Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλει προσοχή :) ,γιατί θα έρθουν και καλά καλοκαιρινά .Δεν παίρνω τίποτα ακόμη. Ό,τι βρω στο -50% ή σε επιπλέον εκπτώσεις στο -40% next week (εκτός αν τύχει κανένα καλοκαιρινό έκτακτο).
Link to comment
Share on other sites

Θέλει προσοχή :) ,γιατί θα έρθουν και καλά καλοκαιρινά .Δεν παίρνω τίποτα ακόμη. Ό,τι βρω στο -50% ή σε επιπλέον εκπτώσεις στο -40% next week (εκτός αν τύχει κανένα καλοκαιρινό έκτακτο).

 

είδα ένα galliano μπλουζάκι και πρέπει να γίνει δικό μου. μόνο που το έχει μονο XXL.

παίζει η φάση που είπες james θα φέρουν και μικρότερα νούμερα;

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ,είχε φέρει 4-5 στο private και φύγανε σφαίρα ,αλλά αν δεν κάνω λάθος, δεν φέρνει πολλά galliano.

Άρχισαν τα sales σε πολλά eshops που έχει το pdf ,private ή μη (incl. powered by yoox).

Link to comment
Share on other sites

όντως δεν φέρνει και δεν είναι όλα κάτι το ιδιαίτερο. τα καλά φεύγουν.

στο private του srin & summer πως μπαίνεις;

Link to comment
Share on other sites

κοιταω για τζιν στο asos.com αλλα εχω μπερδευτει με τα νουμερα λιγο

οταν λεει για παραδειγμα 32" reg-inside leg 32"(81cm) εννοει μεση 32" και μηκος 82 cm?:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

How to use it:

make your purchases, insert your personal code in the YOOX CODE space on the first page of your basket and press New Total. This code gives you an EXTRA 10% OFF on all items, Free Standard Delivery and Gift Wrapping for 3 orders. Offer good until the 31st of December.

 

 

Ε,ναι πάλι καλά που το κατάλαβαν.Ήταν εντελος αψυχολόγητο αυτό που έκαναν.

Link to comment
Share on other sites

κοιταω για τζιν στο asos.com αλλα εχω μπερδευτει με τα νουμερα λιγο

οταν λεει για παραδειγμα 32" reg-inside leg 32"(81cm) εννοει μεση 32" και μηκος 82 cm?:worry:

 

αν δεν κάνω λάθος δίπλα στα sizes έχει έναν οδηγό για το πως να υπολογίζεις τα ρούχα ... τσέκαρε το..

 

η αλήθεια είναι ότι αν δεν έχεις παντελόνι της ίδιας μάρκας και γραμμής είναι σχετικά δύσκολο να ψωνίσεις ηλεκτρονικά... εκτός κι αν έχεις όρεξη να παιδεύεσαι... :)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

ελα μου ντε πως μπαινεις οεο;

 

Το private ανοίγει για μια βδομάδα μόνο,4 φορές το χρόνο: Φεβρουάριο-Μάϊο-Αύγουστο-Νοέμβριο .Τώρα είναι κλειστό.Πρέπει να χαλάσεις μέσα σ'ένα χρόνο πολλές χιλιάδες ευρώ (4-5 χιλιάδες) ,χωρίς αυτό να σου εξασφαλίζει ότι θα γίνεις superstar.Δηλαδή υπάρχουν άτομα που έχουν χαλάσει και 10.000 $ στην Αμερική και δεν τους έχουν κάνει superstar,γιατί η επιλογή είναι τυχαία.Όπως καταλαβαίνετε, επειδή έχουν πρόσβαση οι πλούσιοι στα prive, δεν έχει φθηνά προϊόντα ούτε πάρα πολλά (~20 οίκους στα ανδρικά: antonio marras,mcqueen,dior,dsquared,dg,marc jacobs,neil barrett,prada,ralph lauren κα) .Φέτος με εξαίρεση κάτι δερμάτινα dior κ.α. jackets ,οι superstars δεν αγόρασαν σχεδόν τίποτα.Δηλαδή από τις 20 μάρκες που είχε το private ,βλέπετε στα καλοκαιρινά αυτή την στιγμή ένα 90%.Α,δε φέρνει και πολλά νούμερα,δηλαδή πχ ένα νούμερο σε jean ,το οποίο το ξαναφέρνει public αργότερα σε όλα τα νούμερα .

Επαναλαμβάνω από τώρα και τους επόμενους 3 μήνες θα δείτε στο yoox πολλές νέες παραλαβές και πολλά νούμερα στα SS .Υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα zagonism στον κύριο λογαριασμό μου ακόμη να έρθει το email. Αντίθετα στους άλλους λογαριασμούς ήρθε
Link to comment
Share on other sites

Α,οκ.Ευχαριστώ για την απάντηση.Ελπίζω απλά να είναι μια καθυστέρηση και να μου στείλουν.

 

Να ρωτήσω επίσης.Την autumn-winter collection μέχρι πότε την κρατάει το yoox και πότε παίζουν οι μεγάλες εκπτώσεις πριν κλείσει;Γιατί θέλω 2-3 πραγματάκια που είναι ήδη σε -40%,αλλά μιας και δεν είναι last article available αυτά που θέλω,λέω να περιμένω ακόμα μήπως και πέσει και άλλο η τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το dress for less φέρνει αυθεντικά ή μαϊμού ρε παιδιά ? Δεν έχει δοθείμια σαφής απάντηση. Μου φαίνεται περίεργο σε μια κατηγορία (π.χ. παπούτσια

) αρκετά από αυτά να έχουν πάντα την ίδια τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω και ψωνίζω διάφορα για τις γιορτές...

 

Φέτος λέω να το γυρίσω στο κυριλλέ με γραβάτα και έτσι.

 

Ξεκινώντας απο κάτω προς τα πάνω... (το κύριο ντύσιμο - λογικά προτοχρονιά :p )

 

Μάυρα παπούτσια Lacoste (παρόμοια με αυτά), μαύρο jean 3Guys, πουκάμισο (δεν θυμάμαι μάρκα - δεν είναι κατι το ιδιαίτερο) μαύρο και μωβ γραβάτα slim (απο το ZARA, την ψώνισα προχθές γιατί μου γυάλισε το χρώμα :lol:).

 

Πρέπει να βρώ μια σωστή ζώνη και κάτι να φορέσω απο πάνω.

 

Καμία πρόταση; Για το σακάκι/jacket θέλω... τι να βάλω; ;)

 

edit: για ζώνη λέω αυτή αν δεν βρώ κάτι άυριο που θα κάνω μια βόλτα, τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ,για να μην γράφω μόνο θετικά για το yoox:

Σήμερα παρέλαβα ένα δερμάτινο το οποίο ήταν κατεστραμμένο στον ώμο. 1η φορά που λαμβάνω ελαττωματικό προϊόν και εννοείται θα επιστραφεί πίσω .Ήδη συμπλήρωσα το return form,τους έκραξα γιατί είχαν διαθέσιμο κατεστραμμένο ρούχο και περιμένω απάντησή τους. Κάποιος που με ξέρει σίγουρα θα έλεγε να μη μίλησω για τις τιμές και τις καραευκαιρίες που έχω προλάβει να τσιμπήσω ,αλλά τα χω πάρει λίγο .

Link to comment
Share on other sites

james55, για δώσε link.

 

Εγώ παρήγγειλα αυτό http://www.yoox.com/item.asp?tskay=361A2971&cod10=41150841PP&sts=orders80 που δεν είχα παρόμοιο στυλ στην γκαρνταρόμπα μου και το οποίο μόλις έπεσε η τιμή του έγινε sold out παρόλο που πριν 3 μέρες είχε αρκετά νούμερα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ,για να μην γράφω μόνο θετικά για το yoox:

Σήμερα παρέλαβα ένα δερμάτινο το οποίο ήταν κατεστραμμένο στον ώμο. 1η φορά που λαμβάνω ελαττωματικό προϊόν και εννοείται θα επιστραφεί πίσω .Ήδη συμπλήρωσα το return form,τους έκραξα γιατί είχαν διαθέσιμο κατεστραμμένο ρούχο και περιμένω απάντησή τους. Κάποιος που με ξέρει σίγουρα θα έλεγε να μη μίλησω για τις τιμές και τις καραευκαιρίες που έχω προλάβει να τσιμπήσω ,αλλά τα χω πάρει λίγο .

 

αυτο μου εχει συμβει 3-4 φορες απο το 2004 που ψωνιζω απο το yoox

τα ελαττωματα στα ρουχα (και στα παπουτσια) μπορει να μην ειναι εμφανη με τη πρωτη ματια αλλα υπηρχαν (και ξεροντας και μονο οτι υπηρχαν ηταν ενοχλητικο)

 

προσωπικα ολα αυτα τα χρονια εχω σχηματισει την γνωμη για το yoox οτι μπορει και να φερνει -ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ- κομματια που δεν περασαν quality control

δεν ειμαι σιγουρος παντως...

 

αλλα this is the price to pay και το δεχομαι

αλλωστε οι επιστροφες τους ηταν παντα παρα πολυ ευκολες (ειδικα με τη ups) και ποτε μα ποτε δεν ειχα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

timeslot μπορεί και να έχεις δίκιο ,είχε έναν λεκέ στον ώμο διαμέτρου 3cm (σα να έχει πέσει χλωρίνη ήταν ο λεκές) . Εντομεταξύ δεν ήταν μέσα σε nylon τσάντα,ως συνήθως, και κρατάω μερικές επιφυλάξεις μήπως έγινε από τους υπαλλήλους κατά τη μεταφορά.Quality control έχει το yoox ,αυτό μπορώ να το εγγυηθώ,αλλά πώς στο καλό τους ξέφυγε ενώ κάνει μπαμ; Δηλαδή δεν το πούλησαν εν γνώσει τους ,ποιος θα κράταγε ένα μαύρο jacket με ένα τεράστιο άσπρο λεκέ; Τι ελαττώματα έχεις παρατηρήσει timeslot στα 4-5 που παρέλαβες ;Γιατί ως τώρα έχω παραλάβει πάνω από ~40 ρούχα/παπούτσια τα τελευταία 3 χρόνια και όλα ήταν super .Τα ελέγχω πολύ αυστηρά όλα συν ότι τα έχω δει και στα καταστήματα. Το δερμάτινο είναι γυναικείο ,δεν είναι δικό μου, γι' αυτό νευρίασα ,αλλιώς δε θα είχα μεγάλο πρόβλημα.

 

@zagonism

1. Είτε το αγόρασε κατάστημα

2. Είτε έγινε ban και θα εμφανιστεί σε λίγο καιρό

3. Είτε το αγόρασε κατάστημα για να το πουλήσει πιο ακριβά .Υπάρχει μικρό κατάστημα στη Γλυφάδα που αγοράζει στην Ιταλία σε στοκατζίδικα και τα πουλάει ακριβά έπειτα. Επιφυλάσσομαι να δώσω όνομα ,αν ζητηθεί ,τις επόμενες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...