Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα ,θελω να πουλησω το qtek μου ο λογος ειναι καθαρα οτι κανει πολυ περισοτερα απο οσα τελικα χρειαζομαι εγω(μη νομισει κανεις οτι λεω κακα λογια για το καλυτερο εργαλειο!!) εχει παει κανεις σε αυτα τα μαγαζια που αλλαζουν κινητα να κανει αλλαγη ?? σου δινουν μετρητα ??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λες εεε?? τελικα βρηκατο ενα απο τα λιγα μειον του κινητο!! ειναι ακριβο (οχι ομως για αυτα που προσφερει) αρα και δυσκολα πουλιεται!!!
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ακριβως,βεβαια παιζει ρολο και ποσα ζητας,ενας φιλος μου πηρε ενα σε αριστη κατασταση 500Ε,και το θεμα ειναι οτι αυτες οι συσκευες ειναι για συγκεκριμενη δουλεια,οποτε....
Link to comment
Share on other sites

Τσαμπα το πηρε εγω το δινω 700!! και δεν πεφτω ευρω κατω ...δεν ειναι και μηχανημα που εχει χασει την αξια του !!
Link to comment
Share on other sites

Τσαμπα το πηρε εγω το δινω 700!! και δεν πεφτω ευρω κατω ...δεν ειναι και μηχανημα που εχει χασει την αξια του !!

 

Κι εγώ μαζί σου. Αποκλείεται να το έδινα (ΑΝ το έδινα) κάτω από 700 τα πάντα στο κουτί.

 

Σε ερώτηση κάποιου φίλου: Η τροφοδοσία για φόρτιση του Qtek 9000 είναι 5Volt, όση και η παροχή μιας USB θύρας.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να το δώσετε στα 700. Είναι υπερβολικά πολλά. Τα περισσότερα πωλούνται για 600. Αλλά καλά κάνετε και τα δίνετε 700,να μην πέφτει η τιμή του κινητού μας!! 700 ΠΑΙΔΙΑ,700!!

Ξέρει κανείς πως θα βάλω δικό μου ήχο στα μηνύματα .mp3 ??Δεν βρήκα πουθενά απάντηση!

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

!

Ξέρει κανείς πως θα βάλω δικό μου ήχο στα μηνύματα .mp3 ??Δεν βρήκα πουθενά απάντηση!

 

Ευχαριστώ

 

convert σε wav και μετα στον φακελο των windows

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Δεν είναι απαράδεκτο που δεν δέχεται mp3s?Πώς γίνεται αυτό ρε παιδιά...Μέχρι το 6600 μου υπήρχε αυτό και στο 7610 διορθώθηκε. Μήπως υπάρχει κάποιο patch ή κάτι?

Link to comment
Share on other sites

h mamakia einai oti den mporeis na ta akous kathara logo tou xamilou vbrate pou xei:mad: eno sto p900 to rigtone ton nickelback akougotan TELEIA.krima an den eixe auto to elatoma
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Δέχεται και Mp3s εαν τα βάλεις στο φάκελο C:\Windows\Rings :D

 

Ρε φίλε δεν κόβεις την παραπληροφόρηση λέω γω? Με βαλες να τα τραβάω όλα εκεί και τελικά δεν τα αναγνωρίζει ούτε μετά από soft-reset! Έλεος, χαίρεσαι κιόλας νομίζοντας πως βρήκες και κάτι σπουδαίο!!Έ-Λ-Ε-Ο-Σ!:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εγινε και κατι το σοβαρο,,,,μαλλον ο φιλος μας τα μπερδεψε λιγο με αυτο που σου ειπε βαζεις ηχο κλησεις .....

;);)

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε πάλι είναι παραπληροφόρηση γιατί τον ήχο κλήσης όπου και να τον βάλεις τον βρίσκει! Προσωπικά τους έχω σε ξεχωριστό,δικό μου φάκελο και τους βλέπει μια χαρά!!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λαθος για τα μυνηματα παιζει μονο ηχους wav ενω για ηχο κλήσης παιζει mp3 και wma, Το λεω αυτο γιατι ενω στον ηχο κλησης μου δείχνει ολους τους ηχους, στη ρυθμιση για τον ηχο μυνηματος δείχνει μονο τους ηχους wav

 

Τους εχω ολους στο storage Card\My Documents

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε δεν κόβεις την παραπληροφόρηση λέω γω? Με βαλες να τα τραβάω όλα εκεί και τελικά δεν τα αναγνωρίζει ούτε μετά από soft-reset! Έλεος, χαίρεσαι κιόλας νομίζοντας πως βρίκες και κάτι σπουδαίο!!Έ-Λ-Ε-Ο-Σ!:mad::mad:

 

Σίγουρα αυτό που βρήκα είναι ένα "παλικαράκι" !! Απορώ πως δεν έχεις πάρει πόδι από εδώ μέσα εαν στα 1440 (WoW) μηνύματα που έχεις αφήσεις μιλάς με τον ίδιο τρόπο. Ίσως να νομίζεις ότι βρίσκεσαι στην αλάνα δεν ξέρω. Αρκέτά όμως ασχολήθηκα μαζί σου. Σε τι γλώσσα θέλεις την απάντηση?

 

Σε Πορτογαλλικά? Χμμμ

 

->Toques de chamada

Copie o toque para a pasta Windows\Rings. O toque deve estar no formato WAV, WMA, MP3 ou MID. Depois vá a Start->Setting->Sounds and Notifications->Notifications. Clique em "event" para ver uma lista. Procure "Phone: incoming call", e selecione "play sound". De seguida selecione o novo toque.

 

... Μάλλον δεν θα ξέρεις (ούτε και εγώ). Ίσως σε Αγγλικά? Για να δούμε τι λέει εδω!

 

yes, you can use mp3's as ringtones, just place mp3's either in /windows/rings folder, or place in media player playlist.

 

Μάντεψε! Έτσι από περιέργεια είπα να βάλω στο directory που είπα ένα ακόμα mp3 να δώ μήπως μετά το κινητό εκραγεί! Τελικά.... απλά Έπαιξε.

 

Και συνεχίζεις..... :lol:

 

Ε τότε πάλι είναι παραπληροφόρηση γιατί τον ήχο κλήσης όπου και να τον βάλεις τον βρίσκει! Προσωπικά τους έχω σε ξεχωριστό,δικό μου φάκελο και τους βλέπει μια χαρά!!

 

Μα φυσικά και τον βρίσκει (τον wav, mid κτλ) τον ήχο όπου ΣΧΕΔΟΝ και να τον βάλεις. ΟΧΙ Όμως τα MP3 :X

 

Εαν ίσουν ευγενικότερος ίσως ψάχναμε την έκδοση του firmware που έχεις, άλλα μάλλον... άστο καλύτερα..

Link to comment
Share on other sites

και τώρα μια γενική παρατήρηση ->

Να επιστρέψουμε στο επίπεδο του φόρουμ :cool:

 

Merci.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε,φαίνεται πως είσαι ο μόνος από τα τόσα άτομα στο forum που μπορούν να παίζουν mp3 για τα μηνύματα. Και στα δύο μηνύματα που μου έδωσες (πορτογαλλικά,αγγλικά) λέει το ίδιο πράγμα. Ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις mp3 ως RINGTONES, δηλαδή ως ήχο κλήσης. Όχι όμως για ήχο λήψης μηνυμάτων. Επειδή γνωρίζω μερικά πορτογαλλικά λέει ότι μόνο στo event --> Incoming call (=> Εισερχόμενη κλήση) βλέπει τα mp3s. Προφανώς όχι στα μηνύματα. Και όταν εγώ ρωτάω "Ξέρετε πώς μπορώ να βάλω δικό μου ήχο .mp3 για μηνύματα" και απαντάς "δέχεται .mp3 αν το βάλεις στο φάκελο τάδε" μάλλον εννοείς ότι τα δέχεται για ήχο λήψης μηνύματος, κάτι που όπως αποδεικνύεται περίτρανα από τα κομμάτια που εσύ ο ίδιος παρέθεσες, δεν ισχύει. Άρα σωστά μίλησα για παραπληροφόρηση κατά την άποψή μου και εσφαλμένα με ειρωνεύτηκες/χαρακτήρισες με διάφορα κοσμητικά επίθετα(ίσως και γω σε ειρωνεύτηκα, πάλι εσφαλμένα αν και είχα δίκαιο).

 

Εάν θες, για να μην ρίχνουμε και το επίπεδο όπως λέει και ο MuchSmith μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου πατώντας το κουμπάκι PM.

Περιμένω με ανυπομονησία να δω ένα προσωπικό μήνυμά σου για να δω τι έχεις να πεις.

Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου εχω ενα 9000 στα χερια μου απο ενα φιλο,σας παρακαλω μπορειτε να μου πειτε αμεσα πως κανω hard reset γιατι εχω προβλημα΄,σας ευχαριστω πολυ,ντινος
Link to comment
Share on other sites

Πατάς τα δύο softkeys του εσωτερικού πληκτρολογίου μαζί με το κουμπάκι για soft-reset και μετά σε ρωτάει αν θες να κάνεις hard reset να πατήσεις το 0 νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλε, δώσε βάση!

Μπαίνεις σε bootloader mode πατώντας το κουμπάκι του φωτισμού, το on/off και με το stylus σου το reset. Θα εμφανιστεί στην οθόνη σου η λέξη SERIAL, ίσως δε φαίνεται καθώς δεν ανάβει ο φωτισμός. Εσύ τότε συνδέεις το USB καλώδιο και το SERIAL στην οθόνη και μετατρέπεται σε USB. Τότε τρέχεις το .exe file που περιέχει την νέα ROM. Θα κάνει ένα έλεγχο για να δει αν η ROM επιτρέπεται να μπει στο κινητό σου. (π.χ αν έχεις imate δεν μπορείς να βάλεις rom της o2.). Αν θες να βάλεις άλλης εταιρίας ρομ (οι καλύτερες είναι της IMATE) μπορείς να ξεπεράσεις τον έλεγχο (για περισσότερες πληροφορίες επικοινώνησε μαζί μου). Όταν τελειώσει ο έλεγχος (αν γίνει ;) :whistle: ) θα σου πει να μην αποσυνδέσεις κλπ και θα σου πει ότι θα διαρκέσει περίπου 20 λεπτά η ολική αναβάθμιση του Universal σου. Όταν τελειώσει θα σου πει να αποσυνδέσεις και να κάνεις reset. Το κάνεις και ανάβει και πάλι. Καλορίζικο το νέο σου Universal. :D

 

Ελπίζω να βοήθησα

JustMe!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλε, δώσε βάση!

Μπαίνεις σε bootloader mode πατώντας το κουμπάκι του φωτισμού, το on/off και με το stylus σου το reset. Θα εμφανιστεί στην οθόνη σου η λέξη SERIAL,........

 

Ελπίζω να βοήθησα

JustMe!

 

Σε ευχαριστω πολυ JustMe! για την γρηγορη και αμεση πρόθεση σου να με βοηθήσεις:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

exw ena problhmataki me to qtek9000 den mporw na to sindesw me to pc! exw 2 kalwdia gia qtek,kai 2 pc alla se kAnena den mporw! einai san na mhn blepoun ta pc to kinito! iparxei kapoio kolpo na to sindeseis; den to xa pote sindesei me to pc prin...
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...