Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσικά και θα έχεις την δυνατότητα να γράφεις Ελληνικά. Υπάρχουν έτοιμα free (:whistle:) προγράμματα.

Κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις από κει και πέρα, μέχρι και sms με 160 χαρακτήρες θα στέλνεις.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια... ;)

 

Μόλις διέγραψες τις τελευταίες μου επιφυλάξεις (και οικονομίες...:wacko: ) :p :p

None of us is as smart as all of us
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε πολλά προγράμματα που βρίσκω για Windows Mobile υπάρχει έκδοση για ARM, MIPS και SHX επεξεργαστή. Ποια είναι (αν είναι κάποια) συμβατή με το QTEK 9000? Αν είναι αυτονόητη η απάντηση ζητώ επιείκεια:worry: !

 

ARM... :happy:

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ένα tip. :)

Για να έχετε μόνιμα ενεργοποιημένη την αναφορά των sms προσθέτετε το παρακάτω DWORD στο registry:

 

[HKEY_CURRENT_USER\SOFWARE\MICROSOFT\INBOX\SETTINGS]

 

SMSDeliveryNotify = 1

Link to comment
Share on other sites

"Η τελευταία έκδοση XCPUScalar 2.93 παίζει στο 9000 χωρίς προβλήματα."

 

 

Και έχει διαφορά στην απόδοση; Στο ότι όλοι παραπονιούνται για αργές ταχύτητες, βοηθάει;

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Στο 9000 το pda δεν κλείνει ποτέ (μπαίνει σε ύπνωση). Το τηλέφωνο, το ΒΤ και το wifi διαχειρίζονται από την εφαρμογή wireless manager δηλ. μπορείς να τα θέσεις εντός ή εκτός.

Νομίζω ότι υπάρχει και καλύτερη εφαρμογή για τη διαχείριση, έτσι; Δεν θυμάμαι το όνομα πάντως...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω φτιάξει 2-3 accounts pop3 και κάθε φορά εξαφανίζονται...κ όταν παω να φτιάξω πάλι έναν με το ίδιο όνομα μου λέει οτι χρησιμοποιείται ήδη...αλλά δεν το βλέπω πουθενά :confused:

Είναι πρόβλημα που αντιμετωπίζουν όλοι. Προτείνω είτε τη χρήση άλλης εφαρμογής, είτε την αναμονή για νέο firmware. Αν και δεν προβλέπω να το αλλάξουν γρήγορα. :(

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλά προγράμματα που βρίσκω για Windows Mobile υπάρχει έκδοση για ARM, MIPS και SHX επεξεργαστή. Ποια είναι (αν είναι κάποια) συμβατή με το QTEK 9000? Αν είναι αυτονόητη η απάντηση ζητώ επιείκεια:worry: !

Για το Qtek, θα χρησιμοποιήσεις τις ΑRM εκδόσεις λογισμικού. Νομίζω αυτό το πρότυπο ακολουθεί, του StrongARM επεξεργαστή, εξού και το όνομα.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Στο XDA-Developers βρήκαν τον τρόπο να ενεργοποιήσουν την δυνατότητα 802.11 G. Με μια προσθήκη στο registry η ταχύτητα του wifi αυξάνεται κατά πολύ και η σύνδεση με το router μπορεί να γίνει απευθείας σε G.

 

Μέτρησα την ταχύτητα στο http://text.dslreports.com πριν κάνω την αλλαγή και μετά και η διαφορά ήταν διπλάσια ταχύτητα!

 

Το registry hack είναι το ακόλουθο:

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Comm\TNETWLN1\Parms]

"dot11SupportedRateMaskG"=dword:00000008

"dot11SupportedRateMask"=dword:00000001

Μπορείς να δώσεις το ακριβές link, για να δω περισσότερες πληροφορίες; Πρακτικά, η τεχνολογία του WiFi στο 9000 υποστηρίζει μόνο το πρότυπο b. Αυτό, δίνει στην καλύτερη περίπτωση, 11Mbit/sec, το οποίο βέβαια βλέπεις μόνο σαν απόδοση στο τοπικό δίκτυο μεταξύ υπολογιστών, μια και το Διαδίκτυο (π.χ. dsl στην Ελλάδα) είναι δεκάδες φορές αργότερο (0,38Mbit/sec η απλή dsl εδώ).

 

Πιθανότατα η αλλαγή που βρήκαν, να αναφέρεται σε διαφορετικά "πρότυπα" που χρησιμοποιεί το κινητό, για ασφάλεια ή κρυπτογράφηση, καθιστώντας ουστιαστικά τη μεταφορά πιο γρήγορη.

 

Πάντως θέμα του να μετατρέπει το πρότυπο από WLAN 802.11b σε 802.11g ΔΕΝ υφίσταται... Μόνο αν το υποστήριζε ήδη, και το είχαν "κλειδώσει" μέσω λογισμικού, το οποίο Και γνωστό θα ήταν, Και δεν έχει καμία πρακτική σκοπιμότητα...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε το Link σου.

 

Πάντως ο τυπάς δεν λέει ότι μετέτρεψε αλλά απλώς ότι ενεργοποίησε το wlan G.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Δίνω το post όπως το έκανα και στα forum της qtek:

 

hey ppl

 

Έκανα μια βόλτα απο τα forum του xda-developers.com μήπως είχαν τη λύση στο πρόβλημα που αντιμετωπίζω: έχω φτιάξει 2-3 accounts pop3 και κάθε φορά εξαφανίζονται...κ όταν παω να φτιάξω πάλι έναν με το ίδιο όνομα μου λέει οτι χρησιμοποιείται ήδη...αλλά δεν το βλέπω πουθενά... ταυτόχρονα "εξαφανίζεται" και το ΙΜΕΙ μου απο το Settings -> System -> Device Information. Συνήθως δε, στο πρώτο soft reset μετά την εισαγωγή του mail account, μου εμφανίζει NO GSM κατα το boot. Ακόμα δεν φαίνεται να σώζει username και pass στα MMS/GPRS settings...

 

Το αποτέλεσμα:

I think I find out why my email accounts disappear: see

 

http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=35196

 

I have the same things ("No GSM" after soft reset and then no IMEI, email accounts lost, etc). So its is a hardware problem. I will get a replacement for my Universal (MDA Pro).

 

Συγκεκριμένα αντιμετωπίζω -μερικά- απο τα προβλήματα που αναφέρονται εδώ: http://www.howardforums.com/showthread.php?t=797931

(exchange server password ενώ έχω κάνει save 100 φορές, ζητάει επανειλλημένα PIN για σύνδεση bluetooth με τα ίδια κινητά, συν αυτά που αναφέρω παραπάνω)

 

Σύμφωνα λοιπόν με πολλά posts πρόκεται για hardware πρόβλημα... μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει ώστε να επικοινωνήσω, αν χρειαστεί, με την ACE για service/αλλαγή;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Δίνω το post όπως το έκανα και στα forum της qtek:

 

hey ppl

 

Έκανα μια βόλτα απο τα forum του xda-developers.com μήπως είχαν τη λύση στο πρόβλημα που αντιμετωπίζω: έχω φτιάξει 2-3 accounts pop3 και κάθε φορά εξαφανίζονται...κ όταν παω να φτιάξω πάλι έναν με το ίδιο όνομα μου λέει οτι χρησιμοποιείται ήδη...αλλά δεν το βλέπω πουθενά... ταυτόχρονα "εξαφανίζεται" και το ΙΜΕΙ μου απο το Settings -> System -> Device Information. Συνήθως δε, στο πρώτο soft reset μετά την εισαγωγή του mail account, μου εμφανίζει NO GSM κατα το boot. Ακόμα δεν φαίνεται να σώζει username και pass στα MMS/GPRS settings...

 

Το αποτέλεσμα:

 

 

Συγκεκριμένα αντιμετωπίζω -μερικά- απο τα προβλήματα που αναφέρονται εδώ: http://www.howardforums.com/showthread.php?t=797931

(exchange server password ενώ έχω κάνει save 100 φορές, ζητάει επανειλλημένα PIN για σύνδεση bluetooth με τα ίδια κινητά, συν αυτά που αναφέρω παραπάνω)

 

Σύμφωνα λοιπόν με πολλά posts πρόκεται για hardware πρόβλημα... μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει ώστε να επικοινωνήσω, αν χρειαστεί, με την ACE για service/αλλαγή;

Πιστεύω ότι δεν είναι θέμα hardware. Όταν είναι θέμα hardware, θα το καταλάβεις πολύ εύκολα. Η μόνη συσκευή που είχα και η οποία λόγω προβλήματος hardware, είχε συμπτώματα στο software, ήταν το 7110, μιλάμε δηλαδή για 7-8 χρόνια πίσω.

 

Καλό είναι να αναμείνεις λίγο για αναβαθμίσεις. Στο πρώτο forum, κλίνουν στο ότι μάλλον δεν είναι hardware related. Στο δεύτερο, πιστεύουν ότι είναι, αλλά μη ξεχνάς ότι εκεί το έστειλαν σε vendor και όχι στην κατασκευάστρια, οι vendors έχουν ελάχιστες γνώσεις στο να "γνωρίζουν" τις τόσο εσωτερικές διαδικασίες των εταιριών.

 

ΠΑΡ'ΟΛΑ αυτά, αν είσαι λίγο πριν τους 2 μήνες κατοχής του Qtek σου, ίσως όντως (καλού κακού) θα έπρεπε να σκεφθείς να το επιστρέψεις. Και επειδή λογικά η εταιρία που το αγόρασες θα αρχίσει τα κλασσικά "μπλα... μπλα... δεν γίνεται αλλαγή... μπλα..." θα πάρεις το ΙΝΚΑ, και καπάκι πάλι την εταιρία και θα υποστηρίξεις Αυτό Που Ισχύει, ότι δηλαδή δικαιούσαι αλλαγή εντός του χρονικού αυτού ορίου για τα εμφανή προβλήματα.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε το Link σου.

 

Πάντως ο τυπάς δεν λέει ότι μετέτρεψε αλλά απλώς ότι ενεργοποίησε το wlan G.

Χμ... μετά από λίγο ψάξιμο στο link σου...

 

"It is basically a cab that holde few registry changes

1. one to stop menu animation

2. one for (2 keys) to enable G

3. one (3 keys) to set a (small 1K) cache

and 4. one to enbale the keyboard indicator"

 

Από ότι φαίνεται, στο Qtek έχει ένα αρκετά καλοφτιαγμένο WiFi Hardware Interface. Έτσι, ακόμη κι αν υποστηρίζει ταχύτητες b, είναι λειτουργικό και για το πρότυπο g τουλάχιστον όσον αφορά τη συνδεσιμότητα. Άρα λοιπόν, σε σπιτικά Access Points όπου πολλές φορές έχεις "Only G mode" μπορείς να συνδεθείς πλέον. Κατά τη γνώμη μου, αυτό καταναλώνει λίγο περισσότερη ενέργεια, και ίσως (δεν έχω το Universal ακόμη για να το δοκιμάσω... αλί στην ΚαΚοΚαΙρΙα) δε θα μπορεί να συνδεθεί με δημόσια HotSpots που υποστηρίζουν Μόνο το πρότυπο b για παράδειγμα. (εκεί δεν χρειάζεται πιο γρήγορη ταχύτητα μια και το μόνο άκρο μετά το LapTop/PDA σου είναι το Διαδίκτυο, και όχι ένα τοπικό δίκτυο ώστε να υπάρχει απαίτηση σε μεγάλη ταχύτητα.)

 

Άρα καλή η αλλαγή, τη δοκιμάζετε(-ζουμε σιγά σιγά) και δείτε αν μπορεί να παίξει με δημόσια HotSpots.

 

EDIT: "It works fine with my "b" only access point" (source: xda-developers)

 

Το θέμα της αλλαγής ταχύτητας έχει να κάνει με αυτό που ο developer έγραψε στο 3 κυρίως (δηλαδή την "αλλαγή της ενδιάμεσης μνήμης για την ασύρματη επικοινωνία) και λιγότερο (αν και Ίσως και με αυτό) με το 2, δηλαδή την υποστήριξη g.

Κάντε κάποιος μια μέτρηση να δείτε Πόσο πηγαίνει η ταχύτητα μεταφοράς ενός αρχείου (ΤΟΠΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ) από τον υπολογιστή σας στο Qtek ασύρματα χωρίς την αλλαγή, και Με την αλλαγή μετά. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το πρόγραμμα DUmeter στο PC ώστε να βλέπετε πόσο φθάνει η ταχύτητα. Και όποιος το έχει κάνει ήδη ή θα το κάνει, ας postάρει αποτελέσματα. ;)

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το όλο θέμα με τα εξαφανισμένα mail accounts, MMS/GPRS credentials κλπ ήταν τελικά θέμα software...

 

Δείτε εδώ:

 

WM5 doesn't flush the registry until the device is powered off. You should either use a software based reset button - such as from SPB PocketPlus, or turn the device off (this is better), wait 10 seconds and then press the reset button. Otherwise, changes written to the registry aren't properly stored, which may include email account settings.

 

Δοκίμασα να κάνω soft reset με το SPB pocket plus και δούλεψε κανονικά :cool:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Εγω έλεγα να το πάρω απο το πλαίσιο αλλα μόλις είδα την τιμή στο e-shop άλλαξα γνώμη, καθώς έχει 30 ευρώ κάτω. Έκανα κράτηση και τη Δευτέρα το αργότερο θα το έχω στα χέρια μου...:up:

ΔΕΝ ΚΡΑΤΙΕΜΑΙ :D :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το όλο θέμα με τα εξαφανισμένα mail accounts, MMS/GPRS credentials κλπ ήταν τελικά θέμα software...

 

Δείτε εδώ:

 

WM5 doesn't flush the registry until the device is powered off. You should either use a software based reset button - such as from SPB PocketPlus, or turn the device off (this is better), wait 10 seconds and then press the reset button. Otherwise, changes written to the registry aren't properly stored, which may include email account settings.

 

Δοκίμασα να κάνω soft reset με το SPB pocket plus και δούλεψε κανονικά :cool:

Πολύ μεγάλη βλακεία τους πάντως να μη το προβλέψουν. Δηλαδή μετά από κάθε αλλαγή πρέπει να κάνεις soft reset με το λογισμικό;

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις πως μπορουμε να σβησουμε τελειως το gprs*3g ?

προσεξα οτι χωρις να θελω καθε φορα καποια προγραμματα το ενεργοποιουν μονα τους οπως το sbsh pocket weather. υπαρχει καποιο προγραμμα που να κανει on/off?:!:

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Hellozzz :)

 

Radio 1.06.00 από το xda εγκαταστάθηκε μια χαρά στο 9000, χωρίς μάλιστα να χαθούν δεδομένα :) Λειτουργεί πάρα πολύ καλά μέχρι στιγμής και το φαινόμενο καθυστέρησης κατά τις κλήσεις έχει εξαφανιστεί σε 1-2 τηλεφωνήματα που έκανα. Το Bluetooth λειτουργεί μια χαρά, όλα άψογα... Αύριο θα έχω πιο πολλά να πω. ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις πως μπορουμε να σβησουμε τελειως το gprs*3g ?

προσεξα οτι χωρις να θελω καθε φορα καποια προγραμματα το ενεργοποιουν μονα τους οπως το sbsh pocket weather. υπαρχει καποιο προγραμμα που να κανει on/off?:!:

 

Λογικα αν το βαλεις σε flight mode δεν θα εχεις προβλημα, επισεις στο pocket weather μπορεις να επιλεξεις να μην κανει auto update.

Link to comment
Share on other sites

Hellozzz :)

 

Radio 1.06.00 από το xda εγκαταστάθηκε μια χαρά στο 9000, χωρίς μάλιστα να χαθούν δεδομένα :) Λειτουργεί πάρα πολύ καλά μέχρι στιγμής και το φαινόμενο καθυστέρησης κατά τις κλήσεις έχει εξαφανιστεί σε 1-2 τηλεφωνήματα που έκανα. Το Bluetooth λειτουργεί μια χαρά, όλα άψογα... Αύριο θα έχω πιο πολλά να πω. ;)

Άψογο. Πέρασες απ' ευθείας την έκδοση που δίνουν εκεί, και είναι για O2?

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Hellozzz :)

 

Radio 1.06.00 από το xda εγκαταστάθηκε μια χαρά στο 9000, χωρίς μάλιστα να χαθούν δεδομένα :) Λειτουργεί πάρα πολύ καλά μέχρι στιγμής και το φαινόμενο καθυστέρησης κατά τις κλήσεις έχει εξαφανιστεί σε 1-2 τηλεφωνήματα που έκανα. Το Bluetooth λειτουργεί μια χαρά, όλα άψογα... Αύριο θα έχω πιο πολλά να πω. ;)

 

Απο επίπεδο/ποιότητα σήματος πως πάει; Γιατί μέσα στο σπίτι μου η λήψη είναι λίιιιγο τραγική :X

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Απο επίπεδο/ποιότητα σήματος πως πάει; Γιατί μέσα στο σπίτι μου η λήψη είναι λίιιιγο τραγική :X

 

Full σήμα, όπως είχα και πριν άλλωστε. Δεν έχω παρατηρήσει προβλήματα μέχρι στιγμής. Αύριο θα τσεκάρω και ποιότητα του headset μεσω Bluetooth στα τηλεφωνήματα, αλλά μέχρι στιγμής τα βλέπω όλα ΟΚ...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Full σήμα, όπως είχα και πριν άλλωστε. Δεν έχω παρατηρήσει προβλήματα μέχρι στιγμής. Αύριο θα τσεκάρω και ποιότητα του headset μεσω Bluetooth στα τηλεφωνήματα, αλλά μέχρι στιγμής τα βλέπω όλα ΟΚ...

Ωπ. Επιτέλους, να κι ένα μήνυμα αργά. Έτσι... συμπαράσταση σε εμένα που θα το πάω serie μέχρι το πρωί που δίνω μάθημα... :( Άντε, στείλτε στείλτε. :P

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Λογικα αν το βαλεις σε flight mode δεν θα εχεις προβλημα, επισεις στο pocket weather μπορεις να επιλεξεις να μην κανει auto update.

ναι αλλα ετσι δεν εχω ανοιχτο το κινητο και δεν μπορω να εχω κλησεις.

το ζητουμενο ειναι να εχω συνδεση wifi και ταυτοχρονα να μπορω να δεχτω κλησεις.

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Hellozzz :)

 

Radio 1.06.00 από το xda εγκαταστάθηκε μια χαρά στο 9000, χωρίς μάλιστα να χαθούν δεδομένα :) Λειτουργεί πάρα πολύ καλά μέχρι στιγμής και το φαινόμενο καθυστέρησης κατά τις κλήσεις έχει εξαφανιστεί σε 1-2 τηλεφωνήματα που έκανα. Το Bluetooth λειτουργεί μια χαρά, όλα άψογα... Αύριο θα έχω πιο πολλά να πω. ;)

Πες μας αν υπάρχει βελτίωση στη λήψη του σήματος στο κινητό. Κάνε έλεγχο για τη λήψη σε διάφορα σημεία και κάνε συγκρίσεις με την προηγούμενη κατάσταση. Δεν έχουμε δα και τον καλύτερο δέκτη...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πες μας αν υπάρχει βελτίωση στη λήψη του σήματος στο κινητό. Κάνε έλεγχο για τη λήψη σε διάφορα σημεία και κάνε συγκρίσεις με την προηγούμενη κατάσταση. Δεν έχουμε δα και τον καλύτερο δέκτη...

 

Λοιπόν πάμε:

 

1) Εξαφανίστηκε το πρόβλημα με την καθυστέρηση στη μεταφορά του ήχου στο ακουστικό όταν πάταγες το πράσινο πλήκτρο. Τώρα πλέον το πατάω και άμεσα ακούω το συνομιλητή. :up:

 

2) Η λήψη δεν έχω παρατηρήσει οτι μειώθηκε. Όπου έπιανα σήμα πιάνω, αλλά η ποιότητα είναι καλύτερη αισθητά. Μίλησα και με το ΒΤ headset και τα χιόνια που έκανε όταν το απομάκρυνα από το 9000 τώρα τα έχει μειώσει αισθητά.

 

3) Η μπαταρία δεν έχει βελτιωθεί, ούτε χειροτερέψει. Τα ίδια χάλια :p

 

4) Κανένα soft reset δε μου έχει κάνει, κανένα κόλλημα μέχρι στιγμής.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...