Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To asos ειναι ίσως το ΠΙΟ αξιόπιστο site. Τώρα μάλιστα που σου γράφω αυτό το μήνυμα κοίταζα τι καινούργιο έχει φέρει ή έχει ρίξει σε έκπτωση :p

Όλοι όσοι γράφουμε σε αυτό το θέμα έχουμε κάποια στιγμή αγοράσει κάτι από το Asos. :)

Μην ανησυχείς λοιπόν.

Μπορείς αντί για πιστωτική να χρησιμοποιήσεις PayPal (αν θυμάμαι καλά).

Τώρα η διαδικασία είναι ίδια με όλα τα e-shop. Βρίσκεις τι θέλεις, το βάζεις στο καλάθι, φτιάχνεις λογαριασμό με τα στοιχεία σου και τον αριθμό της πιστωτικής ή το paypal σου και παραγγέλνεις.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στο asos τα εξοδα αποστολης αυξανονται αναλογα με το βαρος της παραγγελιας ή ειναι σε ολα το ιδιο??? για τι ποσά μιλαμε????
Link to comment
Share on other sites

Μικρα νεα που ισως να ενδιαφερουν καποιους ,

 

''Fashion chains H&M and Zara are set to unveil online stores next month, hoping to buck the increasingly gloomy trend on the high street.''

 

Βαζω και αντιστοιχο λινκ , δεν ξερω αν επιτρεπετε , αν οχι καποιος να ''κοψει'', σορρυ

 

http://www.guardian.co.uk/business/2010/aug/09/zara-fashion-retail-industry

 

Και βλεπω οτι ανοιγει και το θεμα με τις θεσεις εργασιας στα retail μαγαζια ενδυσης...anyway για να μην βγω off topic..

Link to comment
Share on other sites

Κανενα μαγαζι στην Ελλαδα δεν μπορει επισημα να πουλαει A&F οποτε η φαση ειναι οπως με το iphone4, αφου δεν εχει ερθει ακομα επισημα το πουλανε 900 και 1000 ευρω και καποιοι (Ω!ναι!!!) πανε και τα σκανε!

Ετσι τωρα και με τα A&F μου μαθε και ο καθε fashion victim τα Α&F και ορμαει να τα παρει!

 

υ.γ2 Μα καλα εκει στην Θεσσαλονικη ακομα πηγαινετε σε αυτο το ΦΕΝΑ? Δεν εχω παει ποτε αλλα απο ολους εχω ακουσει τα χειροτερα! Οπως καποιος ειχε γραψει εδω μεσα οτι τους πιασανε με μαιμου κοντεινερ!!!!!!

 

Διάβασα το σχόλιο ενός παιδιού εδώ σχετικά με τα Abercrombie από την http://www.mfs.gr. Κι εγώ είχα ταλαιπωρηθεί πολύ με τελωνεία και λάθος παραγγελίες αλλά κάποιος με κάλεσε στο γκρουπ του site στο facebook και έγινα κι εγώ πελάτης τους. Είναι αυθεντικά 100% και έχουν καλό customer service - προσωπική εξυπηρέτηση - πολύ σπάνιο για e-store. Γενικά ήταν πολύ θετική εμπειρία, δεν θεωρώ τις τιμές τους ακριβές - ένα πόλο κάνει 70 δολάρια και βρίσκεις πόλο από 74 ευρώ. Συχνά έχουν και σούπερ προσφορές που ανακοινώνουν στο facebook (έχω αγοράσει μακώ με 32 ευρώ). Όταν θέλω κάτι απλά παίρνω τηλέφωνο και μου έρχονται στο σπίτι την επόμενη μέρα. Ελπίζω να βοήθησα.

 

kai den petagesai mexri tourkia gia kalo ftino kai oraio + to taksidaki

 

Το παζάρι για τις τιμές στην Τουρκία δεν συγκρίνεται! Πήρα δερμάτινο για μένα και τη κοπέλα μου και τα δυο 160 ευρώ!!! Αν είσαι διακοπές Ρόδο είναι μια βόλτα όλο κι όλο!

Edited by VeCo
Χρησιμοποιείτε την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ και την ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ
Link to comment
Share on other sites

στο asos τα εξοδα αποστολης αυξανονται αναλογα με το βαρος της παραγγελιας ή ειναι σε ολα το ιδιο??? για τι ποσά μιλαμε????

 

μπορεί να το εξηγήσει καποιος γιατι βιαζομαι λιγάκι...:O

 

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να το εξηγήσει καποιος γιατι βιαζομαι λιγάκι...:O

 

ευχαριστώ πολύ

 

Δεν ισχυει αυτο με το βαρος τουλαχιστον οσες φορες εχω παραγγειλει εγω, 6 ευρω η απλη αποστολη και 12 ευρω η express που ερχεται courier στο σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει αυτο με το βαρος τουλαχιστον οσες φορες εχω παραγγειλει εγω, 6 ευρω η απλη αποστολη και 12 ευρω η express που ερχεται courier στο σπιτι.

 

14€ είναι το express ;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

14€ είναι το express ;)

 

12 ευρω ειναι εχω ψωνισει 2 φορες με express απλα λανθασμενα γραφει πανω στο site 14 ευρω μεσα στους καταλογους τους αναλυτικους γραφει 12 ευρω και εγω και τις 2 φορες πληρωσα 12 ευρω, επισης κερδιζετε χρηματα αν κανετε τις αγορες σε λιρες Αγγλιας και οχι σε ευρω αν και υπαρχει καποια προμηθεια απο την καθε τραπεζα για παρδειγμα εγω που κανω τις αγορες μου με μια προπληρωμενη καρτα απο την Eurobank μου κραταει 1,25% επι του ποσου που αγοραζω, δηλαδη αν κανω μια αγορα των 100 ευρω σε λιρες Αγγλιας η τραπεζα θα μου κρατησει 1,25 ευρω αλλα και παρει συμφερει να τις μετατρεψετε σε λιρες και γινεται αυτοματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να την φερνει κανεις στην Αθηνα απο οσο γνωριζω , αλλα μπορεις να ψωνισεις και απο το on line καταστημα της Ιταλιας , οποτε δεν εχει και τελωνειο κτλ ..
Link to comment
Share on other sites

superdry μονο στην Αθηνα υπαρχουν;

 

Ψάχνω κι εγώ αλλά μόνο Αθήνα έχω βρει.. Πάντως κάποια tees που είδα στο φάκτορυ στο αεροδρόμιο ήταν πολύ χαμηλότερης ποιότητας από αυτά που πήρα από UK :(

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κι εγώ αλλά μόνο Αθήνα έχω βρει.. Πάντως κάποια tees που είδα στο φάκτορυ στο αεροδρόμιο ήταν πολύ χαμηλότερης ποιότητας από αυτά που πήρα από UK :(

 

αν θυμάμαι καλά, το uk store (cult.co.uk) στέλνει κι Ελλάδα ...

Επίσης, υπάρχει και στο ebay uk, αντίστοιχο superdry store (ελπίζω να είναι αυθεντικό..)

Από Ελλάδα δεν έχω ψωνίσει ακόμα, οπότε δεν γνωρίζω για την ποιότητα ή την αυθεντικότητα .. αλλά σίγουρα υπάρχει κατάστημα στο factory στο αεροδρόμιο ...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Έιχε στο Attica πράμα.Τώρα δεν ξέρω αν έχει ακόμα.

Τέσπα σαν ξελιγωμένα κάνουν μερικοί.Σιγά την μάρκα με 35e αρχική για τα tees.

Πήρα μια HTC βερμούδα(όχι τηλέφωνο).Hand made,Italy made και φθηνό.Πολύ το χάρηκα.

 

Χμμ.Άντε να το πώ αν και θα με σφάξει ο james.

Το luisa έβαλε και ένα έξτρα 20% στην έκτωση.Οπότε χτύπησα κάτι D&G sneeks με 100Ε.Το σκεφτόμουν γιατί δεν έχω και πολλά να διαθέσω αλλά τα θυμάμαι ακόμα με αρχική 235 στον Hondo και γελάω.

Edited by vkb
Link to comment
Share on other sites

Έιχε στο Attica πράμα.Τώρα δεν ξέρω αν έχει ακόμα.

Τέσπα σαν ξελιγωμένα κάνουν μερικοί.Σιγά την μάρκα με 35e αρχική για τα tees.

Πήρα μια HTC βερμούδα(όχι τηλέφωνο).Hand made,Italy made και φθηνό.Πολύ το χάρηκα.

 

Χμμ.Άντε να το πώ αν και θα με σφάξει ο james.

Το luisa έβαλε και ένα έξτρα 20% στην έκτωση.Οπότε χτύπησα κάτι D&G sneeks με 100Ε.Το σκεφτόμουν γιατί δεν έχω και πολλά να διαθέσω αλλά τα θυμάμαι ακόμα με αρχική 235 στον Hondo και γελάω.

 

Εγώ ακόμα 30% βλέπω στο luisaviaroma και αυτό το έβαλε κανένα μήνα μετά από όλους τους άλλους, ενώ οι περισσότεροι έχουν 50% στα καλοκαιρινά εδώ και καιρό. Έχεις κανέναν κωδικό για παραπάνω έκπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα 30% βλέπω στο luisaviaroma και αυτό το έβαλε κανένα μήνα μετά από όλους τους άλλους, ενώ οι περισσότεροι έχουν 50% στα καλοκαιρινά εδώ και καιρό. Έχεις κανέναν κωδικό για παραπάνω έκπτωση;

 

 

FR20S06G , 20% εκπτωση , το λεει στην σελιδα τους για τις εκπτωσεις , το εχει

καιρο τωρα και τελειωνει 23 αυγουστου

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Νταξ το luisa κάνει μαμκίες εδώ και ένα χρόνο.

Τώρα αξίζει να πάρεις κάτι αν έχει τίποτα left.

Το 20% είναι πάνω στην έπτωση,έτσι,όχι στην αρχική τιμή.Στα 200Ε πάνω κάτω μου βγήκε 8 ευρώ παραπάνω απ'ότι αν είχε 50%

Link to comment
Share on other sites

Νταξ το luisa κάνει μαμκίες εδώ και ένα χρόνο.

Τώρα αξίζει να πάρεις κάτι αν έχει τίποτα left.

Το 20% είναι πάνω στην έπτωση,έτσι,όχι στην αρχική τιμή.Στα 200Ε πάνω κάτω μου βγήκε 8 ευρώ παραπάνω απ'ότι αν είχε 50%

 

Δε το παρακολουθώ και ιδιαίτερα γιαυτό δε το είχα πάρει είδηση. Δεν έχει καλές τιμές γενικά, απλά φέρνει μερικά δυσεύρετα κομμάτια στην αρχή κάθε σεζόν, πχ dsquared biker jeans που δε τα φέρνει όλα ο Γαβαλάς εδω και στο internet είναι αρκετά δυσεύρετα.

 

Αν είναι 20% στην τιμή της έκτπωσης δεν λέει και πολλά...

Link to comment
Share on other sites

Χμμ.Άντε να το πώ αν και θα με σφάξει ο james.

 

Καλά το πήγες στην αρχή με την τιμή της βερμούδας ,αλλά παρακάτω παρατηρώ ότι οι παλιές κακές συνήθειες δεν ξεχνιούνται.:lol:

Πόσο δύσκολη είναι η απεξέρτηση από από τους εμπορικούς Ιταλικούς οίκους που κυκλοφορούν στην Ελλάδα καθώς και από εμπορικά brands που πλασσάρουν οι Έλληνες δήθεν celebrities;Γιατί δεν προσπαθούμε να βρούμε τι μας πάει ,αντί να αντιγράφουμε απλώς outfits; Ρητορικές ερωτήσεις μέσω διακοπών.

 

ΥΓ παρτάρες συνεχίζουν να κάνουν οι καρχαρίες του yoox...

Link to comment
Share on other sites

Νταξ μωρέ 100 Ευρώ για D&G καλά είναι.Δεν είχα και καλά βραδυνά φθινοπωρινα εκτός απο μαύρα...Το πολύ πολύ αν δε μου αρέσουν τα πουλάω για 150 σε κανένα φίλο μου που θα κάνει και χαρές ο δύσμοιρος. :happy:

Αν αντιγράφαμε celebrities θα είχαμε και superdry στη γκαρνταρόμπα :D

Link to comment
Share on other sites

Το http://www.planet-sports.com/ από αξιοπιστία πως πάει; Παρήγγειλα κάτι παππούτσια και ένα φούτερ και θα καταθέσω αύριο τα χρήματα σε γερμανική τράπεζα (εκεί έχουν την έδρα τους). Υπάρχει λέτε κανένας φόβος;
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να σας πω για το http://www.threadless.com/ χθες και προχθες είχε όλα τα μπλουζακια 10 δολαρια το ενα, + 10 δολαρια τα έξοδα αποστολης, 10 μπλουζάκια μου βγήκαν 110 δολαρια=90 ευρω, να το κοιτατε τα βαζει συχνα 10 δολ

 

Επανήλθαν τα 10 δολαρια

...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι...έχω πάρει κάτι από το yoox μέσω ups αν έρθουν και δεν είμαι σπίτι τι γίνεται? μου αφήνμουν σημείωμα στο γραμματοκιβώτιο και μετά από που πρέπει να τα πάρω?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι...έχω πάρει κάτι από το yoox μέσω ups αν έρθουν και δεν είμαι σπίτι τι γίνεται? μου αφήνμουν σημείωμα στο γραμματοκιβώτιο και μετά από που πρέπει να τα πάρω?

θα σου αφήσουν ένα σημείωμα στο οποίο θα σου λένε πως θα ξαναπεράσουν την επόμενη μέρα (ή αν δεν είναι εργάσιμη, την επόμενη εργάσιμη ημέρα) και πως αυτή είναι η πρώτη από τις 2 ή 3 προσπάθειες (δεν είμαι σίγουρος - νομίζω τρεις). Αν το χάσεις και τη δεύτερη και την τρίτη, θα πρέπει να πας να το πάρεις από εκείνους.

 

Πάντως, μπορείς να τους πάρεις ένα τηλέφωνο αμα βρεις το σημείωμα και να σου πούνε εκείνοι τι ώρα θα περάσουν περίπου ή να κανονίσετε ένα ραντεβού να στο φέρουν μια ώρα που να μπορείς και εσύ (και εκείνοι φυσικά) ώστε να μη χρειαστεί να φτάσετε στο σημείο να πας να το πάρεις από εκεί

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...