Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:blink:

Ναι ,από τα συμφραζόμενα αυτό το συμπέρασμα βγαίνει,αν σβήσεις τα bold γράμματα.Αν φοράς τα ρούχα για τους άλλους, όπως κάνουμε οι περισσότεροι,μην εμβαθύνεις πολύ σε αυτά που γράφω και μην αλλάζεις τα γούστα σου,γιατί οι καιροί είναι δύσκολοι $$$.Δε σημαίνει ότι το εμπορικό είναι πάντα κακό ,αν και αυτό φαίνεται στο γράψιμό μου και όντως ισχύει στα ρούχα.Διότι με την εμπορικότητα ,πέφτει σχεδόν πάντα κατακόρυφα η ποιότητα.Βέβαια και οι Beatles ήταν εμπορικοί,δε σημαίνει ότι δεν ήταν ποιοτικοί. Διάβασε και την ρατσιστική υπογραφή μου .Το internet έκανε το μεγαλύτερο κακό στο χώρο της μόδας ,αν και εκ πρώτης όψεως μόνο θετικά βλέπει κανείς.

 

έχω ένστικτο τελικά...ήμουν σίγουρος ότι θα άρεσαν :lol: .Τρελή επιτυχία η πρόταση μου για mj...:wacko:

 

όχι ρε 'συ πολύ ωραία κομάτια mj υπάρχουν , αλλά στο yoox έχει piτes... πραγματικά δν είδα τπτ που να μ αρέσει ενώ στο official site έχει κατι φοβερά knits....

 

μιας και λέγαμε για brands από d .... δεν άντεξα http://store.diesel.com/item/tskay/0B02CB5B/cod10/36187573OG/rr/1 .... με 30% off για το 2-ήμερο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όντως, η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να είμαι το μέτρο εγώ και για σένα σίγουρα τα mj φαίνονται καλά,γι αυτό τα πρότεινα άλλωστε.Αν κάποιος οδηγάει ibiza και μεταβεί σε bmw ,σίγουρα είναι άλμα.Το θέμα είναι ότι αν οδηγάει συνεχώς ferrari,bugatti,bentley και του πούνε "ρε συ καλό αυτοκίνητο το toyota yaris,παρ'το" ,ε κάπως θα του φανεί .Ειδικά όταν έχει πληρώσει για περσινό μοντέλο ferrari λιγότερα απ'ότι για φετινό toyota ,ούτε καν ασχολείται με τα toyota :D.

 

Αυτά

Edited by james55
Link to comment
Share on other sites

Όντως, η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να είμαι το μέτρο εγώ και για σένα σίγουρα τα mj φαίνονται καλά,γι αυτό τα πρότεινα άλλωστε.Αν κάποιος οδηγάει ibiza και μεταβεί σε bmw ,σίγουρα είναι άλμα.Το θέμα είναι ότι αν οδηγάει συνεχώς ferrari,bugatti,bentley και του πούνε "ρε συ καλό αυτοκίνητο το toyota yaris,παρ'το" ,ε κάπως θα του φανεί .Ειδικά όταν έχει πληρώσει για περσινό μοντέλο ferrari λιγότερα απ'ότι για φετινό toyota ,ούτε καν ασχολείται με τα toyota :D.

 

Αυτά

 

xax0ax0ax, έλιωσα ωραία τα λες πάντως. Νταξ, δεν τα λες toyota τα diesel-ακια μωρέ , δεν ξέρω το συγκεκριμένο μου άρεσε πολύ ^^

Link to comment
Share on other sites

Όντως, η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να είμαι το μέτρο εγώ και για σένα σίγουρα τα mj φαίνονται καλά,γι αυτό τα πρότεινα άλλωστε.Αν κάποιος οδηγάει ibiza και μεταβεί σε bmw ,σίγουρα είναι άλμα.Το θέμα είναι ότι αν οδηγάει συνεχώς ferrari,bugatti,bentley και του πούνε "ρε συ καλό αυτοκίνητο το toyota yaris,παρ'το" ,ε κάπως θα του φανεί .Ειδικά όταν έχει πληρώσει για περσινό μοντέλο ferrari λιγότερα απ'ότι για φετινό toyota ,ούτε καν ασχολείται με τα toyota :D.

 

Αυτά

 

συμφωνω με τα ανωθεν:p και να προσθεσω οτι το 'αυτοκινητο' πρεπει να το πηγαινεις και οχι να σε πηγαινει... και οσο ανεβαινεις κατηγορια γινεται και ποιο δυσκολο... και παντα εχοντας ως γνωμονα οτι φορας κατι πρωτα για σενα και οχι να το παιξεις ιστορια στουσ αλλους... γιατι σε μερικα event που τα ρουχα ολων κοστιζουν κατ μεσο ορο $$$$$ κατι τετοιο θα οδηγουσε στο να γινεις ο περιγελος της βραδυας:!:

 

ps. για πειτε τωρα που μπορω να βρω jean dsq :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Diesel πάρε ρε.Φθηνά και καλά,,, για την παραλία...

Που καταντήσαμε τα diesel,τα dieselακια ρε, να έχουν πάνω απο 50 Ευρώ.

Φίλε μου άμα πας σε τέτοιο event ή τα έχεις οπότε θα τα σκάσεις(θες δε θες) ή βρέθηκες απο σπόντα οπότε θα πέρνεις μάτι και δε θα σε πέρνει κανείς μάτι.Άρα μη σκας σωστά ρούχα θα βάλεις.

15% σε επιλεγμένα ρούχα λέει ο yooxορας.

Link to comment
Share on other sites

Diesel πάρε ρε.Φθηνά και καλά,,, για την παραλία...

Που καταντήσαμε τα diesel,τα dieselακια ρε, να έχουν πάνω απο 50 Ευρώ.

 

βασικά δν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις ακριβώς, ότι είναι τελείως gtp τα dsl? :O

 

Πάντως οκ άμα ένα σχέδιο σου αρέσει, τι να κάνεις ... :)

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με τα ανωθεν:p και να προσθεσω οτι το 'αυτοκινητο' πρεπει να το πηγαινεις και οχι να σε πηγαινει... και οσο ανεβαινεις κατηγορια γινεται και ποιο δυσκολο... και παντα εχοντας ως γνωμονα οτι φορας κατι πρωτα για σενα και οχι να το παιξεις ιστορια στουσ αλλους... γιατι σε μερικα event που τα ρουχα ολων κοστιζουν κατ μεσο ορο $$$$$ κατι τετοιο θα οδηγουσε στο να γινεις ο περιγελος της βραδυας:!:

 

ps. για πειτε τωρα που δεν μπορω να βρω jean dsq :lol::lol:

 

 

Όντως. Διόρθωσα και την ερώτησή σου ,αυτό εννοούσες λογικά.

off topic:Καλά ρε vkb δεν εννοεί event στις Κάννες,μην αρπάζεσαι.Ή μήπως στα events εδώ στην Ελλάδα το 90% δεν είναι από σπόντα ;ο φίλος του ξάδερφου που γνωρίζει τον ανιψιό του ιδιοκτήτη κ.ο.κ. Τέλος προτιμώ να μη με παίρνουν μάτι στα γνωστά μέρη που γίνονται μόνο οφθαλμόλουτρα και κανείς δεν περνάει καλά.Αυτό βέβαια είναι μεγάλη κουβέντα που βασίζεται στη νεοελληνική νοοτροπία των δήθεν ,που νομίζει ότι κάθε event είναι after hour party στη Γαλλική Ριβιέρα,αλλά το αποτέλεσμα είναι διαγωνισμός Μις Πελοπόννησος :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Αν ψαχνεις ενα τζιν παντελονι το οποιο να καλυπτει τις καθημερινες σου αναγκες αλλα να εχει και την ποιοτητα να το φορεσεις και για κατι καλυτερο ποιες μαρκες θα προτεινατε?Κινουμαι το τελευταιο καιρο σε diesel k takeshy αλλα πλεον δεν ειμαι πολυ ικανοποιημενος..ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τωρα τελευταια κυκλοφορει πολυ η σημαια του uk σε ρουχα. ξερετε που μπορω να βρω καποια t-shirts σε διαφορες μαρκες κ σχεδια κ κατα προτιμηση σε online store, γιατι εχω δει καποια αλλα πολυ μικρη ποικιλια
Link to comment
Share on other sites

James εγώ μίλαγα για event με γνωστούς,μοντέλα κλπ κλπ.Φυσικά δεν αρπάχτηκα.Φυσικά αν δε σε πέρνει μάτι κανείς δε σε μειώνει σε τέτοιου ίδους events και φυσικά τα diesel πριν μερικά χρόνια ήταν τρίτης διαλογής.

Αυτά.

Dimitriosel άσε μη πέρνεις με σημαίες.Έχω ρούχα με Γερμανική σημαία και ντρέπομαι να τα βγάλω απο τη ντουλάπα.Καταραμένη Μέρκελ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αν ψαχνεις ενα τζιν παντελονι το οποιο να καλυπτει τις καθημερινες σου αναγκες αλλα να εχει και την ποιοτητα να το φορεσεις και για κατι καλυτερο .....

 

....διαβάζεις τις προηγούμενες σελίδες του myphone .

 

vkb ,πλάκα κάνουμε και οι δύο ,απλά τα γράφω έτσι ,για να είναι πιο διασκεδαστικό το μήνυμα .Και ναι έχω βρεθεί σε πολλά τέτοια events ,κυρίως από σπόντα και σπάνια περνάνε καλά οι παρευρισκόμενοι. Όχι πάντως στο Αβέρωφ ...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως πόσο παίρνει για να ολοκληρωθεί μια επιστροφή στο yoox?

Έλαβαν το πακέτο στις 19 αλλά δε βλέπω ποσό στο moneyoox.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως πόσο παίρνει για να ολοκληρωθεί μια επιστροφή στο yoox?

Έλαβαν το πακέτο στις 19 αλλά δε βλέπω ποσό στο moneyoox.

 

συνηθως 2-3 μερες ... αλλα επειδη υπαρχουν πολλες επιστροφες μπορει να παρει και μια εβδομαδα !

κι εγω περιμενω απο τις 20/10 αλλα τιποτα μεχρι τωρα ............

Edited by answer13
LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

παιδιά, τις προάλες τσίμπισα ένα πουκάμισο dsq, μου αρέσει πολύ εμφανισιακά, αλλά μου φαίνεται κάπως.. δλδ τι εννοώ, μου φαίνεται κάπως μακρύ (48νούμερο είναι) μου κάνει κανονικά όμως δεν επιπλέω ή κάτι τέτοιο, και το τελευταίο που με παραξενεύει κάπως είναι ότι τα μανίκια του είναι κάπως μεγάλα! βασικά μου αρέσει παρα πολύ, αλλά δεν ξέρω πως να το φορέσω... μοιάζει με αυτό εδώ σαν κόψιμο (νομίζω πως είναι ίδιο τελείως, καμιά σχέση το σχέδιο βέβαια..όχι τόσο formal, διαφορετικά χρώματα, σχέδιο κτλπ) http://www.dsquared2.com/DSQUARED2/detail/tskay/580B1B62/cod10/38158722QI

 

πως να το φορέσω? είναι too much? εγώ σκευτόμουν μόνο με pullover.... βασικά πείτε μου γιατί έχω ψιλό φρικάρει =/

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

παιδιά, τις προάλες τσίμπισα ένα πουκάμισο dsq, μου αρέσει πολύ εμφανισιακά, αλλά μου φαίνεται κάπως.. δλδ τι εννοώ, μου φαίνεται κάπως μακρύ (48νούμερο είναι) μου κάνει κανονικά όμως δεν επιπλέω ή κάτι τέτοιο, και το τελευταίο που με παραξενεύει κάπως είναι ότι τα μανίκια του είναι κάπως μεγάλα! βασικά μου αρέσει παρα πολύ, αλλά δεν ξέρω πως να το φορέσω... μοιάζει με αυτό εδώ σαν κόψιμο (νομίζω πως είναι ίδιο τελείως, καμιά σχέση το σχέδιο βέβαια..όχι τόσο formal, διαφορετικά χρώματα, σχέδιο κτλπ) http://www.dsquared2.com/DSQUARED2/detail/tskay/580B1B62/cod10/38158722QI

 

πως να το φορέσω? είναι too much? εγώ σκευτόμουν μόνο με pullover.... βασικά πείτε μου γιατί έχω ψιλό φρικάρει =/

 

με πουλόβερ θα πηγαίνει πολύ και σκέτο να το έχεις πάλι πηγαίνει

αν θες έχε το μισό πουκάμισο μέσα στο παντελόνι και το άλλο μισό από έξω.

Link to comment
Share on other sites

1.James55 για αλλη μια φορα αποδεικτηκε οτι εισαι πολυ μπροστα, ΕΛΕΩΣ με τα καρω ανδρικα πουκαμισα !!! Τι πραμα ειναι αυτο???

2.Παω για καφε σε μια καφετερια και ολοι μα ολοι φορουσαν dsquared απο πανω εως κατω και νομιζα οτι πηγα σε επιδειξει μοδας των διδυμων μα τοση πορωση ..........

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι , δεν υπαρχει ελεος , θα τα φορανε τοσο πολυ μεχρι να σιχαθεις την εταιρια.

 

Ειναι ενα γεγονος με την υπερβολη των Ελληνων.Μαζικα ολοι με τους διδυμους..

 

Ολη την συλλογη φορανε..:)

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδία ίσως έχετε ένα δικιο με τα Dsq αλλά, αν τα βρίσκεις σε χαμηλές τιμές, και το σχέδιο σου αρέσει είσαι βλάκας να μην το πάρεις, δεν το κτλβνω αυτό που λέτε τώρα, καθένας είναι προχό για τον εαυτό του νομίζω.... και ναι το καρό είναι στη μόδα, αρέσει δεν αρέσει, προσωπικά δεν μου αρέσει, αλλά είναι στη μόδα, βγείτε με ντουντούκες στο Σύνταγμα και πείτε απαγορεύτε το καρό, έλεος ποιά... lol
Link to comment
Share on other sites

1.James55 για αλλη μια φορα αποδεικτηκε οτι εισαι πολυ μπροστα, ΕΛΕΩΣ με τα καρω ανδρικα πουκαμισα !!! Τι πραμα ειναι αυτο???

2.Παω για καφε σε μια καφετερια και ολοι μα ολοι φορουσαν dsquared απο πανω εως κατω και νομιζα οτι πηγα σε επιδειξει μοδας των διδυμων μα τοση πορωση ..........

 

Το χειρότερο είναι να νομίζεις ότι είσαι κάποιος ,όταν τα φοράς ,γιατί απλά δε γνωρίζεις άλλη μάρκα και επειδή ούτε εσύ ούτε οι υπόλοιποι ασχολείστε με τη μόδα ,μην τους κρίνετε πολύ αυστηρά.Ημιμάθεια=αμάθεια. Ωστόσο, ακόμα και με αυτές τι μάρκες μπορείς να δείχνεις ωραίος ,αρκεί να ξέρεις να τα συνδυάσεις τα ρούχα και να χεις ένα άλφα σώμα.Για τα ελληνικά δεδομένα ,οι μάρκες που πλασσάρονται στην αγορά μας είναι ok.Μην έχει και απαιτήσεις να ντυθεί ο κόσμος που πάει σε πίστες,μπουζούκια κλπ, όπως στο εξωτερικό.Θέλει παιδεία και πολλές εργατοώρες ,για να τα καταφέρει.Το μεγαλύτερο λάθος που κάνουν στην Ελλάδα είναι η υπερφόρτωση,όταν βγαίνουν έξοδο.Less is better...Το στιλ επιτυγχάνεται και με ρούχα των 10 ευρώ,αρκεί να μην έχει προσδοκίες αυτό που πήρες,να κρατήσει για πολύ.

Τέλος πίστευε και μη ερεύνα σε ό,τι γράφω ,γιατί όταν σκάει η "βόμβα" είμαι κοντά της :lol:,ενώ οι υπόλοιποι 20.000km μακρυά ,μην περιμένεις να τη δεις με τα μάτια σου.

 

ΥΓ Πιο φανατικός από μένα στα dsq πριν 2-3 χρόνια ,δεν υπήρχε στην Ελλάδα , αν σας ανακουφίζει αυτό .

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά κάντε καμιά πρόταση για κανένα σχετικά φθηνό jacket... για καθημερινό ....

κάτι σαν και αυτό http://www.gantuk.com/shop/mens/outerwear/g_n_h_jacket/navy/?page=2

 

που θα βρώ στο internet ξέρει κανείς? όχι απαραίτητα το ίδιο, αλλά σε αυτό στο στυλάκι αν γίνεται !! thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα πω.ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ!

Αλλά οκ αν θες κάτι να φορέσεις και δε σε νοιάζει.Do it.

Πάντως timberland παπα που έπερνα (πριν το γυρίσω σε USA 100%) είχαν της περασμένης σεζόν με 10% έκτωση.

Το συγκεκριμένο σε outlet στην Πειραιώς.Πιστεύω καταλαβαινόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...