Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kala den tha xanagrapso.Format pos kaneis sto qtek 9000?xerei kaneis?giati patao ta 2 plhktra kai den ginetai tipota.

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Resurrection
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
keklymenh taxythta.Alla edo milame gia to qtek 9000 kai oxi gia ta greeklish.Sto thema mas parakalo,:mad:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
keklymenh taxythta.Alla edo milame gia to qtek 9000 kai oxi gia ta greeklish.Sto thema mas parakalo,:mad:

 

Είναι τρελοί αυτοί οι ...Γαλάτες! :lol: :p

 

Σου απάντησαν πως κάνεις φορματ:

 

1. Κρατάς πατημένα τα 2 πλήκτρα που αντιστοιχούν στις επιλογές της οθόνης δεξία και αριστερά (σε οριζόντια διάταξη η οθόνη)

 

2. Ενώ τα κρατάς πατημένα πιέζεις και με το πενάκι το κουμπί μέσα στην τρυπούλα :confused: στο πίσω μέρος που γράφει reset.

 

3. Μετά από μερικά δευτερόλεπτα θα σου εφανίσει ένα μενού που θα σου λέει να πατήσεις το 0 (μηδέν) αν θέλεις να κάνεις φορμάτ!

 

4. Καλή διασκέδαση!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

exo alo ena provlhma me to qtek.Xano diarkos klhseis idios otan to exo sthn tseph mou.Exo balei hxous mp3 san hxous klhseis kai tipota.To perno exo mazi mou kai menei telika na to xrhsimopio san pda pleon.Eno antitheta sto p900 auto den to kane kai o hxos akougotan teleia opoudhpote kai na to eixa to thlefono.Xerei kaneis an uparxei kamia lush gia auto to thema me ton hxo.
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ακούς θέλεις να πείς...? αν ναί δοκίμασε να επιλέξεις Κουδούνισμα και δόνηση...;)

 

Αν τώρα δεν κτυπάει...θα σου πρότεινα να βάλεις ένα μικρό αρχείο μορφής Wav μεσα στον φάκελο Rings των Windows..

D.G.
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ .ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΘΑ ΜΟΥ ΦΕΡΟΥΝ ΤΟ 9000 ΑΛΛΑ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ORANGE ,ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ .ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΘΑ ΜΟΥ ΦΕΡΟΥΝ ΤΟ 9000 ΑΛΛΑ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ORANGE ,ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

 

http://www.9volto.gr steile to ekei anepifilaxta kai tha sto steiloun na einai ok!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 4 μερες χρησης του ppc μπορω να παω οτι ειναι απλα ΤΕΛΕΙΟ ! ! !

Πηρα και το jabra BT800 απο expansys, καλα τα ατομα δεν παλευονται! Σε δυο μερες ειχε ερθει απο Γαλλια! Οχι σαν τους δικους μας που για μια διαδρομη Αθηνα Θεσσαλονικη θελουν μια βδομαδα.. Λεμε τωρα!

Λοιπον πισω στο θεμα, δυστυχως το ΒΤ 800 δεν εχει την τελευταια εκδοση και θα πρεπει να το αναβαθμισω για να κανω απο αυτο κλησεις :-(

Επειδη εδω που ειμαι δεν εχω προσβαση στο internet (μεχρι την τριτη ευτυχως που ξαναανεβαινω θεσσαλονικη) δεν εχω περασει καποια προγραματακια στο 9000 εκτος του destinator, το πηρα αυθεντικο, και το Resco keyboard. Ερωτηση: Μπορω να γραψω ελληνικα απο το hard πληκτρολογιο; (εχω το qtek 9000 αγορασμενο απο expansys ομως, δηλαδη την αγγλικη εκδοση)

Επισης μετα απο τρεις μερες κανονικης χρησης του resco τωρα οταν παω να το επιλεξω (υπαρχει σαν επιλογη) δεν ανοιγει!! Αλλα παραμενει το αγγλικο πληκτρολογιο! Καμια απαντηση για τις δυο ερωτησουλες μου;

Link to comment
Share on other sites

Εε.. Επειδη ειμαι λιγο ασχετος με το θεμα.. Κατεβασα ενα cab αρχειο και δεν ξερω τι ακριβως να το κανω.. Δηλαδη ξερω οτι πρεπει να το περασω στη συσκευη στο memory stick αλλα δεν ξερω σε ποιο φακελο..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, πηρα το αρχειο cab και το εβαλα στη memory και απο εκει εκανε μονο του εγκατασταση! Μια χαρα! Απλα τωρα δεν εμφανιζεται καποιο εικονιδιο επιλογης οταν παω να γραψω μηνυμα για να το ενεργοποιησω και να γραψω ελληνικα. Χρειαζεται activation το προγραμμα? Αλλιως δεν λειτουργει; Αν ναι παρακαλω αν μπορει καποιος να μου το στειλει μεσω πμ.. Ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρησιμοποιεί κανείς φορτιστή αυτοκινήτου? Μου κάνει ένα τρελό και θα ήθελα να μάθω εάν το κάνει και σε άλλους. Εάν το 9000 είναι οτιδήποτε άλλο εκτός από κλειστό στην αρχική του θέση (οθόνη μέσα) δεν ξεκινάει να φορτίζει. Όταν δε ξεκινήσει να φορτίζει μόλις λάβω ένα τηλεφώνημα σταματάει πάλι και δεν ξεκινάει εάν δεν το κλείσω και βάλω την οθόνη στην αρχική της θέση. Όταν λέω την οθόνη στην αρχική θέση εννοώ στραμμένη προς τα μέσα και κλειστή να προστατεύεται.
Panathinaikos Uber Alles. Death to false metal. For every day that stings a better day it brings.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρησιμοποιεί κανείς φορτιστή αυτοκινήτου? Μου κάνει ένα τρελό και θα ήθελα να μάθω εάν το κάνει και σε άλλους. Εάν το 9000 είναι οτιδήποτε άλλο εκτός από κλειστό στην αρχική του θέση (οθόνη μέσα) δεν ξεκινάει να φορτίζει. Όταν δε ξεκινήσει να φορτίζει μόλις λάβω ένα τηλεφώνημα σταματάει πάλι και δεν ξεκινάει εάν δεν το κλείσω και βάλω την οθόνη στην αρχική της θέση. Όταν λέω την οθόνη στην αρχική θέση εννοώ στραμμένη προς τα μέσα και κλειστή να προστατεύεται.

Και σε μενα δουλευει κανονικα.Στο σπιτι οταν εισαι εχεις τετοιο προβλημα;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρησιμοποιεί κανείς φορτιστή αυτοκινήτου? Μου κάνει ένα τρελό και θα ήθελα να μάθω εάν το κάνει και σε άλλους. Εάν το 9000 είναι οτιδήποτε άλλο εκτός από κλειστό στην αρχική του θέση (οθόνη μέσα) δεν ξεκινάει να φορτίζει. Όταν δε ξεκινήσει να φορτίζει μόλις λάβω ένα τηλεφώνημα σταματάει πάλι και δεν ξεκινάει εάν δεν το κλείσω και βάλω την οθόνη στην αρχική της θέση. Όταν λέω την οθόνη στην αρχική θέση εννοώ στραμμένη προς τα μέσα και κλειστή να προστατεύεται.

kai emena mou kanei sxedon to idio....

ksekinaei na fortizei mono an einai se stand by mode (kleisto) alla den xreiazetai na einai kalimeni i othoni (klisti)

to exo sto amaksi me anikti tin othoni se orizontia thesi

an valo ton fortisti kai einai anikto to pda den kskinaei na fortizei...

apla to exo sinithisei.....

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

http://www.moderntalking.gr/images/stories/mirrow400mt.jpg

 

Ένα από τα πιο πρακτικά Gadget για το αυτοκίνητό σας. Ο νέος Bluetooth Καθρέπτης με ανοικτή ακρόαση και αναγνώριση κλήσεων

Μπορείτε μέσω του Parking sensor να υπολογίσετε την απόσταση για σωστό και γρήγορο παρκάρισμα.Όλα αυτά εμφανίζονται μέσα από το καθρέπτη.

 

Universal Bluetooth HandsFree Car Kit for All kind of Bluetooth Phone.

(Compatible with all kinds of GSM / CDMA / TDMA / W-CDMA Bluetooth phones)

● Rearview Mirror Type (Anti-glare & Safety mirror function)

● 12 Digit Caller ID (phone with handsfree profile required)

● Voice Announcing for Incoming Phone Number

● Changeable Ring Tones (4Kinds ; 1 Voice, 3 Ring Sounds)

● Digital Noise & Echo Suppression System

● Full Two Ways (Duplex) Conversation

● High Powered Amplifier and Speaker

● Directional High Sensitive Microphone

● Voice dialling, Redial and Call transfer Function

● USB Firmware upgrade

● Automatic Re-connection

● Loudspeaker Mute button

● Easy Set up and Simple Operation

● Modern & Elegant Design

● Provides the best sound clarity with little or no distortion.

(Superior Sound Quality)

● Surge Prevention Circuit

 

apexto gudget

 

perissotera edo

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

Στο σπίτι φορτίζει κανονικά. Επίσης πριν την αναβάθμιση στην τελευταία Rom δεν θυμάμαι να το έκανε.
Panathinaikos Uber Alles. Death to false metal. For every day that stings a better day it brings.
Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο το sms plus fax της Voda στο 1100,υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσουμε πρόγραμμα εξειδικευμένο για αποστολή και λήψη fax?

***σαν το winfax στο pc!!!

 

@κάνετε κορυφαία κουβεντούλα εδω μέσα...ειδικά για τα πρωτόκολλα b/g

Συγχαρητήρια

The tip of the Iceberg :respect:
Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο το sms plus fax της Voda στο 1100,υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσουμε πρόγραμμα εξειδικευμένο για αποστολή και λήψη fax?

***σαν το winfax στο pc!!!

 

@κάνετε κορυφαία κουβεντούλα εδω μέσα...ειδικά για τα πρωτόκολλα b/g

Συγχαρητήρια

 

Πατρινέ όχι, δεν υπάρχει καμία διαθέσιμη εφαρμογή FAX για το 9000 ακόμα. Καμία δεν λειτουργεί μέχρι στιγμής...:)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

ego exo to kinhto kai mporei na htan gia mena teleio sthn arxh,anarotiemai telika giati oi mikrosoFTHSTES exoun bgalei win2005 pou einai kalytera apo alla windows kai den exoun kanei kati akoma gia na gemisoun ta windows me poles ef kai games opos me ta win2003.Oxi oti den uparxoun.Alla einai dinaton ta misa apo auta na mhn einai sumbata?hmarton
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλα τα παιδιά στο Forum.

 

2 ερωτήσεις αν μπορείτε να βοηθήσετε

 

Α. Μπορούμε να βάλουμε τόνους απο το hardware keyboard του Qtek9000 με το ΑΕΚmap και πως? (μάλλον είναι θέμα key-mapping αλλά δεν ξέρω τι να βάλω στο αρχείο greek.aek για να μπορώ να βάζω τόνους)

Τα ελληνικά (και στα sms) δουλεύουν μια χαρά, εκτός απο τους τόνους.

 

Β. Μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα link (εκτός Qtek.gr) για να κατεβάσω το τελευταίο ελληνικό firmware για Qtek9000?

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...