Jump to content

[S6 Edge] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα αυτό δημιουργείται για να μαζευτούν όλες οι πληροφορίες για τα διαθέσιμα hacks και τροποποιήσεις/βελτιώσεις που κυκλοφορούν για το Galaxy S6 Edge. Εδώ στην πρώτη σελίδα θα μαζεύονται οι δημοφιλέστερες τροποποιήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

ας εγκαινιασουμε το θεμα.

λοιπον,εχει βρει καποιος καποια εφαρμογη που να μην ειναι πολυ ενεργοβορα που να ξεκλειδωνει η οθονη η με tap η με αισθητηρα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Λένε ότι λογικά κάνει και στο δικό μας . Εδώ μπορούμε να βάλουμε rom του απλού s6 ,άρα λογικά θα δουλεύει και το root
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από το νοτελι 4 και μετά σταμάτησα να ασχολουμαι με root and rom.

Βασικά το s6 edge μιας και θα το κρατήσω θα γούσταρα να το ρουραρω να σου πω την αλήθεια. Θα δούμε εν καιρό!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Λένε ότι λογικά κάνει και στο δικό μας . Εδώ μπορούμε να βάλουμε rom του απλού s6 ,άρα λογικά θα δουλεύει και το root

 

Δεν θα συμβούλευα κάποιον να βάλει ROM του S6 στο S6 Edge... :X

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ναι και όσοι θέλουν να κάνουν root ,ας το κάνουν τώρα γιατί αργότερα δεν θα γίνεται χωρίς να γράψει ο knox
Link to comment
Share on other sites

Ναι και όσοι θέλουν να κάνουν root ,ας το κάνουν τώρα γιατί αργότερα δεν θα γίνεται χωρίς να γράψει ο knox

 

Τι εννοείς,αφού ισχυρίζονται οτι με το pingpong δεν γράφει ο Knox..

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς,αφού ισχυρίζονται οτι με το pingpong δεν γράφει ο Knox..

Εννοεί οτι με την επόμενη αναβάθμιση απο την Samsung, είναι πιθανό να κλείσει η τρύπα που χρησιμοποιεί το pingpong και έτσι δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Αν αναβαθμίσεις δηλαδή τέλος διότι νομίζω με downgrade γράφει ο Knox

:)
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον ρουταριστει με pingpong μετά ποιος είναι ο τρόπος να γίνει unroot;

Ευχαριστώ

Περνάς μια official rom από πάνω.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τελικά έκανα root με ping pong και μετά του έκανα αυτό το mod που είναι πανεύκολο http://www.androidauthority.com/galaxy-s6-memory-leak-reportedly-fixed-615651/ , έχει πλέον αισθητή διαφορά στη διαχείρηση μνήμης, είναι πιο γρήγορο το τηλέφωνο, όταν κλείνω όλες τις εφαρμογές η μνήμη πάει στο 60% (δεν το είχα δει ποτέ αυτό) και πέρασα και το greenify για να παγώσω facebook και άλλες εφαρμογές που δεν κλείνουν ποτέ. Το τηλέφωνο πετάει! Το συστήνω ανεπιφύλακτα και δεν γράφει ο ΚΝΟΧ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Βγήκε root για 5.1.1 χωρίς να γράφει ο knox για το μοντέλο 925T .πιστεύω είναι θέμα χρόνου να βγει και για το μοντέλο μας.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=61684664

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
Υπάρχουν καλές custom rom ή είναι νωρίς ακόμα? Αξίζει δηλαδή να κάνει κάποιος root?

 

Στην ουσία ρωτάς δύο διαφορετικά πράγματα. Να το κάνεις root ναι αξίζει αρκεί να βρεθεί σίγουρη και ασφαλής μέθοδος για να μη γίνεται trip το knox.

 

Το να βάλεις custom rom είναι εντελώς διαφορετικό πράγμα και πλέον δεν αξίζει γιατί αφενός γίνεται trip ο knox κάτι που σημαίνει ότι χάνεις σίγουρα την εγγύηση στη συσκευή σου, αφετέρου οι custom rom πλέον δεν προσφέρουν ότι μας είχαν συνηθίσει στο παρελθόν, αποτελούν πλέον πειράγματα για τα πειράγματα και τίποτε άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Λέω μήπως να περάσω άλλες firmware αλλά δεν ξέρω πως?έχει κάποιος να μου δώσει λεπτομέρειες. .τις επίσημες για να μην χαθεί η εγγύηση

Όχι root απλά άλλων χωρων

Link to comment
Share on other sites

Λέω μήπως να περάσω άλλες firmware αλλά δεν ξέρω πως?έχει κάποιος να μου δώσει λεπτομέρειες. .τις επίσημες για να μην χαθεί η εγγύηση

Όχι root απλά άλλων χωρων

Πριν κάνεις οτιδήποτε διάβασε εδώ να γνωρίζεις κάποια πράγματα για να μην τύχει και βρεθείς προ εκπλήξεων http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412552

Και αν αποφασίσεις να προχωρήσεις σε αλλαγή λογισμικού, σου προτείνω να ακολουθήσεις τον παρακάτω λεπτομερή οδηγό από τον δικό μας, τον Λάζαρο (Sofos_5) :) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412759

Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνεις οτιδήποτε διάβασε εδώ να γνωρίζεις κάποια πράγματα για να μην τύχει και βρεθείς προ εκπλήξεων http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412552

Και αν αποφασίσεις να προχωρήσεις σε αλλαγή λογισμικού, σου προτείνω να ακολουθήσεις τον παρακάτω λεπτομερή οδηγό από τον δικό μας, τον Λάζαρο (Sofos_5) :) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412759

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε
να σε ρωτήσω αν ξέρεις. . Σε Mac ποιο odin είναι συμβατό;
Link to comment
Share on other sites

Οι υπάρχουσας εκδόσεις του odin είναι για windows.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα άλλη rom στο τηλέφωνο και από αυστριακή έβαλα αγγλική btu. Στο Phone info αυτό που βγάζει είναι φυσιολογικό ; θα έχω θέμα με τα ota updates;[ATTACH]63520[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα άλλη rom στο τηλέφωνο και από αυστριακή έβαλα αγγλική btu. Στο Phone info αυτό που βγάζει είναι φυσιολογικό ; θα έχω θέμα με τα ota updates;[ATTACH]63520[/ATTACH]

Έχεις και τα δύο csc αυτή τη στιγμή. Κάνε μια επανεκκίνηση τη συσκευή και αν βλέπεις και πάλι να υπάρχουν και τα δύο πρέπει να κάνεις hard reset, γιατί έτσι όπως είσαι update δεν πρόκειται να πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Edge] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...