Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επισκέπτης
Έχει νομίζω να κάνει και λίγο με τις κεραίες... π.χ. εμένα (στις Σέρρες) στο 3G "φαίνεται" να κρατάει περισσότερο...

 

Πάντως στο κέντρο της Αθήνας μένω και δουλεύω και το σήμα 3G είναι συνεχώς στο full! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και γιατι δεν γίνεται μπλε o wireless Manager, οπως γινεται με το τηλέφωνο και το μπλουτουθ;

Εμένα γινόταν κανονικά. Όταν έκανα κάτι κόλπα με το Pocket Plus και τα έπαιξαν τα Today Addons, από εκεί και πέρα, δεν εμφανίζεται ΚΑΝΕΝΑ μπλε. Ένα Hard Reset θα στο στρώσει φαντάζομαι.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθες βγήκε το νέο software από την ACE-HELLAS:

R 1.09.00 / G 42.42.P8 / D 1.30.77 / GR 2.0.1:p :p

 

Τρέξτε...;) ;)

http://card.mygamercard.net/sig/BeWooW.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθες βγήκε το νέο software από την ACE-HELLAS:

R 1.09.00 / G 42.42.P8 / D 1.30.77 / GR 2.0.1:p :p

 

Τρέξτε...;) ;)

Απορώ που το πήρες χαμπάρι. Το απόγευμα έλεγξα και δεν ήταν. Είναι ΦΡΕΣΚΟΤΑΤΗ! ΤΡΕΧΩ! :-Ρ

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους στο forum.

 

Θέλω μια βοήθεια για να αλλάξω την γλώσσα - αναβαθμίσω, ένα T-Mobile MDA Pro Γερμανικό ΧΩΡΙΣ simlock που απέκτησα πρόσφατα σε Αγγλικά, αφου διαβάζω οτι η ROM της Ace Ελλάς δεν μπαίνει αλλού.

 

Διαβάζω πολλά σε διάφορα forum, αλλά προτιμώ να ρωτήσω εσάς για μια ξεκάθαρη διαδικασία. Αν έχετε εμπειρία ανάλογη παρακαλώ δώστε μου τα φώτα σας.

1. Πια διαδικασία ακολουθούμε για αναβάθμιση.

2. Πια ROM μπορώ να βάλω (πιάς εταιρίας, πχ I-mate, O2, κλπ)

3. Πια ROM προτείνετε.

 

Όποιος αντιμετώπισε πρόβλημα σε παρόμοια περίπτωση ας πεί αν το έλυσε και πώς.

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Kai na mi ksexasoume, exei kai AKU2.0 kai A2DP symfwna me ta osa lene oi tis ACE-Hellas :up:

 

An isxyei ayto einai i prwti syskeyi tis HTC pou ypostirizei A2DP se eyreia paragwgi... Apo ayrio tha tin valw kai egw...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Kai na mi ksexasoume, exei kai AKU2.0 kai A2DP symfwna me ta osa lene oi tis ACE-Hellas :up:

 

An isxyei ayto einai i prwti syskeyi tis HTC pou ypostirizei A2DP se eyreia paragwgi... Apo ayrio tha tin valw kai egw...

ti einai to AKU2.0 kai to A2DP ???

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

Πώς ορίζουμε ξυπνητήρια στο pTravelAlarm? Έχω το 2.5, και μου δίνει μόνο Sleep και Countdown, ακόμη και αν ορίσω τα προεπιλεγμένα Alarm από το Ρυθμίσεις-Ρολόι, στο Today βλέπω "No Pending Alarms"!

kato apo tin othoni me to roloi exei dio buttons

Set Alarms kai Sleep

Pata to Set Alarm kai tha to deis.....

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις παρελαβα και εγω ενα ολοκαινουργιο O2 Exec.

 

Επειδη πολυς ντορος γινεται με το θεμα των rom θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματακια.

 

1. Η πιο "καλη" και προσφατη rom που κυκλοφορει διαβασα οτι ειναι αυτη της i-mate και συγκεκριμενα η JASJAR_WWE_13076_164_10900_wwe_ship. Ισχυει οντως;

 

2.Σημερα διαβασα οτι η Ace Hellas κυκλοφορησε καινουργια αναβαθμιση με καποια πολυαναμενομενα χαρακτηριστικα.Στο xda-developers γραφουν οτι αναμενονται αναβαθμισεις και απο τις αλλες εταιριες απο μερα σε μερα.Μηπως ειναι καλυτερα να περιμενω 2-3 μερες για να βγουν οι νεες rom ωστε να μη χρειαστει να κανω 2 φορες αναβαθμιση μεσα σε λιγες μερες;

 

Φιλικα

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Με τη δεύτερη προσπάθεια εγκαταστάθηκε η νέα έκδοση firmware χωρίς πρόβλημα. Έχει πολλές αλλαγές και φαίνεται καλό! Πρώτη εντύπωση οτι τα menou έγιναν ποιο γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

Με τη δεύτερη προσπάθεια εγκαταστάθηκε η νέα έκδοση firmware χωρίς πρόβλημα. Έχει πολλές αλλαγές και φαίνεται καλό! Πρώτη εντύπωση οτι τα menou έγιναν ποιο γρήγορα.

 

sosta etsi mou fenete ke mena prepi na ine ligo pio grigora

kati allo tora kseri kanis kapio site me apla today theme gia to 9000 ektos tis microsoft

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Είναι ΑΨΟΓΗ η αναβάθμιση!!!

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω..Θελω να παρω σε λιγο καιρο το Universal.Υπαρχει καποια ουσιαστικη διαφορα μεταξυ των διαφορων εκδοσεων του?Λογω χρωματος λεω να παρω το Qtek 9000 αλλα μηπως ξερω γω το JasJar εχει πιο σταθερη rom?Μπορει να λεω μλκιες αλλα δεν ξερω :p
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω..Θελω να παρω σε λιγο καιρο το Universal.Υπαρχει καποια ουσιαστικη διαφορα μεταξυ των διαφορων εκδοσεων του?Λογω χρωματος λεω να παρω το Qtek 9000 αλλα μηπως ξερω γω το JasJar εχει πιο σταθερη rom?Μπορει να λεω μλκιες αλλα δεν ξερω :p

 

Το PPC ειναι το ιδιο ειτε το παρεις σαν jasjar (imate), ειτε σαν O2 Exec ειτε σαν 9000 Qtek. Μονο το χρωμα αλλαζει.

Εαν θελεις να εχεις Ελληνικη εγγυηση θα πρεπει να παρεις το μοντελο 9000 της Qtek.

Η πιο σταθερη ρομ ειναι της Imate, αλλα μπορεις να βαλεις οποια rom θελεις, οποια συσκευη και να παρεις. (εκτος της rom της Ace Hellas, Που ειναι κλειδωμενη με IMEI).

Link to comment
Share on other sites

Με τη δεύτερη προσπάθεια εγκαταστάθηκε η νέα έκδοση firmware χωρίς πρόβλημα. Έχει πολλές αλλαγές και φαίνεται καλό! Πρώτη εντύπωση οτι τα menou έγιναν ποιο γρήγορα.

 

Γιατι με την δευτερη? :confused: Την πρωτη τι εγινε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς το Resco Radio με το νέο λογισμικό; Δε φαίνεται να εγκαθίσταται... :-(

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση για τα ελληνικα.Κατεβασα πρωτα και εκανα εγκατασταση το ΑΕΚΜap.Μετα εκανα paste το αρχειο Greek Blue angel SMS.AEK στον καταλογο program files\AEKMap.

 

Καθε φορα που παω να ανοιξω ομως το προγραμμα μου βγαζει το εξης μηνυα σφαλματος: Greek Blue angel SMS.AEK(10):Invalid keyword "hookshift"

 

Καμια βοηθεια παρακαλω;

 

Φιλικα

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

HTC Universal: AKU2 and A2DP at least for Greece

According to Greek website myphone.gr, ACE-Hellas the Greek distributor for Qtek devices, has released AKU 2.0 upgrade for Qtek 9000 (Universal) that includes support for A2DP. T-Mobile, Vodafone, i-Mate, Orange & Co. haven't been able to deliver this feature to their Universal users yet - but hope is near!:D

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η νεα Rom μου φαινεται οτι ειναι ποιο γρηγορη, αλλα μου αρεσει και το νεο CommManager.

 

(αυτο ειναι το πρωτο μου post απο το Qtek 9000)

--- SUZUKI IGNIS Sport ---

------ 4 ever ------

Link to comment
Share on other sites

Γιατι με την δευτερη? :confused: Την πρωτη τι εγινε?
Κόλλησε στην εγκατάσταση του radio image και έβγαλε οτι είναι corrupt file. Μετά ξεκίνησα πάλι από την αρχή την εγκατάσταση και όλα πήγαν καλά.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Λοιπον η νεα Rom μου φαινεται οτι ειναι ποιο γρηγορη, αλλα μου αρεσει και το νεο CommManager.

 

(αυτο ειναι το πρωτο μου post απο το Qtek 9000)

 

Όντως έγινε πιο fast, απαντάει πιο γρήγορα στις κλήσεις και γενικότερα έχει έναν "άλλο άερα"! :)

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε AKU2, A2DP, GPS, Radio 1.09, MSFP και άλλες βελτιώσεις (τη χρησιμοποιώ 2 εβδομάδες τώρα, χωρίς προβλήματα), δείτε το εξής link.

 

Σιγά μην περιμέναμε την ACE να βγάλει νέα έκδοση...

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...