Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είδες james;Back to basics.Στείλε mail να σου πω ποιές μάρκες μετράνε ρε. :lol:

Για τα outlets να πω ότι στο Μιλάνο πρέπει να κάνει βόλτα μακριααα απο την πόλη,αν και τα έχουμε ξαναπεί αυτά.Βέβια μετά απο 2 χρόνια μπορεί να άλλαξε κάτι (Not).

Edited by vkb
μαγκιά μου
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα σας λεει τιποτα αυτο το site?http://www.dsquared2discount.com/

 

 

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQpLJx4T6QCmFZYwTmFzL54rLkMpG0QcjfXz9zGE8cwDQdv4VA&t=1&usg=__KwpLh3_YpZHXTXER86-OBZBW5so=

Δε γυρνάει πίσω το ποτάμι ...

 

 

giorgos όλες οι photos είναι κλεμμένες από άλλα sites ,όπως LVR,raffaello network κ.α.

Δεν πρόκειται να βρείτε online παραδείσους και καλές τιμές σε μάρκες που τις ζητάει όλος ο κόσμος, όταν ο γάϊδαρος κυνηγάει το καρότο. Θα πρέπει να τα σκάσετε χοντρά για τέτοιες μάρκες πλέον ,πάνε οι παλιές εποχές online.

Edited by james55
Link to comment
Share on other sites

http://www.eleonorabonucci.com/view-all-man.html?Lflt0=71

 

Αυτά πρέπει να είναι αυθεντικά έτσι; γνωρίζει κανένας το εν λόγω κατάστημα;

 

Αυθεντικά φαίνονται από τις φωτός, αν παρατηρήσεις τις τιμές όμως είναι όλες γύρω στο 20% φθηνότερες από τις ενδεικτικές. Μήπως σου προσθέτει και ΦΠΑ στο τέλος?

Link to comment
Share on other sites

http://www.eleonorabonucci.com/view-all-man.html?Lflt0=71

 

Αυτά πρέπει να είναι αυθεντικά έτσι; γνωρίζει κανένας το εν λόγω κατάστημα;

 

ειναι αυθεντικα,εχω ψωνισει δυο φορες,αν θελεις να βλεπεις το +vat επελεξε γλωσσα ιταλικα,προσεξε τα μεταφορικα(GREECE € 35,00).

 

Δεν συμφερει.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανένα active coupon για το asos?

 

παραγγειλα 2 μπλουζακια με απλο delivery,ποσο καιρο θα κανουν?

Edited by karlito13
Link to comment
Share on other sites

Eγώ έβαλα παραγγελία την προηγούμνη Τετάρτη και ήρθαν εχθές.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις παρέλαβα αυτο εδώ http://www.yoox.com/item.asp?YOOX=1844877_6_7_OP_-1&tskay=361A2971&cod10=44255116WK&sts=dreambox80&areaid=74&id_code=2200348_7_11_WK_-1 απο το yoox,μεσα λέει το νουμέρο και απο κάτω made in china...παιζει να είναι μούφα?
Link to comment
Share on other sites

Από το yoox είναι όλα αυθεντικά.Βέβαια,καμιά φορά δεν ξέρεις τι γίνεται.Γιατί λες ότι είναι μούφα;Επειδή λέει made in china?
Link to comment
Share on other sites

4 σελίδες...Διαβάστε αυτό το άρθρο ,για να καταλάβετε αυτό που είχα γράψει .Στις μέρες μας δεν μετράει το Made in Italy.Το πραγματικό Made in Italy σημαίνει κατασκευή ρούχων-παπουτσιών με τον παραδοσιακό ιταλικό τρόπο, όπου ελάχιστα brand names στις μέρες μας το ακολουθούν και δεν τα γνωρίζετε ,γιατί τα περισσότερα από αυτά τα brands φτιάχνουν 4-5 κομμάτια στο καθε είδος σε τιμές τετραψήφιες. Σήμερα το made in Italy σημαίνει:

 

- αποστολή ρούχων σε Αλβανία,Σερβία,Κροατία,Κινα κλπ και πίσω Ιταλία για τα νέα βαφτίσια.

- παραγωγή στην Ιταλία από Ασιάτες.

 

http://articles.latimes.com/2008/feb/20/world/fg-madeinitaly20

Link to comment
Share on other sites

Νταξ τα ισοπεδώσαμε.

Δε λέω οτι δεν γίνεται αλλά το άρθρο είναι πολύ θεωρητικό και δε λέει ονόματα.

Και στην τελική ας δουλεύει κινέζος τα μηχανήματα στην Ιταλία.Και;

Αν και πάλι πολύ θεωρία βλέπω.Να πω και κάτι άλλο.Η ΝΙΚΕ είχε φτιάξει όλα τα ρούχα των Ολυμπιακών αγώνων στην Ελλάδα (το ξέρω γιατί ο ξάδελφος μου ήταν Διευθυντής της συγκεκριμένης υφαντουργίας).Η ποιότητα ήταν 100% approved και τα στέλναν πίσω και πατάγαν το σήμα NIKE στο USA.Οπότε αυτό το ξέρω και το λέω.Ας μου πει λοιπόν κάποιος άλλος κάτι για άλλη εταιρία με στοιχεία.

Link to comment
Share on other sites

Γράφει μάρκες,αν διάβασες το άρθρο.Εξάλλου όπως γράφει ,τι σημαίνει made in Italy;

" 'Made in Italy,' " he said, "means tradition, know-how and standards. . . . It means not only made in Italy, but made in the Italian way."

 

Ένα ακόμη ρεπορτάζ από το Rai αυτή τη φορά ,για όσους θέλουν να σκοτώσουν το χρόνο τους το ΣΚ.

http://www.report.rai.it/Contents/files/2008/7/DisoccupatiDelLusso_en.pdf

Link to comment
Share on other sites

Λέει μια μάρκα αλλά τελείως blur γενικά.

Ε τότε να μην ξαναπάρουμε υπολογιστές,ρούχα,αυτοκίνητα κλπ.Αφού όλα κινέζοι τα συναρμολογούν.

Δεν είναι λογική αυτή (no offense).

Στο κάτω κάτω δεν ξέρεις όταν πέρνεις π.χ. ένα jean οτι είναι ένα κομμάτι πανί;To ξέρεις.Εκτός αν το αλείψουν με χρυσό πάλι πανί θα είναι όποια μάρκα και να λέει.Απο κει και πέρα παίζει ρόλο το γούστο σου η μάρκα το καλό υλικό και το made in.Ευτυχώς ή δυστυχώς έτσι είναι.Δηλαδή ρε συ οι παλιές cimosaρες απο DSQ σε νοιάζει πολύ που τις έφτιαξε κινέζος;Άλλο αν τα fake έχουν σκατά πανί και το cimosion είναι Japan βαμβαξ και άλλο αν το έφτιαξε κινέζος ή Ιταλ-εζος.Ότι τους εκμεταλέυονται συμφωνώ αλλά και εσύ ή εγώ να είχα βιομηχανία τα ίδια θα έκανα :cry:

Φυσικά φιλικά όλα αυτά και μπορείς να μου την πεις και συ,έτσι. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λέει μια μάρκα αλλά τελείως blur γενικά.

Ε τότε να μην ξαναπάρουμε υπολογιστές,ρούχα,αυτοκίνητα κλπ.Αφού όλα κινέζοι τα συναρμολογούν.

Δεν είναι λογική αυτή (no offense).

Στο κάτω κάτω δεν ξέρεις όταν πέρνεις π.χ. ένα jean οτι είναι ένα κομμάτι πανί;To ξέρεις.Εκτός αν το αλείψουν με χρυσό πάλι πανί θα είναι όποια μάρκα και να λέει.Απο κει και πέρα παίζει ρόλο το γούστο σου η μάρκα το καλό υλικό και το made in.Ευτυχώς ή δυστυχώς έτσι είναι.Δηλαδή ρε συ οι παλιές cimosaρες απο DSQ σε νοιάζει πολύ που τις έφτιαξε κινέζος;Άλλο αν τα fake έχουν σκατά πανί και το cimosion είναι Japan βαμβαξ και άλλο αν το έφτιαξε κινέζος ή Ιταλ-εζος.Ότι τους εκμεταλέυονται συμφωνώ αλλά και εσύ ή εγώ να είχα βιομηχανία τα ίδια θα έκανα :cry:

Φυσικά φιλικά όλα αυτά και μπορείς να μου την πεις και συ,έτσι. :lol:

 

Μιλάς πάντα για casual ρούχα,όχι για haute couture.Ναι εκεί και made in china να είναι ,who gives a ...

Πολύ απλά ,δίπλα στα ρούχα "made in Italy made by Asians" ,"made 80% in China ,20% in Italy" έχω (ή έχω δει) και "made in Italy handmade" και "made in Italy made with the Italian way" και καταλαβαίνω ότι η διαφορά τους είναι όση η απόσταση Γης-Αρη. Άσε που οι οίκοι που σέβονται τον εαυτό τους παράγουν τα ρούχα τους στην Ιαπωνία πλέον.

Το χειρότερο σε αυτήν την ιστορία είναι ότι τα πρώτα τα κοστολογούν όσο κοστολογούνται πάνω κάτω και τα δεύτερα σε πολλές περιπτώσεις.Είναι λογικό αυτό που γίνεται ,όταν και το τελευταίο χωριό σε κάθε σημείο του πλανήτη θέλει να πάρει luxury goods και να κάνει τη φιγούρα του ,η παραγωγή πρέπει να μεταφερθεί σε φθηνά χέρια με ό,τι συνέπειες έχει αυτό...όχι όμως 1000 ευρώ για made in china ή made by chinese χωρίς το know how και χωρίς τα ιταλικά standards...

Link to comment
Share on other sites

Κανείς σας δε γνωρίζει πού υπάρχει στη Θεσσαλονίκη κατάστημα που να πουλάει Pepe Jeans, Franklin & Marshall κλπ. Σας παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας με ενημερώσει με pm ή απάντηση στο παρόν thread.

 

Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ εκ των προτέρων :)

:dance:
Link to comment
Share on other sites

Κανείς σας δε γνωρίζει πού υπάρχει στη Θεσσαλονίκη κατάστημα που να πουλάει Pepe Jeans, Franklin & Marshall κλπ. Σας παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας με ενημερώσει με pm ή απάντηση στο παρόν thread.

 

Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ εκ των προτέρων :)

Στο Cosmos εχει Pepe Jeans και αν θυμαμαι καλα θα βρεις και F&M.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε για να γίνω πιο σαφής πρέπει να σας δώσω περισσότερες πληροφορίες. Εγώ ενδιαφέρομαι για την εταιρεία D.A.T.E. η οποία επειδή δεν είναι και τόσο διαδεδομένη δεν έχει αποκλειστικό κατάστημα στην Θεσσαλονίκη (και στην Ελλάδα γενικότερα). Και επειδή φδε ξέρω πού ακριβώς μπορώ να τα βρω, ρώτησα και μου είπαν πως δε γνωρίζουν συγκεκριμένα στη Θσσαλονίκη, αλλά γενικότερα (η D.A.T.E.) πωλείται σε καταστήματα που πουλάν Pepe, Marshall etc. Γι αυτό και ψάχνω ένα μαγαζί που να τα πουλάει όλα μαζί. Εκτός κι αν κάποιος από εσάς γνωρίζει πού ακριβώς μπορώ να βρω προιόντα της συγκεκριμένης εταιρείας οπότε μπορεί άμεσα να με ενημερώσει.

 

Ευχαριστώ για την υπομονή και τη βοήθειά σας.

:dance:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...