Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου αν είναι για δώρο και ο άλλος/άλλη δεν ξέρει πολλά απο μάρκες, χτύπα μια Dsquared ή καμία D&G.Τεμενάδες θα σου κάνει.

Προσχη, αυτές οι 2 είναι καθαρά για παραλία (τις έχω).Αν και φαίνεται στο λέω.

http://www.yoox.com/item.asp?sec=1&YOOX=D%26G&dept=men&tskay=361A2971&rr=1&cod10=37190235XJ&sts=sr_men80

 

http://www.yoox.com/item.asp?sec=1&YOOX=D%26G&dept=men&tskay=361A2971&rr=1&cod10=37190353IV&sts=sr_men80

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ..

 

Έκανα την παραγγελία μου με τρόπο πληρωμής μετρητά την όταν έρθουν (αντικαταβολή)

 

Στα στοιχεία μου , μου γράφει

 

DELIVERY ADDRESS:

Alexandros Κ(xxxxx)

{Όνομα Δρόμου} 11

14565 Agios Stefanos (Greece)

Greece

 

 

Έκανα κάτι λάθος?? Θα καταλάβουν ότι είναι στην Αττική από τον Τ.Κ. μόνο?? Μήπως έπρεπε να γράψω κάπου Αθήνα ή Αττική?? Μπορώ να αλλάξω κάτι τώρα??

Εγώ μένω στον Άγιο Στέφανο (προάστιο της Αθήνας στην Αττική)

 

Επίσης στα τηλέφωνα επικοινωνίας έδωσα τον αρθιμό του κινητού μου με τη μορφή +30694ΧΧΧΧΧΧΧ (ελπίζω να είναι σωστό)

 

Tέλος, το νούμερο 48 στα Ιταλικά ταυτίζεται ακριβώς με το Medium??

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

Θα καταλάβουν ότι είναι στην Αττική από τον Τ.Κ. μόνο??

 

Ναι . :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.Μου επέστρεψε πριν 2 μέρες το yoox τα λεφτά και λέει η paypal ότι μπήκαν στην κάρτα μου.Φυσικά δε βλέπω τίποτα στην κάρτα και αρχίζω τα mail.

Αν μου τα φάνε, φέτος έχει ψώνια μόνο Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.Μου επέστρεψε πριν 2 μέρες το yoox τα λεφτά και λέει η paypal ότι μπήκαν στην κάρτα μου.Φυσικά δε βλέπω τίποτα στην κάρτα και αρχίζω τα mail.

Αν μου τα φάνε, φέτος έχει ψώνια μόνο Αθήνα.

 

ηρέμησε αγορίνα, παίρνει κανά 2-3ς μέρες να εμφανιστούν στη κάρτα/λογαριασμό.

δεν θα σου φάει κανείς τα λευτά απο τη στιγμή που μπήκαν στο paypal και μετά στη κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι ακριβώς αυτή που μου γράφει μαζί με όλα τα έξοδα αποστολής κτλ κτλ.. Δεν υπάρχει καμία περίπτωση για τελωνεία η τίποτα τέτοιο?

 

Μoυ γράφει: Scheduled Delivery Date:

12/02/2010 (Updated)

17/02/2010 (Original)

 

Aυτό πότε σημαίνει ότι θα έρθει? 17/2?

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

Από το Yoox;

Όχι ρε συ δεν έχει τελεωνείο για εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης.

Χε χε, θυμαμαι το άγχος που είχα και εγώ στην πρώτη αγορά, αλλά μην ανησυχείς, όλα καλά θα πάνε. ;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Λογικό να αγχώνεσαι ,1η αγορά έκανες.Το δέμα θα έρθει 17/2 και φρόντισε να έχεις τότε ακριβώς τα χρήματα ,γιατί οι υπάλληλοι της ups πιθανόν να μην έχουν ρέστα.

 

Γνώμη μου είναι οι ηλικίες 18-25 να προτιμούν το asos από online και offline μαγαζιά τύπου H&M για διάφορους λόγους:

 

-δε θα βρουν ή δε θα μπορέσουν εύκολα να βρουν (μέτρια παρουσίαση ρούχων) streetwear στο yoox σε λογικές τιμές.Το yoox έχει εντελώς άλλη πορεία από τα online stores. Κινείται αποκλειστικά στο χώρο της μόδας και όσο πάει γίνεται όλο και πιο fashion forward.Γι αυτό θα βρείτε πιο πολλές σελίδες σε μάρκες άγνωστες για το ευρύ κοινό ,ενώ σε μάρκες τύπου gant ,nike,hilfiger,asics κλπ τα προϊόντα είναι ελάχιστα.

-συνήθως σε ηλικίες 18-25 τα γούστα αλλάζουν πολύ γρήγορα και γίνεται συνεχόμενη εναλλαγή ρούχων.Οι τάσεις στα νεανικά ρούχα αλλάζουν με ταχύτητα φωτός. Επίσης H&M κλπ μαγαζιά τα υπογράφουν διάσημοι σχεδιαστές (βλέπε Comme des garcons) και εκτός των άλλων αυτά τα ρούχα φοράνε ακόμα και οι προσκεκλημένοι στα διάφορα fashion shows (σε συνδυασμό με ακριβά ρούχα-βλέπε http://stockholmstreetstyle.feber.se/ και λοιπά fashion blogs). Tέλος , όταν είσαι 18-20 ακόμα ανακαλύπτεις το στιλ σου,γι αυτο οι καλύτεροι πειραματισμοί είναι με φθηνά ρούχα.Έχετε καιρό να αγοράσετε ακριβά όταν κατασταλλάξετε στο τι σας πηγαίνει και τι όχι.Με λίγα λόγια καλύτερα 10ευρα σε φθηνά καταστήματα από 200ευρα στο yoox.

-επίσης αλλάζει και η διάπλαση του σώματος.Γυμναστήριο,στρατός ,δίαιτες,αυξομειώσεις βάρους ,με συνέπεια τα ρούχα να έχουν διάρκεια ζωής το πολύ 1 χρόνο.

- το yoox θέλει υπομονή ,να ξέρεις τι ψάχνεις και την κατάλληλη στιγμή στην ευκαρία ή άφιξη ,να έχεις πατήσει ήδη "place my order". Λίγο δύσκολο για κάποιον που δεν έχει εμπειρία στο online shopping.Μερικοί θέλετε σε 4 μήνες να μάθετε πράγματα που απαιτούν πολύ χρόνο .3 χρόνια μου πήρε να μάθω το yoox ,αν και το γνώριζα από το 2005.Δηλαδή 2 χρόνια τον ύπνο του δικαίου...τότε που ήταν στα καλύτερά του...

 

Συνοψίζοντας, στα 10 ρούχα που παίρνετε σε ένα χρόνο : 6 ρούχα από zara/Η&Μ/Uniqlo/Bershka κλπ, 3 από asos και 1 το πολύ από yoox ταπεινή μου γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλά , εγώ αγόρασα από εκεί , κυρίως γιατί δεν μπορώ να βρω με τίποτα σε μαγαζιά στην Ελλάδα dsquared και κάποια άλλα.. Έχει για όλα τα γούστα πιστεύω... Ακόμα και στην Ιταλία που είχαν πάει οι γονείς μου, ούτε εκεί μπορεσαν να μου βρουν dsquared που του είχα πει (Ρώμη) :X:X Επίσης οι τιμές για απλά μπλουζάκια κοντομάνικα κυρίως που αγόρασα από εκεί, μου φαίνονται μια χαρα τιμές... Δεν αγοράζω περίεργα πράγματα από το internet, κυρίως γιατί ποτέ δεν ξέρεις πώς θα είναι πανω σου , νούμερα κτλ..

Εγώ εξάλλου δεν ψωνίζω ποτέ από zara, pull & bear κτλ... Κι αυτό γιατί έχω πάρα πολλές μπλούζες, παντελόνια, jeans, kτλ κτλ, και προτιμώ αντί να πάρω 5 μπλούζες zara, να πάρω κάτι πιο καλό... Έστω κι αν ψωνίζω 1 μπλούζα, κ 1 παντελόνι το μήνα (χοντρικά).. Εξάλλου 20 χρονών είμαι (σε 1 μήνα γίνομαι δηλαδή :) ) και πιστεύω έχω βρει τι στιλ ρούχα μου αρέσουν και μου πάνε εδώ και 2 χρόνια περίπου..

Μιας που είπα και Ιταλία, θα πάω κι εγώ σε 1 βδομάδα περίπου μετά την εξεταστική.. Αν έχετε να προτείνεται κάτι που να μπορώ να αγοράσω από εκεί που δύσκολα το βρίσκω στην Αθήνα, ευπρόσδεκτο. :D

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε μην γίνεις Dsquared boy, δηλαδη απο πάνω μέχρι κάτω dsquared γιατί το θέαμα(το έχω δει αρκετές φορές) είναι για γέλια.Ωρίστε james καμία φορά τα χώνω και στους twins. :p

...Πάω να δω αν μου βάλαν τα λεφτά και επιστρέφω...

 

@@δια καπαμά.Ακόμα τίποτα στη κάρτα...

Edited by VeCo
Η γραφή SMS ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε μην γίνεις Dsquared boy, δηλαδη απο πάνω μέχρι κάτω dsquared γιατί το θέαμα(το έχω δει αρκετές φορές) είναι για γέλια.Ωρίστε james καμία φορά τα χώνω και στους twins. :p

...Πάω να δω αν μου βάλαν τα λεφτά και επιστρέφω...

 

@@δια καπαμά.Ακόμα τίποτα στη κάρτα...

 

μην αγχώνεσαι τα λεφτά θα στα βάλουν οι τύποι στο yoox πρέπει να έχουν πήξει με τις επιστροφές και τις νέες παραλαβές

venceremos
Link to comment
Share on other sites

James, ανέφερες παλιότερα πως το yoox φέρνει κάποιες μάρκες που δεν είναι ιδιαίτερα γνωστές αλλά από πλευράς ποιότητας είναι πολύ καλές.

Μπορείς να ονομάσεις κάποιες από αυτές να κοιτάξουμε;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε να κοιτάς όλα τα sites που υπάρχουν στο pdf ,τα οποία έχουν τρομερές photos σε σχέση με το yoox. Θα βρεις πολλές μάρκες ανάλογα με το στιλ σου ,οι οποίες το πιο πιθανό είναι να πωλούνται στο yoox.

 

έφυγε ένας από τους κορυφαίους σχεδιαστές στο χώρο της υψηλής ραπτικής.

Link to comment
Share on other sites

έφυγε ένας από τους κορυφαίους σχεδιαστές στο χώρο της υψηλής ραπτικής.

τα χειροτερα νεα:cry:

R.I.P.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ.

Για τα λεφτα.

Μου ήρθε ειδοποίηση απο yoox και μετά απο paypal ότι...Μισό...

"yoox.com just sent you a partial refund of ----- for your purchase. If you have any questions about this refund, please contact yoox.com.

The refund will go to the card you paid with." Άρα τι παίζει;

Alex0077 με DSQ ασχολήθηκα πολύ τα προηγούμενα χρόνια.Τώρα που και η κουτσή Μαρία τα ξέρει, φέτος δεν έχω πάρει τίποτα απο αυτούς.Το καλοκαίρι μόνο 1-2 πραγματάκια.

Και κάτι άλλο ήθελα αλλά κόλλησε το μυαλό μου.Καλά οταν το θυμηθώ επιστρέφω.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ.

Για τα λεφτα.

Μου ήρθε ειδοποίηση απο yoox και μετά απο paypal ότι...Μισό...

"yoox.com just sent you a partial refund of ----- for your purchase. If you have any questions about this refund, please contact yoox.com.

The refund will go to the card you paid with." Άρα τι παίζει;

 

Σου κάνανε μερική επιστροφή χρημάτων στην κάρτα με την οποία πλήρωσες (τώρα το τι επιστροφή/ακύρωση είχες κάνει, δεν θυμάμαι, εσύ φαντάζομαι θα καταλαβαίνεις καλύτερα) ..

Αν έχεις αμφιβολίες επικοινωνείς μαζί τους ..

προφανώς .. τα λεφτά βρίσκονται (ή θα βρίσκονται) στο paypal σου πολύ σύντομα.. αν έχεις υπομονή (είναι κι αυτές οι αργίες που έρχονται στο Ελλαδιστάν).. βλέπεις .. αν θα σου επιστραφούν τα χρήματα και πάλι πίσω στην κάρτα με την οποία πλήρωσες .. (εμένα πριν κάτι μήνες μια επιστροφή - από άσχετη με ρούχα ηλεκτρονική "αγορά"- μου είχε πάρει 5 μέρες).

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

τα χειροτερα νεα:cry:

R.I.P.

 

Ήταν από τους σχεδιαστές που άνοιξε νέους δρόμους στη σύγχρονη ιστορία της μόδας και τα hologram shows που είχε κάνει, ίσως ήταν τα καλύτερα στην ιστορία των fashionshows. Δεν μπορώ να πώ ότι είμαι φανατικός της αντρικής του σειράς ,αλλά ήταν μεγάλη ιδιοφυία.Διαθέτω όμως 2 είδη από την νεανική collection του ,που θεωρώ "κοσμήματα" .

Το καλό που τους θέλω στον όμιλο Gucci ,να μη συνεχίσουν τη σειρά του ,αν και προβλέπω να αναλαμβάνει ο Gareth Pugh.

Link to comment
Share on other sites

O McQueen έφυγε μαζί έφυγε και το τελευταίο μπουφάν που είχα στo dreambox μου http://www.yoox.com/item.asp?YOOX=1494185_25_5_XO_271&tskay=361A2971&cod10=41152320GB&sts=dreambox80&areaid=74&id_code=1633229_25_5_GB_271

Χθες έγινε sold out … έμενα μου άρεσαν τα ρούχα του αν και λίγο τσιμπημένα στις τιμές . Πριν λίγες μέρες είχα αγοράσει ένα πουλόβερ του από το yoox

Edited by asxetoympas
venceremos
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να αγορασω κατι απο το site του ed hardy αλλα ειναι αμερικη και στελνει με fedex.

σταματανε ποτε ρουχα κατα την εισαγωγη στην ελλαδα? (γυρω στα 200€)

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...