Jump to content

[S6 Series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θεσσαλονίκη κανα κατάστημα σε λογική τιμή;

 

Στο νετ θα το βρεις σε τιμη χωμα γυρω στα 13 με 15 ευρω.

Αμαζον, εβαυ εγω πηρα απο banggood.

Δεν ξέρω σε μαγαζιά αν το έχει.

 

Προσοχή όμως γιατί παίζουν άπειρες απομιμήσεις του συγκεκριμένου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προσοχή όμως γιατί παίζουν άπειρες απομιμήσεις του συγκεκριμένου.

Σωστή επισήμανση.

Να εχει στικερακι αυθεντικοτητας και αν δεν ειμαστε σιγουροι ρωταμε με πμ τον πωλητη.

Επισης αγοράζουμε παντα με paypal για να μαστε καλυμμενοι σε καθε ενδεχόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάποιος να προτείνει για s6 edge μια καλή λεπτή θήκη που να μην σηκώνει το full face glass καθώς και ένα καλό glass....
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάποιος να προτείνει για s6 edge μια καλή λεπτή θήκη που να μην σηκώνει το full face glass καθώς και ένα καλό glass....

Δες την nillkin nature ειναι κορυφή.

 

Τζαμι εγω πηρα το zagg για το flat ομως. Τσιμπαει λιγο αλλα δεν εχω δει καλυτερο ακομα σε οσα εχω δει σε φιλους.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το gear vr σημερα. Δοκιμασα καποιες εφαρμογες αλλα αυτες που ξεχωρισα πραγματικα ειναι δυο.

Η πρωτη λεγεται titans of space και ειναι ενα ταξιδι στο ηλιακο συστημα, πολυ ωραια γραφικα και φοβερη εμπειρια. Η δευτερη λεγεται ocean rift, η στιγμη που εισαι στο βυθο σε ενα κλουβι και ερχεται ενας λευκος καρχαριας ειναι ολα τα λεφτα...

Γενικα η πρωτη μου εντυπωση ειναι θετικη , αυτο που δεν μου αρεσει ειναι η μαλλον χαμηλη αναλυση στην οπτικη, περιμενα πιο καθαρη εικονα ειδικα στα βιντεος και τις 360 photos.

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160310/71f5fb388e563d59c6368e328add696f.jpg

Το προτείνω ανεπιφύλακτα, μικρό, ωραίος σχεδιασμός, καλή ποιότητα υλικών, δεν το καταλαβαίνεις στην τσέπη. Μου βγάζει 4 φορτισεις σχεδόν!

 

Έχω το 16άρι και πραγματικά μου έχει λύσει τα χέρια. Φορτίζει επίσης και με 2.0Α

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το gear vr σημερα. Δοκιμασα καποιες εφαρμογες αλλα αυτες που ξεχωρισα πραγματικα ειναι δυο.

Η πρωτη λεγεται titans of space και ειναι ενα ταξιδι στο ηλιακο συστημα, πολυ ωραια γραφικα και φοβερη εμπειρια. Η δευτερη λεγεται ocean rift, η στιγμη που εισαι στο βυθο σε ενα κλουβι και ερχεται ενας λευκος καρχαριας ειναι ολα τα λεφτα...

Γενικα η πρωτη μου εντυπωση ειναι θετικη , αυτο που δεν μου αρεσει ειναι η μαλλον χαμηλη αναλυση στην οπτικη, περιμενα πιο καθαρη εικονα ειδικα στα βιντεος και τις 360 photos.

 

Ακόμα και η 2K οθόνη δεν είναι αρκετή για να δεις κρυστάλινη εικόνα. Για να μπορούμε να πούμε ότι βλέπουμε crystal clear VR θα πρέπει να έχουμε 4Κ οθόνη στις 5,5''-6''. Αυτά στο S8!

 

Πάντως σαν πρώτη επαφή με το VR μπορώ να πω ότι η Samsung έχει κάνει πολύ καλή δουλειά στην κατασκευή της μάσκας και των φακών όπως επίσης και στο περιβάλλον/μενού του Gear VR. Το μόνο ζήτημα είναι ότι οι εφαρμογές είναι ακόμα λίγες και ότι οι περισσότερες κοστίζουν. Αλλά είπαμε, είναι ακόμα η αρχή...

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 16άρι και πραγματικά μου έχει λύσει τα χέρια. Φορτίζει επίσης και με 2.0Α

Φίλε μου να σε ρωτήσω. Εσύ το φορτιζεις από τον υπολογιστή ή απευθείας από την πρίζα?

Γιατί από τον υπολογιστή αργεί, λέω μήπως δημιουργήσω πρόβλημα στην μπαταρία αν το βάλω απευθείας στην πρίζα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου να σε ρωτήσω. Εσύ το φορτιζεις από τον υπολογιστή ή απευθείας από την πρίζα?

Γιατί από τον υπολογιστή αργεί, λέω μήπως δημιουργήσω πρόβλημα στην μπαταρία αν το βάλω απευθείας στην πρίζα.

 

Κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις. Απλώς θα φορτίσει πιο γρήγορα. Η διαφορά μεταξύ υπολογιστή και φορτιστή είναι τα Amper. Ο υπολογιστής δίνει 0,5Α ενώ ο φορτιστής 1-2Α ανάλογα με αυτόν που έχεις (ο μανίσιος της Samsung δίνει 2.1Α ας πούμε). Εφόσον τα Volt είναι τα ίδια δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Εγώ έχω 2 διαφορετικά Power Banks (όχι το συγκεκριμένο) και τα φορτίζω και τα 2 με τον φορτιστή και όχι από το PC.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι για fast ασυματο φορτιστη, τι πρεπει να προσεξω στα V?

 

θα χρειαστω και καλωδιο που να υποστηριζει fast ετσι?

 

καμια δοκιμασμενη λυση? θενκς

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι για fast ασυματο φορτιστη, τι πρεπει να προσεξω στα V?

 

θα χρειαστω και καλωδιο που να υποστηριζει fast ετσι?

 

καμια δοκιμασμενη λυση? θενκς

 

Εγώ φορτίζω με αυτόν κάθε βράδυ και είμαι ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φορτίζω με αυτόν κάθε βράδυ και είμαι ευχαριστημένος.

Δεν μου αρεσει το στυλ ομως.

Θα χρειαστώ καλωδιο και ανταπτορα εξτρα ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρεσει το στυλ ομως.

Θα χρειαστώ καλωδιο και ανταπτορα εξτρα ετσι;

 

Εμένα με έχει βολέψει πολύ που είναι όρθιος γιατί βάζω το κινητό στα τυφλά. Με τον στρόγγυλο της Samsung έπρεπε να κοιτάω που πέφτει το κέντρο, αν έκατσε καλά το κινητό κτλ. Συν του οτι τσεκάρω το κινητό το βράδυ μόνο με το air wake που είναι πολύ χρήσιμο. Για τον συγκεκριμένο ναι θα χρειαστείς το καλώδιο και τον φορτιστή αλλά αυτά της Samsung που έχεις ήδη είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με έχει βολέψει πολύ που είναι όρθιος γιατί βάζω το κινητό στα τυφλά. Με τον στρόγγυλο της Samsung έπρεπε να κοιτάω που πέφτει το κέντρο, αν έκατσε καλά το κινητό κτλ. Συν του οτι τσεκάρω το κινητό το βράδυ μόνο με το air wake που είναι πολύ χρήσιμο. Για τον συγκεκριμένο ναι θα χρειαστείς το καλώδιο και τον φορτιστή αλλά αυτά της Samsung που έχεις ήδη είναι μια χαρά.

Κοιταξε λεω να κανω 2 σημείο μην βγαζω και βαζω ολη την ωρα.

Ενα γρηγορο σημείο οταν βιαζομαι και ενα αργο για το βράδυ.

Εχει στο Αμαζον καποιους πολυ vfm.

Θενκς

Link to comment
Share on other sites

ph

Φίλε μου να σε ρωτήσω. Εσύ το φορτιζεις από τον υπολογιστή ή απευθείας από την πρίζα?

Γιατί από τον υπολογιστή αργεί, λέω μήπως δημιουργήσω πρόβλημα στην μπαταρία αν το βάλω απευθείας στην πρίζα.

 

Πάντοτε από πρίζα. Το έχω 10 μήνες και το φόρτιζα με τον αντάπτορα του Alpha που είναι στα 1.56Α . Δεν είδα κάποια αισθητή πτώση στην απόδοση της μπαταρίας όλο αυτό το διάστημα, μου έβγαζε 8 φορτίσεις μίνιμουμ και το ξαναγέμιζα γύρω στο δεκαπενθήμερο. Τώρα με το S6E+ βλέπω να μου βγάζει 5 φορτίσεις και 10 μέρες για ξαναγέμισμα. Ίσως να συνεχίσω να χρησιμοποιώ τον αργότερο αντάπτορα καλού κακού.

Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος να προτεινει καποια καλη ζελατινα για το s6 edge+ σε σχετικα φυσιολογικη τιμη??

 

Εκτος κι αν υπαρχει κανα tempered με καλη εγαρμογη,αισθηση (δυσκολο το βλεπω)

 

Αυτη...που εχει πουλησει πολυ...την εχει βαλει καποιος

 

http://www.ebay.co.uk/itm/3D-Curved-TPU-Whole-Full-Screen-Protector-Film-For-Samsung-Galaxy-S6-Edge-Plus-/181901006669?hash=item2a5a25174d:g:YwYAAOSwjVVVvB3T

 

ή την screenknight που ειναι με υγρη τοποθετηση..??

 

http://www.ebay.co.uk/itm/ScreenKnight-Samsung-Galaxy-S6-Edge-Plus-FRONT-SCREEN-PROTECTOR-Curved-Fit-/151802369419?hash=item235820558b:g:BlMAAOSw3ydV6Jt2

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

χθες δεν αντεξα αλλο και εβγαλα την X-ONE μεμβρανη (τσαμπα τα 15€),δε μπορω να πω καλα τα specs της (τα οποια δεν τα χρειάστηκα το κινητο δεν επεσε) αλλα δεν αυτη η αηδιαστικη αισθηση της γομας πανω στο touch αρχισε να με χαλουσε (αρκετα).

και παλι στο αδιεξοδο του τι να βαλεις....

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε μου πηρα την screen knight...διαβασα καλες κριτικες(amazon)..ειναι και οικονομικη...

Την x-one την ειχα στο note edge...και η αισθηση αφης ηραν...Καπως...

 

Επισης για tempred ...δεν βλεπω να εχει αναφερθει κατι αξιολογο...... ουτε εδω ουτε στο xda....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε μου πηρα την screen knight...διαβασα καλες κριτικες(amazon)..ειναι και οικονομικη...

Την x-one την ειχα στο note edge...και η αισθηση αφης ηραν...Καπως...

 

Επισης για tempred ...δεν βλεπω να εχει αναφερθει κατι αξιολογο...... ουτε εδω ουτε στο xda....

 

η screen knight ειναι και αυτη σιλικονουχα?

οντως εχει παρα πολλες σελιδες στο xda (διαβασα αρκετες)

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου δουλευει ο στρογγυλος ασυρματος φορτιστης της Samsung. Στις 10 φορες που θα το τοποθετησω πανω το κινητο για φορτηση, θα φορτισει τις 2. Τις αλλες αναβοσβηνει το μπλε φως και δεν φορτιζει.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου δουλευει ο στρογγυλος ασυρματος φορτιστης της Samsung. Στις 10 φορες που θα το τοποθετησω πανω το κινητο για φορτηση, θα φορτισει τις 2. Τις αλλες αναβοσβηνει το μπλε φως και δεν φορτιζει.

 

Και μένα το ίδιο μου κάνει... :O

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Και μένα το ίδιο μου κάνει... :O

Κι ενας αλλος no name που εχω με 14 ευρω φορτιζει μια χαρα... τι να πει κανεις?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει κανένας το συγκεκριμένο για wireless charging?

 

http://www.e-shop.gr/samsung-wireless-charging-station-mini-ep-pa510b-black-p-TEL.025495

 

Γνώμες;

Link to comment
Share on other sites

εχω το προηγουμενο μοντελου αυτου του ασυρματου φορτιστη εδω και 2 χρονια....και ειναι σκυλι...

nilkin εγγυση.....και πολυ κομψος

 

Nillkin Magic DISK2 Qi Wireless Charger Pad Charging Mat Plate for S6 Edge NOTE4 | eBay

http://m.ebay.com/itm/Nillkin-Magic-Disk2-QI-Wireless-Charger-Pad-Charging-Mat-Plate-For-S6-Edge-Note4-/291620127932?nav=SEARCH

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και αυτό από το amazon αλλά μου κάνει εντύπωση η διαφορά τιμής. Στο χρώμα Black/Black η τιμή είναι στα $7.39 ενώ στο Black/Silver είναι $21.99. Κάνω κάτι λάθος;;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...