Jump to content

Fashion & Style


termi21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι αυτο για τα αμερικανικα το ειπα επειδη ανεφερες μερικες μαρκες και σου ειπα οτι διαφερουν. Τα dsq εχουν ευρωπαικο sizing , γι αυτο και σου ειπα για Medium.

 

Α οκ.. thank u και πάλι :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

από 1η Σεπτεμβρίου 2009 έχουμε πει ότι απαγορεύεται η γραφή greeklish και τύπου sms..

 

Παρακαλώ λίγη προσοχή στα μηνύματα σας .. !!

Edited by mariel19

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησαν σήμερα τα further reductions και τα έχασα όλα λόγω ότι τα κάνουν απογεύμα και δούλευα....:cry::angry::angry::angry::angry:
Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου αύριο τους υπαλλήλους του yoox στον τομέα που φτιάχνουν τα δέματα ...Το στέλνεις του vkb τσαλακωμένο μετά ή δεν το στέλνεις ; :p ...Υποκλίνομαι στην ανωτερότητα αυτών που τα πήραν όλα από το dreambox μου...:bow: Θα πάρω τη ρεβάνς όμως στο μέλλον...
Link to comment
Share on other sites

Μου ρχεται να κανω κανενα κινημα, καμια πορεια, κατι τελος παντων με αυτες τις τιμες και το σκεπτικο πολλων ανθρωπων!

Βρισκομουνα σε καταστημα με επωνυμα,ακριβα ρουχα οχι τιποτα haute coutoure αλλα κλασσικα καθημερινα ρουχα ολα μαρκες! και φυσικα οχι φετινα.. Μπηκα λοιπον ψαχνωντας για ενα πορτοφολι για την κοπελα μου.ΑΚουω λοιπον μανα και κορη να συζητανε για ενα ναϋλον μπουφαν ταδε μαρκας! Κοιτα λεει η μανα, απο 750 ΜΟΝΟΝ(!!!!!!)400... Καταλαβατε? Σου πετανε μια εκπτωση στην τιμη βομβα που απλα φτανει στην τιμη και ουτε που το πουλανε εξω και σου λεει μετα εκπτωσαρες λογο κρισης! Πορτοφολι φυσικα δεν πηρα μιας και ηταν ολα στα 260 με εκπτωση 40%!!! Και πριν καιρο ημουνα αμερικη και τα ιδια τα εδιναν για 39.99$!!

Link to comment
Share on other sites

Την Αμερική την έχει χτυπήσει η κρίση ανεπανόρθωτα .Προφανώς πήγες σε επώνυμα μαγαζιά ,αλλά γενικα για τα ελληνικά δεδομένα φέτος παίζουν σχετικά καλές εκπτώσεις σε αρχικές τιμές που πολλές φορές έχουν ξεφύγει.Το χω ξαναπεί ,το κακό είναι με τις αρχικές τιμές ,στις ανεπίσημες boutique πάντα που ψωνίζουμε εμείς οι άσχετοι :). Εξάλλου στα ακριβά μαγαζιά των ακριβων περιοχών της Αθήνας ,όσοι είναι να ψωνίσουν δεν τους πολυνοιάζει η τιμή.

Με τα πολλά του yoox ξέχασα να πω ότι τα runaways στα FW2010-2011 ξεκίνησαν από πολλούς οίκους

Edited by james55
Link to comment
Share on other sites

Γκρρρρρρρρ :confused: :confused: τους περίμενα από αύριο … ωραίος ο αιφνιδιασμός θα πάρω και εγώ ρεβάνς στο μέλλον... Edited by asxetoympas
venceremos
Link to comment
Share on other sites

Αγαπάμε further reductions!!!Εμείς που φοράμε παπούτσια ν58 ή παντελόνια νούμερο 56+....:lol:

Στα δικά μου τα σταμπαρισμένα πάντως δεν είδα καμία διαφορά...Κάλα αυτά που ακόμα δεν έχουν έκπτωση θα τους βάλουν ποτέ ή θα τα περάσουν στα spring/summer..Δλδ τα νεύρα μου!

Για το παιδί που έλεγε για dsq t-shirts.Μην δένεις κόμπο οτι ένα Large dsq θα είναι το ίδιο με ένα άλλο Large dsq.Γενικά τα μόνα σταθερά νούμερα dsquared είναι στα jeans και παπά.Απο κει και πέρα έχω δει και μπλουζάκια XL που είναι κανονικό νούμερο Small :wacko:

Καλύτερα να δοκιμάσεις πρώτα...Α, κάτσε εσύ δεν ψωνίζεις απο νετ..Οκ τότε άκυρο.

 

Υ.Γ. Κανένα μαγαζί κέντρο με καλά κασκόλ; Δε με πειράζει η μάρκα αλλά να μην είναι και Yugo.

Link to comment
Share on other sites

έλα vkb τζι τζι είναι τα markdowns. Καιρός να ψάξεις ανα κατηγορία στο νούμερό σου και όχι ανα brand name.Έχω ετοιμάσει και 2 μεγάλα posts για το βράδυ να σε μεταπείσω ;).Αν δεν τρελένεσαι για κάτι ,δεν είναι του γούστου σου ή δε σου αρέσει η τιμή (και τα 3 συμβαίνουν και δεν παίρνω τίποτα προς το παρόν) ,δεν αγοράζεις. Άσε που πολλά θα τα επιστρέψουν οι αγοραστές ,γιατί αγόρασαν σκούπα και ίσως τα δούμε αργότερα σε καλύτερες τιμές. Αυτά που δεν έχουν πέσει καθόλου και δεν τα βρίσκεις στα spring summer ,θα φάνε τρελό φούντο από δω και πέρα.Ξεκίνησαν οι αλκυονίδες στο yoox και θα διαρκέσουν μέχρι τον Απρίλιο σε χειμερινά και καλοκαιρινές παραλαβές :).
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να πω και επισημως τη μικρη περιπετεια μου στο αντονιολι....Αγορα παπουτσιων απο το καταστημα Κυριακη 10/1 μεσω αντικαταβολης..Παρολο το confirmation του order το site συνεχιζε να δινει την επιλογη αγορας των παπουτσιων και τη Δευτερα πρωι,οποτε σκεφτομαι πως δεν παιρνουν στα σοβαρα τις αγορες εκτος Ιταλιας μεσω αντικαταβολης

Αποφασιζω λοιπον να αγορασω μεσω visa Δευτερα μεσημερι το ιδιο προιον και ως δια μαγειας εξαφανιζεται η επιλογη αγορας των παπουτσιων.

Εν τελει καταληγω να εχω κανει 2 παραγγελιες για το ιδιο προιον.Στελνω συνεχως στο customer service αλλα και στο πρωσοπικο Mail ενος που δουλευει εκει,να ακυρωθει η πρωτη παραγγελια.Μου απαντουν "Dear Stelios, i receive from you 2 order for the same shoes one with cash delivery and one with credit card...i think you want only one!! or not?" " ok I resolved the problem:-)"

"Dear Stelios,

I had a look and everything is ok....maybe it will take a little longer than usual, because we have some delate but we will send it as soon as possible.

Best regards"

Τελικα,δε μου ακυρωθηκε καμια παραγγελια και μου εστειλαν την παραγγελια με την αντικαταβολη.Ευτυχως τα λεφτα απο την πιστωτικη τα πηρα μεσα σε μια μερα.Δεν πειραζει θα πληρωσω +5 ευρω λογω αντικαταβολης..

Επισης να απαντησω στο φιλο παραπανω το αντονιολι στελνει με απλο ps οποτε για αθηνα κανει 4 εργασιμες και επαρχια(Πατρα που ειμαι εγω) κανει 5 εργασιμες....Tα περιμενω Πεμπτη τα παπουτσια!!!

Link to comment
Share on other sites

Την Αμερική την έχει χτυπήσει η κρίση ανεπανόρθωτα .Προφανώς πήγες σε επώνυμα μαγαζιά ,αλλά γενικα για τα ελληνικά δεδομένα φέτος παίζουν σχετικά καλές εκπτώσεις σε αρχικές τιμές που πολλές φορές έχουν ξεφύγει.Το χω ξαναπεί ,το κακό είναι με τις αρχικές τιμές ,στις ανεπίσημες boutique πάντα που ψωνίζουμε εμείς οι άσχετοι :). Εξάλλου στα ακριβά μαγαζιά των ακριβων περιοχών της Αθήνας ,όσοι είναι να ψωνίσουν δεν τους πολυνοιάζει η τιμή.

Με τα πολλά του yoox ξέχασα να πω ότι τα runaways στα FW2010-2011 ξεκίνησαν από πολλούς οίκους

 

Τα καλα καταστηματα στο κεντρο εχουν παντα ανεπισημα 20-30% εκπτωση! ολο το χρονο!

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια! (για την έκπτωση όλο το χρόνο πάει αυτό).

(Anti)Cristian Audigier Τ-Shirt δύσκολα για Αθήνα.Ρίξε 1 ματιά Attica εκεί που έχει Ed Hardy μπας και, πήγαινε και μια βόλτα Κολωνάκι αν έχεις χρόνο.

Βέβαια είναι κοροϊδια να ψωνίσεις εδώ γιατί και στο επίσημο e-shop και στο ebay(ok,με ρίσκο αν δεν ξέρεις ρούχα και sellers) έχουν -40 με -70% κάτω.Στο λέω γιατί είχε βρει φίλος στο Κολωνάκι ed hardy (όχι Cristian Aud αλλά τιμές καταλαβαίνω που παίζουν) και είχε σκάσει τα μαλλιοκέφαλα του.Ε του σκάω και εγώ με μία Audigier με 75$ και του λέω 50Εωρό την πήρα!!Α έλεγε μαϊμου,μαϊμου αλλά ήταν μια φίλη μας μαζί που είναι μέσα σε ρούχα κλπ(μη ρωτάς) και του λέει "αυθεντική είναι", έ, οκ μετά αρχισα εγώ "Κορόϊδοοο κορόϊδοοο" αλλά δεν νευριάζει αυτός οπότε γελάγαμε σα χαζά(και δεν ξαναπήρε ed hardy :lol:)...

Καλά πιστεύω να μην κάνει σήμερα -70% γιατί δεν υπάρχει σάλιο...Περιμένω post James με αγωνία (για να προβάλλω και τις γνωστές αντιρρήσεις :D )

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω εκ του ασφαλους γιατι γνωριζω! ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ! εκτος αμα μπεις και παρεις ενα μπλουζακι απλο! Οταν μπεις και παρεις κατι ακριβο ισχυει αναλογα με το καταστημα και το ποσοστο εκπτωσης!(κι οταν λεω καλα δεν εννοω το Attica kai to Rococo)
Link to comment
Share on other sites

Το 2007 είχα πάρει από το outlet του Βάρδα στην Πειραιώς (factory outlet) 2 ed hardy 15 euro each...Νομίζω καλύτερη τιμή ούτε στην Αμερική δε θα έβρισκα τότε.Βέβαια έχουν καταλήξει να φυλάσσονται στο πατάρι μαζί με 3 affliction και 2-3 amplified ,αγορασμένα σε εξευτελιστικές τιμές από Αμερική την ίδια εποχή. ...Μόνο στην παραλία τα φοράω ή σε συναυλίες.

Είμαι σίγουρος ότι θα έχεις αντιρρήσεις ,ειδικά εσύ :p,αλλά να ξέρεις ότι στα posts που θα γράψω αργότερα δεν είναι προσωπικές απόψεις ή γούστα ,αλλά παρατηρήσεις,ούτε εναρμονίζομαι με αυτά που θα έχω γράψει. You'll see

Link to comment
Share on other sites

O "james55"

έφτιαξε έναν πολύ καλό οδηγό για Online Shopping σχετικά σε "Fashion 'n' Style" ρούχα, accessories κ.λ.π.

 

Το hosting που έχει ανέβει το αρχείο είναι δικό μου για αυτό παρακαλώ να το κατεβάζετε στον υπολογιστή σας και να μην το ανοίγετε απευθείας online. Ευχαριστώ.

 

Συγχαρητήρια στον "james55" για τη δουλειά που έκανε. :up:

 

James55 : Σε περίπτωση που το κάνεις update , επικοινώνησε μαζί μου να ανεβάσω το νέο αρχείο. Θενξ.

 

αυτος ο οδηγος υπαρχει ακομα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θεωρεί ο κόσμος ταβάνι στο ματαιόδοξο χώρο της μόδας, να αγοράζει ένα ρούχο από έναν γνωστό οίκο και να σκάσει το 500άρικο και το 1000άρικο ,είναι συνήθως η αρχή ενός μεγάλου λάθους ,κυρίως για την τσέπη και έπειτα για το πώς θα δείχνει ή έστω πως νομίζει ότι δείχνει. To χειρότερο δε στάδιο, είναι να αποκτήσει κανείς και σνομπ συμπεριφορά. Το να ντύνεται κάποιος σύμφωνα με το τι υπάρχει στην επικαιρότητα ή τουλάχιστον με το τι νομίζει ότι υπάρχει και τελικά υπήρχε πριν μια 2ετία ως trend ,άλλες φορές οδηγεί σε κάτι ευπαρουσίαστο ,μιας και στους γνωστούς και μεγάλους οίκους θα βρεις και καλά πράγματα ,και άλλες σε πλήρη αποτυχία και στα καλάθια των αχρήστων. Κάτι παρόμοιο συμβαίνει και στην επιλογή των brand names είτε πρόκειται για streetwear είτε για alternative, είτε για κάτι πιο επίσημο.

Το ό,τι πληρώνεις παίρνεις ισχύει εν μέρει και όποιος είναι απόλυτος σε αυτό στη μόδα συνήθως δεν το κατέχει. Άλλο το φόρεμα ,το jacket ή το κουστούμι των 1.000 ευρώ και άλλο της ειδικής παραγγελίας των ψευτο-celebrities. Εδώ όμως γίνεται ένα μεγάλο λάθος . Στο γνωστό σχεδιαστή το φόρεμα που ακούμε ότι κάνει 5.000, 20.000, 40.000, 100.000 δεν αντιστοιχεί αποκλειστικά στην αξία του ρούχου και ίσως πολλές φορές δεν αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα. Το αποκλειστικό ρούχο σημαίνει ότι ο γνωστός σχεδιαστής πρέπει να αφιερώσει κάποιες μέρες ή μήνες μαζί με το επιτελείο του και ουσιαστικά δεν πληρώνεις το υλικό ή το σχέδιο μόνο, αλλά και την ώρα που αφιερώνει. Στα Balmain jackets για παράδειγμα πληρώνεις πολλά άλλα πράγματα στο overpriced σχέδιο ,όμως π.χ. δεν είναι και εύκολο να φτιαχτούν οι συγκεκριμένοι ώμοι ,οι οποίοι θέλουν ειδική τεχνογνωσία. Εξάλλου ήταν η αρχή του trend με τις υπερυψωμένους ώμους όπου ακολούθησαν όλοι οι υπόλοιποι. Η έμπνευση χρυσοπληρώνεται συνήθως.

Παρατηρώντας στο διαδίκτυο έχω διαπιστώσει ότι στο εξωτερικό υπάρχουν δύο-τρεις ακραίες τάσεις που ξεχωρίζουν, ανάμεσα σε τόσες διαφορετικές ενδιάμεσες. Μία άλλη την είχα αναφέρει και παλιότερα με αυτούς που φοράνε με επιτυχία ακριβά με φθηνά ρούχα, τώρα θα επικεντρωθώ σε δύο ακραίες. Ποτέ δε μου άρεσε να βάζω ταμπέλες ,αλλά μιας και φαίνεται ξεκάθαρα ότι οι συγκεκριμένοι οπαδοί σε διάφορα forums έχουν βάλει αδικαιολογήτως διαχωριστικές γραμμές ,θα τους κατηγοριοποιήσω. Στο ντύσιμο υπάρχουν πολλά levels για όλα τα πορτοφόλια. Ειδικά στο ακριβό ντύσιμο ή τέλος πάντων σε αυτό που θεωρούμε ακριβό. Δύο είναι οι κύριοι αντίπαλοι που έχω ξεχωρίσει με πολλά παρακλάδια ανάλογα με τα χρήματα:

1. Οι «aesthetics» ,αυτοί που είναι οπαδοί συγκεκριμένων φτασμένων και γνωστών οίκων (βλέπε Louis Vuitton, Βurberry,Gucci, Marc Jacobs, Armani, D&G , Dsquared, Prada, Versace, Galliano, Cavalli ,Richmond κ.α) . Δε σημαίνει ότι οι εν λόγω σχεδιαστές φτιάχνουν αποκλειστικά ρούχα για «aesthetics» ,αλλά ένα μέρος από τα μεγάλα κέρδη τους οφείλεται σε αυτούς και όταν σχεδιάζουν παίρνουν συνήθως ως γνώμονα αυτούς. Συχνά ανήκουν σε ανώτερα κοινωνικά στρώματα ή νομίζουν ότι ανήκουν ή θέλουν να ανήκουν και προσπαθούν να το δείξουν μέσα από το ντύσιμό τους. Πλέον προωθούνται από celebrities που είναι οπαδοί των luxury καταστάσεων ,κυρίως ράπερς και γνωστούς τραγουδίστες γενικά, ηθοποιούς και αθλητές. Τα ρούχα τα φοράνε συνήθως ,για να προκαλούν και δείχνουν επιθετικοί ή παθητικοί μέσα από το ντύσιμό τους. Πολλοί aesthetics δεν έχουν σχέση με τα παραπάνω ,αλλά είναι λάτρεις του ωραίου και πιστοί οπαδοί των γνωστών brand names και ανά μία σεζόν πολλά ρούχα οδηγούνται στο καλάθι των αχρήστων ,επειδή καταλήγουν να τα φοράει κόσμος που αντιπαθούν. Φοράει η Μπέκαμ ένα ρούχο….Κατακλύζονται τα blogs να αναλύουν τι μάρκα είναι καθετί που φοράει…Προωθείται έπειτα η συγκεκριμένη μάρκα και γίνεται το ανάλογο μπαμ από τους aesthetics. Kanye West ομοίως …Ο ορισμός της κιτς σύνθεσης φορώντας ιταλικούς και γαλλικούς οίκους, με outfit 4 μηδενικών…Που να ξεκινήσει και που να τελειώσει κανείς…Madonna, τα γνωστά vampire της αμερικάνικης σειράς, τα gossip girls, την πρωταγωνίστρια του sex and the city… Ρούχα ωραία ,αλλά αναλώσιμα και στα όρια του κιτς .

 

2. Οι πολύ ψαγμένοι που δεν θέλουν να προβάλλουν τα ρούχα τους ,αλλά έχουν ένα στιλ που δεν ακολουθεί τη μόδα κάπως πιο σοφιστικέ και cult.Οι «άσωτοι» aesthetics που περνάνε στην απέναντι όχθη αυτού του στιλ γίνονται ευπρόσδεκτοι ,μιας και η fashion κοινότητα τους έχει κάπως περιθωριοποιημένους και θέλουν να γίνει ευρέως γνωστό το στιλ τους, ιδιαίτερα τι πρεσβεύει. Θεωρούν πολλές από τις παραπάνω aesthetics μάρκες και κυρίως ό,τι πρεσβεύουν σήμερα ως “eurotrash” ή στην καλύτερη ότι κυμαίνονται στα όρια του κιτς .Δεν έχει να κάνει τόσο με την ικανότητα των ευρέως γνωστών σχεδιαστών ,αλλά τι πρεσβεύουν , τι προωθούν ως μόδα στις μέρες μας , έχει να κάνει και με την τιμιότητά τους προς το αγοραστικό κοινό και των ανθρώπων που τα προωθούν. Οι σχεδιαστές που επιλέγουν οι «ψαγμένοι» είναι κυρίως άγνωστοι στην πλειονότητα του κόσμου ,όχι όμως και ατάλαντοι. Σε αυτήν την κατηγορία οι οπαδοί είναι κάτι σαν ορκισμένοι samurai : ντύνονται ακριβά ,αγοράζουν ρούχα είτε υψηλής ραπτικής χαμηλών τόνων από ελάχιστους οίκους που είναι σταθερές αξίες για τα γούστα τους είτε από σχεδιαστές που ακολουθούν εντελώς διαφορετική πορεία με τους γνωστούς και επίκαιρους .Το να κατέχει κάποιος ρούχο 3ετίας ή 5ετίας και βάλε από αυτούς τους σχεδιαστές είναι σαν το κρασί που όσο παλιώνει ,γίνεται καλύτερο. Ένα ζευγάρι παπούτσια μπορεί να κοστίζει 1500-2500 ευρώ ,τα αγοράζουν με ειδική παραγγελία ή από 3-4 μαγαζιά μόνο που πουλάνε αυτές τις μάρκες παγκοσμίως. Εδώ δεν υπάρχουν μαζικές παραγωγές και δικές τους boutiques οι περισσότεροι από αυτούς δε διαθέτουν. Πληρώνουν οι πελάτες 1000 ευρώ για κάτι που σε 2 χρόνια θα πουληθεί στην ίδια τιμή ή και παραπάνω σε δημοπρασία ,γιατί στα 1000 ευρώ πληρώνουν κατά κύριο λόγο την πρώτη ύλη και το σχέδιο ,όχι το όνομα του σχεδιαστή. Τα δέρματα είναι υποστεί ειδική επεξεργασία και η λεπτομέρεια ξεκινάει από την εκτροφή των ζώων και καταλήγει σε πολλές εργατοώρες επεξεργασίας…Νέες τεχνικές ,πειραματισμός σε δέρματα , δέρματα ψαριών, washed leathers , συνδυασμός και μίξη διαφορετικών υλικών κλπ. Το αποτέλεσμα είναι κάτι πολύ διαχρονικό , ταυτόχρονα fashion forward, εντυπωσιακό ,εθιστικό, αλλά μερικές φορές μονότονο και αποκρουστικό.

Τέλος και στις δύο παραπάνω κατηγορίες μπορεί κάποιος να βρει την καταστροφή ή το απόλυτο look. Για τους πρώτους το παν είναι η μάρκα ,το in, το επίκαιρο ,το ωραίο και κοινά αποδεκτό από το ευρύ σύνολο της μόδας. Για τους δεύτερους η διαχρονικότητα, τα υλικά, η διαφορετικότητα, η έμπνευση και τι πρεσβεύει ο κάθε σχεδιαστής που δεν σχεδιάζει απλώς ,αλλά είναι κατά κάποιον τρόπο καλλιτέχνης. Τι τους ενώνει; Ναι ,έχουν ορισμένα κοινά κλασικά brand names που είναι φανατικοί αγοραστές ,αλλά οι μεν κατηγορούν τους δε ότι καταστρέφουν το σύνολο φορώντας με τον τρόπο τους αυτές τις μάρκες . Επίσης και τα δύο στρατόπεδα διαθέτουν γκαρνταρόμπα πολλών χιλιάδων ευρώ ,αλλά όχι έπιπλα στο σπίτι τους ,διότι είναι μανιώδεις καταναλωτές ρούχων. Εδώ κολάει το ρητό: “I buy with money that I don’t have ,clothes that I don’t need.”

Edited by VeCo
Συνένωση μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

αυτος ο οδηγος υπαρχει ακομα?

 

όπως βλέπεις βρίσκεται στην υπογραφή του james... πριν και μετά τα μηνύματά σου .. μπορείς να τον συμβουλευτείς ανά πάσα στιγμή .. για απορίες .. εδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε ..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ωραία post James.Βασικά εγώ έχω και άκριβα και φθηνά, ανάλογα με την περίσταση αλλά εσύ μιλάς κυρίως για ρούχα με 4 μηδενικά γιατί ένα μπλουζάκι D&G μπορείς να το βρεις και 30-40 Ευρώ.

 

corkala επιμένω πως όχι.Εσύ μιλάς να σηκώσεις τη μισή μπουτίκ, οκ έτσι θα έχεις και 30 και 40 και 50%.Το θέμα είναι ακριβώς αυτό που είπες μετά.Εγώ θέλω 1 ρούχο απο δω και 1 ρούχο απο κει, θα πάρω 30%;Όχι φυσικά...Και αν εσύ μπορείς να το κάνεις σημαίνει οτι ή έχεις γνωστούς (όπως και εγώ αλλά δεν το ανέφερα γιατί μιλάς για γενικό 30% σε όλους) ή σε παρακαλώ δώσε μου μαγαζιά με τις γνωστες μάρκες και σε pm αν θες, γιατί θέλω να πάρω κάτι καλοκαιρινα σε κανα δυο μήνες.

Link to comment
Share on other sites

camel active μπουφάν που μπορώ να βρω online? Ενδιαφέρομαι κυρίως για σύγκριση τιμών με τα εδώ καταστήματα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει ψωνίσει κανείς από το revolverclothing να μας πει τι παίζει με το τελωνείο;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Πρωτοτυπία;Θα μας πει ο james.Αγόρασα κάτι απο yoox και μου έβγαλε αμέσως ότι το item ετοιμάζεται στην αποθήκη μας(sic).Δλδ δεν είχε καθόλου cancel my order.Σας έχει τύχει, ή με έχουν φοβηθεί απο τις άλλες φορές;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...