Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eγώ δεν μπορώ να καταλάβω χαρακτήρα από εμφάνιση...Είναι μερικά παιδιά που είναι ντυμένα σαν ρεμάλια και είναι και μαμώ τα παιδιά..Είναι μερικά που είναι ντυμένα στην τσίτα και είναι κακιασμένα..Όχι δεν μπορώ να καταλάβω χαρακτήρα..Για τη φωτό ουδέν σχόλιον...!:)

 

Εκτός κι αν έπρεπε να βασιστώ στη φωτό και να απαντήσω κατάλληλα...!

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι κερί και μπορντώ σαλόνια είναι αυτά? Αν ο Χατζηστεφάνου είχε μικρό αδερφό, αυτός θα ήτανε(με την προυπόθεση ότι δε θα ήταν αλλεργικός στα λουλούδια μιας και φοράει γλάστρα απάνω στη κεφάλα του...)

 

'Οσο για την ερώτηση, ναι. Φαίνεται. Ο συντηρητικός χαρακτήρας ποτέ δε θα ντυθεί με χρωαμτιστά και "ανάλαφρα" , όπως και ο επαναστάτης δε θα βάλει ποτέ κουστούμι. αναμφίβολα το ντύσιμο κάποιου αντικατοπτρίζει το χαρακτήρα, τη διάθεση και πολλές φορές το οικονομικό status κάποιου.

:X
Link to comment
Share on other sites

To ρούχο πολλές φορές φανερώνει την ευρέτερη έννοια του χαρακτήρα...δηλαδή συντηριτικός, ψωνάρα κλπ. Από την άλλη πολλές φορές πέφτει έξω...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Vassilios eisai polu Fashion Insider vlepw! Oxi den imoun ekei toulaxiston egw! Rwta tin MiuMiu, auti isws kai na itan :)

 

Oson afora tin photo, einai polu wraia fwtografisi ontws!

Black black heart why would you offer more

Why would you make it easier on me to satisfy

I'm on fire I'm rotting to the core

I'm eating all your kings and queens

All your sex and your diamonds.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος VassiliosAthens (28 Νοέ. 2004 , 15:36)

 

Ασχολείται κανείς με τη μόδα, το image making, το styling και γενικότερα με οτιδήποτε γύρω απ'τη λέξη Fashion?

 

O Brutus και ο Vampyre.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Tinkerbell (26 Νοέ. 2004 , 02:11)

 

ton xarakthra oxi,ti mousikh akouei nai...

 

μου επιτρεπεις να συμφωνησω 100%? ;)

καπως ετσι βλεπω και τα πραγματα , αν και για εμενα παιζει πολυ μεγαλυτερο ρολο και το γιατι ακουει αυτη την μουσικη . Αλλα να μαθεις το γιατι ειναι λιγακι δυσκολο και πολλες φορες χρονοβορο. και τις περισσοτερες φορες αναγκαζομαι να προσπαθω να βρω τι χαρακτηρας ειναι καποιος ειναι απο την μουσικη και απο αλλα στοιχεια που καταφερε να συγκεντρωσω

:)

απο το ντυσιμο δεν βγαζω συχνα συμπερασματα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Φίλιππος (28 Νοέ. 2004 , 17:07)

 

O Brutus και ο Vampyre.

 

 

 

:lol: :lol: Φίλιππε ντροπή σου. :lol:

 

Δυστυχώς αγαπητέ μου Βασίλειε, εγώ μόνο με αυτοκίνητα , bowling, μπιλιάρδο, το γυναικείο φύλο, εκδρομές, ποτά, ξενύχτια, και βάσεις δεδομένων ασχολούμαι. Σόρρυ. :)

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτονόητο ειναι πως αν δω κάποιον με μακρύ ατημέλητο μαλλί, με 20 τρύπες στ'αυτιά να φοράει αρβύλες, κολλητό τζήν, κάποιο t shirt με νεκροκεφαλές και δερμάτινο μπουφάν θα καταλάβω οτι ακούει heavy metal! Γενικότερα αν κάποιος υοθετεί το styl του καλλιτέχνη που ακούει είναι πολύ εύκολο να καταλάβεις τι μουσική ακούει! Γνωρίζω όμως άτομα που η εμφάνισή τους είναι άσχετη με τη μουσική που ακούνε,

παράδειγμα άτομο με πολύ trendy εμφάνιση να ακούει κλασική μουσική! Δηλαδή αν κάποιος ακούει όλα τα είδη της μουσικής το ντύσιμό του θα έχει στοιχεία απ'όλα τα styl? Αυτό δε γίνεται! 'Η αν κάποιος αλλάζει πολλά styl σημαίνει οτι ακούει πολλά είδη μουσικής? Πιστεύω πως δεν ισχύει αυτό!

Δε μπορείς να βρείς εύκολα στοιχεία στο ντύσιμο κάποιου για να καταλάβεις τι μουσική ακούει ειδικά οταν κάποιος ντύνεται με απλό και συνηθισμένο styl!...Αν ήταν έτσι κάποιος που δεν ακούει και δεν ασχολείται καθόλου με τη μουσική θα το καταλάβαινες μόνο αν κυκλοφορούσε γυμνός!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι όλο το πακέτο "μετράει" στο να ψυχολογήσουμε έναν άνθρωπο ως χαρακτήρα , και όχι μεμομονωμένα το τι ρούχα φοράει, αν είναι τρέντυ ή οχι, αν είναι ακριβά η φτηνά ή αν ακούει κλασσική ή ροκ μουσική.

Από κει κ πέρα βέβαια υπάρχουν πολλά παραδείγματα ανάμεσά μας τη σήμερον ημέρα που ταιριάζουν στο εξής - παραλλαγμένο - μοτό :

δείξε μου τα ρούχα σου να σου πω ποιος είσαι

ή

πες μου τι μουσική ακούς να σου πω ποιος είσαι.

Για να πω και το τι ισχύει για μένα... Ντύνομαι κάπως σπορ(αν μπορεί κανείς να το πει έτσι) γιατί αυτό το ντύσιμο με εκφράζει.. Βεβαια όταν πρόκειται για μια περίσταση ειδική δεν θα βάλω τα αθλητικά μου αλλά κάτι πιο επίσημο.. Σιγουρα πάντως το ντύσιμο μου επηρεάζεται από την ψυχολογική κατάσταση στην οποία βρίσκομαι την εκάστοτε στιγμή και εξαρτάται και από την περίσταση..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Φίλιππος (28 Νοέ. 2004 , 17:07)

 

O Brutus και ο Vampyre.

 

Εγώ πού κολλάω Φίλιππε? :confused:

Το μόνο που δεν με έχει απασχολήσει ποτέ μου είναι το Image μου ή το Style μου :p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος brutus (29 Νοέ. 2004 , 11:59)

 

Εγώ πού κολλάω Φίλιππε? :confused:

Το μόνο που δεν με έχει απασχολήσει ποτέ μου είναι το Image μου ή το Style μου :p

 

Πλάκα έκανα -- την άλλη φορά θα βάλω και -> :p !
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος brutus (29 Νοέ. 2004 , 12:59)

 

Εγώ πού κολλάω Φίλιππε? :confused:

Το μόνο που δεν με έχει απασχολήσει ποτέ μου είναι το Image μου ή το Style μου :p

 

 

Δεν σου προκαλεί απορία που διάλεξε εμένα και σένα ο Φίλιππος για την πλακίτσα του? Μήπως να την βλέπαμε στραβά τη δουλειά? Ας πούμε γιατί δεν επέλεξε κάποιους άλλους ? :confused:

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vampyre (29 Νοέ. 2004 , 16:48)

 

Δεν σου προκαλεί απορία που διάλεξε εμένα και σένα ο Φίλιππος για την πλακίτσα του? Μήπως να την βλέπαμε στραβά τη δουλειά? Ας πούμε γιατί δεν επέλεξε κάποιους άλλους ? :confused:

 

Μάλλον κάτι θα θέλει να πει για το στυλ μας, ορμώμενος πιθανόν από τις φωτογραφίες μας στο meeting...

Έχω δίκιο Φίλιππε? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος brutus (29 Νοέ. 2004 , 12:59)

 

Εγώ πού κολλάω Φίλιππε? :confused:

Το μόνο που δεν με έχει απασχολήσει ποτέ μου είναι το Image μου ή το Style μου :p

 

μην τον ακούτε,πάντα τον απασχολεί το image kai to style του

 

 

και πιστεύω ότι διάλεξε εσάς τους δύο γιατί οι επιλογές σας είναι καλές....

και σου 'πα ρε μπαμπά μην βάλεις αυτό στο πουκάμισο δεν σε φωτίζει ;) :p :) :lol: :lol: :lol:

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος VassiliosAthens (29 Νοέ. 2004 , 20:59)

 

Πόσο χρόνο αφιερώνετε καθημερινά για τα μαλλιά σας? Περιγράψτε το χτενισμά σας!

 

10 λεπτά τουλάχιστον μέχρι να τα καθήσω όλα κάτω :) ;) ;)

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος brutus (29 Νοέ. 2004 , 21:49)

 

Μάλλον κάτι θα θέλει να πει για το στυλ μας, ορμώμενος πιθανόν από τις φωτογραφίες μας στο meeting...

Έχω δίκιο Φίλιππε? :)

 

Εγώ το βρήκα αστείο :cry: Οι λέξεις που χρησιμοποίησε ο Βασίλης («Ασχολείται κανείς με τη μόδα, το image making, το styling και γενικότερα με οτιδήποτε γύρω απ'τη λέξη Fashion?») μου έφεραν στο μυαλό κουνιστούς μόδιστρους· εσείς και ο βάμπαϊρ δεν ταιριάζετε σε αυτήν την περιγραφή.

 

Θα έσβηνα το μήνυμά μου αν δεν είχα γίνει quoted, και θα ζητούσα συγγνώμη αν είχα καταλάβει ότι έκανα κάποιο λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Φίλιππος (29 Νοέ. 2004 , 23:18)

...Θα έσβηνα το μήνυμά μου αν δεν είχα γίνει quoted, και θα ζητούσα συγγνώμη αν είχα καταλάβει ότι έκανα κάποιο λάθος....

Δεν παραπονέθηκα απλά μου κίνησε την περιέργεια

No prob.... :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είμαι εναντίον της μόδας ως ιδέα και ώς νοοτροπία. Αδυνατώ να καταλάβω γιατί μια δεδομενη εποχή κάτι πρέπει να θεωρείται κομψο και αποδεκτό ενώ λίγους μήνες μετά το ίδιο ακριβώς πράγμα να θεωρείται κακόγουστο. Μήπως ήταν απο την αρχή κακόγουστο άλλα κανεις δεν το πρόσεχε επειδη ήταν "της μόδας"? Μήπως η μόδα μας παρασύρει στο να φοράμε/ακούμε/ανεχόμαστε κοντα μας πράγματα που αντικείμενικα υποβιβάζουν την όποια αισθητική μας? άκόμη όμως και όταν κατι όμορφο ειναι της μόδας...γιατι μετά απο λίγους μήνες να θεωρείται παρωχημένο?

Κι ας αφήσω το γενικό κ ας παω στο ειδικό: την εμφάνιση. Πόσα και πόσα κακόγουστα ρούχα δεν έχει προσπαθήσει (και πολλές φορές πετύχει) να μας επιβάλλει η μόδα? Πόσοι και πόσοι άνθρωποι δεν παρασυρονται απο αυτην και καταλήγουν να φοράνε κατι που δεν τους πάει έπειδη θέλουν να είναι αποδεκτοί απο τον περίγυρο τους (το οποίο σημάινει ότι πρέπει να έιναι και "μοδάτοι")? Τα ρούχα πρέπει να εκφράζουν την προσωπικότητα και να αντανακλούν τη διάθεση αυτού που τα φοράει, όχι να επιλέγονται με βάση την "εμπνευση" του κάθε ανεγκέφαλου μόδιστρου ή του κάθε ψώνιου που έγινε σταρ και φόράει ότι του κατέβει για να τον μιμηθούν οι "κοινοι θνητοι" και να ψωνιστεί ακόμη περισσοτερο. Η μόδα είναι για να βγάζουν λεφτα όρισμένοι απο τα κοροιδα που την ακολουθουν.-

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...