Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια θελω να αγορασω κατι απο το site του ed hardy αλλα ειναι αμερικη και στελνει με fedex.

σταματανε ποτε ρουχα κατα την εισαγωγη στην ελλαδα? (γυρω στα 200€)

 

Με fedex απο Αμερικη και μαλιστα 200Ε ? Ξεχνα το. Θα σε ξεσκισει το τελωνειο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ed hardy εχει το revolveclothing.com !!! και απο οτι εχει πει ο james μεχρι 150 $ εισαι οκ , δεν παιρνουν κατι ή παιρνουν ελαχιστα !!! επισης, στελνουν δωρεαν ....

 

και εχει και κουπονακι τωρα -10%

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να αγορασω κατι απο το site του ed hardy αλλα ειναι αμερικη και στελνει με fedex.

σταματανε ποτε ρουχα κατα την εισαγωγη στην ελλαδα? (γυρω στα 200€)

 

Αν εχει καπου να σου λεει αποστολη σαν δωρο ρισκρε το! Οποιον εχω ακουσει οτι παρελαβε συσκευασια δωρου ποτε δεν πληρωσε τελωνειο! Αμα σε συμφερει παρτα σε 2 δοσεις (και διαφορετικο ονομα ;) )

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει καπου να σου λεει αποστολη σαν δωρο ρισκρε το! Οποιον εχω ακουσει οτι παρελαβε συσκευασια δωρου ποτε δεν πληρωσε τελωνειο! Αμα σε συμφερει παρτα σε 2 δοσεις (και διαφορετικο ονομα ;) )

Με courier δεν νομιζω οτι ισχυουν τα περι gift κλπ. Πληρωνεις κανονικα και πληρωνεις πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Μα 99% απο Αμερικα ετσι τα στελνουν!Πως αλλιως?

Αλλωστε δεν εχει να κανει ο τροπος αποστολης αλλα το πως το στελνεις! και η συσκευασια δωρου ειναι πως το στλενεις!

Link to comment
Share on other sites

Μα 99% απο Αμερικα ετσι τα στελνουν!Πως αλλιως?

Αλλωστε δεν εχει να κανει ο τροπος αποστολης αλλα το πως το στελνεις! και η συσκευασια δωρου ειναι πως το στλενεις!

 

Στελνουν ειτε με courier ειτε με USPS (απλο ταχυδρομειο). Οταν ειναι με USPS νομιζω γινεται αυτο. Οχι με courier.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να αγορασω κατι απο το site του ed hardy αλλα ειναι αμερικη και στελνει με fedex.

σταματανε ποτε ρουχα κατα την εισαγωγη στην ελλαδα? (γυρω στα 200€)

 

Το revolve αυτή την εποχή είδα ότι έχει μεγάλη ποικιλία .Επίσης παίζουν πολλά κουπόνια (tulip -15%) από δω και από κει ως -30% (στο facebook). Πάρε 1 ρούχο για δοκιμή .

Έχει ειπωθεί χιλιάδες φορές: Fedex,UPS,DHL και λοιπές ταχυμεταφορές χρώνουν δασμούς κατά μέσο όρο 150 ευρώ για προϊόντα εκτός Ε.Ε. Με USPS (απλό ταχυδρομείο)το πιο πιθανό είναι να μην πληρώσεις τίποτα .Ακόμα και αν πληρώσεις φόρους ,το ποσό θα κυμαίνεται από 3ευρώ ως 25-30% της αξίας των προϊόντων (αν ψωνίσεις πολλά ρούχα). Τελευταία μου αγορά από revolve έγινε τον Οκτώβρη και για άλλη μια φορά δεν πλήρωσα τίποτα για αγορά 50$. Τέλος δεν ξέρω πως τα καταφέρνουν στο revolve και σε μένα τα δέματα έρχονται σε 4-5 εργάσιμες συνήθως ,την ίδια στιγμή ο μ.ο. είναι 5-10 εργάσιμες.

Link to comment
Share on other sites

μαγκες, επειδη σας βλεπω πολυ ψαγμένους, πειτε καμμια μάρκα που να βγάζει slim fit πουκάμισα και να κυκλοφορει στην ελλάδα, να μην χρειαστει να παραγγειλω απο εξωτερικο.

ευχαριστω

1,2Tbytes
Link to comment
Share on other sites

η DPD με ποια courier συνεργάζεται ελλάδα?

 

Παντως το asos που νομιζω οτι στελνει με αυτη , στην Ελλαδα > ΕΛΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

ναι απο το ασος περιμένω κατι πραγματακια :P που να πάρει πηρα εξπρέςς απο τη πέμπτη και ακόμα..
Link to comment
Share on other sites

Το revolve αυτή την εποχή είδα ότι έχει μεγάλη ποικιλία .Επίσης παίζουν πολλά κουπόνια (tulip -15%) από δω και από κει ως -30% (στο facebook). Πάρε 1 ρούχο για δοκιμή .

Έχει ειπωθεί χιλιάδες φορές: Fedex,UPS,DHL και λοιπές ταχυμεταφορές χρώνουν δασμούς κατά μέσο όρο 150 ευρώ για προϊόντα εκτός Ε.Ε. Με USPS (απλό ταχυδρομείο)το πιο πιθανό είναι να μην πληρώσεις τίποτα .Ακόμα και αν πληρώσεις φόρους ,το ποσό θα κυμαίνεται από 3ευρώ ως 25-30% της αξίας των προϊόντων (αν ψωνίσεις πολλά ρούχα). Τελευταία μου αγορά από revolve έγινε τον Οκτώβρη και για άλλη μια φορά δεν πλήρωσα τίποτα για αγορά 50$. Τέλος δεν ξέρω πως τα καταφέρνουν στο revolve και σε μένα τα δέματα έρχονται σε 4-5 εργάσιμες συνήθως ,την ίδια στιγμή ο μ.ο. είναι 5-10 εργάσιμες.

 

thanks για τις απαντησεις, το ηξερα γενικα για fedex αλλα για ρουχα δεν ημουν σιγουρος. μεγαλη ποικιλια στο revolve αλλα δεν εχει αυτα που θελω στο site τ εδ χαρδυ.(ζωνες+πολο σερτ)

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

ναι απο το ασος περιμένω κατι πραγματακια :P που να πάρει πηρα εξπρέςς απο τη πέμπτη και ακόμα..

Για το express δεν ειμαι σιγουρος τι παιζει. Οτι σου ειπα ισχυει για το απλο.

Link to comment
Share on other sites

ναι απο το ασος περιμένω κατι πραγματακια :P που να πάρει πηρα εξπρέςς απο τη πέμπτη και ακόμα..

 

ζητάς partial refund ώστε τα έξοδα αποστολής να σου έρθουν ως standard ή κουπονάκι μέσω facebook.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια , μηπως γνωριζει κανεις ποτε πρεπει να περιμενουμε για περαιτέρω reductions στο yoox ? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια , μηπως γνωριζει κανεις ποτε πρεπει να περιμενουμε για περαιτέρω reductions στο yoox ? Ευχαριστω.

 

Κανεις δεν ξερει ακριβως αλλα μεχρι το τελος της επομενης εβδομαδας θα εχει γινει λογικα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το sample sale του yoox τί παίζει ακριβώς; Νομίζω είναι αρχές Απριλίου;

Και έχει 90% έκπτωση στην Autumn-Winter Collection;

 

Ναι ειναι καπου μεσα στον Απριλιο και εχει μεχρι 90% εκπτωση σε ορισμενα ρουχα που θα διαλεξουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το sample sale του yoox τί παίζει ακριβώς; Νομίζω είναι αρχές Απριλίου;

Και έχει 90% έκπτωση στην Autumn-Winter Collection;

 

Για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις και γκρίνιες: Στο sample sale δε θα βρείτε σχεδόν τίποτα στις μάρκες που ψάχνεται. Γενικά τα προϊόντα είναι πολύ λίγα και σε σπαστά νούμερα ,γι αυτό μην κάνετε όνειρα για ρούχα που υπάρχουν στο dreambox ή για συγκεκριμένα είδη. Ενδέχεται και να υπάρχουν 5-6 σούπερ κομμάτια στις γνωστές μάρκες, ιδίως οι γυναίκες θα είναι περισσότερο τυχερές. Αυτό συμβαίνει πάντα και ακόμα και να μη συμβεί στο πιο αισιόδοξο σενάριο ,καλό είναι να κρατάτε μικρό καλάθι.

Απλά ό,τι βρείτε σε καλή τιμή (πολύ καλή μάλιστα) και σας αρέσει το χτυπάτε χωρίς 2η σκέψη .

Πάντως πολλά ρούχα θα παίζουν κοντά στο 100ευρω ,ειδικά τα πολύ ακριβά.

Link to comment
Share on other sites

μαγκες, επειδη σας βλεπω πολυ ψαγμένους, πειτε καμμια μάρκα που να βγάζει slim fit πουκάμισα και να κυκλοφορει στην ελλάδα, να μην χρειαστει να παραγγειλω απο εξωτερικο.

ευχαριστω

 

αμα εκανες ερωτηση για yoox θα ειχες 30 απαντησεις. απαρατηρητος περνας! :lol: :X:X

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι καπου μεσα στον Απριλιο και εχει μεχρι 90% εκπτωση σε ορισμενα ρουχα που θα διαλεξουν.

 

Τhanks a lot!

 

Για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις και γκρίνιες: Στο sample sale δε θα βρείτε σχεδόν τίποτα στις μάρκες που ψάχνεται. Γενικά τα προϊόντα είναι πολύ λίγα και σε σπαστά νούμερα ,γι αυτό μην κάνετε όνειρα για ρούχα που υπάρχουν στο dreambox ή για συγκεκριμένα είδη. Ενδέχεται και να υπάρχουν 5-6 σούπερ κομμάτια στις γνωστές μάρκες, ιδίως οι γυναίκες θα είναι περισσότερο τυχερές. Αυτό συμβαίνει πάντα και ακόμα και να μη συμβεί στο πιο αισιόδοξο σενάριο ,καλό είναι να κρατάτε μικρό καλάθι.

Απλά ό,τι βρείτε σε καλή τιμή (πολύ καλή μάλιστα) και σας αρέσει το χτυπάτε χωρίς 2η σκέψη .

Πάντως πολλά ρούχα θα παίζουν κοντά στο 100ευρω ,ειδικά τα πολύ ακριβά.

 

Δεν τρελαίνομαι.. Άμα βρω κάτι που να μου αρέσει θα το χτυπήσω, that's it. Aπλώς ήθελα να ξέρω αν τα ρούχα αυτά θα είναι από τη Χειμερινή Κολεξιόν.

Link to comment
Share on other sites

Καλα , τετερτη πρωι καναν τις αλλαγες ενω ειχαν ερθει arrivals την τριτη (αν δε κανω λαθος), πως να μη σε πιασουν στον υπνο ? Ευτυχως δε ειδα παρα πολλες αλλαγες (στο dreambox τουλαχιστον ). Αραγε πρεπει να περιμενουμε reduction και σε περισοτερα κοματια μεσα στην επομενη εβδομαδα ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...