Jump to content

[S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οντως σήμερα είναι καλύτερα τα πράγματά,μακάρι.

Μια χαρά είσαι. Θα περάσεις τις 5 ώρες οθόνη σίγουρα με αυτά τα ποσοστά.

Κοιτάξτε παιδιά z3 δεν είναι και δεν θα γίνει ποτέ έτσι. Αλλά αν είσαι εκεί άνετα βγάζει μέρα το τηλ.

Εκτός και αν το ξεσκιζεις στα παιχνίδια.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιχνίδια δεν παίζω καθόλου,εκτός από το γνωστό quiz.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σημερινά στατιστικά.[ATTACH]60002[/ATTACH]

Κάτι πηγαίνει να γίνει σήμερα έτσι;;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Κάτι πηγαίνει να γίνει σήμερα έτσι;;

Κάτι γίνεται,για να δούμε

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι γίνεται,για να δούμε

Τα ποσοστά σου είναι με την ίδια χρηση;Βλέπω οτι είσαι σε wifi.Προσωπικά κρίνω την αυτονομία μονο σε data.Για μένα εκεί φαίνεται η καλη αυτονομία του κινητού.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ποσο είσαι τώρα;;

Ορίστε[ATTACH]60010[/ATTACH]

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε[ATTACH]60010[/ATTACH]

Μια χαρά πιστεύω είναι αυτά τα ποσοστά!! Έχεις 1/3 μπαταρία ακόμα και πιστεύω θα βγάλει άλλη 1 ωρα και κανα τέταρτο οθόνη!!! Οπότε 5 ωρες οθόνης με αναμονή 25,26 ώρες είναι καλα!!!! Τι λες;;;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

και μενα η μπαταρια μου παει πολύ καλά με την δευτερη κιόλας φόρτιση. (s6 edge)
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε[ATTACH]60010[/ATTACH]

Σε βλεπω στις 4.5-5 ώρες οθονη.

Για τα δεδομένα της συσκευης καλά ειναι.

Άντε κανα μισάωρο στην καλύτερη άμα στρώσει καλύτερα η μπαταρία(πόσες φορτίσεις έχεις κανει εως τωρα?)

Εσυ αυςτηρα θα κρίνεις αν ειςαι ικανοποιημένος με βαςη αυτα που περίμενες η είχες προσδοκίες και την χρηςη που του κανεις.

Μια μερα θα σε βγάλει άνετα,τωρα δεύτερη μην περιμένεις εκτός αν κανει μικρη χρηςη.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει καθε προβλεπομενη κινηση για μειωση της καταναλωσης.

δικτυο κινητου διπλη λειτουργια μεχρι 3g.

απενεργοποιημενος ο συχρονισμος.

greenify.

mymail μονο ενεργο.

viber on.

καθε κινηση απενεργοποιημενη εκτος της καταγραφης οθονης με το περασμα του χεριου.

φωτεινοτητα λιγο κατω απο την μεση,με βολευει εκει.

απενεργοποιημενες οι παρακατω εφαρμογες.

google movies.

hangout.

shealth.

svoice.

google+.

μουσικη google play.

 

δεδομενα ανοιγω περιπου για κανενα 3ωρο και σερφαρω λιγο,περισσοτερο τα εχω ανοιχτα για κανενα email η viber.

φοραω nova και μαλιστα εχω ρυθμισει οταν τραβαω προς τα κατω την οθονη με το δαχτυλο να κατεβαινει η μπαρα ειδοποιησεων,κατι που δεν γινεται και δεν ξερω γιατι,ουτε και με apex,καθε αλλη συντομια που εχω βαλει δουλευει.

περιπου 1 ωρα με 1:30 κλησεις,οχι ομως στανταρ,υπαρχει και μερα που μιλαω μισαωρο.

απο 2 εως και 10 μηνυματα με textra καθε μερα.

παντα ανοιχτο wifi.

παντα συνδεμενο με bt.

Με λιγα λογια,αδικαιολογητη η μπαταρια.και προσοχη εχω τσεκαρει αν καποια εφαρμογη δουλευει συνεχεια με τα στατιστικα του κινητου αλλα δεν εχει καποιο θεμα.φυσιολογικα ολα.

2 φορτισεις καθημερινως εκτος σημερα που το φορτισα το απογευμα πρωτη φορα και δεν το σκαλισα και πολυ.82% με 55 λεπτα οθονη αυτη την στιγμη και 2 λεπτα ομιλια.

μιλαμε ουτε nexus 5 η s4 9506 αυτο το χαλι.

Και οχι,δεν ειναι προβληματικη η συσκευη,τσεκαρω καθημερινως 2 τηλεφωνα που εχουν 2 φιλοι μου και ειναι στα ιδια επιπεδα.ευελπιστω σε βελτιωση της αυτονομιας ειδαλως δωσιμο.ομορφο,δυνατο,ποιοτικο,ομως θελω και αυτονομια.

 

To battery capacity το είδες πριν το πάρεις έτσι?..:wacko:

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα μπορώ να πω πως είναι ότι καλύτερο έχω πάρει. Η μπαταρία είναι ΟΚ. Σε σχέση με τα HTC m8, Note 4, s5, G3 που είχα τον τελευταίο χρόνο, η διάρκεια της μπαταρίας με ίδια χρήση είναι στα ίδια επίπεδα, αν όχι λίγο καλύτερη. Συνήθως αργά το βράδυ έχει μείνει 20%. Έχω και τον ασύρματο φορτιστή, και είμαι και από μπαταρία ΟΚ.
Link to comment
Share on other sites

χαλια εισαι...τι εχεις ανοιχτο?

 

Έχω δυο email viber Skype whatsup cloud που ανεβάζει φωτό Facebook, νομίζω ότι όλα αυτά τρώνε την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα μπορώ να πω πως είναι ότι καλύτερο έχω πάρει. Η μπαταρία είναι ΟΚ. Σε σχέση με τα HTC m8, Note 4, s5, G3 που είχα τον τελευταίο χρόνο, η διάρκεια της μπαταρίας με ίδια χρήση είναι στα ίδια επίπεδα, αν όχι λίγο καλύτερη. Συνήθως αργά το βράδυ έχει μείνει 20%. Έχω και τον ασύρματο φορτιστή, και είμαι και από μπαταρία ΟΚ.

Έχεις το απλό ή το edge;

Είναι τελικά μεγάλη η διαφορά μεταξύ των δύο στο θέμα της μπαταρίας;

Με δελεάζει πολύ και μένα το S6 (το απλό όμως) αλλά μετά το LG G2, που έχω τώρα, φοβάμαι να μην είναι τεράστια η διαφορά και με "ζορίσει" πολύ :p

Link to comment
Share on other sites

Έχω δυο email viber Skype whatsup cloud που ανεβάζει φωτό Facebook, νομίζω ότι όλα αυτά τρώνε την μπαταρία.

 

Αν ήταν αυτα δε θα εδειχνε ενα σημαντικό ποσοστό στο app usage??? εδω δείχνει ότι η μιση μπαταρια καταναλωθηκε απο την οθόνη η οποία βεβαια είναι για μικρό σχετικά χρόνο!!!!! :X

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν αυτα δε θα εδειχνε ενα σημαντικό ποσοστό στο app usage??? εδω δείχνει ότι η μιση μπαταρια καταναλωθηκε απο την οθόνη η οποία βεβαια είναι για μικρό σχετικά χρόνο!!!!! :X

 

Τράβηξα μερικές φωτό χθες βράδυ. Αυτό ίσως το βάζει στην οθόνη σαν κατάλυση νπραγμαρικα δεν ξέρω τι γίνετε

Link to comment
Share on other sites

Τράβηξα μερικές φωτό χθες βράδυ. Αυτό ίσως το βάζει στην οθόνη σαν κατάλυση νπραγμαρικα δεν ξέρω τι γίνετε

Κοίτα το clud που ανεβάζει τις φωτογραφίες και τα βίντεο σου.

Αν είναι μόνιμα ανοικτό και ανεβάζει συνέχεια τότε αυτό είναι το θέμα σου.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το clud που ανεβάζει τις φωτογραφίες και τα βίντεο σου.

Αν είναι μόνιμα ανοικτό και ανεβάζει συνέχεια τότε αυτό είναι το θέμα σου.

 

Ναι είναι μόνιμα ανοιχτό. Θα κάνω μια επαναφορά ξανά και θα το αφήσω χωρίς εφαρμογές για λίγες μέρες να δω τι γίνετε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι μόνιμα ανοιχτό. Θα κάνω μια επαναφορά ξανά και θα το αφήσω χωρίς εφαρμογές για λίγες μέρες να δω τι γίνετε.

Βρε αγόρι εκτός της μπαταριας κοίτα μην το έχεις και ανεβάζει με τα data.

Θα πληρώσεις δύο φορές το τηλέφωνο σε ένα μήνα.

Απενεργοποιησε το μόνο αυτό και κοίτα την μπαταρία του.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] H εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...