Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9000 (Imate Jasjar / Vodafone v1640 / Universal)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια χαρα δουλευει:) καλα υπαρχουν και αλλοι εκτος απο εμενα με 9000;:p

Πάντα και αθόρυβα!!!! Βλέπεις είμαι μέλος από το 2003 και έχω 118 μυνήματα.

 

Λοιπόν όποιος ενδιαφέρετε έχω κάνει και πολλά κουμπιά για να προσθέσουμε (η αλήθεια είναι ότι το παληκάρι που το έκανε υστερεί στα γραφιστικά των κουμπιών). Στείλτε pm με το email σας να σας τα στείλω.

 

Πάντως όλα καλά ή 8.9 μου σκίζει την μπαταρία... (και πήρα και καινούργια)

{Είδες Γιάννη εκτός ότι υπάρχουν και άλλοι που όχι μόνο χρησιμοποιούν το 9000, αγοράζουν και μπαταρία, εν έτη 2010!!!!:)}

Σκέφτομαι να γυρίσω στην 8.71 και με αυτό το προγραμματάκι θα τα σπάει!!

Dub be good to me!
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ειναι λιγο φαγανη η 8.9 στο θεμα μπαταρια αλλα οκ,παντως στο hd2 μου τελειωνει πιο γρηγορα οποτε δεν με πειραζει:D
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λοιπόν όποιος ενδιαφέρετε έχω κάνει και πολλά κουμπιά για να προσθέσουμε (η αλήθεια είναι ότι το παληκάρι που το έκανε υστερεί στα γραφιστικά των κουμπιών). Στείλτε pm με το email σας να σας τα στείλω.

 

Μιλάς για το iPhoneToday; Έχουμε ανοίξει ένα θέμα εδώ στο οποίο συζητάμε για τη συγκεκριμένη εφαρμογή. Μπορείς να απευθυνθείς εκεί...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=266952

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

(και πήρα και καινούργια μπαταρια)

 

Και εγω χτες αγορασα μπαταρια, σαν το uni δεν εχει, το δικο μου το εχω σαν καινουργιο!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παντως στο hd2 μου τελειωνει πιο γρηγορα οποτε δεν με πειραζει:D

 

Με τόσες μπαταρίες που έχεις για το 9000, λογικό μου φαίνεται! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χρονια πολλα Γιανναρε να τα 1000σεις !!!!!!

πηγε και επεσε το ματι μου οτι σημερα εχει γενεθλια ο ανθρωπος με τα περισοτερα ποστ στο θεμα του 9000...

 

τελικα κανεις εδω μεσα δεν το εκανε 128mb ραμ ε?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τελικα κανεις εδω μεσα δεν το εκανε 128mb ραμ ε?

Από ότι φαίνεται όχι αν και το αξίζει η συσκευή. Με τόσες που έχουν περάσει από τα χέρια του lagoudaki (Πολύχρονος Γιάννη! :) ) θα έπρεπε να είχε "φτιάξει" μια τέτοια συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα! Ξέρει κανείς αν το universal μπορεί να συνδεθεί σε δίκτυο edge και αν ναι τι πρέπει να κάνω για να το καταφέρω. Ευχαριστώ!

 

EDIT: Κάπου είδα πως δεν το υποστηρίζει αλλά αν κατάλαβα καλά εκεί λένε πως δεν πιάνει ούτε 3g κάτι που δεν ισχύει. Θέλω να το βάλω για modem αλλά εδώ δεν εχει 3g.. Το diamond 2 συνδέεται με το e επάνω και κατεβάζει περίπου 150 kb/s ενώ το universal περίπου 50 η διάφορα στις σελίδες είναι μεγάλη..

 

ROM: D.08.90 TML WWE

RADIO: 1.18.00

Edited by troublefun
y4
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα! Ξέρει κανείς αν το universal μπορεί να συνδεθεί σε δίκτυο edge και αν ναι τι πρέπει να κάνω για να το καταφέρω. Ευχαριστώ!

 

Μπορεί να συνδεθεί αρκεί στην περιοχή που βρίσκεσαι ο πάροχος σου το έχει διαθέσιμο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
ψάχνω την τελευταία ελληνική ROM καθώς και κάποια κατεστραμμένη συσκευή για να πάρω την οθόνη. Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει
Link to comment
Share on other sites

για τη ρομ τσεκαρε στο xda-develepors.. για οθονη χλωμο σε κοβω. εγω ειχα ενα που το εκανα κομματια αλλα και αυτο ειχε σπασμενη οθονη
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Στο xda, δυστυχώς δεν υπάρχει κανένα link που να δουλεύει για download της τελευταίας Ελληνικής rom. Έλεγα μήπως κάποιος έχει ένα Qtek, να είναι όλο κομμάτια, εκτός από την οθόνη, να του έδινα κάτι και να το πάρω
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ψάχνω την τελευταία ελληνική ROM καθώς και κάποια κατεστραμμένη συσκευή για να πάρω την οθόνη. Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει

 

Για ελληνική rom ψάξε εδώ και θα βρεις κάποιο link. Όσον αφορά την οθόνη ποιος θα κάνει την "εγχείρηση"; Δε νομίζω ότι αξίζει να μπεις σε αυτή τη διαδικασία από τη στιγμή που βρίσκεις πλέον τη συσκευή σε τιμές γύρω στα 100 ευρώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

H "εγχειριση" ειναι παρα πολυ ευκολη διαδικασια.Την ειχα κανει πριν 1,5 χρονο και δεν κραταει πανω απο 5 λεπτα.Αρκει να συμφερει να γινει με τετοιες τιμες πλεον.
Link to comment
Share on other sites

athanaso, έψαξα εδώ αλλά δε μπόρεσα να βρω κάποιο link, εξάλλου και λίγες σελίδες πιο πίσω, κάποια παιδιά που έψαχναν για την τελευταία Ελληνική rom ζητούσαν να τους τη στείλουν με pm γιατί δεν τι βρίσκανε πουθενά.

Σχετικά με την εγχείρηση, δε με ανησυχεί καθόλου, αντιθέτως, θα μου άρεσε να ασχοληθώ γιατί με ενδιαφέρουν τέτοιου είδους εγχειρήσεις και καθώς το κόστος της συσκευής έχει πέσει πολύ, δεν πιστεύω κάποιος να μου ζητούσε μεγάλο ποσό για κατεστραμμένη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ασε φιλε και εγω την εψαχνα αλλα δεν εβγαλα ακρη και τελικα εβαλα την αγγλικη για να δοκιμασω βιντεοκληση.Ζητησα απο τον Λαγουδακη αλλα ηταν απασχολημενος και δεν μπορουσε να μου την στειλει.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προς το παρόν έβαλα την TOMAL TML v12beta 23089 09-11-19 COM3 64MB γιατί χρειαζόμουν την εφαρμογή που έχουν τα windows 6.5.x, κοινή χρήση internet, που συνδέει αμέσως το pc στο internet μέσω 3g (για όταν ταξιδεύω). Δεν ξέρω αν αυτήν η εφαρμογή υπάρχει και στα windows 6.1, είναι πολύ πρακτική, αν μπορεί κάποιος με 6.1 ας κοιτάξει να μου πει
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προς το παρόν έβαλα την TOMAL TML v12beta 23089 09-11-19 COM3 64MB γιατί χρειαζόμουν την εφαρμογή που έχουν τα windows 6.5.x, κοινή χρήση internet, που συνδέει αμέσως το pc στο internet μέσω 3g (για όταν ταξιδεύω). Δεν ξέρω αν αυτήν η εφαρμογή υπάρχει και στα windows 6.1, είναι πολύ πρακτική, αν μπορεί κάποιος με 6.1 ας κοιτάξει να μου πει

 

Στο pro έχω το wmwifirouter, μοναδικό μείον του, όταν στέλνει 3g internet στο pc μέσω wifi, μετά από λίγο άνετα τηγανίζεις αυγό πάνω στην συσκευή. Ευτυχώς υποστηρίζει και μέσω usb. :cool:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Στο pro έχω το wmwifirouter, μοναδικό μείον του, όταν στέλνει 3g internet στο pc μέσω wifi, μετά από λίγο άνετα τηγανίζεις αυγό πάνω στην συσκευή. Ευτυχώς υποστηρίζει και μέσω usb. :cool:

Εχεις δοκιμάσει αν μέσω usb συνδέεται απευθειας ή χρειάζεται να δημιουργήσεις πρώτα νέα σύνδεση στο pc από τη διαχείριση συνδέσεων; Αν συνδέεται απευθείας να βάλω την 8.9 του Tomal

Link to comment
Share on other sites

εαν θυμαμαι καλα ολες οι 6.1 ρομ ειχανε το Internet sharing μεσω usb,με την 6.5 θα σερνετε

Στη χειροτερη 100% στο xda θα βρεις καποιο tool για internet sharing απο usb,

Link to comment
Share on other sites

Όντως τα 6.5 είναι πολύ βαριά για αυτήν τη συσκευή. Athanaso, ευχαριστώ για τα αρχεία του Internet Shearing. Σε wm5 δε δουλεύουν, θα τα δοκιμάσω και στα 6.1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...