Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπα δεν νομιζω για το Φλωρινιωτη...Πρεπει να ναι μεταξι ολα αυτα που φοραει,αλλωστε ειναι ειδικη παραγγελια και ραβεται πανω του.

 

Για googlαρε το για τον Φλωρινιωτη.:p:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ελεος το D&G store εδω και μια εβδομαδα ελαβαν το πακετο μου, την Παρασκευη μετα απο 2 mails που τους εστειλα με ειδοποιησαν οτι δεχθηκαν την επιστροφη μου και θα προχωρησουν το refund αλλα τα χρηματα Τριτη σημερα και ακομα να μπουν, δηλαδη τοσο δυσκολο ειναι να κανουν πιο γρηγορα!!!!!! Ενα πουκαμισο πηρα και ηθελα ενα νουμερο μεγαλυτερο και ταλαιπωρουμαι μερες τωρα, γινομαι νονος στις 26 και να δω αν θα φτασει μεχρι τοτε!!!!!!Απο την μια εχουν ως πολιτικη να μην γινονται αλλαγες σε νουμερα και απο την αλλοι δεν επιταχυνουν την διαδικασι του refund με το asos δεν ειχα τετοιο προβλημα, και ειναι εκνευριστικοι στα mail που σου απαντανε γινονται πολυ τυπικοι και δεν απαντουν ξεκαθαρα σε αυτο που τους ρωτας, ειλικρινα τα εχω παρει μαζι τους!!!Δεν ξερω αν πεζει ρολο που ανηκει στο YOOX Group!!!

Παντως απο την τραπεζα (Eurobank) μου ειπαν οτι αυτοι οταν λαβουν τα παραστατικα την κανουν αμεσως την πιστωση στην καρτα, αν εχει καποιος παρομοια εμπιρεια απο το εν λογω site ας μου απαντησει.

Link to comment
Share on other sites

Στο yoox αργούν δύο μέρες περίπου και αν έχεις paypal, αυτό ανάλογα τα κέφια του.Απο μια ως 3 μέρες μου έχει τύχει.

Συμβουλή, πάρε απο luisa dolce & gabbana αν βρεις νούμερο.Έχει εκπτώση και θα σου έρθει Δευτέρα πρωϊ, αν το παραγγείλεις άυριο.

Yoox(D&G) θα κάνει το λιγότερο 5 εργάσιμες.Οπότε αν είναι τρέχτο!

Link to comment
Share on other sites

Στο yoox αργούν δύο μέρες περίπου και αν έχεις paypal, αυτό ανάλογα τα κέφια του.Απο μια ως 3 μέρες μου έχει τύχει.

Συμβουλή, πάρε απο luisa dolce & gabbana αν βρεις νούμερο.Έχει εκπτώση και θα σου έρθει Δευτέρα πρωϊ, αν το παραγγείλεις άυριο.

Yoox(D&G) θα κάνει το λιγότερο 5 εργάσιμες.Οπότε αν είναι τρέχτο!

 

Το θεμα ειναι οτι σημερα κλεινει 3 εργασιμες και ακομα να μπουν τα λεφτα ε μια επικοινωνια που ειχα μαζι τους μιου ειπαν οτι μπορει να παρει μεχρι 10 μερες, το τοσοσ γκαντεμης ειμαι να γινει το refund μετα απο τοσες μερες, Στο luisa δεν ειδα καποιο με εκπτωση αν αναφερεσαι στις νεες παραλαβες μονο free shipping λεει.

Link to comment
Share on other sites

Στο sale λέω.Θα πας στο sale και θα διαλέξεις clothing-shirts.Και έχει και μάρκες βαρβάτες και πιο ακριβές απο d&g οπότε αν βρεις τίποτα πάρτο άφοβα.

Και αυτό θα κάνεις αν στο αργήσει ως και Παρασκευή το paypal.Γιατί μετά αν παραγγείλεις yoox -d&G Δευτέρα, λογικά θα σου έρθει την άλλη Δευτέρα οπότε λος πούλος.Ενώ luisa θα έθρει Τετάρτη-Πέμπτη.

 

Υ.Γ. Να βάλεις και το κουπόνι έτσι;Για εξτρα - 30%.

Link to comment
Share on other sites

Στο sale λέω.Θα πας στο sale και θα διαλέξεις clothing-shirts.Και έχει και μάρκες βαρβάτες και πιο ακριβές απο d&g οπότε αν βρεις τίποτα πάρτο άφοβα.

Και αυτό θα κάνεις αν στο αργήσει ως και Παρασκευή το paypal.Γιατί μετά αν παραγγείλεις yoox -d&G Δευτέρα, λογικά θα σου έρθει την άλλη Δευτέρα οπότε λος πούλος.Ενώ luisa θα έθρει Τετάρτη-Πέμπτη.

 

Υ.Γ. Να βάλεις και το κουπόνι έτσι;Για εξτρα - 30%.

 

Ελα τελικα μολις μπηκαν τα λεφτα και παραγγειλα απο το D&G στο sale στο luisa δεν ειχε τπτπ που να μου αρεσει!!! Παντως και τις 3 φορες που εχω παραγγειλει απο το D&G το παραγγελνω σαν gift και το στελν στον ευατο μου:lol::lol: τουλαχιστον να εχω καλη συσκευασια!!! Παντως αφου το παραγγειλα σημερα μεχρι την Τριτη θα εχει φτασει με το standar delivery!

Link to comment
Share on other sites

τι παραγγειλες τελικα?απο το luisa αν δεν σου αρεσει κατι το στελνεις πισω και σου κάνουν refund?
Link to comment
Share on other sites

τι παραγγειλες τελικα?απο το luisa αν δεν σου αρεσει κατι το στελνεις πισω και σου κάνουν refund?

 

Παραγγειλα το ιδιο πουκαμισο που ειχα αγορασει και την πρωτη φορα απλα σε 2 νουμερα μεγαλυτερο, καπως ακριβο 177 ευρω!!! αλλα μου αρεσε, απο το D&G το παραγγειλα ξανα ελπιζω αυτη την φορα να ειναι το ιδανικο νουμερο, τουλαχιστον με την ups εχεις free επιστροφη.

Link to comment
Share on other sites

"Παραγγειλα το ιδιο πουκαμισο που ειχα αγορασει και την πρωτη φορα απλα σε 2 νουμερα μεγαλυτερο, καπως ακριβο 177 ευρω!!! "

 

Ένα δάκρυ τρέχει απο το μάγουλο μου με χαμένες ελπίδες για το μέλλον και τις θυσιες των παλαιών πάλαι ποτέ αγωνιστών. :p

Τέσπα αν σου αρέσει.Πάντως να "πετάξω" 177 για d&g δεν το έκανα ποτέ.Και ας τα είχα τα χαρτιά.

Αν θυμηθείς γράψε και τι λέει για made in, απο περιέργεια.

 

"απο το luisa αν δεν σου αρεσει κατι το στελνεις πισω και σου κάνουν refund?"

Ναι αλλά πληρώνεις τη Fedex, δεν είναι δωρεάν.Αλλά αν ζητήσεις νούμερο (και απ'οτι κατάλαβα, αν τα έχεις σπρώξει μερικές φορές εκεί) θα σου στείλουν measurements.

Edited by vkb
Link to comment
Share on other sites

βρε jim μπηκες στη διαδικασια απο νετ να αγορασεις d&g και μαλιστα 2 φορες???Αφου ολα τα μαγαζια εχουν d&g,ειδκα αν αγορασες το χειμωνιατικο που ειδα στο on line store στα 177 ευρω!!!Αμαρτια τα μεταφορικα.

 

Τεσπα η γνωμη μου ειναι οτι σου αρεσει πολυ αγορασε το...Και ας γραφει made in China ή made in Taiwan οπως τα δικα μου τα d&g παπουτσια(και που επιμελως ειχε αφαιρεθει το ταμπελακι κατασκευης στο ελληνικο d&g corner του αττικα που πουλουσε τα ιδια).Χρονια αμαθειας βλεπεις!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ειδα το πουκαμισο την πρωτη φορα που ηρθε οντως δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο ποιοτικα αλλα ειχα τη εντυπωση οτι το D&G ειναι αξιοπιστο!!! τωρα αν την πατησα δεν ξερω, αααα πηρα και ενα μποξερακι μαζι με το πουκαμισο 13 ευρω το ειχε σε εκπτωση ελπιζω αυτο τουλαχιστον να ειναι καλο!!!!!:lol::lol::lol:

 

 

http://store.dolcegabbana.com/item/store/DG/tskay/CA5A153D/cod10/38160004JX/sts//areaid/74/id_code/1950910_5842_5_JX_672

 

Απλα περιμενα να μου δωσουν κανα discount code ετσι για την πρωτη αγορα αν και εχω ξαναψωνιζει αλλα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικη μου γνωμη ολα τα ιδια μου φαινονται τα πουκαμισα...Ολα cotton ειναι...Τι να χει πιο ωραιες ραφες,που αντεχουν στο χρονο κτλ,να γραφει made in italy..Το σχεδιο μετραει πανω απο ολα,το χρωμα και πως σου πεφτει πανω σου....Και πιστευω πως ολα τα eurotrash πληρουν αυτες τις προυποθεσεις επαρκως.Aπλως ειναι σιγουρο πως το ρουχο σου θα το δεις να το φοραει και αλλος...Και το τραγικο ειναι να το φορατε την ιδια μερα.Το εχω παθει δυο φορες με τα eurotrash d&g παπουτσια που αναφερω παραπανω!!!
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ'όλα μετράει το "garment" σε συνάρτηση με την έμπνευση.Αν η πρώτη ύλη δεν είναι καλή μαζί με την επεξεργασία της,ό,τι και να φτιάξεις θα είναι χάλια και ύστερα έπεται η γραμμή και το handmade.Ούτε το "made in" έχει πλέον μεγάλη βαρύτητα,αν το εργοστάσιο δεν είναι όντως καλό. Στην Ιταλία το μεγαλύτερο ποσοστό των εργαζομένων στα εργοστάσια είναι Ασιάτες,αρά προς τι το made in Italy ,όταν στο Βέλγιο ,Πορτογαλία και Γερμανία υπάρχουν εξίσου καλά ως καλύτερα εργοστάσια; Οι μεγαλύτεροι σχεδιαστές γαλλικών και ιαπωνικών οίκων έκαναν deals με Η&M και άλλες αλυσίδες και το αποτέλεσμα ήταν τραγική δυσφήμιση γι αυτούς,γιατί η πρώτη ύλη ήταν χάλια και έγιναν γνωστοί σε κοινό που δεν έπρεπε να γίνουν.Ειδικά για τους οίκους που αναφέρονται εδώ μέσα (2,3 εμπορικούς) που έχουν ως σκοπό το κέρδος και την γιγάντωση ,ο μέσος όρος της παραγωγής θα κινείται προς trashy.Κανείς δεν αμφιβάλει για την ικανότητα των d&g ,αλλά πλέον η κατάσταση είναι σα να παίζεται επανάληψη "Το ρετιρέ" στο Mega φέτος.O σοβαρός κόσμος της μόδας έχει διαχωριστεί από τον καταναλωτισμό , το celebrity fashion και έχει αποχαιρετήσει τους εμπορικούς οίκους εδώ και μια 10ετία,τότε που όντως οι dg ήταν "hot" . Ομοίως και οι δίδυμοι εκμεταλλεύτηκαν την επιχειρηματικότητα τους,το γεγονός ότι δούλευαν πρώτα για τα diesel και το πιο σημαντικό ....το εργοστάσιο παραγωγής ,που είναι από τα πολύ καλά για τα δεδομένα της Ιταλικής μόδας .'Οπου σε αυτό το εργοστάσιο εκμεταλλεύονται την τεχνογνωσία άλλου μεγάλου οίκου που συστεγάζεται μαζί τους στην παραγωγή ένδυσης (ειδικά στα blazers).Όλα έχουν να κάνουν με το χαρακτήρα κάθε οίκου και πως ισορροπούν μεταξύ creativity και marketing. Ο καλός σχεδιαστής δημιουργεί κάτι που είναι η γέφυρα μεταξύ ενδύματος και έργου τέχνης ,που θα αποσκοπεί σε συγκεκριμένο πελατολόγιο το οποίο είναι 4-5 χρόνια μπροστά από το μέσο αγοραστή. Από την άλλη όταν μπλέκεται το marketing συμβαίνουν τραγικά πράγματα και λάθη ,σαν τον όμιλο gucci που έχει εξαγοράσει πολλά καλά "houses" ,απείρως ανώτερα από το ομώνυμο brand... Edited by james55
Link to comment
Share on other sites

ΟΟΟΟΟΚ.Τώρα σε έπιασα φίλε jim.

Λοιπόν κρίμα τα λεφτά αλλά τώρα μιας και το πήρες...Απλά απο την άλλη φορά μπες και πέτα μια ερώτηση εδώ.Πραγματικά κρίμα τα λεφτά για ένα απλό πουκάμισο. :(

Stelio τα D&G δε κατάλαβα γιατί αφαίρεσαν το ταμπελάκι.Αφού έτσι και αλλιώς made in italy δεν είναι.

 

Α και περιμένω τον James να τα χώσει και σε κανέναν άλλον για αλλαγή....Πουκάμισο...D&G....177....James;! :lol:

 

EDIT! ΟΟΟΟΟΟ.Μα διάβολε πως με πρόλαβε!!!Κάτσε γιατί ούτε το ποστ σου δε πρόλαβα να διαβάσω.Για να δω...

 

Λοιπόν ok σε αυτά που λες αλλά δε χρειάζεται να σκεφτείς έτσι για να πάρεις ένα απλό βαμβακερό πουκάμισο.

Και κάτι να προσθέσω.Οτι αυτοί οι οίκοι π.χ. dolce έχουν πια μια πιο "φιλική" γραμμή σε τιμές κλπ αλλά πάντα όταν ανέβεις στα 500ρικα βγάζουν αστεράκια.Όπως ένα φοβερό hand made πουκάμισο πέρσι που δεν το πήρα γιατί ήταν τόσο χαρακτηριστικό που θα το φόραγα ζήτημα 2-3 φορές.

Και η Dior το έχει μαμήσει το πράγμα,έτσι.

Edited by VeCo
Χρησιμοποιείτε την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ
Link to comment
Share on other sites

ΟΟΟΟΟΚ.Τώρα σε έπιασα φίλε jim.

Stelio τα D&G δε κατάλαβα γιατί αφαίρεσαν το ταμπελάκι.Αφού έτσι και αλλιώς made in italy δεν είναι.

 

μην κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια..Ποσοι πιστευεις γνωριζουν οτι αλλο d&g και αλλο dolce,ποσο μαλλον οτι τα d&g φτιαχνονται εκτος ιταλιας τα παπουτσια....Γι αυτον που θα αγορασει d&G για να δειχτει ,θα ετρωγε μια ξενερα οταν θα εβλεπε πως αυτο που αγορασε ειναι φτιαγμενο απο Ταιβαν.Δλδ οτι δεν αγορασε "ιταλικο" παπουτσι στην ουσια.

 

επισης εντοπισα αυτο το βιντεακι

http://www.youtube.com/watch?v=MWuQcR0IoQE

 

πολλοι εκριναν αρνητικα αυτη την κινηση....Προσωπικα περιμενω το αποτελεσμα και μετα κρινω

Link to comment
Share on other sites

"Γι αυτον που θα αγορασει d&G για να δειχτει ,θα ετρωγε μια ξενερα οταν θα εβλεπε πως αυτο που αγορασε ειναι φτιαγμενο απο Ταιβαν.Δλδ οτι δεν αγορασε "ιταλικο" παπουτσι στην ουσια."

 

Ε.Γουστάρω!Εγώ το έχω πει και λίγες σελίδες πίσω οτι πήρα D&G παπα με 100Ευρώ και το έκανα με αυτογνωσία.Για 100 είναι σχετικά καλή ποιότητα και δεν λέει και που είναι made,οπότε δεν θα πάθω και καρδιακό.Και το βασικό,ε.Δεν λυπάσαι να τα φορέσες σαν κάτι μαύρα μαματα dolce που έχω :lol:

Κοίτα το made in είναι μούρη πως να το κάνουμε.Π.Χ. έχω παπα Calvin Klein made in italy.Γιατί δεν τα ράβει USA;Δε το παίζω και καλά και βασικά Μιλάνο που πήγα έψαχνα hand made και δεν βρήκα νούμερο,αλλά πως να το κάνουμε το 99% το κοιτά αυτό.Δλδ frankie σώβραξ που μου ήρθε made in albania έφαγε σουτ ενώ αν δεν έλεγε made in θα το κράταγα.

Εμ πως. :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα την βοήθειά σας: Θέλω φέτος να πάρω ένα καινούριο παλτό, μακρύ, μαύρο, κλασσικό στυλ (μάλλον). Διαθειμο budget μέχρι 200 ευρώ, όχι παραπάνω, γιατί θέλω να μείνουν κάποια χρήματα να πάρω κι ένα Barbour μπουαφνάκι που μ γυάλισε. :D

 

Έχετε κάτι να προτείνετε? Κάποιο από online store? Κάποιο μαγαζί στην Πάτρα (κατά προτίμηση) ή την Αθήνα ίσως?

Εχαυριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

 

Μιας και έμεινε 2 σελίδες πίσω είπα να το επαναφέρω μπροστά να το ξαναδείτε μήπως κάποιος δεν το πρόσεξε..!

:)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Το D&g πουκαμισο που πηρα θα το συνδυασω με μαυρη λεπτη γραβατα απο το asos, ετσι λιγο εξισορροπω το συνολικο κοστος τουλαχιστον:!::!::!:.

Παντως οταν το ειδε η αδερφη μου και αυτη ειπε σιγα το πουκαμισο απο λαικη ειναι!!! ουτε καν το σημα της D&G δεν φαινεται τουλαχιστον να κανεις και μοστρα μιας που το αγορασες:lol::lol::lol:Εγω ηθελα να παρω και κατι μανικετοκουμπα paul smith για να το κανω ακομα πιο κυριλε αφου θα ειμαι και νονος αλλα τελικα ξεμεινα απο λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλό ανέκδοτο ότι θα γίνουν τα H&M luxury χαχα.Δε χρειάζεται να περιμένετε Στέλιο .

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=7ZjA24HGzSs&feature=related

 

Δεν μπορώ να καταλάβω το κόλημα με το made in.Δηλαδή τα αγαπημένα σου dsq στα down jackets που κάνουν 1000άρικο είναι όλα made in China . Ή μερικά Ιταλικά σπίτια που τα παραλαμβάνουν από Κίνα και τα βαπτίζουν Ιταλικά ,πώς έγιναν καλύτερα,λόγω νέου ονόματος;Το καλύτερο δερμάτινο να φτιάξουν τα dolce και παρόμοιες luxury μάρκες δε θα το πάρω για δύο λόγους:

1. γιατί πρεσβεύουν ό,τι χειρότερο στη μόδα αυτοί και πολλοί άλλοι (shallowness,fakeness,consumersim,celebrity culture).

2. γιατί με τα ίδια λεφτά αγοράζεις κάτι 10 φορές καλύτερο

 

Αυτό δε σημαίνει ότι δεν παράγουν καλά ρούχα,αλλά όπως είπα "παράγουν" ,δε δημιουργούν,ανάλογα με το τι ζητάει το κοινό.Ok ένα καλό πουκάμισο θα είναι πάντα καλό ,αλλά ως εκεί. Εδώ τίθεται το ερώτημα ,ο σχεδιαστής πρέπει να ακολουθεί το κοινό και τι θέλουν οι καλοί πελάτες τους ή το κοινό να ακολουθεί το σχεδιαστή; Οι περισσότεροι ,για να επιβιώσουν κάνουν το πρώτο ,ειδικά τώρα που η ενημέρωση της μόδας έχει περάσει από τους δημοσιογράφους στα blogs.Τα μεγέθη δημιουργικότητα και εμπορικότητα είναι αντιστρόφως ανάλογα στο 99% των περιπτώσεων .Όλα τα τρανταχτά ονόματα πλασσάρουν σε celebrities τα luxury είδη τους και βλέπεις έπειτα στα γνωστά "μαυράκια"* με attitude: "Jay Z in LV belt,Gucci jacket and DG sneakers" και "Lebron James in Nike dunks,Bulgari Sunglasses ..."etc

 

ΥΓ ακόμα και σήμερα ,στην KVA εποχή των Dior είναι ιεροσυλία να λες ότι το μάμησαν. Σε σχέση με Hedi Slimane era ,ναι ,αλλά σε σχέση με dg δεν τίθεται θέμα σύγκρισης.

 

*Μαυράκια εννοώ την κατηγορία των αγράμματων αμερικάνων της hip hop,της tv κλπ που προσπαθούν να πείσουν ότι κάθε έγχρωμος πρέπει να έχει το στάνταρ lifestyle που προωθούν τα αμερικάνικα μέσα.

 

Δεν περιγράφω άλλο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα πουκάμισο d&g που γράφει made in italy πάντως.:p:D:lol:

 

Τα άλλα μου γράφουν made in china.Και δερμάτινα d&g γράφουν made in turkey.

Link to comment
Share on other sites

Καλό ανέκδοτο ότι θα γίνουν τα H&M luxury χαχα.Δε χρειάζεται να περιμένετε Στέλιο .

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=7ZjA24HGzSs&feature=related

 

Δεν μπορώ να καταλάβω το κόλημα με το made in.Δηλαδή τα αγαπημένα σου dsq στα down jackets που κάνουν 1000άρικο είναι όλα made in China . Ή μερικά Ιταλικά σπίτια που τα παραλαμβάνουν από Κίνα και τα βαπτίζουν Ιταλικά ,πώς έγιναν καλύτερα,λόγω νέου ονόματος;Το καλύτερο δερμάτινο να φτιάξουν τα dolce και παρόμοιες luxury μάρκες δε θα το πάρω για δύο λόγους:

1. γιατί πρεσβεύουν ό,τι χειρότερο στη μόδα αυτοί και πολλοί άλλοι (shallowness,fakeness,consumersim,celebrity culture).

2. γιατί με τα ίδια λεφτά αγοράζεις κάτι 10 φορές καλύτερο

 

Αυτό δε σημαίνει ότι δεν παράγουν καλά ρούχα,αλλά όπως είπα "παράγουν" ,δε δημιουργούν,ανάλογα με το τι ζητάει το κοινό.Ok ένα καλό πουκάμισο θα είναι πάντα καλό ,αλλά ως εκεί. Εδώ τίθεται το ερώτημα ,ο σχεδιαστής πρέπει να ακολουθεί το κοινό και τι θέλουν οι καλοί πελάτες τους ή το κοινό να ακολουθεί το σχεδιαστή; Οι περισσότεροι ,για να επιβιώσουν κάνουν το πρώτο ,ειδικά τώρα που η ενημέρωση της μόδας έχει περάσει από τους δημοσιογράφους στα blogs.Τα μεγέθη δημιουργικότητα και εμπορικότητα είναι αντιστρόφως ανάλογα στο 99% των περιπτώσεων .Όλα τα τρανταχτά ονόματα πλασσάρουν σε celebrities τα luxury είδη τους και βλέπεις έπειτα στα γνωστά "μαυράκια"* με attitude: "Jay Z in LV belt,Gucci jacket and DG sneakers" και "Lebron James in Nike dunks,Bulgari Sunglasses ..."etc

 

ΥΓ ακόμα και σήμερα ,στην KVA εποχή των Dior είναι ιεροσυλία να λες ότι το μάμησαν. Σε σχέση με Hedi Slimane era ,ναι ,αλλά σε σχέση με dg δεν τίθεται θέμα σύγκρισης.

 

*Μαυράκια εννοώ την κατηγορία των αγράμματων αμερικάνων της hip hop,της tv κλπ που προσπαθούν να πείσουν ότι κάθε έγχρωμος πρέπει να έχει το στάνταρ lifestyle που προωθούν τα αμερικάνικα μέσα.

 

Δεν περιγράφω άλλο

Και εμένα παγερά αδιάφορο με αφήνει το Made In, αλλά dsquared made in china δεν έχω δει ποτέ. Ούτε δερμάτινο ούτε πουπουλένιο, ούτε tshirts ή κάτι άλλο. Mόνο παπούτσια δεν είχα ποτέ για να έχω άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα down dsq είναι china και θυμάμαι και ένα Leather down 07AW made in Romania .Τώρα των τελευταίων ετών δεν ξέρω ,γιατί όλα τα dsq τα χω τοποθετήσει στο χρονοντούλαπο.
Link to comment
Share on other sites

DSQ παπούτσια ότι έχω Italy είναι.

Δερμάτινο δε τρελάθηκα να πάρω dsq.

Οκ και εσύ το πήγες στο άλλο άκρο.Ας τα φτιάχνουν όλα σε κίνα τότε.Και είτε το θες είτε όχι είσαι πολύ μοναχικός εδώ στο Ελλάντα στον τρόπο σκέψης.Εγώ παραδέχομαι ότι είμαι στο άλλο άκρο και πάω λιιιγο προς τη μέση τώρα τελευταία.Ε αλλά μερικά πράγματα όλοι τα κάνουν και για μόστρα.Δηλαδή σε ένα καλό club θα πας με μπλουζάκι DSQ ή με Comme Des Garcons π.χ. Που παρεμπιπτόντος έχουν πολύ καλά ρούχα.

Και μπορεί να χτυπιέσαι εσύ και εγώ που βρήκαν όλοι τώρα τα super dry αλλά, βρήκαν όλοι τώρα τα super dry, τι να καμνoμεν;

DSQ έχω να πάρω κάτι πάνω απο χρόνο by the way αλλά δε με βλέπω να κρατιέμαι άλλο.Στέρhση, τα χάπια μουυυ :p

Α και έχω μια ένσταση για first line dolce.Νομίζω οτι ακόμα "σχεδιάζουν" καλό πράμα.

D&G τα βλέπω να κιτσάρουν όλο και πιο πολύ.

 

jim88 αν και όντος δεν ήταν τίποτα ιδιαίτερο το πουκάμισο, μη μασάς την άλλη φορά θα πάρεις καλύτερο με βοήθεια απο εδώ ρε.Όπως ελέγε και η δικιά μου "όλο βλακείες πέρνεις"...Και μετά μου φόραγε τα dsq tees για νυχτικά!! :cry: (φάε σουτ τώρα.Άκου νυχτικά :happy: :lol:)

 

Edit.Μου ήρθε τώρα να το εξηγήσω καλύτερα.Π.Χ.Έχεις το νέο Subaru STI και την απλή porsche cayman(λουλα).To πρώτο γ#μα και δέρνει.Τι θα πάρεις;Ναι καλά, την porsche θα πάρει το 99% .(Και εγώ το ίδιο γιατί το κάνανε σκ#τα σα hundai accent αλλά τέσπα).Μα αφού το suby είναι και καλύτερο και φθηνότερο...Εμ...

James για πες ρε συ,είμαι περίεργος :P

Edited by vkb
μερμήγκια στο πιάτο μου
Link to comment
Share on other sites

DSQ παπούτσια ότι έχω Italy είναι.

Δερμάτινο δε τρελάθηκα να πάρω dsq.

Οκ και εσύ το πήγες στο άλλο άκρο.Ας τα φτιάχνουν όλα σε κίνα τότε.Και είτε το θες είτε όχι είσαι πολύ μοναχικός εδώ στο Ελλάντα στον τρόπο σκέψης.Εγώ παραδέχομαι ότι είμαι στο άλλο άκρο και πάω λιιιγο προς τη μέση τώρα τελευταία.Ε αλλά μερικά πράγματα όλοι τα κάνουν και για μόστρα.Δηλαδή σε ένα καλό club θα πας με μπλουζάκι DSQ ή με Comme Des Garcons π.χ. Που παρεμπιπτόντος έχουν πολύ καλά ρούχα.

Και μπορεί να χτυπιέσαι εσύ και εγώ που βρήκαν όλοι τώρα τα super dry αλλά, βρήκαν όλοι τώρα τα super dry, τι να καμνoμεν;

DSQ έχω να πάρω κάτι πάνω απο χρόνο by the way αλλά δε με βλέπω να κρατιέμαι άλλο.Στέρhση, τα χάπια μουυυ :p

Α και έχω μια ένσταση για first line dolce.Νομίζω οτι ακόμα "σχεδιάζουν" καλό πράμα.

D&G τα βλέπω να κιτσάρουν όλο και πιο πολύ.

 

jim88 αν και όντος δεν ήταν τίποτα ιδιαίτερο το πουκάμισο, μη μασάς την άλλη φορά θα πάρεις καλύτερο με βοήθεια απο εδώ ρε.Όπως ελέγε και η δικιά μου "όλο βλακείες πέρνεις"...Και μετά μου φόραγε τα dsq tees για νυχτικά!! :cry: (φάε σουτ τώρα.Άκου νυχτικά :happy: :lol:)

 

Edit.Μου ήρθε τώρα να το εξηγήσω καλύτερα.Π.Χ.Έχεις το νέο Subaru STI και την απλή porsche cayman(λουλα).To πρώτο γ#μα και δέρνει.Τι θα πάρεις;Ναι καλά, την porsche θα πάρει το 99% .(Και εγώ το ίδιο γιατί το κάνανε σκ#τα σα hundai accent αλλά τέσπα).Μα αφού το suby είναι και καλύτερο και φθηνότερο...Εμ...

James για πες ρε συ,είμαι περίεργος :P

 

Δεν καταλαβαίνω ακριβώς που θέλεις να καταλήξεις, αλλά από ότι φαίνεται συμμερίζεσαι την απορία μου. Γιατί τα βάλατε όλοι με τους δίδυμους? μπορεί μεν να το έκαναν άκρως εμπορικό το θέμα, αλλά εδώ και 5 χρόνια σχεδιάζουν και παράγουν τα καλύτερα jeans με εξωφρενική διαφορά από όποιονδήποτε άλλο σχεδιαστή(κατασκευαστή). Γιατί όλοι τους περιφρονούν έτσι;

Edited by Dj kourampies
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...