Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Που σαι vkb να θαυμάσεις dsq jeans στα outlets στο Μιλάνο με 50 ευρώ...Να φανταστείς δοκίμαζε ένας Ρώσσος ένα από τα ακριβά SS09.Τον ρωτάω που το βρήκε και μου λέει "πάω να αλλάξω και έχω άλλα δύο στο δοκιμαστήριο να σου φέρω,αν θες,δε θα τα πάρω".Φαντάσου ,ούτε ο Ρώσσος :D.Το σκέφτηκα πολύ,γύρω στα 2sec, λέω "όχι ,ευχαριστώ" και συνέχισα το ψάξιμο.Έπιασα συζήτηση και με έναν υπάλληλο σε μία άλλη boutique και μου λέει σε μια φάση :"αν μου έλεγες ότι τα dsquared είναι μόδα,θα σε σκότωνα"....:lol: .Βέβαια για να λέμε του στραβού το δίκιο,το όνειρο κάθε 18χρονου Ιταλού δεν είναι καμία Ιταλική μάρκα,αλλά να στηθεί μία ώρα στην ουρά έξω από την boutique των Α&F ,λες και είναι σε club της κακιάς ώρας στην παραλιακή,για να αγοράσει trashy casual.Έπειτα έρχεται η μετάλλαξη που ξεκινάει με hogan sneakers ,μόλις λιώσουν τα nike air max :lol:.
Link to comment
Share on other sites

Σας εχει ερθει ποτε παραγγελια απο το asos σε πιο νωρις απο οτι υπολογιζατε δηλ, τις 7-9 εργασιμες με το standar delivery? Γιατι εμενα μεχρι στιγμης και οι 2 παραγγελιες που εκανα αργησαν 10 μερες επιπλεον.!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!! Θα ηθελα τη γνωμη σας (ως πιο εμπειροι) πανω σε ενα θεμα! Θελω να παρω μια πλεχτη ζακετα και εδω και λιγο καιρο το ψαχνω και τελικα κατεληξα σε αυτη http://www.yoox.com/item/YOOX/JEAN%27S+PAUL+GAULTIER/dept/clothingmen/tskay/361A2971/rr/1/cod10/39168682EA/sts/sr_clothingmen80

 

Ποια ειναι η γνωμη σας?? Εχετε μηπως κατι αλλο να μου προτεινετε?? Καθε βοηθεια θα ηταν πολυτιμη...Ευχαριστω προκαταβολικα!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολλά είναι για jpg ,κινήσου σε κάτι πιο οικονομικό και απλό ανάλογα με το γούστο σου.Προσωπικά αποφεύγω τα σήματα και τα logos ,αλλά αν εσένα σου αρέσει ,εμένα μου περισσεύει και το μόνο που μπορώ να σε συμβουλεύσω είναι να περιμένεις να πέσει πολύ η τιμή της (αν πέσει).

Οι τιμές στο yoox δεν είναι αξιοκρατικές ,μετράει η μάρκα πρώτα και έπειτα η ποιότητα.Σε ζακέτες και knitwear γενικά πάνω από 100-150 ευρώ είναι υπερβολή από yoox. Εξάλλου κάποιος λόγος θα υπάρχει που κατέληξαν στο yoox και έχουν μείνει απούλητα κάποια ρούχα ;).

Edited by james55
Link to comment
Share on other sites

Πολλά είναι για jpg ,κινήσου σε κάτι πιο οικονομικό και απλό ανάλογα με το γούστο σου.Προσωπικά αποφεύγω τα σήματα και τα logos ,αλλά αν εσένα σου αρέσει ,εμένα μου περισσεύει και το μόνο που μπορώ να σε συμβουλεύσω είναι να περιμένεις να πέσει πολύ η τιμή της (αν πέσει).

Οι τιμές στο yoox δεν είναι αξιοκρατικές ,μετράει η μάρκα πρώτα και έπειτα η ποιότητα.Σε ζακέτες και knitwear γενικά πάνω από 100-150 ευρώ είναι υπερβολή από yoox. Εξάλλου κάποιος λόγος θα υπάρχει που κατέληξαν στο yoox και έχουν μείνει απούλητα κάποια ρούχα ;).

 

η αληθειθα ειναι πως μου αρεσει αρκετα(εως πολυ) αλλα αν καταλαβα καλα μου λες με εμμεσο τροπο πως σαν ποιοτητα(και σε σχεση με την τιμη) δν ειναι οτι καλυτερο???εκτιμω πολυ την απαντηση σου και θα ηθελα τα φωτα σου...;)

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα τι πληρωνείς .Στη φωτογραφία φαίνεται πολύ λεπτή και είναι μια καλοκαιρινή μάλλινη ζακέτα.Ok ,από το yoox η αλήθεια είναι ότι ,αν δεν έχεις δοκιμάσει έξω μία μάρκα ,δεν μπορείς να καταλάβεις αν όντως αξίζει ή όχι ,γιατί και τα καλά ρούχα και τα μέτρια φαίνονται το ίδιο.Από την άλλη 200 ευρώ για καλοκαιρινή ζακέτα,κατά τη γνώμη μου, είναι πολλά για αγορά από outlet και μπορείς με τα ίδια χρήματα να "σκοράρεις" σε κάτι καλύτερο ή να πάρεις 2-3 πράγματα μικρότερης αξίας.Εξάλλου είναι η εμπορική σειρά του gaultier ,η οποία συνήθως είναι made in china κλπ. Τώρα θα μου πεις τα "made in Italy" είναι πάντα καλύτερα ή τα made in china δε μετράνε;Είναι μεγάλη κουβέντα αυτή...Να φανταστείς ότι στα περισσότερα εργοστάσια της Ιταλίας δουλεύουν Κινέζοι :lol: και πολλά άλλα εργοστάσια της Ασίας και της Ευρώπης είναι καλύτερα από άποψη προσωπικού και μηχανημάτων ,γι αυτό τις περισσότερες φορές πληρώνεις το "όνομα" ,παρά τη δουλειά που γίνεται στο εργοστάσιο .Όλα είναι σχετικά ,το μόνο που πιστεύω ότι ισχύει είναι αυτό που σου είπα παραπάνω.Μου φαίνονται δηλαδή πολλά τα λεφτά και θα πρότεινα να περιμένεις,αλλά δε θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου.
Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να σας πω για το http://www.threadless.com/ χθες και προχθες είχε όλα τα μπλουζακια 10 δολαρια το ενα, + 10 δολαρια τα έξοδα αποστολης, 10 μπλουζάκια μου βγήκαν 110 δολαρια=90 ευρω, να το κοιτατε τα βαζει συχνα 10 δολ Edited by salonicafan_TASO
...
Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα τι πληρωνείς .Στη φωτογραφία φαίνεται πολύ λεπτή και είναι μια καλοκαιρινή μάλλινη ζακέτα.Ok ,από το yoox η αλήθεια είναι ότι ,αν δεν έχεις δοκιμάσει έξω μία μάρκα ,δεν μπορείς να καταλάβεις αν όντως αξίζει ή όχι ,γιατί και τα καλά ρούχα και τα μέτρια φαίνονται το ίδιο.Από την άλλη 200 ευρώ για καλοκαιρινή ζακέτα,κατά τη γνώμη μου, είναι πολλά για αγορά από outlet και μπορείς με τα ίδια χρήματα να "σκοράρεις" σε κάτι καλύτερο ή να πάρεις 2-3 πράγματα μικρότερης αξίας.Εξάλλου είναι η εμπορική σειρά του gaultier ,η οποία συνήθως είναι made in china κλπ. Τώρα θα μου πεις τα "made in Italy" είναι πάντα καλύτερα ή τα made in china δε μετράνε;Είναι μεγάλη κουβέντα αυτή...Να φανταστείς ότι στα περισσότερα εργοστάσια της Ιταλίας δουλεύουν Κινέζοι :lol: και πολλά άλλα εργοστάσια της Ασίας και της Ευρώπης είναι καλύτερα από άποψη προσωπικού και μηχανημάτων ,γι αυτό τις περισσότερες φορές πληρώνεις το "όνομα" ,παρά τη δουλειά που γίνεται στο εργοστάσιο .Όλα είναι σχετικά ,το μόνο που πιστεύω ότι ισχύει είναι αυτό που σου είπα παραπάνω.Μου φαίνονται δηλαδή πολλά τα λεφτά και θα πρότεινα να περιμένεις,αλλά δε θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου.

 

καταρχην σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου!η αληθεια ειναι πως οντως δεν μπορεις να καταλαβεις την ποιοτητα του ρουχου απο μια φωτογραφια αλλα αυτο ειναι ενα ρισκο που μπορω να παρω καθως υπαρχει παντα η δυνατοτητα επιστροφης...οσο για την τιμη ισως να ειναι λιγο τσιμπημενη αλλα υπερβολικη δεν θα την χαρακτηριζα, θες γιατι ειχα βαλει ως χρηματικο οριο τα 200 ευρω?θες γιατι ειναι ηδη με 40% εκπτωση??(φαντασου αν ηταν στα 325 τι θα μου ελεγες:p)δν ξερω...παντως αν εχει να μου προτεινεις συγκεκριμενα κατι αναλογο σε αναλογη η καλυτερη τιμη θα το εκτιμουσα αφανταστα....σε ευχαριστω και παλι...:)

Link to comment
Share on other sites

Απλά οι τιμές και στα μεγάλα "σπίτια" (οίκους) και στα μικρά έχουν ξεφύγει την τελευταία 5ετία .Δηλαδή ελάχιστα πράγματα αξίζουν την retail τιμή τους,θα λεγα ότι τα ίδια ρούχα θα είχαν αρχική -60% πριν μερικά χρόνια.Οι τιμές στα καταστήματα έξω είναι τραγικά υψηλές και έπειτα βλέπουμε yoox και λέμε "ok ας το πάρω". Τέτοια λάθη έχω κάνει αρκετά στο παρελθόν ,αλλά από την στιγμή που σου αρέσει πολύ ,παρ'την.Όπως είπες έχεις και τη δωρεάν επιστροφή.
Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα τι πληρωνείς .Στη φωτογραφία φαίνεται πολύ λεπτή και είναι μια καλοκαιρινή μάλλινη ζακέτα.Ok ,από το yoox η αλήθεια είναι ότι ,αν δεν έχεις δοκιμάσει έξω μία μάρκα ,δεν μπορείς να καταλάβεις αν όντως αξίζει ή όχι ,γιατί και τα καλά ρούχα και τα μέτρια φαίνονται το ίδιο.Από την άλλη 200 ευρώ για καλοκαιρινή ζακέτα,κατά τη γνώμη μου, είναι πολλά για αγορά από outlet και μπορείς με τα ίδια χρήματα να "σκοράρεις" σε κάτι καλύτερο ή να πάρεις 2-3 πράγματα μικρότερης αξίας.Εξάλλου είναι η εμπορική σειρά του gaultier ,η οποία συνήθως είναι made in china κλπ. Τώρα θα μου πεις τα "made in Italy" είναι πάντα καλύτερα ή τα made in china δε μετράνε;Είναι μεγάλη κουβέντα αυτή...Να φανταστείς ότι στα περισσότερα εργοστάσια της Ιταλίας δουλεύουν Κινέζοι :lol: και πολλά άλλα εργοστάσια της Ασίας και της Ευρώπης είναι καλύτερα από άποψη προσωπικού και μηχανημάτων ,γι αυτό τις περισσότερες φορές πληρώνεις το "όνομα" ,παρά τη δουλειά που γίνεται στο εργοστάσιο .Όλα είναι σχετικά ,το μόνο που πιστεύω ότι ισχύει είναι αυτό που σου είπα παραπάνω.Μου φαίνονται δηλαδή πολλά τα λεφτά και θα πρότεινα να περιμένεις,αλλά δε θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου.

 

 

Παρακολουθώ τη συζήτηση από χτες ... και οφείλω να ομολογήσω ότι συμφωνώ 100% με τα λεγόμενα του james .. δεν θα χάσεις κάτι αν περιμένεις λίγο ακόμα ...

Και από γυναικεία ματιά, θα έλεγα ότι δεν είναι κάτι το superduperwow, ώστε να δώσεις 200 ευρώ για μία ζακέτα .. απλά και μόνο γιατί; γιατί είναι όνομα; Σίγουρα υπάρχουν εκεί έξω κι άλλα ονόματα, με πολύ πιο όμορφα προϊόντα .. σε αντίστοιχες τιμές ... τώρα βέβαια, αν σου έχει κολλήσει σώνει και καλά να την πάρεις τη ζακετούλα ... it's up to you! Εμείς απλά τη γνώμη μας σου λέμε σε αυτό που ζήτησες ... :rolleyes:

Good Luck ..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι βλεπω ολοι συγκλινουν στην αποψη πως ειναι ακομα ακριβη...Το καλο ειναι πως μπορω ανετα να περιμενω καθως αφενος υπαρχει stock και αφετερου περιμενω ενα refund 130 ευρω απο επιστροφες...:happy:

Για αυτη εδω τι λετε??? http://www.yoox.com/item/YOOX/NAPAPIJRI/dept/clothingmen/tskay/361A2971/rr/1/cod10/39167766RP/sts/sr_clothingmen80

Αρκετα πιο φτηνη αλλα και αυτη στο στυλ που ψαχνω...Απο ποιοτητα ομως δν εχω ιδεα...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να ακούς τον asxetoumpa ,ο οποίος έχει μετατραπεί σε "εμπειριδης" του yoox :D . Υπομονή zambotool

 

Ενταξει"εμπειριδης" δεν είμαι από το χειμώνα παρακολουθώ το yoox και γενικά το τελευταίο χρόνο έκανα την μετάβαση από το χύμα ντύσιμο στο λίγο ποιο προσεγμένο και σε αυτό με βοήθησες εσύ james . Με 220 ευρώ αγόρασα δερμάτινο για ζακέτα είναι πολλά ,την γνώμη μου λέω δεν το παίζω ειδικός άλλωστε δηλώνω asxetoympas

venceremos
Link to comment
Share on other sites

Καλά λέγε ό,τι θες, σ'έχει φοβηθεί το μάτι μου εσένα και θα έχω μεγάλους ανταγωνιστές από δω και πέρα μου φαίνεται ;).
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι βλεπω ολοι συγκλινουν στην αποψη πως ειναι ακομα ακριβη...Το καλο ειναι πως μπορω ανετα να περιμενω καθως αφενος υπαρχει stock και αφετερου περιμενω ενα refund 130 ευρω απο επιστροφες...:happy:

Για αυτη εδω τι λετε??? http://www.yoox.com/item/YOOX/NAPAPIJRI/dept/clothingmen/tskay/361A2971/rr/1/cod10/39167766RP/sts/sr_clothingmen80

Αρκετα πιο φτηνη αλλα και αυτη στο στυλ που ψαχνω...Απο ποιοτητα ομως δν εχω ιδεα...:worry:

 

προσωπικά μου φαίνεται σίγουρα καλύτερη από την άλλη σε στυλ.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Για να κανω αλλαγη στο asos ξαναπακεταρω το δεμα και κολλαω μονο το αυτοκολλητο που μου έστειλαν και το παω στα ελτα? μήπως χρειαζεται να κανω και κατι αλλο? και ποσο κοστιζει περιπου η επιστροφη?
Link to comment
Share on other sites

Μεταβολές στο yoox . την ζακέτα που ήθελες zambotool την κατέβασε 30 ευρώ

 

το προσεξα φιλε μου!Αλλωστε τσεκαρω καθε μερα τι παιζει στο yoox πλεον...σημερα μπηκαν και τα λεφτα απο τις επιστροφες οποτε μαλλον θα την χτυπησω...;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει καποιος σιγουρα να μου πει αν απο online store της dolce gabbana αν πληρωνω τελωνειο?

Απο το επισημο δεν πληρωνεις.

Link to comment
Share on other sites

60% στο yoox !zambotool σημερα αξιζε να χτυπησεις την ζακετα στα 130 ευρω

 

χαχα!! Ο καλος Θεουλης του yoox με φωτισε και τελικα "τσιμπησα" αυτο http://www.yoox.com/item.asp?tskay=361A2971&cod10=42146304WS&sts=orders80 με τα λεφτα του refund!:D Η αληθεια ειναι πως με επηρεασατε αρκετα στο να μην την παρω αμεσως αλλα απ'οτι βλεπω σε καλο μου βγηκε!!!;) Αντε να παμε και στο 70% να την αρπαξουμε με ενα κατοσταρικακι...:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...