Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νταξ όχι και ημνώνω το luisa.Χθες δεν έλεγα οτι έβαλε D&G χειμωνιάτικα στα καλοκαιρινά;

Πάντως δεν έχει αυτοκόλλητο σαν το yoox γι'αυτό δεν κατλαβαίνω..Θα πληρώσω εγώ fedex;Αν πληρώσω Fedex ποιός ο λόγος να μου κρατήσουν + 20 Ευρω;;

Και ναι, πολύ γκαντεμιά έπεσε. :wacko:

 

Werra, γνώμη μου φυσικά, αλλα τα παπούτσια είναι αίσχος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπορεί να μην έχει αυτοκόλλητο.Για ψάξε.

Είδα μεταβολές τώρα στις τιμές του yoox,ίσως ξεκίνησε το -60% .

Link to comment
Share on other sites

με πρόλαβες james αυτό μπήκα να πω ξεκίνησε

 

Βρήκα καλές τιμές σε πουκάμισα παντελόνια πουλόβερ στα jacket μέχρι στιγμής τίποτα .

James τα λεφτά ποτέ τα τραβανέ από την κάρτα, το βραδυ;

venceremos
Link to comment
Share on other sites

Μια απορια.βλεπω ορισμενα ρουχα τα οποια εμφανιζονται τοσο στο autum -winter οσο και στο spring-summer.Tελικα σε ποιο απο τα δυο ανηκουν ,υπαρχει δηλαδη πιθανοτητα για εκπτvση η να μην ελπιζω?αυτα για το yoox

Τωρα γενικα σε οποια online shops και(πχ luisa) αν εχω κοιταξει(ψαχνω να βρω κυριως ds2 jeans μπλουζες) βλεπω οτι δεν εχει καθολου νουμερα(μιλαω για περσινα κομματια οχι για τα καινουργια που δεν εχουν εκπτωση).Ποιο το νοημα στα ρουχα τα οποια εχουν εκπτωση να μην εχουν ΚΑΘΟΛΟΥ νουμερα?Αυτο δεν συνεβει τον τελευταιο καιρο να πω οτι τα πηρανε αλλα εδω και 2-3 βδομαδες και βαλε.

Link to comment
Share on other sites

Το χαρτάκι μάλλον πετάχτηκε.Ψάχνω...

Μα τον κηπουρό του Καραϊσκάκη, θα πέσει τίποτα απο Dolce?Μου έχουν σπάσει τα νεύρα!

No_Thanks δεν έχει νούμερα γιατί είναι κάτι παράξενοι τύποι σαν τον james που κάνουνε stalking μέρα νύχτα.Ναι σου λέω.Δώστου ένα ποσοστό και σου βρίσκει το ρούχο και το νούμερο που θες :) :P

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε τπτ για εδώ; Αξιόπιστο φαίνεται.

 

http://www.woodhouseclothing.com/

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Μια απορια.βλεπω ορισμενα ρουχα τα οποια εμφανιζονται τοσο στο autum -winter οσο και στο spring-summer.Tελικα σε ποιο απο τα δυο ανηκουν ,υπαρχει δηλαδη πιθανοτητα για εκπτvση η να μην ελπιζω?αυτα για το yoox

Τωρα γενικα σε οποια online shops και(πχ luisa) αν εχω κοιταξει(ψαχνω να βρω κυριως ds2 jeans μπλουζες) βλεπω οτι δεν εχει καθολου νουμερα(μιλαω για περσινα κομματια οχι για τα καινουργια που δεν εχουν εκπτωση).Ποιο το νοημα στα ρουχα τα οποια εχουν εκπτωση να μην εχουν ΚΑΘΟΛΟΥ νουμερα?Αυτο δεν συνεβει τον τελευταιο καιρο να πω οτι τα πηρανε αλλα εδω και 2-3 βδομαδες και βαλε.

 

Στα καλοκαιρινά ανήκουν και από Μάϊο ανέμενε να πέσουν,το ίδιο συνέβη και το καλοκαίρι και τώρα πέσανε οι τιμές σε ορισμένα καλοκαιρινά.

Το πρόβλημα είναι ότι η παραγωγή αυξάνεται ανάλογα και η ζήτηση με γεωμετρική πρόοδο,γι'αυτό δε βρίσκεις νούμερα.Παλιότερα βγαίνανε στην παραγωγή 100 jeans παγκοσμίως και συνέβαινε το ίδιο.Πλέον μπορεί να βγαίνουν 10.000 ,αλλά η ζήτηση είναι πολλαπλάσια...

Προφανώς θα εννοείς ότι έχει μείνει πχ ένα 54αρι.Ε ,γιατί να μην το πουλήσουν;.Επίσης υπάρχουν κάτι τύποι σαν τον vkb :lol: που πάνε και τα αγοράζουν την στιγμή που ανοίγουν τις κούτες στα καταστήματα, όπως πηγαίναμε παλιά και αγοράζαμε τα cd των αγαπημένων μας συγκροτημάτων. Χωρίς παρεξήγηση ,είναι κάπως σα να ξεκινάει η παράσταση στις 9 και να φτάσεις 10.30 ,λογικό είναι να χάσεις το show No_thanks. Μην ξεχνάμε ποιοι και πόσοι μίδες αγοράζουν από το luisa. Ίσως να μην έχετε δει πως αγοράζουν τέτοιοι τύποι έξω,όπου μπαίνουν σ'ένα κατάστημα και σαρώνουν ό,τι βρούν μπροστά τους ακόμη και στις μέρες μας...

Τώρα σοβαρά, δεν πρέπει να αγχώνεσαι σύντομα θα βρεις αυτό που ψάχνεις ,όπως πολλοί άλλοι εδώ μέσα.

d&g και yoox νομίζω δε δένει η χημεία .Στο sample sale vkb θα τα βάλει -50%,οπότε φαντάσου τι μείωση να περιμένεις στο επόμενο διάστημα. Όσο για το αυτοκόλλητο ζήτα ξανά τη διεύθυνση από luisa και fedex να σου φτιάξουν καινούργιο.

Ώρες ώρες σκέφτομαι αν πραγματικά βοηθησα ή οδήγησα στον υπερκαταναλωτισμό,πάντως για καλό έγινε ό,τι έγινε.Μάλλον και τα δύο έγιναν.

 

woodhouse αυθεντικά πουλάει

Link to comment
Share on other sites

δεν λεω καποια στιγμη θα μου κατσει καποια αγορα το θεμα ειναι ποτε?:lol:

Απριλιο παω αμερικη με αποτελεσμα να ειμαι πολυ επιλεκτικος στις αγορες τελευταια, ελπιζω να μου βγει σε καλο γιατι πολλα ακουγονται οτι αξιζει να κανεις τις αγορες σου εκει αν σου δοθει η δυνατοτητα:).Και μιαις που το φερε η κουβεντα ξερει κανεις αν παιζουν εκεινη την εποχη τιποτα εκπτωσεις /προσφορες στις ΗΠΑ

η θα μου ερθει μια η αλλη αν τα αγοραζα τωρα με εκπτωση απο Ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι βοηθησες !! πηγα κατω στα καταστηματα της πατρας και με -30% ταπερισσοτερα ωραια πραγματα εχουν τελειωσει !!! και οι τιμες στον θεο !!! οποτε βοηθας και μαλιστα πολυ
LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Ο James βοηθά.Τώρα το θέμα είναι αν βοηθά να τα σκάσουμε όσο δεν πάει ή να βρούμε ευκαιρίες με λίγα λεφτά :lol:

Αλλά μάλλον αυτό είναι το τι θέλει ο καθένας.

Sample Sale αν περιμένω θα χάσω και κάτι άλλα που θέλω οπότε μάλλον βουυυρ! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

παίδες δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει συμβεί τις τιμές τις έχουν αλλάξει όπως να ναι εκεί που το πρωί είχαν αρχίσει να τις αλλάζουν ξαφνικά σταμάτησαν . βρε συ james πήγες να σηκώσεις όλο το yoox και σταμάτησαν ; :p
venceremos
Link to comment
Share on other sites

Πάντως επειδή έβλεπα οτι φεύγαν τα πάντα με αστρονομική ταχύτητα, έσκασα 450Ευρώ σε yoox και luisa και άντε γεία :cry: . Απο Μάη πάλι.
Link to comment
Share on other sites

παίδες δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει συμβεί τις τιμές τις έχουν αλλάξει όπως να ναι εκεί που το πρωί είχαν αρχίσει να τις αλλάζουν ξαφνικά σταμάτησαν . βρε συ james πήγες να σηκώσεις όλο το yoox και σταμάτησαν ; :p

 

Τα βλέπεις ποιοι σηκώνουν το yoox...Βασικά πριν λίγο τσέκαρα τις τιμές στο yoox,γιατί μέχρι τώρα το dreambox είχα δει μόνο. Στα γυναικεία έκανε απίστευτες εκπτώσεις μια ματιά που έριξα.Αγγίζουν το 90% off retail price.

Link to comment
Share on other sites

Καποια καλα κομματια που περιμενα το 60% δεν μειωσε καθολου τις τιμες :mad:

Αντιθετα το http://www.asos.com τα σπασε με -70% αλλα προλαβετεεεεε:lol:

Link to comment
Share on other sites

James για εμένα λες;Ελα μωρέ 2-3 ρουχαλάκια για να ζεσταθώ τον χειμώνα πήρα :happy:

Άλλωστε δύσκολα να είχε βάλει στο μάτι αυτά που πήρα εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, καταρχην ευχαριστω τον james και vkb για τις χρησιμες πληροφοριες περι dsquared.Κατι αλλο τωρα, χθες εκανα την πρωτη μου παραγγελια απο yoox για την ακριβεια την εκανα χθες μεσημερι, μεχρι σημερα δν εχω λαβει e-mail οτι αποσταλθηκε..κανονικα δν επρεπε να ειχε σταλει??? απο asos που εχω παρει πολλες φορες την αλλη μερα το στελνουν..
Δεκάδες tips & tricks σχετικά με Η/Υ, προγραμματισμό, hacking, software, hardware, linux και πολλά ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

James για εμένα λες;Ελα μωρέ 2-3 ρουχαλάκια για να ζεσταθώ τον χειμώνα πήρα :happy:

Άλλωστε δύσκολα να είχε βάλει στο μάτι αυτά που πήρα εγώ.

 

 

:O .Όσο σκέφτομαι ότι μπορεί να φέρει αυτά που θέλω ,δεν αγοράζω τίποτα ,για να έχω πυρομαχικά on time.Από Τρίτη σε Τρίτη ένα πράγμα με τελευταίο order 26/11 και το προηγούμενο κάπου τον Σεπτέμβριο.

 

@surfer_87 Πάτα στο myoox πάνω στο συγκεκριμένο order να δεις αν σου εμφανίζει tracking number

Link to comment
Share on other sites

Ώρες ώρες σκέφτομαι αν πραγματικά βοηθησα ή οδήγησα στον υπερκαταναλωτισμό,πάντως για καλό έγινε ό,τι έγινε.Μάλλον και τα δύο έγιναν.

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

 

θα μου κλείσεις του σπίτι που ακόμα δεν άνοιξα, εσυ και το luisa. -600€

Link to comment
Share on other sites

προβλέπεται ξενύχτι με το yoox αν δεν πέσουν τα jacket δεν πάω για ύπνο… διαβάζοντας όσα έχετε πει εδώ μέσα δεν έχω προβεί σε καμία αγορά σακακιού περιμένοντας αυτό το περιβόητο sample sale. Μέχρι στιγμής έχω καταφέρει να αλλάξω 2 φορές τις παραγγελίες μου και να μπλοκάρω την κάρτα . η αντικαταβολή μου έμεινε χαχαχα
venceremos
Link to comment
Share on other sites

Από χθες το μεσημέρι τέλειωσε το -60%.

 

 

Διαπίστωση για άλλη μια φορά στις εξόδους την περίοδο των εορτών : Την στιγμή που η Δυτική Ευρώπη τρέχει σε styles κυρίως σοφιστικέ,glunge,υψηλής ραπτικής χαμηλών τόνων,gothic-ninja ...στην Ελλάδα τρέχουμε για τον φραμπαλά,την επίδειξη και το glamour. Αναφέρομαι στην και καλά υψηλή κοινωνία στη χώρα μας...

 

1 η θυληκότητα περνάει πλέον και μέσα από το αντρικό ντύσιμο.

2 το glamour δείχνει στα κατάλληλα "γονίδια" μάλλον και όχι στην κυρά που έπιασε μια κάρεκλα σε trash εκπομπή της tv...

3 "τι χάλια μπότες είναι αυτές..." Και όμως το aged effect κρατάει τουλάχιστον μία δεκαετία ,αλλά ό,τι πληρώνεις παίρνεις...ευτύχως οι μεγάλοι οίκοι δεν έχουν αφομοιώσει ακόμη αυτο το είδος στα πατούμενα και τα φοράει μόνο avant-garde κόσμος -από σχεδιαστές που το κοινό τους ακολουθει ,αδιαφορώντας για τα φώτα της δημοσιότητας και για celebrities που προωθούν στο λαό συγκεκριμένα στιλ.

4 το μέγα ερώτημα της ελληνικής κοινωνίας: υπάρχουν Ελληνίδες μοντέλα; Δύσκολο (0:47...). Ως συνήθως όλοι γένους θηλυκού οι παρευρισκόμενοι :) .

Edited by james55
Link to comment
Share on other sites

Άντε και μια φορά που πρόλαβα και πήρα κάτι :happy:

Σήμερα που έριξα μια ματιά έχει φύγει πολύ πράμα και αν δεν με έπιανε χθες να αγοράσω δεν θα έπερνα τίποτα σήμερα.

James καλές οι αρβύλες αλλά στο στρατό μου τα είχαν μπιπ τα πόδια.Απο τότε έχω ενα θέμα (ούτε να τις βλέπω).

Και σταμάτα να βάζεις θεές γιατί έχουμε και ανάγκες τώρα τελευταία και δεν τη παλεύουμε. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...