Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερει κανεις απο asos.com αν τα στελνει οντως σε 6-10 ημερες που γραφει ή κανει περισσοτερο?

Όχι, σε τόσες τα στέλνει, δεν αργεί παραπάνω.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άπειρα dsq jeans SS2009 σε τσιμπημένες τιμές τα περισσότερα ,αλλά full sizes. Από 7 σελίδες ,17 αισίως τα dsq :wacko:...Ελπίζω να καταλάβατε τι προκειται να συμβεί από δω και πέρα στο yoox από καλοκαιρινές παραλαβές...
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον επιβεβαίωσα ότι δεν λέει να ψωνίζει DSQ απο yoox.

Σε μερικές τιμές γέλαγα.Και οταν και αν τα ρίξουν δε θα έχει τπτ γιατί θα τα έχουν πάρει απο πριν στο καζαξταν ξερωγώ.Ε και εγώ τι φταίω, ότι βλέπω λέω,τι με νοιάζει ποιός το πήρε στην αρχική τιμή.

James μη βαράς, μόνο για dsq το λέω και dolce και...Ξέρεις μωρέ μετροσεξουλιάρικα ρούχα :lol:

Βέβαια δε λέω οτι και εδώ δεν γίνονται τέτοια(στο χαλάνδρι πουλά προπέρσινα σε τιμές φετινών) αλλά βρήκα π.χ. σε περίοδο εκπτώσεων dsq jeans στο Γαβαλά, και αρκετά μάλιστα, φετινά με 50% που μπορούσε να τα πάρει ο καθένας.Και είχε και 48ρια 50ρια.Απλά αρκετά απο τα φετινά κρέμονται παααρα πολύ μπροστά και δεν είναι του γούστου μου.Δεν είμαι ράπερ ρε παιδί μου.

Επίσης κάτι dsq μπλούζες που κοιτάω έχουν 20% εδώ και μηηηνες.James ξέρεις πότε θα κάνει,αν κάνει, το τελευταίο drop down μπας και...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ,αλλά πήρα σήμερα 5 jeans των 50 ευρώ (από τα μεγάλα λάθη του yoox) ,που το καθένα έκανε έκαστoς 450 :lol: ....και είναι και φετινά ....και πουλιούνται και στο luisa...:D ...και που να είχα ebay account...και εννοείται δεν είναι dsq...και ελπίζω να μου κάνει το 1 τουλάχιστον ...

Για τις τιμές έχεις δίκιο ,-20% με -40% maximum στα jeans.Ακόμη και ο Carouzos έκανε -70% σχεδόν σε όλα και μπορούσες να πάρεις δερμάτινα που δύσκολο να τα έβρισκες σε αυτές τις τιμές στο yoox σε πιο ψαγμένες μάρκες.Απλά στο yoox δεν υπάρχει πάτος. Ούτε με τα dsq μην είμαστε τόσο αυστηροί στο yoox: μεγάλη ποικιλία πλέον ,άπειρα cimosa,μέχρι και του φίλου σου του Ρουβά το jacket στη διαφήμιση της Tridend έφερε :lol:. Μην ξεχνάς το cimosa των 195 ευρώ του Δεκεμβρίου που σας έδειξα και το γυναικείο με 138 (το οποίο όταν το έδειξα έφυγαν όλα τα νούμερα μετά από μία μέρα :) )... Η ζήτηση ανεβάζει τις τιμές δυστυχώς κατακόρυφα και αισίως 17 σελίδες χωρίς να έχει φέρει ακόμη 2008SS ,που θα φέρει και από αυτά.Εκεί να δεις τι έχει να γίνει από ποικιλία.Παρεπιπτόντως τα γυναικεία FW 2010-2011 τα έσπασαν ,όχι όπως τα αντρικά :down: .

 

Το επόμενο pricedrop δεν ξέρω πότε θα γίνει ,γιατί φέτος τα κάνει 10 μέρες νωρίτερα από πέρσι. Πέρσι ήταν μέσα Μαρτίου.

Ίσως δώσει 15% και free delivery μέσα στο Μάρτιο ένα weekend για τα καλοκαιρινά.

Edited by james55
Link to comment
Share on other sites

Παιδες θελω να αγορασω ενα πορτοφολι απο το ebay...ο πωλητης ομως βρισκεται στην Αυστραλια..το πορτοφολι εχει AU$ 39.99.Γνωριζει κανεις να μου πει ποσα πανω κατω θα πληρωσω στο τελωνειο?Ευχαριστω πολυ!!
Link to comment
Share on other sites

Αν και τελευταία φορά που πήρα αππ Aussie ήταν πριν 1 χρόνο και ήταν cd το είδος, δεν πλήρωσα τίποτα.

Αλλά κλασικά δε θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου γιατί γενικά δεν έχω πληρώσει ποτέ φόρο (πέρα απο τα 3 ευρώ).

Link to comment
Share on other sites

αυτος ο περιβοητος οδηγος που ειναι ρε παιδια???εψαξα καμια 30αρια σελιδες πισω και δεν τον βρηκα...υπαρχει καποιο direct link???
Link to comment
Share on other sites

επειδη θελω να κανω κατι αγορες απο asos θελω να σας ρωτησω ποσο κοστιζουν τα μεταφορικα και αν γινεται πληρωμη κατα την παραλαβη.
Link to comment
Share on other sites

Απ΄οτι ξερω δεν εχει αντικαταβολη και τα μεταφορικα ειναι απο 6 ευρω.Δες εδω για περισσοτερες πληροφοριες http://www.asos.com/infopages/pgehelpdesk.aspx#/level11/
Link to comment
Share on other sites

στον ύπνο μας έπιασαν για άλλη μια φορά... τι ήταν πάλι το σημερινό πολύ καλές τιμές αλλά τα μάζεψαν τα περισσότερα… james στο simpe sale είναι στάνταρ η ημερομηνία; Η πάλι μπορεί να το κάνουν όπως σήμερα ένα ωραίο πρωινό που κάνεις δεν περιμένει να γίνει τίποτα;
venceremos
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω .Από δω και πέρα φουλ καλοκαιρινά,ήδη έχει φέρει μεγάλο όγκο και θα φέρει και πολλά άλλα .Δε νομίζω το σημερινό να είναι -80% ,γιατί το -80% θα έρθει με την έναρξη της άνοιξης ,υποθέτω. Ακόμη υπάρχει πολύ καλή "σοδεία" διαθέσιμη σε διψήφια νούμερα, ειδικά στην κατηγορία coats & jackets.
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει πολύ πράγμα στα μπουφαν. Στα κουστούμια έγινε χαμός έπεσαν σαν κοράκια… ούτε έμενα μου φαίνεται ότι είναι 80% δεν είδα 80 σε καμία κατηγορία. Ο απόλυτος αιφνιδιασμός ήταν ο σημερινός , οι ποιο πολύ περιμένουν επιστροφές και έκαναν reduction
venceremos
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το εχετε πει, αλλα αμα σε μια ιστοσελιδα πεφτουν τρελες εκπτωσεις δεν σημαινει οτι τα αρπαξαν ολα! ΑΠλα τα καλα κομματια που ειχες σταμπαρει στο ονειροκουτο σου απλα τα τραβηξαν να φυγει κυριως η παλιατζουρα.

Μην αποθεωνουμε μονο, ας λεμε και καμια μπινια!

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές αυτό που μοιάζει για παλιατζουρία είναι 10 φορές καλύτερο στην πραγματικότητα.Ειδικά αν το ονειρόκουτο ,όπως λες, περιέχει dg,dsq,armani,ferre,cavalli δημιουργείται η ψευδαίσθηση ότι τα "καλά" έχουν φύγει, όμως τα πραγματικά καλά ρούχα φύγαν σήμερα και γενικότερα το Φεβρουάριο.Κάποιοι πανηγύρισαν ,μαζί με μένα , το Φεβρουάριο .Οι αρχικές τιμές που βλέπετε στο yoox δεν είναι τυχαίες .Για ρίξτε μια ματιά στα powered by yoox να δείτε αρχικές τιμές, οι οποίες είναι ίδιες με τα καταστήματα.Αν δεν είχα jackets και άλλα είδη που έπεσαν σήμερα, να ήξερες ότι θα έβρισκα κατά τις 12 (ακόμη και τότε που είχαν φύγει πολλά) τουλάχιστον 10 κομμάτια στο νούμερο μου (50 ,το πιο κοινό),που θα χτύπαγα με μέσο όρο τιμές 100-130 ευρώ (για αρχική δε συζητάμε....).Άρα εν μέρει έχεις δίκιο.Το μόνο που πήρα είναι ένα πουλόβερ 20 και κάτι ευρώ .Εξάλλου οι προσφορές δεν πρόκειται να σταματήσουν στο yoox. Άσε από επιστροφές ...Το 1/3 των παραγγελιών σήμερα θα επιστραφεί ,γιατί πολλοί θα πέσουν έξω στα νούμερα.

Υπομονή θέλει και όχι ανυπομονησία. Στα μεγάλα κόλπα (ss arrivals,ss -90%,καλοκαιρινές εκπτώσεις όταν όλοι θα είναι διακοπές κλπ) όλο και κάποια επιτυχημένη αγορά θα γίνει . Ακόμη και αυτοί που τσαντίζονται με το yoox,βλέπε vkb :lol: , όλο και κάτι τα τσιμπήσουν κατά καιρούς . Πέρσι από το Γενάρη και έπειτα,μόλις τελείωσε το -50%, δεν είχα κανένα ενδιαφέρον το yoox,γιατί είχαν φύγει όλα .Τότε το -50% ήταν καθαρό στα περισσότερα και φεύγανε και πιο γρήγρα. Φέτος είτε επειδή έχουν περισσότερα ρούχα κατά κάποιες χιλιάδες, είτε λόγω κρίσης ,βρίσκεις πολλά πράγματα.Για γυναικεία ουδείς λόγος βέβαια...

To καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να αγοράζεις από έξω τα αναγκαία , ό,τι κάτσει σε διψήφιο νούμερο από το yoox σε coats & jackets και στο -30% με -40% παπούτσια. Δεν βλέπω όμως να το τηρεί κανείς αυτό :D

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται βρήκα στο yoox το συγκεκριμένο σε πολύ καλή τιμή http://www.yoox.com/item.asp?sec=1&YOOX=HOTEL&dept=men&tskay=361A2971&rr=1&cod10=411278751L&sts=sr_men80
Link to comment
Share on other sites

free delivery στο yoox

 

για μια μερα το εβγαλαν !! για να τα παρουν χθες που εγινε πανικος :p

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και ειδικοτερα στον james....!!!ειμαι καινουργιος στο forum και γενικα στις net αγορες ρουχων!!!!

πρωτα απ'ολα θα ηθελα να ζητησω συγνωμη εξ'αρχης για τις ερωτησεις μου,αλλα ειμαι λιγο ασχετο....

διαβαζοντας τις πληροφοριες απο τις συζητησεις μεχρι στιγμης και απο τις συμβουλες του james καταλαβα οτι αξιζει να αγοραζεις κυριως απο yoox και assos???υπαρχει κατι αλλο για νεανικο ντυσιμο???

ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και ειδικοτερα στον james....!!!ειμαι καινουργιος στο forum και γενικα στις net αγορες ρουχων!!!!

πρωτα απ'ολα θα ηθελα να ζητησω συγνωμη εξ'αρχης για τις ερωτησεις μου,αλλα ειμαι λιγο ασχετο....

διαβαζοντας τις πληροφοριες απο τις συζητησεις μεχρι στιγμης και απο τις συμβουλες του james καταλαβα οτι αξιζει να αγοραζεις κυριως απο yoox και assos???υπαρχει κατι αλλο για νεανικο ντυσιμο???

ευχαριστω....

Τον οδηγο του james τον ειδες ? Εχει πολλα sites εκει τα οποια μπορει να σε ενδιαφερουν. Ειναι στο πρωτο post αυτου του thread.

Link to comment
Share on other sites

Τον οδηγο του james τον ειδες ? Εχει πολλα sites εκει τα οποια μπορει να σε ενδιαφερουν. Ειναι στο πρωτο post αυτου του thread.

τρομερη δουλεια!!!ευχαριστωωωω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...