Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια 8α η8ελα να ρωτησω εαν γνωριζει κανεις αν και που μπορω να βρω τα Abercrompie k Fitch στη Θεσσαλονικη.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά.Αρχές Σεπτέμβρη βαφτίζω το αστεράκι μου και θέλω την βοήθειά σας.

Πήρα ένα μπλε σκούρο cool wool παντελόνι, άσπρο πουκάμισο με ψιλή μοβ/ροζ ρίγα και σκούρα καφέ παπούτσια. Τώρα ψάχνω για μπλέιζερ αλλά δεν ξέρω σε τι χρώμα να το πάρω. Έχεται καμιά ιδέα ή κάποια άλλη πρόταση γιατί είμαι λίγο άσχετος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα να με βοηθήσετε στην αγορά ενός πορτοφολιού. Χρηματικό όριο έχω βάλει τα 80Ε. Αν μπορείτε θα ήθελα να παραθέσετε μερικά κομμάτια και μερικά site για να κάνω μια αναζήτηση.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια 8α η8ελα να ρωτησω εαν γνωριζει κανεις αν και που μπορω να βρω τα Abercrompie k Fitch στη Θεσσαλονικη.Ευχαριστω

 

Νομιζω ειχε καποιος απαντησει σε ενα παρομοιο ερωτημα οτι φερνουν μερικα κομματια τα glou stores, αλα ακομα εγω τουλαχιστον δεν εχω παει για να το επιβεβαιωσω, παντως και να εχουν θα φερνουν σχετικα λιγα κομματια, καμια σχεση με την ποικιλια που υπαρχει στο e-shop. Παντως ειδα οτι εφεραν κατι γα....τα πουκαμισακια για το Φθινοπωρο 2010 http://www.abercrombie.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_11203_10901_665531_-1_12835_12202

 

Καλημέρα θα ήθελα να με βοηθήσετε στην αγορά ενός πορτοφολιού. Χρηματικό όριο έχω βάλει τα 80Ε. Αν μπορείτε θα ήθελα να παραθέσετε μερικά κομμάτια και μερικά site για να κάνω μια αναζήτηση.

 

Εγω εχω ενα καφε πορτοφολι gant γνησιο δερμα και το ειχα παρει περιπου 70 ευρω με τις εκπτωσεις.

Edited by VeCo
Χρησιμοποιείτε την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ και την ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ - Η πρακτική της δημοσίευσης συνεχόμενων μηνυμάτων δέον όπως αποφεύγεται
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ειχε καποιος απαντησει σε ενα παρομοιο ερωτημα οτι φερνουν μερικα κομματια τα glou stores, αλα ακομα εγω τουλαχιστον δεν εχω παει για να το επιβεβαιωσω, παντως και να εχουν θα φερνουν σχετικα λιγα κομματια, καμια σχεση με την ποικιλια που υπαρχει στο e-shop. Παντως ειδα οτι εφεραν κατι γα....τα πουκαμισακια για το Φθινοπωρο 2010 http://www.abercrombie.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_11203_10901_665531_-1_12835_12202

 

Ευχαριστω φιλε.Εχω ακουσει οτι φερνει στ Φενα στην Εγνατια αλλα δεν το εχω ψαξει.Κι εγω τα πουκαμισακια ειδα χαχα.Σαν μαρκα τι λεει,η γραμμη τους ειναι καλη?Εαν καποιος γνωριζει ας απαντησει

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παίδες είναι λίγο ρατσιστικό να λέμε οτι αν δεν είσαι αδύνατος δε θα σου πάνε τα ρούχα ή οτι αν εισαι ωραιος οτι και να φορεσεις θα φανείς ωραιος.

Δεν είναι όλοι ωραίοι και αδύνατοι και δεν είναι πάντα εύκολα να χάσεις κιλά.

Και το λέω εγώ που είμαι και γ#μώ τα τεκνά :wacko:

Επίσης τα πόδια το κεφάλι κ.α. δε παχαίνουν οπότε και αδύνατος και ωραίος να είσαι αν φοράς μαμακεξ παπούτσια,καπέλα,ζώνες κλπ μαμάκας θα φαίνεσαι.

James δε με παρεξηγείς,έτσι;

Αν ναι μπήκα να πω ένα γεία αλλά βρήκα και ευκαιρία για χώσιμο(αγαπάμε).

Δεν έχω παρακολουθήσει τι γίνεται με τα ρούχα,εκπτώσεις κλπ γιατί δεν είχα λεφτά να πάρω κάτι αλλα λογικά με την κρίση θα έχει πολλές ευκαιρίες.

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε vkb σωστό και αυτό ,αλλά για σκέψου το στο άλλο φύλο.Ό,τι και να φορέσει η γυναίκα με τα πολλά περιττά κίλα ,δύσκολο να την κολακέψει ,πως να το κάνουμε.Δε θα την κάνει πιο ωραία η τσάντα των 1000 ευρώ.Και εννοείται δεν είναι εύκολο,γιατί για να χάσεις κιλά δεν φέρνουν αποτέλεσμα οι διαίτες ,αλλά η αλλαγή του τρόπου ζωής. Άσε που τα μοντέλα που τρέχουν με τα book τους στην Ιταλία από οίκο σε οίκο με ντύσιμο του 5ευρου σε αφήνουν απλά με το στόμα ανοιχτό. Εξάλλου τα haute couture ρούχα σχεδιάζονται για αδύνατες και πλέον όχι scary αδύνατες ,αλλά healthy ...

Όσο για τον άντρα που αναφέρεις με τα χάλια παπούτσια κλπ είναι πιο εύκολο να βελτιώσει το ντύσιμο του σε σύγκριση με έναν εύσωμο που ξέρει κάτι παραπάνω στη μόδα. Διαβάζει και το pdf του james και γίνεται superman :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα αφηνετε αυτα να μας πειτε αν θα βαλει κανα κωδικο το yoox ;Η επομενη μειωση τιμων ποτε θα γινει;

 

Για το θεμα παραπανω οι ανδρες φορανε ακριβα ρουχα για να ανεβασουν το status και να προσελκυσουν το αλλο φυλο,ενω ταυτοχρονα ανταγωνιζονται τους αλλους ανδρες.Απο την αλλη οι γυναικες δεν καιγονται τοσο πολυ για την υψηλη τιμη,μονο για επιδειχτουν στις φιλες τους.Επισης,οι ανδρες κοιτανε κατα κυριο λογο την ομορφια στις γυναικες,οποτε για τον ανδρα ο,τι και να φοραει η γυναικα δεν παιζει ρολο.Απο την αλλη οι γυναικες κοιτανε πολυ περισσοτερα πραγματα.Και οταν βλεπουν καποιον με ακριβα ρουχα ειναι μια ενδειξη καποιων πραγματων,αρκει τα λεφτα να τα εχει αποκτησει με τη δικη του αξια και προσπαθεια.

 

Και παντα στη ζωη αυτο που μετραει περισσοτερο ειναι ο τροπος που απεκτησες κατι.Και για τα ρουχα,και για τα πολυτελη αυτοκινητα και σπιτια.Ενας ωριμος ανθρωπος οταν κρινει τους αλλους αφηνει εξω τα ακριβα ρουχα,τα λεφτα του μπαμπα,τα πολυτελη αυτοκινητα και δινει βαση μονο στο ιδιο το προσωπο και σε αυτα που πετυχε με την δικια του αξια και προσπαθεια.Εξισωνει το επιπεδο παντου και παντα.Και για αυτο το λογο ειναι πιο ελκυστικος.Μονο αν εχει αποκτησει καποιος υλικα αγαθα με τον δικο του κοπο εχουν σημασια.

 

Ps.@vkb Δεν χρειαζεται να λες οτι εισαι και γ#&μω τα τεκνα,ακομα και αν εισαι.Η εμπειρια μου μου εχει διδαξει οτι 9 στις 10 φορες που λεει καποιος κατι τετοιο η παρομοιο δεν ειναι.Βεβαια,ο,τι θες κανε.Απλως το επισημαινω.

Edited by Eosphoros
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να τον ξέρω προσωπικά τον vkb ,νομίζω ότι το είπε αυτοσαρκαζόμενος (βλέπε emoticon).Επίσης ,όπως είπες "μονο αν εχει αποκτησει καποιος υλικα αγαθα με τον δικο του κοπο εχουν σημασια ".Οπότε μην τα περιμένετε όλα από τον "μπαμπά james" ,αποκτήστε την εμπειρία μόνοι σας :lol:.Τζάμπα μάγκες σας έκανα όλους :p από myphone εως φίλους συγγενείς και γνωστούς . Επίσης πειράζει που απέκτησα τα ακριβά ρούχα -90% :); Τέλος έχεις ξεχάσει ορισμένες μεγάλες κατηγορίες ,όπως πχ αυτούς που φοράνε ρούχα ως fashion consious και ως κάτι παραπάνω από το να ρίξουν μια κοπέλα στο κρεβάτι, για την προσωπική τους ευχαρίστηση και το γούστο τους ή την τρέλα τους.

Έλα ,πλάκα κάνω για τα παραπάνω,1η Αυγούστου έγινε πέρσι με ταυτόχρονο free delivery,ίσως λίγο νωρίτερα φέτος. Κωδίκο έδωσε 10% σε ό,τι είχες στο dreambox,ισχύει μέχρι αύριο μεσημέρι.Για ό,τι άλλη απορία εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει για την αγορά κουστουμιού? Είναι για γάμο της αδερφής μου και σκοπεύω να δώσω 300-400 τώρα που είναι και οι εκπτώσεις. Βασικά, αν μπορείτε να μου προτείνετε μαγαζιά που θα βρω ποικιλία και καλές τιμές. Έχω διαβάσει για αρκετά μαγαζιά στο Χαλάνδρι, αλλά δε θα είναι ακριβά εκεί? Επίσης, σε ποιο Varda να κοιτάξω ώστε να πετύχω καλύτερες τιμές? Π.χ. Attica δε θα τα έχει πιο ακριβά από κάποιο άλλο μαγαζί σε άλλη περιοχή? Για Hugo Boss, που να κοιτάξω? Σε κάποιο μαγαζάκι επί της Πατησίων ίσως? Το Eponymo έχει πολύ ακριβά κοστούμια?

Μένω κέντρο και π.χ. προτάσεις για Κορυδαλλό, Πειραιά ευπρόσδεκτες αλλά μάλλον απορριπτέες.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Παιδιά κάποιος να βοηθήσει?

Τα Berto Lucci έχουν καλές τιμές αλλά από ποιότητα να το ρισκάρω?

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πειράζει που απέκτησα τα ακριβά ρούχα -90% :); Τέλος έχεις ξεχάσει ορισμένες μεγάλες κατηγορίες ,όπως πχ αυτούς που φοράνε ρούχα ως fashion consious και ως κάτι παραπάνω από το να ρίξουν μια κοπέλα στο κρεβάτι, για την προσωπική τους ευχαρίστηση και το γούστο τους ή την τρέλα τους.

 

Οχι,φυσικα και δεν πειραζει.Ισα ισα.Και αυτο μια ικανοτητα ειναι.Με νομιμο τροπο τα απεκτησες και χρησιμοποιωντας τις γνωσεις σου.Επισης νομιζω οι fashion consious που αναφερεις δεν κοιτανε τοσο το ακριβο ρουχο και τις επωνυμες μαρκες.Εγω αναφερομαι σε αυτους που ντυνονται αποκλειστικα με επωνυμες μαρκες και λεω οτι σχεδον παντα το κανουν για να νοιωσουν καλυτερα με τον εαυτο τους,να ανεβασουν το status τους,να επιβληθουν στους αλλους.Κατι τετοιο τελος παντων.

 

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι τα ρασα δεν κανουν τον παπα.Και εγω προσωπικα οταν βλεπω καποιον με επωνυμα ρουχα,αμαξια κτλ τον κρινω με τον τροπο που τα απεκτησε και οχι επιφανειακα.Υπαρχουν και καποιοι αλλοι ανθρωποι που βγαζουν μια εχθρικη σταση απεναντι σε καποιον που εχει λεφτα.Και αυτο λαθος.Αν καποιος τα εχει αποκτησει με την αξια του,αξιζει να κατσεις και να συζητησεις μαζι του,γιατι σιγουρα θα υπαρχουν πραγματα να μαθεις.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δε μετράει το Ε9 ,αν κάποιος ξέρει να ντυθεί ή όχι .Για παράδειγμα οι ράπερς που φοράνε -σχεδόν- τα καλύτερα με το χειρότερο attitude και απλώς τους αρέσουν να φοράνε ακριβά ρούχα,που ουσιαστικά άλλοι τους τα επιλέγουν. Οι λάτρεις της μόδας κοιτάνε το πρωτοποριακό και πολλά άλλα πράγματα που συνήθως είναι και πολύ ακριβά,γι αυτό στα διάφορα blogs /forums του εξωτερικού βλέπες τρελές καταστάσεις με σπίτια χωρίς έπιπλα και ντουλάπα αξίας 50.000 ευρώ .Oι πραγματικοί fashion consious βλέπουν τη δουλειά κάθε δημιουργού ως καλλίτεχνική έκφραση. Επίσης ακολουθούν το σχεδιαστή ,δε συμβαίνει το αντίθετο,δηλαδή ο creative director να σχεδιάζει με γνώμονα την επικαιρότητα ,τι θα πουλήσει,τι παίζει στα δημοφιλή blogs.Γιατί το αντίθετο είναι ο γνώμονας κάθε οίκου εμπορικού ,ενώ οι σωστοί, που απέχουν από τα φώτα της δημοσιότητας, έχουν απλώς ένα μικρό φανατικό κοινό.Πλέον η μόδα έχει περάσει τα τελευταία χρόνια στους bloggers και έχει φύγει από τη δημοσιογραφία.

 

 

ΥΓ. Άντε ρε asxetoumpa δε θα ανακοινώσεις το μεγάλο νέο που συμβαίνει μόλις τώρα;

Edited by james55
συντακτικά
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δε μετράει το Ε9 ,αν κάποιος ξέρει να ντυθεί ή όχι.

 

Σε αυτο συμφωνω.Και το να ξερει καποιος να ντυθει αναλογα με την περισταση,με τι ταιριαζει στον ιδιο,με τι θελει να περασει στους αλλους και αυτο μια ικανοτητα ειναι.Κατα την αποψη μου οχι τοσο σημαντικη.Και οντως δεν εξαρταται ιδιαιτερα η και καθολου απο τα χρηματα που μπορεις να διαθεσεις.

 

Επισης,συμφωνω με τον vkb που λεει ουσιαστικα πως αν καποιος δεν ειναι ωραιος φορωντας συγκεκριμενο ντυσιμο,μπορει να φτιαξει την εμφανιση του,σε αντιπαραθεση με αυτο που λες εσυ.Βεβαια,και η γυμναστικη βοηθαει με την εννοια οτι θα εχεις περισσοτερες επιλογες στο ντυσιμο σου.Οχι,οτι ο.τι και να βαλεις θα εχεις ωραια εμφανιση.Και ειναι διαφορετικο οταν λεμε καποιος ειναι ωραιος με το να λεμε εχει ωραια εμφανιση.

 

Αυτη ειναι η αποψη μου.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε που θα βρω κανα πουκάμισο με στενή γραμμή? τα περισσότερα που έχω κοιτάξει είναι λίγο φαρδιά....λέω να κατέβω στο mall να κοιτάξω...άμα ξέρει κανείς πουθενά εδώ Αθήνα ή από internet ας μου πει :)
Link to comment
Share on other sites

Έλα James ήμουν σε έξοδο το είδα αργά το βράδυ αλλά από ότι φαίνεται το καλοκαίρι είναι η καλύτερη εποχή για το yoox βρίσκεις πολλά ρούχα και μετά από ώρα 70% με +10% τρελές τιμές και γενικά ποιο προσγειωμένες αρχικές από το χειμώνα. Έχω μετανιώσει που μπήκα δυναμικά το χειμώνα και έχει τελειώσει το ρευστό .Τώρα όποιος έχει χρήματα και δεν έχει φύγει σε διακοπές κάνει πάρτυ στο yoox. Από του χρόνου θα σκεφτώ πολύ σοβαρά να ψωνίζω μόνο το καλοκαίρι .
venceremos
Link to comment
Share on other sites

Άσε τι λέει δες τις τιμές στα ρούχα, παπούτσια . Δεν το έχουν ανακοινώσει ακόμα να ένα απλό παράδειγμα http://www.yoox.com/item/YOOX/BRUNO+MAGLI/dept/shoesmen/tskay/361A2971/rr/1/cod10/44217919NV/sts/sr_shoesmen80
venceremos
Link to comment
Share on other sites

αμα ξαναδω, καρώ πουκάμισακι στο δρομο θα χαστουκίσω.

 

μπακ του γκοθικσ.

 

το λουισα συνεχιζει να καταστρέφει καριερες.

 

btw. είχα ασχημη εμπειρία με το antonioli και το delivery του, τρεις εβδομάδες παρακαλώ.

 

πότε θα τελείωσει το καλοκαίρι? μου έλειψε ο χειμώνας και το ντύσημο που επιβάλει.

 

.Επισης,οι ανδρες κοιτανε κατα κυριο λογο την ομορφια στις γυναικες,οποτε για τον ανδρα ο,τι και να φοραει η γυναικα δεν παιζει ρολο.

 

:X

Link to comment
Share on other sites

http://www.mfs.gr παιδια αυτο πουλαει αυθεντικα A&F ?

 

Συγγνώμη, θα εμπιστευτείς μια "εταιρεία" που στο site της, στο tab "About Us" έχει το κλασικό κείμενο "Lorem ipsum dolor..." το οποίο μπαίνει by default σε κάθε νέο blog ???

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

αμα ξαναδω, καρώ πουκάμισακι στο δρομο θα χαστουκίσω.

 

μπακ του γκοθικσ.

 

το λουισα συνεχιζει να καταστρέφει καριερες.

 

btw. είχα ασχημη εμπειρία με το antonioli και το delivery του, τρεις εβδομάδες παρακαλώ.

 

πότε θα τελείωσει το καλοκαίρι? μου έλειψε ο χειμώνας και το ντύσημο που επιβάλει.

 

 

 

:X

 

:lol::lol: κι όμως .... εδώ πέρα (Αγγλία) δεν υπάρχει ένας/μία που να μη φοράει..... άργησε λίγο να σας έρθει .. αλλά ήρθε δεν μπορώ να πω... να υποθέσω το χειμώνα θα φορεθεί και η military μπότα; :p:p

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

αμα ξαναδω, καρώ πουκάμισακι στο δρομο θα χαστουκίσω.

 

μπακ του γκοθικσ.

 

το λουισα συνεχιζει να καταστρέφει καριερες.

 

btw. είχα ασχημη εμπειρία με το antonioli και το delivery του, τρεις εβδομάδες παρακαλώ.

 

πότε θα τελείωσει το καλοκαίρι? μου έλειψε ο χειμώνας και το ντύσημο που επιβάλει.

 

 

 

:X

 

Αυτά παθαίνει όποιος δεν αγαπά yoox...Πάντως werra πέρασα για προσκύνημα πριν ένα μήνα από το ναό και τα λόγια περιττεύουν.

Η πλάκα είναι mariel ότι δυστυχώς ίσως γίνει και αυτό ,μιας και η κατάντια του οίκου armani (SS11 emporio armani) άρχισε τα clopy-paste και γελάει ο κάθε πικραμένος....

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, θα εμπιστευτείς μια "εταιρεία" που στο site της, στο tab "About Us" έχει το κλασικό κείμενο "Lorem ipsum dolor..." το οποίο μπαίνει by default σε κάθε νέο blog ???

χμμ δικιο εχεις...

ξερεις καποιο αλλο online store που να εχει αυθεντικα κατα προτιμιση εντοσ ευρωπης.βρηκα αυτο πχ http://www.abercrombieuk.net αλλα δεν ξερω αν ειναι αυθεντικα .και οποιος αλλος γνωριζει plz ας βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...