Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kalimera

 

pedia mia erotisi mehri ti xoritikotia mnimi anagnorizi to qtek9000 ke an ehete kapia sigkekrimeni (grigori ke dokimasmeni) kai pou mporo na tin vro

Και στα 4Gb δεν έχει κανένα πρόβλημα. Έχω αυτή http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=49126133&Nav_Section_Id=0&Catalog_Id=15&Product_Id=300355&Merchant_Id=1&sts_cid=3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια μια ερωτηση σχετικα με το QTEK 9000...

Ειδα στη σελιδα του expansy's οτι το εχουν 854 ευρω (δηλαδη σχετικα φτηνα..)

 

1)Αυτη η τιμη ειναι με φ.π.α.?Το εχει παρει κανεις απο εκει?

 

2)Στελνοντας E-mail στην expansy's hellas(το τηλεφωνο ειναι μονιμως κατεβασμενο) μου ειπαν οτι μπορω να το παραγειλω με καταθεση στην τραπεζα Πειραιως πριν την αποστολη του προιντος ομως...ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΑΣΦΑΛΕΣ?Δηλαδη εγω μπορει να κανω την καταθεση και αυτοι να μην το στειλουν ποτε...:blink:

 

3)Αυτο ερχεται απο εξωτερικο η εδω απο ελλαδα?(την αντιπροσωπεια στην ελλαδα) Σε χρωνουν πολλα για την αποστολη?

 

Ελπιζω σε βοηθεια σας

Ευχαριστω εκ των προτερων παιδια

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια μια ερωτηση σχετικα με το QTEK 9000...

Ειδα στη σελιδα του expansy's οτι το εχουν 854 ευρω (δηλαδη σχετικα φτηνα..)

 

1)Αυτη η τιμη ειναι με φ.π.α.?Το εχει παρει κανεις απο εκει?

 

2)Στελνοντας E-mail στην expansy's hellas(το τηλεφωνο ειναι μονιμως κατεβασμενο) μου ειπαν οτι μπορω να το παραγειλω με καταθεση στην τραπεζα Πειραιως πριν την αποστολη του προιντος ομως...ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΑΣΦΑΛΕΣ?Δηλαδη εγω μπορει να κανω την καταθεση και αυτοι να μην το στειλουν ποτε...:blink:

 

3)Αυτο ερχεται απο εξωτερικο η εδω απο ελλαδα?(την αντιπροσωπεια στην ελλαδα) Σε χρωνουν πολλα για την αποστολη?

 

Ελπιζω σε βοηθεια σας

Ευχαριστω εκ των προτερων παιδια

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Γεια σας παιδια μια ερωτηση σχετικα με το QTEK 9000...

Ειδα στη σελιδα του expansy's οτι το εχουν 854 ευρω (δηλαδη σχετικα φτηνα..)

 

1)Αυτη η τιμη ειναι με φ.π.α.?Το εχει παρει κανεις απο εκει?

 

2)Στελνοντας E-mail στην expansy's hellas(το τηλεφωνο ειναι μονιμως κατεβασμενο) μου ειπαν οτι μπορω να το παραγειλω με καταθεση στην τραπεζα Πειραιως πριν την αποστολη του προιντος ομως...ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΑΣΦΑΛΕΣ?Δηλαδη εγω μπορει να κανω την καταθεση και αυτοι να μην το στειλουν ποτε...:blink:

 

3)Αυτο ερχεται απο εξωτερικο η εδω απο ελλαδα?(την αντιπροσωπεια στην ελλαδα) Σε χρωνουν πολλα για την αποστολη?

 

Ελπιζω σε βοηθεια σας

Ευχαριστω εκ των προτερων παιδια

 

 

1. Ναί είναι η τελική τιμή με το ΦΠΑ. Υπολόγισε και 15 ευρώ επιπλέον για τα μεταφορικά.

 

2. Είναι από τα πιο αξιόπιστα eshops (έχω παραγγείλει αρκετές φορές).

 

3. Απο το εξωτερικό έρχεται, να έχεις όμως υπόψιν ότι δεν θα έχεις καμία υποστήριξη απο την ACE Hellas και δεν θα μπορείς να εγκαταστήσεις το επίσημο firmware της ACE με τα Ελληνικά κλπ. Θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις άλλα προγράμματα για να έχεις Ελληνικό πληκτρολόγιο κλπ.

 

Συνολικά θα σου κοστίσει: €871.69

Link to comment
Share on other sites

1. Ναί είναι η τελική τιμή με το ΦΠΑ. Υπολόγισε και 15 ευρώ επιπλέον για τα μεταφορικά.

 

2. Είναι από τα πιο αξιόπιστα eshops (έχω παραγγείλει αρκετές φορές).

 

3. Απο το εξωτερικό έρχεται, να έχεις όμως υπόψιν ότι δεν θα έχεις καμία υποστήριξη απο την ACE Hellas και δεν θα μπορείς να εγκαταστήσεις το επίσημο firmware της ACE με τα Ελληνικά κλπ. Θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις άλλα προγράμματα για να έχεις Ελληνικό πληκτρολόγιο κλπ.

 

Συνολικά θα σου κοστίσει: €871.69

 

 

1000 ευχαριστω bill

Να ρωτισω και κατι τελευταιο

 

1)Αφου ερχονται απο εξωτερικο γιατι μου ειπαν απο την αντιπροσωπεια(?) εδω στην ελλαδα οτι πρεπει να κανω καταθεση στην τραπεζα πειραιως?

 

οταν βαζω στο site τα στοιχεια μου για την παραγελεια διαλεγω με καταθεση στην τραπεζα...παρολα αυτα δεν μου βγαζει καποιο αριθμο και καποια συγκεκριμενη τραπεζα να κανω την καταθεση...

 

2)Οταν κανω (με το καλο) την καταθεση στην τραπεζα πρεπει να δωσω ονομα κτλ και να καταθεσω μαζι και τα εξοδα αποστολης 17 ευρω περιπου αν καταλαβα καλα...δηλαδη να καταθεσω στην τραπεζα 572 ευρω?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
1000 ευχαριστω bill

Να ρωτισω και κατι τελευταιο

 

1)Αφου ερχονται απο εξωτερικο γιατι μου ειπαν απο την αντιπροσωπεια(?) εδω στην ελλαδα οτι πρεπει να κανω καταθεση στην τραπεζα πειραιως?

 

οταν βαζω στο site τα στοιχεια μου για την παραγελεια διαλεγω με καταθεση στην τραπεζα...παρολα αυτα δεν μου βγαζει καποιο αριθμο και καποια συγκεκριμενη τραπεζα να κανω την καταθεση...

 

2)Οταν κανω (με το καλο) την καταθεση στην τραπεζα πρεπει να δωσω ονομα κτλ και να καταθεσω μαζι και τα εξοδα αποστολης 17 ευρω περιπου αν καταλαβα καλα...δηλαδη να καταθεσω στην τραπεζα 572 ευρω?

 

Απλά το expansys μιας και έχει πολλούς πελάτες από την Ελλάδα, άνοιξε στην Αθήνα ένα γραφείο για την καλύτερη εξυπηρέτηση των πελατών και συνεργάζονται με τη συγκεκριμένη τράπεζα! Φαντάζομαι θα σου στείλουν στο mail τα στοιχέια του λογαριασμού (χρησιμοποιώ την πιστωτική μου και δεν ξέρω ακριβώς τι γίνεται με την κατάθεση!).

 

Θα δώσεις τα πλήρη στοιχέια σου κατά την κατάθεση του ποσού στην τράπεζα και υποθέτω πως μετά θα σου ζητήσουν την απόδειξη πληρωμής με fax η email για να προχωρήσει η παραγγελία. Θα καταθέσεις σύνολο 871.69 + αν πάρει καμιά προμήθεια η τράπεζα (2-3 ευρώ).

Link to comment
Share on other sites

kamia ghrigorh TAXUTATH firmware exei gbei gia to qtek?Mou xei spasi ta neura san xelona paei:mad: kai pls pos kaneis format sthn memory card ap to qtek????????
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Νέα ρομ δεν ξέρω αν έχει βγει κοίτα στο Qtek.gr (τρομάρα τους)

και για να κάνεις format βάλε το pocket mechanic

και κάνε από εκεί μέσα. Κάνει πολύ καλό format.

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
3000 mAH Universal battery

 

http://www.gpsforless.co.uk/product_images/2980.jpg

PDA Accessories - Xda Exec/T-Mobile Mda Pro/i-mate Jasjar/Qtek 9000 High/Orange SPV M5000 capacity/Extended Replacement Rechargeable Secondary Battery. 3000 mAh.

 

Get more life out of your Xda Exec/T-Mobile Mda Pro/i-mate Jasjar/Qtek 9000/Orange SPV M5000 Handhelds with a high capacity lithium-ion extended battery. Lithium-Ion batteries are longer lived than conventional batteries and do not require replacement as often. There is no battery memory effect with a lithium-ion battery — you can charge the battery whenever you like without fear of reducing its charge capacity. Moreover, you do not need to drain a lithium-ion battery completely before recharging it. This extended battery allows you to work for longer periods without having to connect your handheld to a power outlet. This Lithium-Ion Secondary Battery has been tested and validated for your Xda Exec/T-Mobile Mda Pro/i-mate Jasjar/Qtek 9000/Orange spv m5000

 

Suitable for:

Xda Exec/T-Mobile Mda Pro/i-mate Jasjar/Qtek 9000/Orange spv m5000

 

Battery Type: Li-ion

Voltage: 3.7V

Capacity: 3000mAh

 

PLEASE NOTE THIS BATTERY INCREASES THE THICKNESS OF THE UNIT . REPLACEMENT BACK COVER IS INCLUDED

 

http://www.gpsforless.co.uk/product_details.php?id=2980

 

http://pocketpcdubai.infopop.cc/groupee/forums/a/tpc/f/740609915/m/5031052921

 

Και μετά από αυτό θα μπορούμε να αντιμετωπίζουμε και τους ληστές στο δρόμο χτυπώντας τους με το ...τούβλο! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το 9000 με CU 3g?

Aν ναι τι settings βάζει;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς καμιά εφαρμογή για να κλειδώνουν τα sms???

 

Είναι μεγάλη πα...ριά να μπορεί οποιοσδήποτε να σου ανοίγει το inbox με ένα κλικ...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Ξέρει κανείς καμιά εφαρμογή για να κλειδώνουν τα sms???

 

Είναι μεγάλη πα...ριά να μπορεί οποιοσδήποτε να σου ανοίγει το inbox με ένα κλικ...

 

Μπορείς να βάλεις password στη συσκευή γενικότερα, το οποίο θα πρέπει όμως να πληκτρολογείς κάθε φορά που θα θέλεις να χρησιμοποιήσεις το qtek! :)

Link to comment
Share on other sites

pite mou kanena kalo handsfree pou na sinergaete kala me to qtek9000 xoris kolimata (montelo/timi kai pou tha to vro)
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς καμιά εφαρμογή για να κλειδώνουν τα sms???

 

Είναι μεγάλη πα...ριά να μπορεί οποιοσδήποτε να σου ανοίγει το inbox με ένα κλικ...

Κι εγώ το ψάχνω αυτό. Τα S60 έχουν το MumSMS Με το οποίο κλειδώνεις ΟΠΟΙΟ/Α SMS/MMS θέλεις και ούτε γάτα ούτε ζημιά. Δεν μπορεί να μην υπάρχει;

 

Εγώ ψάχνω και ένα για τις επαφές.

 

Στη χειρότερη περίπτωση, ένα πρόγραμμα που να "κλειδώνει" τις λειτουργίες κινητού του PDA μας, έτσι ώστε να λειτουργεί μόνο ως PDA!

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

http://pocketpcdubai.infopop.cc/groupee/forums/a/tpc/f/740609915/m/5031052921

 

Και μετά από αυτό θα μπορούμε να αντιμετωπίζουμε και τους ληστές στο δρόμο χτυπώντας τους με το ...τούβλο! :lol:

 

 

αυξανει κατα πολυ τον ηδη μεγαλο του ογκο ρε γαμ**το ,αλλα 3000 ειναι αυτα.... και ποιοτικος φαινεται πολυ καλο το καπακι...

 

I am thinking about it..:confused: :worry: :blink:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

αυξανει κατα πολυ τον ηδη μεγαλο του ογκο ρε γαμ**το ,αλλα 3000 ειναι αυτα.... και ποιοτικος φαινεται πολυ καλο το καπακι...

 

I am thinking about it..:confused: :worry: :blink:

 

Ε οχι... μη τρελλαθούμε... Πέτα το καλύτερα :O

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο.... φτανει η σκεψη μου για κυριακη πρωι !!!! χαχαχαχα

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

uparxei kapoio programa pou na kleidonei arxeia i fakelous....

Exo ka poia eggrafa(word) kai kapoies fotografies pou 8elo na ta exo se enan fakelo o opoios na anoigei me kodiko.....kserete tipota?????

Link to comment
Share on other sites

uparxei kapoio programa pou na kleidonei arxeia i fakelous....

Exo ka poia eggrafa(word) kai kapoies fotografies pou 8elo na ta exo se enan fakelo o opoios na anoigei me kodiko.....kserete tipota?????

Έλα ντε... αρχεία, μηνύματα, επαφές... δε μπορεί κάποιος να μην έχει φτιάξει κάτι...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μια εβδομαδα το 9000 μου δεν ειναι δυνατον να πραγματοποιησει κληση 3G , το μενου του τηλεφωνου εχει αλλαξει και δεν υπαρχει η επιλογη της κλησης βιντεο αλλα μονο ομιλιας , σημειωνω οτι και δικτυο 3g εχω και usim ριτης γενιας της cosmote εχω . Μηπως εκανα καποια λαθος ρυμιση που επηρεασε το τηλεφωνο μου γιατι εδω και δυο μηνες που εχω το τηλεφωνο η τριτη γενια λειτουργουσε κανονικα . Θα παρακαλουσα επισης εαν καποιος φιλος ειναι δυνατον να μου πει πως θα κανω τις ρυθμισεις για να μπαινω στο ιντερνετ απο forthnet adsl in a plus kai router linksys
Link to comment
Share on other sites

Εδω και μια εβδομαδα το 9000 μου δεν ειναι δυνατον να πραγματοποιησει κληση 3G , το μενου του τηλεφωνου εχει αλλαξει και δεν υπαρχει η επιλογη της κλησης βιντεο αλλα μονο ομιλιας , σημειωνω οτι και δικτυο 3g εχω και usim ριτης γενιας της cosmote εχω . Μηπως εκανα καποια λαθος ρυμιση που επηρεασε το τηλεφωνο μου γιατι εδω και δυο μηνες που εχω το τηλεφωνο η τριτη γενια λειτουργουσε κανονικα . Θα παρακαλουσα επισης εαν καποιος φιλος ειναι δυνατον να μου πει πως θα κανω τις ρυθμισεις για να μπαινω στο ιντερνετ απο forthnet adsl in a plus kai router linksys

Εγώ με το Linksys μου, χρειάσθηκε από το PDA να ορίσω (στις κάρτες δικτύου ή όπως είναι το τελευταίο εικονίδιο στο Ρυθμίσεις->Συνδέσεις) για την κάρτα WLAN, μια IP να χρησιμοποιεί, και το Gateway (την IP του Router). Τώρα, δε δοκίμασα με DHCP ενεργοποιημένο στο Linksys, με το οποίο (λογικά) αρκεί από το PDA να ενεργοποιήσεις το Ασύρματο Δίκτυο, και να επιλέξεις μια φορά το όνομα (SID) του Linksys δικτύου σου, για να συνδεθείς μια και καλή, για κάθε φορά που το ανοίγεις μετά.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

uparxei kapoio programa pou na kleidonei arxeia i fakelous....

Exo ka poia eggrafa(word) kai kapoies fotografies pou 8elo na ta exo se enan fakelo o opoios na anoigei me kodiko.....kserete tipota?????

 

Resco Explorer 2005

 

Key Features

 

.....

.....

* strong file encryption

* encryption add-in for desktop PC

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...