Jump to content

[S6 Series] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 462
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ενδιαφερομαο για ενα s6

Ειμαι αναμεσα στο citisshop και στο kaizerstore

Εσεις ποιο προτεινεται?

 

Με τα καιζερ δεν έχω εμπιστοσύνη. έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος από το mytel..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για ενα χρυσο εγω αν εχεις να μου προτεινεις κατι θα το εκτιμουσα

cityshop τότε

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πάντως καλό θα ήταν να κάναμε και μια σελίδα για τα καλύτερα skroutzo μαγαζα μιας και σχεδόν όλοι εδώ μέσα από κει ψωνιζουμε οπότε να γνωρίζουμε. Καλή χρονιά
Link to comment
Share on other sites

Πάντως καλό θα ήταν να κάναμε και μια σελίδα για τα καλύτερα skroutzo μαγαζα μιας και σχεδόν όλοι εδώ μέσα από κει ψωνιζουμε οπότε να γνωρίζουμε. Καλή χρονιά

 

Καλη χρονια φιλε!! Εχεις εσυ να μου προτεινεις τιποτα?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Για Ε-deal τι αποψη εχεις ?

 

Δεν εχω αποψη καθως δεν εχω ψωνισει εγω ή καποιος φιλος. Απλα καποια πραγματα δε μπορω να τα γραψω. To παν ειναι να ψαξεις οσο μπορεις το κινητο τις πρωτες μερες να το σκαλισεις κτλ να εχεις το doa Μπροστα σου. Επισης στο mytel νομιζω εστειλα πισω κινητο με doa και μου εστειλαν αλλο (ξεκολημενη οθονη, δεν χρειαζοταν να το δει καποιος ειδικος). Μπορει να ηταν και στο Phonegallery Ομως. Καποτε προτεινα το birdphone αλλα δεν ειναι οπως παλια..και εχει ανεβασει και τιμες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αποψη καθως δεν εχω ψωνισει εγω ή καποιος φιλος. Απλα καποια πραγματα δε μπορω να τα γραψω. To παν ειναι να ψαξεις οσο μπορεις το κινητο τις πρωτες μερες να το σκαλισεις κτλ να εχεις το doa Μπροστα σου. Επισης στο mytel νομιζω εστειλα πισω κινητο με doa και μου εστειλαν αλλο (ξεκολημενη οθονη, δεν χρειαζοταν να το δει καποιος ειδικος). Μπορει να ηταν και στο Phonegallery Ομως. Καποτε προτεινα το birdphone αλλα δεν ειναι οπως παλια..και εχει ανεβασει και τιμες.

 

Το birdphone ειναι ακριβο με βαση τα στανταρ μου

Εγω επειδη το θελω σε χρυσο ειμαι αναμεσα στο kaizerstore στο edeal και στο citisshop μονο που στο citisshop με προβληματιζει που λεει s6 G920 και οχι G920F

Link to comment
Share on other sites

Το birdphone ειναι ακριβο με βαση τα στανταρ μου

Εγω επειδη το θελω σε χρυσο ειμαι αναμεσα στο kaizerstore στο edeal και στο citisshop μονο που στο citisshop με προβληματιζει που λεει s6 G920 και οχι G920F

 

παρε edeal. Και ριξε ενα τηλ να ρωτησεις στο citishop γιατι το γραφουν ετσι, ειναι απο κινα? δεν παιζει 4G? τι διαφορα εχει? Περισυ γραφανε οτι το galaxy tab S φοραει snapdragon800 τα μισα sites, ακομα και το πλαισιο..ενω δεν ισχυε..Ανετα μπορει να εχει γινει λαθος λοιπον.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παρε edeal. Και ριξε ενα τηλ να ρωτησεις στο citishop γιατι το γραφουν ετσι, ειναι απο κινα? δεν παιζει 4G? τι διαφορα εχει? Περισυ γραφανε οτι το galaxy tab S φοραει snapdragon800 τα μισα sites, ακομα και το πλαισιο..ενω δεν ισχυε..Ανετα μπορει να εχει γινει λαθος λοιπον.

 

Ξερουμε εαν τα σκρουτζομαγαζα δινουνε DOA?

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε εαν τα σκρουτζομαγαζα δινουνε DOA?

 

Φυσικά αλλά μέσω επίσημου σέρβις. το τσεκάρει το σέρβις και εφόσον επιβεβαιώσει το πρόβλημα σου δίνουν άλλο και το μαγαζί τα βρίσκει με αυτούς. .

ομως μερικά μαγαζιά σου λένε όχι πήγαινε σέρβις και βγάλε άκρη. . αυτό το ρωτάς και το διευκρινίζεις. .

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια φιλε!! Εχεις εσυ να μου προτεινεις τιποτα?

Ευχαριστω

Στο σκρουτζ έχει αξιολογήσεις των eshops από χρήστες, αν διαβάσεις θα καταλάβεις πολλά..

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά αλλά μέσω επίσημου σέρβις. το τσεκάρει το σέρβις και εφόσον επιβεβαιώσει το πρόβλημα σου δίνουν άλλο και το μαγαζί τα βρίσκει με αυτούς. .

ομως μερικά μαγαζιά σου λένε όχι πήγαινε σέρβις και βγάλε άκρη. . αυτό το ρωτάς και το διευκρινίζεις. .

 

Δυσκολη επιλογη τωρα

Πρεπει να βρω το σωστο μαγαζι ετσι ωστε να μην υπαρξουν προβληματα

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολη επιλογη τωρα

Πρεπει να βρω το σωστο μαγαζι ετσι ωστε να μην υπαρξουν προβληματα

 

όπως λέει και ο φίλος πάνω διάβαζε τα σχόλια στο σκρουτζ. απλά πρέπει να διαβάσεις πολλά γιατί υπάρχουν πολλοι που κραζουν χωρίς λόγο. . τεσπα μην τρελαίνεσαι. πάρτο να το χαρείς. .

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

όπως λέει και ο φίλος πάνω διάβαζε τα σχόλια στο σκρουτζ. απλά πρέπει να διαβάσεις πολλά γιατί υπάρχουν πολλοι που κραζουν χωρίς λόγο. . τεσπα μην τρελαίνεσαι. πάρτο να το χαρείς. .

 

Εδω και 1,5 εβδομαδα δοαβαζω συνεχως και εχω καταληξει στο kaizer,citisshop,edeal παρα τις λιγες αξιολογησεις και στο kinitomanio(το δινει με wind μεσα κατι που με πειραζει καπως)

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 1,5 εβδομαδα δοαβαζω συνεχως και εχω καταληξει στο kaizer,citisshop,edeal παρα τις λιγες αξιολογησεις και στο kinitomanio(το δινει με wind μεσα κατι που με πειραζει καπως)

Ότι είπαμε. .όσο για υο Wind είναιbranded προφανώς και δε λέει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 1,5 εβδομαδα δοαβαζω συνεχως και εχω καταληξει στο kaizer,citisshop,edeal παρα τις λιγες αξιολογησεις και στο kinitomanio(το δινει με wind μεσα κατι που με πειραζει καπως)

Με συγχωρείς που επεμβαίνω αλλά το να διαβάζεις για τα σκρουτζομάγαζα με στόχο να βρεις το πιο αξιόπιστο είναι χάσιμο χρόνου.Τα σκρουτζομάγαζα είναι αξιόπιστα.Πουλάνε προϊόντα που προορίζονται για την ευρωπαϊκή αγορά και μόνο.

Έχω αγοράσει απο αρκετά μαγαζιά χωρίς πρόβλημα.Όσον αφορά στο doa-dap ισχύει μόνο όταν δεν ανοίξει η συσκευή από την αρχή.Και βέβαια πρέπει να σταλεί στο service να πιστοποιήσουν οτι δεν ευθύνεται ο καταναλωτής και μετά να προβούν σε αντικατάσταση.(και αυτό μόνο στις πρώτες 7 μέρες). Αν διαβάσεις τους όρους του doa-dap θα δεις οτι το αναφέρει χαρακτηριστικά.

Όλα τα υπόλοιπα ανήκουν στη σφαίρα της φαντασίας.Επίσης κανένα σκρουτζομάγαζο δεν προσπαθεί να σου "φάει" τα λεφτά σου πουλώντας σου ένα σκάρτο προϊόν και ρισκάροντας τη φήμη του.Καλή χρονιά και καλές αγορές.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά σε όλους.

Παιδια εγώ έχω αγοράσει πολλές φορές ηλεκτρονικά από kaizershop και όλα καλά.

Τον Μάιο που πήρα το s6 είπα να κάνω μια αλλαγή και να το πάρω από το kaiserstore. Έγραψα στα σχόλια να είναι UNBRANDED αλλιώς δεν το ήθελα.

Μόλις το άνοιξα η πρώτη δουλειά ήταν να εγκαταστήσω το Phone info και να δω τι csc έχει.

Είχε csc Ρωσίας. Και λέω τι Ρωσία εγώ ευρωπαϊκό πήρα. Δίνω στο kies σειριακό αριθμό και μοντέλο και μου βγάζει ότι το μανισιο του firmware είναι branded Αυστριακό. Μετά από δέκα τηλέφωνα και στην samsung hellas και στο κατάστημα δεν μπορούσα να βρω άκρη. Μου έλεγαν ότι παρόλα αυτά έχει δύο έτη εγγύηση. Στο τέλος το έστειλα στο κατάστημα και μου επέστρεψε τα χρήματα μέχρι το τελευταίο ευρώ.

Παραγγελνω λοιπόν ξανά από kaizershop και τους λέω αν είναι branded δεν το θέλω. Έρχεται και βλέπω csc WIN. Wind italy. Σε επικοινωνία με το κατάστημα δέχτηκαν αμέσως η να μου στείλουν άλλο η τα χρήματα πίσω. Επειδή είχα κουραστεί με αυτή την διαδικασία το κράτησα. Πάντως και με τα δύο καταστήματα φερθηκαν σωστά τελικά.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω πως προκύπτει ότι με csc Ρωσίας δεν είναι ευρωπαϊκό το τηλέφωνο.

 

Αυτό ήταν όντως ευρωπαϊκό γιατί το "μανισιο" του firmware ήταν Αυστριακό.

Τώρα πως αλλαχτικε και μπήκε ρωσικό και εγώ το παρέλαβα σφραγισμένο, δεν ξέρω.

Αν όμως είχε ρωσικό και το μανισιο του ήταν πάλι ρωσικό πως γίνεται να είναι ευρωπαϊκό?

Αν ας πούμε αντί για το Αυστριακό που έπρεπε να έχει, είχε γερμανικό για παράδειγμα,δεν θα έμπαινα στην διαδικασία να το ψάξω και με το κιες.

ΘΑ έλεγα ότι αφού το Phone info γράφει γερμανικό οκ είναι γερμανικό.

Τώρα πλέον που την πάτησα όμως, κάθε φορά εκτός από το Phone info θα το ψάχνω και περαιτέρω για να ξέρω τουλάχιστον τι μου γίνεται.

Η φάση είναι ότι και από το kaizershop που το πήρα και πάλι μου βγήκε branded,ειχε και κάνα 20-30 ευρώ ποιο ακριβό το UNBRANDED τότε στο Site. Αν είχα υπομονή θα το έστελνα πάλι πίσω μέχρι να μου έρθει UNBRANDED όπως το ήθελα. Αλλά επειδή έσκασα στο πάρε εδώ τηλέφωνο στείλε εκεί το δέμα, λέω Νίκο κράτα το άλλαξε ρομ μόνος σου όπως μου πρότειναν και κάποια παιδιά από το myphone και τελείωνε.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά σε όλους.

Παιδια εγώ έχω αγοράσει πολλές φορές ηλεκτρονικά από kaizershop και όλα καλά.

Τον Μάιο που πήρα το s6 είπα να κάνω μια αλλαγή και να το πάρω από το kaiserstore. Έγραψα στα σχόλια να είναι UNBRANDED αλλιώς δεν το ήθελα.

Μόλις το άνοιξα η πρώτη δουλειά ήταν να εγκαταστήσω το Phone info και να δω τι csc έχει.

Είχε csc Ρωσίας. Και λέω τι Ρωσία εγώ ευρωπαϊκό πήρα. Δίνω στο kies σειριακό αριθμό και μοντέλο και μου βγάζει ότι το μανισιο του firmware είναι branded Αυστριακό. Μετά από δέκα τηλέφωνα και στην samsung hellas και στο κατάστημα δεν μπορούσα να βρω άκρη. Μου έλεγαν ότι παρόλα αυτά έχει δύο έτη εγγύηση. Στο τέλος το έστειλα στο κατάστημα και μου επέστρεψε τα χρήματα μέχρι το τελευταίο ευρώ.

Παραγγελνω λοιπόν ξανά από kaizershop και τους λέω αν είναι branded δεν το θέλω. Έρχεται και βλέπω csc WIN. Wind italy. Σε επικοινωνία με το κατάστημα δέχτηκαν αμέσως η να μου στείλουν άλλο η τα χρήματα πίσω. Επειδή είχα κουραστεί με αυτή την διαδικασία το κράτησα. Πάντως και με τα δύο καταστήματα φερθηκαν σωστά τελικά.

 

Μηπως το κινητο δεν ηταν εντελως καινουριο? λεω εγω τωρα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μηπως το κινητο δεν ηταν εντελως καινουριο? λεω εγω τωρα..

 

Δεν ξέρω, πάντως παιδιά η Samsung hellas τότε μου είχε πει ότι σε κάποιες ελάχιστες περιπτώσεις,

Ενώ κάποιο κινητό προορίζεται για Ευρώπη και τελικά τα κομμάτια ας πούμε δεν φτάνουν για Ρωσία αλλάζουν από το ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ λογισμικό.

Κουφό όλο αυτό αλλά αυτά άκουσαν τα αφτιά μου τότε.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Οποτε προχοραω αφοβα για την αγορα ή απο το kaizer ή απο το edeal εφοσον το κινητο ειναι unbranded ή πρεπει να ρωτησω και τιποτα αλλο πριν την αγορα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...