Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τλκ το πηρα το Barbourακι(το κλασικο) σε καφε χρωμα...Το καλο ειναι οτι παιρνεις κατι που ειναι διαχρονικο και δεν θελει πεταμα μετα απο 1-2 χρονια...Οσο για το κερωμα ξερω οτι καθε 4 χρονια πρεπει να το κερωνεις...Απ οτι ξερω και καλα αυτα τα μπουφαν τα φοραγανε κατι ψαραδες σε καποια χωρα...Μπορει να λεω και μαλ@κια...χαχα

 

 

δεν τα φοραγανε ψαραδες...τα φοραγανε κυνηγοι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι δυστυχώς. Μάλλον άρχισε δειλά δειλά το -40% .Θα πέσουν οι τιμές ως τη Δευτέρα και θα το ανακοινώσει (λογικά) τότε. Κατέφθασε σήμερα τσάντα φίλης ,η οποία είχε και την retail τιμή πάνω : 729 Ευρω retail :X (137 την πήρα inc shipping)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας να σας ρωτησω τη γνωμη εχετε για το http://www.abercrombie.com? διαβασα στο forum οτι λογω τελωνειου θα πληρωσω αρκετα...ισχυει?εχει παρει κανεις απο το συγκεκριμενο site?
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει .Από Αμερική μόνο USPS (Αμερικάνικο ταχυδρομείο) συνήθως δεν περνάει τελωνείο ,για μικρές αγορές.Προσωπικά τα αποφεύγω πλέον τα ταχυδρομεία,λόγω των καθυστερήσεων (ειδικά τώρα τα χριστούγεννα παίζουν καθυστερήσεις) και κινούμαι σε ευρωπαϊκά sites με ταχυμεταφορές ,που δεν περνάνε τελωνείο , στα φέρνουν και στην πόρτα σου και υπογράφεις. Αν δεν κάνω λάθος στέλνουν με UPS στο συγκεκριμένο κατάστημα που γράφεις,οπότε υπολόγιζε χαράτσι 150 ευρώ περίπου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο yoox όταν πάω να ψωνίσω μου βγάζει αυτό όταν επιλέγω να πληρώσω με αντικαταβολή. Τι είναι?

 

Refunds with this payment method can only be issued through Wire Transfer to a a Bank Account.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο yoox όταν πάω να ψωνίσω μου βγάζει αυτό όταν επιλέγω να πληρώσω με αντικαταβολή. Τι είναι?

 

Refunds with this payment method can only be issued through Wire Transfer to a a Bank Account.

 

Αν θες τα λεφτα σου πισω θα πρεπει να τους δωσεις αριθμο λογαριασμου τραπεζας ωστε να κανουν τη καταθεση(νομιζω).

 

EDIT:Συμφωνα με τον οδηγο του james αυτο ισχυει.Θα πρεπει να περιμενεις ομως 2-3 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλω να τα βάλουν στο moneyoox?
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ!
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω βαλει στο ματι αυτα: http://www.yoox.com/item/YOOX/DSQUARED2/dept/shoesmen/tskay/361A2971/rr/1/cod10/44192545PO/sts/sr_shoesmen80...

Σε ΝΙΚΕ και ONITSUKA TIGER φοραω 44. Που ειμαι σε αυτα? Σας αρεσουν?

THANX!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω βαλει στο ματι αυτα: http://www.yoox.com/item/YOOX/DSQUARED2/dept/shoesmen/tskay/361A2971/rr/1/cod10/44192545PO/sts/sr_shoesmen80...

Σε ΝΙΚΕ και ONITSUKA TIGER φοραω 44. Που ειμαι σε αυτα? Σας αρεσουν?

THANX!!!!!

Πολύ ωραία. :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

και γω 44 φοράω σε Nike, αλλά σε καλά παπούτσια φοράω κατά μέσο όρο 41 .Ίσως σου είναι μεγάλα αυτά,αλλά δε χάνεις και πολλά να τα δοκιμάσεις (9 ευρώ βασικά ή δοκιμάζεις σε μαγαζί 2,3 ζευγάρια σε 43).Στη συγκεκριμένη μάρκα κυμαίνομαι από 41 ως 42 (υπάρχουν και μάρκες που το 40 είναι το νούμερο μου...). Μάλιστα σε αυτά που βγάζουν κάθε σεζόν με τις 6 ρίγες μου κάνει και το 43 μια χαρά. Με αφορμή ότι μου κάνει και 43άρι έκανα το λάθος το καλοκαίρι που μας πέρασε και πήρα αυτά σε 43 ,όπου κολυμπούσα μέσα... Βασικά στο παπούτσι έχω καταλάβει παίζει ρόλο κυρίως το εσωτερικό μήκος και το πλάτος, γι αυτό και τα νούμερα παίζουν πολλές φορές. Ευτυχώς που τα επέστρεψα ,γιατί πλέον τα παπούτσια των δίδυμων δε μου αρέσουν τόσο σε σύγκριση με άλλες μάρκες που έχω ανακαλύψει.

Έχω την εντύπωση ότι στα καλοκαιρινά στο yoox θα φέρει μακράν περισσότερα νούμερα και σχέδια απ'ό,τι στα χειμωνιάτικα. Τουλάχιστον πέρσι από Γενάρη ως Μάρτιο ,ήταν ορισμένα σχέδια που τα είχε φέρει 3 φορές μέσα σε 2 μήνες σε όλα τα νούμερα και τιμές που δεν ξεπερνούσαν τα 150 ευρώ. Φέτος όμως οι τιμές θα είναι κατά μέσο όρο 160.

 

ΥΓ Το περίμενα σήμερα.Έφερε και άλλα καλοκαιρινά το yoox στο preview ,ορισμένα καραευκαιρίες .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας, τελικα θα τα παρω...

Μια ερωτηση ακομα. Απο TOMMY HILFIGER μπορω να παραγγείλω online από ευρώπη;

Από Αμερική θα πληρώσω τελωνείο;

Link to comment
Share on other sites

Οποιοδήποτε εμπορικό προϊόν έρχεται εκτός Ε.Ε. περνάει τελωνείο .Αν έρθει με USPS ,συνήθως οι δασμοί είναι μικροί και πολλές φορές μηδενικοί στα ρούχα.Δεν ισχύει το ίδιο στα ηλεκτρονικά είδη, όπου και με USPS ενδέχεται να πληρώσεις ένα ευκαταφρόνητο ποσό (μικρότερο βέβαια σε σχέση με courier). Αν έρθει με ταχυμεταφορές (UPS ,Fedex,DHL κλπ) από χώρα εκτός Ε.Ε. το χαράτσι δεν το γλιτώνεις ,εκτός και αν πρόκειται για αξία κάτω των ~20 ευρώ (συμπεριλαμβανομένου των εξοδων αποστολής) .
Link to comment
Share on other sites

KAI πολυ ωραιο παπουτσι και θα σου κανει στο 43....Χτυπα το..Αν και ο πολυπειρος james55 θα σου πει να περιμενεις :p.....

 

Εμένα που φοράω 43.5 σε onitsuka kai 42 σε D&G θα μου είναι πολύ μεγάλα? Επίσης σκέφτομαι να τα πάρω και είναι πολύ καλή η τιμή αλλά σκέφτομαι μήπως σε κανένα 10ήμερο βγάλει κανένα 30-40% το yoox και τα πάρω ακόμα πιο φθηνά (έχω κι άλλα πράγματα στο basket και δε θα με χαλούσε καθόλου από 500ε να πληρώσω 350:)). Τι λέτε, να περιμένω?

t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

τουλ σε μενα d&g και dsq φοραω ιδιο νουμερο.42 δλδ...Παντως και να μη σου κανει,το γυρνας δωρεαν στο yoox..Οποτε δεν πρεπει να αγχωνομαστε για νουμερα..
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, μάλλον θα τα παραγγείλω. Να περιμένω όμως μήπως βάλουν και σ'αυτά εκπτώσεις?
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μόνος που δεν του αρέσουν τα συγκεκριμένα;Μπροστά είναι σαν γόνδολες και δεν είναι καθημερινό παπούτσι.Εγώ Αθλητικά φοράω 44.5 σε casual φοράω 43 και σε αυτά που πήρε ο james είχα πάρει άλλα, αλλά με παρόμοια φόρμα σε 43.5 (ναι έχει μισά dsq παρά τις μλκς που σου λένε εδώ) και μου ήταν ακριβώς.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι ο μόνος,αλλά ας τα πάρει ,αφού του αρέσουν ,λογικά θα του κάνουν.Σε άσπρο(με μαύρες ρίγες) τα συγκεκριμένα τα χει φέρει το yoox 139 αν θυμάμαι καλά .

Το παπούτσι για μένα πάντα είναι η πιο δύσκολη αγορά ,ενώ σε άλλους πάντα είναι στάνταρ. Ενώ όλοι παίζουν 1 νούμερο κάτω από τα αθλητικά ,εγώ μπορεί να είμαι είτε -1,-2,-3 ή -4 :O!

 

ΥΓ1 Όταν είχα πάρει αυτά που έδειξα παραπάνω σε 43 ,τα έβαλα δίπλα σε κάτι άλλα 43άρια dsq που έχω και τα πρώτα είχαν πιο μεγάλο μήκος :blink:

 

ΥΓ2 Τελικά -40% ακόμη να δούμε ... και το πιο βασικό free delivery. Μόνο preview

Link to comment
Share on other sites

Οποιοδήποτε εμπορικό προϊόν έρχεται εκτός Ε.Ε. περνάει τελωνείο .Αν έρθει με USPS ,συνήθως οι δασμοί είναι μικροί και πολλές φορές μηδενικοί στα ρούχα.Δεν ισχύει το ίδιο στα ηλεκτρονικά είδη, όπου και με USPS ενδέχεται να πληρώσεις ένα ευκαταφρόνητο ποσό (μικρότερο βέβαια σε σχέση με courier). Αν έρθει με ταχυμεταφορές (UPS ,Fedex,DHL κλπ) από χώρα εκτός Ε.Ε. το χαράτσι δεν το γλιτώνεις ,εκτός και αν πρόκειται για αξία κάτω των ~20 ευρώ (συμπεριλαμβανομένου των εξοδων αποστολής) .

Μια ερώτηση: είχα παραγγείλει κάτι ρούχα από αμερική, μου τα σταματήσανε τελώνειο και πλήρωσα 60 ευρώ για τον εκτελωνισμό... Με UPS ήρθε. Υπάρχει τπτ που πρέπει να ξέρω για να μη την ξαναπατήσω? Έχει σημασία που ήρθανε μέσα σε κούτα?

 

____________________________________________________________________

http://www.psipsinel.com/

Link to comment
Share on other sites

Ναι,να μην ξαναγοράσεις από χώρα εκτός Ε.Ε. με ταχυμεταφορές,παρα μόνο με ταχυδρομείο USPS ή ΕΜS(με μέτρο πάντα...).

Πήγες στο αεροδρόμιο για τον εκτελωνισμό; Αν όχι ,λίγα πλήρωσες ,γιατί 60 είναι μόνο η προμήθεια του τελωνειακού (που συνεργάζεται βέβαια με την εκάστοτε εταιρεία...).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...