware ενος 1640 vodafoneκαι το γυρισα σε Τ mobile που βρηκα στο xda.Aλλα σαν software δεν με ικανοποιησε καθολου. Ξερει κανεις αν αλλαξω rom πως μπορω να ξερω τι προγραμματα εχει μεσα?Βασικα ξερετε αν στα universal υπαρχει xbackup οπως στα 2003se( πχ blueangel)?

Mετα μπορω να κανω beam τις επαφες απο ενα blueangel σε ενα universal και πως.Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια σαν νεοφυτος των pda θα ηθελα να σας ρωτησω κατι .Πηγα να κανω update το firmware ενος 1640 vodafoneκαι το γυρισα σε Τ mobile που βρηκα στο xda.Aλλα σαν software δεν με ικανοποιησε καθολου. Ξερει κανεις αν αλλαξω rom πως μπορω να ξερω τι προγραμματα εχει μεσα?Βασικα ξερετε αν στα universal υπαρχει xbackup οπως στα 2003se( πχ blueangel)?

Mετα μπορω να κανω beam τις επαφες απο ενα blueangel σε ενα universal και πως.Ευχαριστω πολυ

To Qtek 1640 είναι νομίζω το part name για το 9000 επίσης της Qtek, και το οποίο δίδεται από Vodafone εξωτερικού (Ιρλανδία και Γαλλία αν δεν κάνω λάθος);

 

Αν ναι, η αλλαγή στο παλαιό firmware λογικά δε χρειάζεται τίποτε άλλο από το download του firmware που δίνει η Vodafone στο αντίστοιχο site της, από την χώρα που το προμηθεύτηκες. Τώρα αν μιλώντας για προγράμματα, εννοείς κάποιον τρόπο για να δεις πρακτικά ποιές είναι οι αλλαγές στο software μεταξύ των διαφόρων firmwares, ο μόνος τρόπος είναι οι αναζητήσεις στον Γούγλη, αλλά και πάλι δε θα βγάλεις πολλή άκρη. Γενικώς, είτε το ριψοκινδυνεύεις και περνάς κάθε φορά το πιο νέο, είτε βαδίζεις στα σίγουρα και περνάς μόνο το τελευταίο της εταιρίας σου.

 

Το xbackup είναι built-in εφαρμογή για backup πριν από Hard Reset; Κάτι σαν τα προϊστορικά Hp H3630 και συναφή; Αν ναι, τότε δεν παρέχεται κάτι τέτοιο. Θα χρησιμοποιήσεις εξωτερικές εφαρμογές όπως το Spb Backup ή το SunnySoft Backup...

 

Τέλος, το "beam" αναφέρεται σε μεταφορά των επαφών με υπέρυθρες (IR beaming). Γενικότερα, και πολύ ευκολότερα μπορείς να συγχρονίσεις πλήρως το Blueangel με Outlook ώστε να πάρει τα δεδομένα, και μετά να συγχρονίσεις πάλι στο PC με το νέο Universal, νομίζω πιάνει. Εναλλακτικά, μπορείς να χρησιμοποιήσεις Bluetooth για πιο γρήγορα. Τέλος, σίγουρα υπάρχουν στο pocketgear.com εφαρμογές που κάνουν Backup μόνο τις επαφές, για άμεση μετακίνηση μεταξύ (ακόμη και) διαφορετικών τύπων συσκευών.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πριν από λίγες μέρες αγόρασα από Αγγλία ένα XDA EXEC (QTEK 9000). Τι ακριβώς γίνεται με τις αναβαθμίσεις του firmware? Μπορώ πχ να βάλω firmware από εδώ: http://www.qtek.gr/9000_firmware.html ?

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...εχω συναντήσει το εξής κουφό...το destinator 6 (oxi agorasmeno:X ) ενω στο 9100 παίζει άψογα στο 9000 χάνει το σήμα αρκετες φορές....εχετε να προτείνεται κάτι

 

 

Εφταιγε η port τελικα...τωρα παίζει αψογα...για να μην πω τέλεια.....

D.G.
Link to comment
Share on other sites

To Qtek 1640 είναι νομίζω το part name για το 9000 επίσης της Qtek, και το οποίο δίδεται από Vodafone εξωτερικού (Ιρλανδία και Γαλλία αν δεν κάνω λάθος);

 

Αν ναι, η αλλαγή στο παλαιό firmware λογικά δε χρειάζεται τίποτε άλλο από το download του firmware που δίνει η Vodafone στο αντίστοιχο site της, από την χώρα που το προμηθεύτηκες. Τώρα αν μιλώντας για προγράμματα, εννοείς κάποιον τρόπο για να δεις πρακτικά ποιές είναι οι αλλαγές στο software μεταξύ των διαφόρων firmwares, ο μόνος τρόπος είναι οι αναζητήσεις στον Γούγλη, αλλά και πάλι δε θα βγάλεις πολλή άκρη. Γενικώς, είτε το ριψοκινδυνεύεις και περνάς κάθε φορά το πιο νέο, είτε βαδίζεις στα σίγουρα και περνάς μόνο το τελευταίο της εταιρίας σου.

 

Το xbackup είναι built-in εφαρμογή για backup πριν από Hard Reset; Κάτι σαν τα προϊστορικά Hp H3630 και συναφή; Αν ναι, τότε δεν παρέχεται κάτι τέτοιο. Θα χρησιμοποιήσεις εξωτερικές εφαρμογές όπως το Spb Backup ή το SunnySoft Backup...

 

Τέλος, το "beam" αναφέρεται σε μεταφορά των επαφών με υπέρυθρες (IR beaming). Γενικότερα, και πολύ ευκολότερα μπορείς να συγχρονίσεις πλήρως το Blueangel με Outlook ώστε να πάρει τα δεδομένα, και μετά να συγχρονίσεις πάλι στο PC με το νέο Universal, νομίζω πιάνει. Εναλλακτικά, μπορείς να χρησιμοποιήσεις Bluetooth για πιο γρήγορα. Τέλος, σίγουρα υπάρχουν στο pocketgear.com εφαρμογές που κάνουν Backup μόνο τις επαφές, για άμεση μετακίνηση μεταξύ (ακόμη και) διαφορετικών τύπων συσκευών.

 

Σ ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου,δοκιμασα το Spb Backup και ειναι απλα τελειο.Το 1/10 του χρονου και ελαχιστο χωρο,καιγια τις επαφες εκανα διπλο συγχρονισμο.

 

Μηπως γνωριζει κανεις η εχει αγορασει καμια μπαταρια για qtek9000 3000mah αν χωραει στο τηλεφωνο η χρειαζεται να βαλω αλλο cover?Ειδα κατι στο ebay αλλα φοβαμαι μηπως προεξεχουν.Ξερετε αν υπαρχει βαση για φορτιση μπαταριας αυτονομη(εννοω να μην χρειαζεται να βρισκεται και το τηλεφωνο επανω στη βαση) ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΔΑΤΕ το MSN MESSENGER για I-Mode? Είναι τέλειο και λειτουργεί άψογα!

 

Η δε πρόσβαση είναι δωρεάν για όλο το καλοκαίρι.

 

ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΩΡΑ: Καλά στα κινητά με i-mode κλπ. Το δικό μας (λογικά παίρνει αλλά θέλει εφαρμογή που δεν έχει γίνει...) ΔΕΝ μπορεί να κάνει κι αυτό "δωρεάν" χρήση του I-Mode ή οτιδήποτε άλλο;

Αν ναι, τότε θα έχουμε δωρεάν Internet όλο το καλοκαίρι στο κινητό...!

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα

 

ενας γνωστος μου εχει το 9000, κ θελει ενα καλυτερο προγραμα προβολης κ επεξεργασιας εικονας οπως π.χ εχει το δικο μου το 9090.

 

που μπορουμε να βρουμε κατι τετοιο ? τοσα λεφτα παλμ , κ δεν εχει κατι αξιολογο για τιν επεξεργασια κ προβολη των εικονων.

 

ευχαριστω ! μακαρι να βρουμε ακρη γιατι το παλικαρι εχει σπαστει...:mad:

Link to comment
Share on other sites

@6270N : Το Resco Photo Viewer ειναι αρκετα καλο κατα την γνωμη μου

http://www.resco.net/pocketpc/photoviewer/indepth.asp

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

@6270N : Το Resco Photo Viewer ειναι αρκετα καλο κατα την γνωμη μου

http://www.resco.net/pocketpc/photoviewer/indepth.asp

 

 

ευχαριστω πολυ

 

αλλα μηπως θα μπορουσατε να μου δωσετε κ μια 2η η ισως και 3η επιλογη ? για να τα εχω καβατσα μηπως και δεν δουλεψει το resco . εκτως κι αν ειναι δοκιμασμενο απο σας κ ειναι καλο:cool:

 

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΔΑΤΕ το MSN MESSENGER για I-Mode? Είναι τέλειο και λειτουργεί άψογα!

 

Η δε πρόσβαση είναι δωρεάν για όλο το καλοκαίρι.

 

ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΩΡΑ: Καλά στα κινητά με i-mode κλπ. Το δικό μας (λογικά παίρνει αλλά θέλει εφαρμογή που δεν έχει γίνει...) ΔΕΝ μπορεί να κάνει κι αυτό "δωρεάν" χρήση του I-Mode ή οτιδήποτε άλλο;

Αν ναι, τότε θα έχουμε δωρεάν Internet όλο το καλοκαίρι στο κινητό...!

 

Αυτό που λές είναι σίγουρο? Γιατί αν ισχύει θα ήταν Παρα πολύ ενδιαφέρουν να βρούμε τρόπο να συνδεθούμε! :-)

Link to comment
Share on other sites

tι εννοείτε γιa firmware? dld? τι γίνεται? δεν έχω δοκιμάσει τo hard reset. καμία σχέση?

 

υπόψη ΠΙΑ δεν λείτουργει ούτε το ελληνικό πληκτρολόγιο....

Link to comment
Share on other sites

Τώρα λοιπόν που έχουμε wifi στο κινητό, γνωρίζετε σημεία στην Αθήνα με δωρεάν πρόσβαση?

Μήπως να γινόσουν λιγάκι πιο κατατοπιστικός?

Γ.Μ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...εχω συναντήσει το εξής κουφό...το destinator 6 (oxi agorasmeno:X ) ενω στο 9100 παίζει άψογα στο 9000 χάνει το σήμα αρκετες φορές....εχετε να προτείνεται κάτι

 

 

Εφταιγε η port τελικα...τωρα παίζει αψογα...για να μην πω τέλεια.....

Τι εννοείς ότι έφταιγε η port και τι έκανες; Στο 9000 χάνει το σήμα και λόγω της VGA οθόνης του που χρειάζεται τετραπλάσια υπολογιστική ισχύ από ένα PDA με QVGA οθόνη.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...