Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει και πλήκτρο για βιντεοκλήση βρε! Επάνω στο πληκτρολόγιο...
Το ξέρω euphoria, γιαυτό ρώτησα πώς κάνω βιντεoκλήση όταν είναι κλειστό το πληκτρολόγιο! Λίγο δύσκολο να μιλήσεις αν είναι ανοιχτό και δεν χρησιμοποιείς handsfree.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Sry, το πρόσεξα μετα. Γιαυτό και το edit :O
No prob. Το θέμα είναι οτι στο μενού όταν επιλέγει κανείς το όνομα της επαφής που θέλει να καλέσει, θα έπρεπε να υπάρχει επιλογή για βιντεοκλήση!

Ωραίο είναι το προγραμματάκι που αναφέρεις! Βέβαια αν είναι για κάθε αυτονόητο υπομενού να φορτώνουμε και extra πρόγραμμα καήκαμε...

Link to comment
Share on other sites

Σωστό αυτό που λες. Εγώ το έβαλα έτσι κι αλλιώς το pocket informant, οπότε τυχαίνει και το έχω σαν επιλογή το shortcut για τη videoκλήση...

Btw, δεν έχω κάνει και καμία μέχρι στιγμής :worry: :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο προγραμμα /software που να κάνει διαχειριση/προβολή εισερχομένων/εξερχομένων κλήσεων και να μπορεί να "μηδενίζει" ας πούμε κάθε μήνα ? Γιατι από οτι είδα στο QTEK 9000 δεν μπορεί να μηδενίσει η προβολή των εισερχομένων/εξερχομένων κλήσεων ? (Ή κάνω λάθος)

 

thnx

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο προγραμμα /software που να κάνει διαχειριση/προβολή εισερχομένων/εξερχομένων κλήσεων και να μπορεί να "μηδενίζει" ας πούμε κάθε μήνα ? Γιατι από οτι είδα στο QTEK 9000 δεν μπορεί να μηδενίσει η προβολή των εισερχομένων/εξερχομένων κλήσεων ? (Ή κάνω λάθος) thnx

Δες εδώ: http://www.hudsonmobile.com/products/phodash/index.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα ασυρματο δυκτιο μεταξυ σπιτι μαγαζι με εξωτερικες κεραιες και 2 d-link 900+ access points το δυκτιο δουλευει σωστα και με ιντερνετ μεσω ενος ρουτερ alcatel 530 ενσυρματο.

γιατι δεν καταφερνουν να με δουν τα απ ουτε εγω να τα δω? τι κανω λαθος?

ειναι σε AP mode -host-client το θεμα ειναι οτι οταν κανω scan με το 9000 βρισκω αλλα δυκτια ,το ιδιο ομως συμβαινει και οταν κανω scan ta AP μονο μεταξυ τους δεν βλεπονται....

εχω κολλησει ασχημα εχω το μηχανακι 2η μερα και μου αρεσει πολυ αλλα το wifi ειναι must για μενα και πρεπει να βρεθει λυση

οποιες αλλες ιδεες- ρυθμισεις παρακαλω περιμενω με αγωνια

ευχαριστω:!: :!: :!: :!:

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Molis to phra apo ta Fnac, einai akomh sto kouti tou! :)

 

Εισαι σε καλο δρομο. Το ανοιγεις τωρα !:lol: :rolleyes:

Καλοριζικο !

Link to comment
Share on other sites

:!: :!: :!: Η αυτόματη απάντηση δουλεύει;

Σε 2 συσκευές με το τελευταίο firmware που το δοκιμάσαμε δεν δουλεύει!

Και δοκιμάσαμε κάθε συνδυασμό ήχου κλήσης/αριθμού χτυπημάτων...

Link to comment
Share on other sites

:!: :!: :!: Η αυτόματη απάντηση δουλεύει;

Σε 2 συσκευές με το τελευταίο firmware που το δοκιμάσαμε δεν δουλεύει!

Και δοκιμάσαμε κάθε συνδυασμό ήχου κλήσης/αριθμού χτυπημάτων...

 

Εχασα κατι ?

Ποια αυτοματη απαντηση και ποιο τελευταιο firmware ? 1.13.xx ?

Link to comment
Share on other sites

:!: :!: :!: Η αυτόματη απάντηση δουλεύει;

Σε 2 συσκευές με το τελευταίο firmware που το δοκιμάσαμε δεν δουλεύει!

Και δοκιμάσαμε κάθε συνδυασμό ήχου κλήσης/αριθμού χτυπημάτων...

 

Μην σας φαίνεται περίεργο. Η αυτόματη απάντηση δεν δουλεύει ούτε στα προηγούμενα μοντέλα. Και απ' ότι φαίνεται η... παράδοση συνεχίζεται!

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
η αυτοματη απαντηση ειναι οκ αν δεν κανω λαθος μονο με το hands free με το καλωδιο,με bt ακουστικο δεν δουλευει,τουλαχιστον ετσι ειναι στο s100 μου,εκτος αν λετε για κατι αλλο
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις συνδεδεμένο το συρμάτινο handsfree, τότε η αυτόματη απάντηση λειτουργεί, και επίσης λειτουργεί ταυτόχρονα και το bluetooth, και μιλάς από εκεί!

 

Καλό ε;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Εισαι σε καλο δρομο. Το ανοιγεις τωρα !:lol: :rolleyes:

Καλοριζικο !

 

Πολλά καλά και ένα κακό! Άψογη η συσκευή, οκ με το wifi στο σπίτι και στο γραφείο, ΟΚ με το pop3 mail μέσω GPRS/3G κλπ κλπ

 

Αλλά: και ένα προβληματικό pixelaki που είναι ορατό στην άκρη (ευτυχώς) και με εντελώς μαύρο background (με κυνηγάει αυτή η κατάρα και από το PSP ;) ).

 

Το Fnac από όπου το πήρα μου είπε πως δεν προβλέπεται από την ACE-Qtek αντικατάσταση και αν θέλω απλά να τους το πάω και να το στείλουν στο service Κλπ (σιγά μην το πάω για να μου το ...βιάσουν...)

 

Οκ δεν φαίνεται στο 80% των περιπτώσεων το pixel αλλά δεν πάυει να είναι σπάσιμο!

 

:happy:

Link to comment
Share on other sites

Πολλά καλά και ένα κακό! Άψογη η συσκευή, οκ με το wifi στο σπίτι και στο γραφείο, ΟΚ με το pop3 mail μέσω GPRS/3G κλπ κλπ

 

Αλλά: και ένα προβληματικό pixelaki που είναι ορατό στην άκρη (ευτυχώς) και με εντελώς μαύρο background (με κυνηγάει αυτή η κατάρα και από το PSP ;) ).

 

Το Fnac από όπου το πήρα μου είπε πως δεν προβλέπεται από την ACE-Qtek αντικατάσταση και αν θέλω απλά να τους το πάω και να το στείλουν στο service Κλπ (σιγά μην το πάω για να μου το ...βιάσουν...)

 

Οκ δεν φαίνεται στο 80% των περιπτώσεων το pixel αλλά δεν πάυει να είναι σπάσιμο!

 

:happy:

 

Παρατα το, εαν δεν σε ενοχλει !

Enjoy Το νεο σου "παιχνιδι" !:happy:

Link to comment
Share on other sites

Πολλά καλά και ένα κακό! Άψογη η συσκευή, οκ με το wifi στο σπίτι και στο γραφείο, ΟΚ με το pop3 mail μέσω GPRS/3G κλπ κλπ

 

Αλλά: και ένα προβληματικό pixelaki που είναι ορατό στην άκρη (ευτυχώς) και με εντελώς μαύρο background (με κυνηγάει αυτή η κατάρα και από το PSP ;) ).

 

Το Fnac από όπου το πήρα μου είπε πως δεν προβλέπεται από την ACE-Qtek αντικατάσταση και αν θέλω απλά να τους το πάω και να το στείλουν στο service Κλπ (σιγά μην το πάω για να μου το ...βιάσουν...)

 

Οκ δεν φαίνεται στο 80% των περιπτώσεων το pixel αλλά δεν πάυει να είναι σπάσιμο!

 

:happy:

Οσον αφορά τα καμμένα pixels ρώτησα στην έκθεση comdex και μου είπαν οτι καλύπτει η εγγύηση ακόμα και το ενα pixel. Η γνώμη μου είναι να πας στην αντιπροσωπεία και να απαιτήσεις αντικατάσταση :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά, Καλή Χρονιά, σε όλους...!

 

Μόλις ενεργοποίησα το QTEK9000 είμαι νέος το ξέρω μήπως έχει κανείς να μου προτήνει καμία ιδέα για το πώς ρυθμίζεται το 3G/GPRS/MMS για vodafone

Μπορεί να υπάρχει κάτι στο forum, αλλά μια μικρή βοήθεια θα την ήθελα

 

Ευχαριστώ με εκτίμηση

Maik_nik

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά, Καλή Χρονιά, σε όλους...!

 

Μόλις ενεργοποίησα το QTEK9000 είμαι νέος το ξέρω μήπως έχει κανείς να μου προτήνει καμία ιδέα για το πώς ρυθμίζεται το 3G/GPRS/MMS για vodafone

Μπορεί να υπάρχει κάτι στο forum, αλλά μια μικρή βοήθεια θα την ήθελα

 

Ευχαριστώ με εκτίμηση

Maik_nik

Λογικά οι ρυθμίσεις πρέπει να είναι μέσα στην συσκευή τις περνάει η ACE hellas. Αν δεν υπάρχουν πήγαινε στο http://www.qtek.gr/

και αντέγραψ τις ρυθμίσεις απο κάποια άλλη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Παρατα το, εαν δεν σε ενοχλει !

Enjoy Το νεο σου "παιχνιδι" !:happy:

 

Δεν με ενοχλεί απλά για ...το γαμώτο! :rolleyes:

 

Πάντως για service ΔΕΝ ΤΟ ΑΦΗΝΩ!

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Δεν με ενοχλεί απλά για ...το γαμώτο! :rolleyes:

 

Πάντως για service ΔΕΝ ΤΟ ΑΦΗΝΩ!

:cool:

 

Νεότερα! Πήρα την Qtek και μου είπαν να περάσω από τα γραφεία τους και αν το δουν και αυτοί το Pixel μου δίνουν με τη μία new! Τελικά αν δεν ψάξεις δεν βγάζεις άκρη! Θα σας ενημερώσω το βράδυ!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει το spb pocket plus για να εχω shortcut και να κλεινουν οι εφαρμογες με το Χ αλλα εχω παρατηρησει οτι εχει αρκετη καθυστερηση οταν ειναι σε sleep mode και χτυπαει το τηλ.Για αυτο λοιπον και το εβγαλα εχει κανεις καμια ιδεα για ενα τετοιο προγραμμα αλλα να ειναι light τωρα εχω βαλει το iluncher που ειναι light αλλα δεν κλεινει τις εφαρμογες ????!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...