Jump to content

[S6 Series] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω ότι είμαι ειδικός πάνω στο θέμα που σε απασχολεί αφού έχω πάρει μέχρι στιγμής 3 s6 (μαύρο, άσπρο και τώρα χρυσό):) (το πράσινο δεν πρόκειται να το πάρω λόγω ομάδος:p).

Στην αρχή αγόρασα το μαύρο. Ωραίο χρώμα αλλά ερχόμενος από s3, s3mini και s4 μπλέ-μαύρα το βαρέθηκα σχετικά γρήγορα!

Μετά πήρα το άσπρο. Σαν χρώμα μου άρεσε περισσότερο από το μαύρο, αλλά κάτι με έτρωγε, δεν με ικανοποιούσε απόλυτα.

Τελικά δεν αντιστάθηκα και πήρα το χρυσό. Απίστευτο χρώμα, πανέμορφο!!! Πραγματικά ησύχασα, το μόνο που με απασχολεί είναι τι θήκη θα του φορέσω (εκτός από την σκληρή της rinkle, περιμένω τη διάφανη tpu της nilkin και τώρα φοράει μία μαύρη s-line που του ταιριάζει πάρα πολύ και προστατεύει και την κάμερα).

Τέλος το αγόρασα κι εγώ από σκρουτζομάγαζο (με Pm περισσότερες πληροφορίες) στα 520 ευρώ εδώ και 2 εβδομάδες. Πριν το πάρω ρώτησα αν θα ήταν unbranded και δεν μπόρεσε να μου απαντήσει με σιγουριά. Το ανοίξαμε στο μαγαζί (γιατί αν ήταν με logo της tim μάλλον δεν θα το έπαιρνα) και τελικά ήταν unbranded ουγγρικό με ημερομηνία κατασκευής Αύγουστο του 2015 (δηλαδή φρέσκο). Μάλιστα κράτησα και την rom που φορούσε γιατί είδα στο sammobile ότι είχε πάρει ήδη την τελευταία αναβάθμιση.

Αυτά από εμένα. Ελπίζω να σε βοήθησα. Σ' αφήνω τώρα για να σκεφτείς...

 

Ευχαριστω φιλε μου,στο χρυσο θα καταληξω κι εγω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 462
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ολα κομπλε με το κινητο απο το kaizershop.

Άψογοι σε ολα τους,σφραγισμένο,ταινίες ασφαλείας κανονικα,αμπαλάζ εξαιρετικό για τα χτυπήματα. Η συσκευη σκέτη μαγεία παιδια, unbranded , Ισπανικό παρακαλώ (PHE)

:happy:

 

Date of Manufacture: 21-08-2015

Link to comment
Share on other sites

Ολα κομπλε με το κινητο απο το kaizershop.

Άψογοι σε ολα τους,σφραγισμένο,ταινίες ασφαλείας κανονικα,αμπαλάζ εξαιρετικό για τα χτυπήματα. Η συσκευη σκέτη μαγεία παιδια, unbranded , Ισπανικό παρακαλώ (PHE)

:happy:

 

Date of Manufacture: 21-08-2015

 

Καλοριζικο φιλε μου,επειδη κι εγω απο εκει θα κανω την αγορα,τι ενοεις για το unbranded??Τι να προσεξω?Και πως θα δω οτι ειναι ιουλιου αυγουστου κατασκευασμενο..

Σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε μου,επειδη κι εγω απο εκει θα κανω την αγορα,τι ενοεις για το unbranded??Τι να προσεξω?Και πως θα δω οτι ειναι ιουλιου αυγουστου κατασκευασμενο..

Σε ευχαριστω!

Αφού το αγοράσεις μπορείς να διαπιστώσεις ημερομηνία παραγωγής με το app Phone info.

Unbranded σημαινει pure Samsung συσκευή χωρις μεσολάβηση πάροχο κινητής πχ Vodafone,Cosmote-T-Mobile κ.α που επεμβαίνουν στο κινητό και βάζουν δικά τους πράγματα συνήθως προγράμματα η extra λειτουργίες σε επίπεδο λογισμικού,παραλληλα όμως εξαρτάσαι για αναβάθμιση απο αυτούς.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αφού το αγοράσεις μπορείς να διαπιστώσεις ημερομηνία παραγωγής με το app Phone info.

Unbranded σημαινει pure Samsung συσκευή χωρις μεσολάβηση πάροχο κινητής πχ Vodafone,Cosmote-T-Mobile κ.α που επεμβαίνουν στο κινητό και βάζουν δικά τους πράγματα συνήθως προγράμματα η extra λειτουργίες σε επίπεδο λογισμικού,παραλληλα όμως εξαρτάσαι για αναβάθμιση απο αυτούς.

 

Aρα να προτιμησω Unbranded,και αυτο αναγραφεται πανω στο κουτι τις συσκευασιας οταν το παρω,ι ενημερωνομαι απ το καταστημα?

 

Σε ευχαριστω και παλι!

Link to comment
Share on other sites

Aρα να προτιμησω Unbranded,και αυτο αναγραφεται πανω στο κουτι τις συσκευασιας οταν το παρω,ι ενημερωνομαι απ το καταστημα?

 

Σε ευχαριστω και παλι!

Σπάνια ξέρουν η ενημερώνουν αν ειναι branded η unbranded.

Συνήθως το κουτί απ έξω δεν εχει κάποια ειδική σήμανση που να τα διαχωρίζει.

Αλλα μπορείς να πεις να σου δώσουν το IMEI και επικοινωνείς με Samsung ετσι ώστε να σου πουν.

 

Εκτός αν το συγκεκριμένο κατάστημα ξέρουν 100% οτι ειναι unbranded λογο οτι το προμηθεύονται απο συγκεκριμένο προμηθευτεί που ξέρουν τι τους φέρνει καθε φορά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,μόλις πριν δυό ωρίτσες παρέλαβα το s6 μου απο kaizer.gr σε άψογη συσκευασία κλπ,πως μπορώ να δώ τι προελεύσεως είναι και επίσης,μπορώ με τον φορτιστή του να φορτίζω ένα samsung tablet που έχω και το s5 mini της γυναίκας μου?πρώτη φόρτιση τώρα να το αφήσω παραπάνω απο την ώρα που λέει ότι θέλει να γεμίσει?ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,μόλις πριν δυό ωρίτσες παρέλαβα το s6 μου απο kaizer.gr σε άψογη συσκευασία κλπ,πως μπορώ να δώ τι προελεύσεως είναι και επίσης,μπορώ με τον φορτιστή του να φορτίζω ένα samsung tablet που έχω και το s5 mini της γυναίκας μου?πρώτη φόρτιση τώρα να το αφήσω παραπάνω απο την ώρα που λέει ότι θέλει να γεμίσει?ευχαριστώ!

α) όπως ειπώθηκε και παραπάνω κατεβάζεις από το store την εφαρμογή phone info και απο εκεί βλέπεις όλα τα στοιχεία,

β) επειδή ο φορτιστής του είναι ταχυφορτιστής, δεν θα σου συνιστούσα να φορτίζεις άλλα κινητά ή tablet που δεν υποστηρίζουν την γρήγορη φόρτιση γιατί μπορεί να φουσκώσει η μπαταρία τους και

γ) μου έχουν πει ότι η πρώτη φόρτιση πρέπει να είναι οκτάωρη και με κλειστό το κινητό (πάνω σε αυτό το θέμα πάντως υπάρχουν ένα σωρό απόψεις).

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

παιδιά λέω να προβώ στην αγορά του s6 gold.... από ποιο κατάστημα μπορώ να το αγοράσω? unbranded και σε καλή τιμή εννοείται.... στο skroutz γίνεται ένας χαμός (δεν θέλω διπλοσφραγισμένα/φλασαρισμένα κ.λ.π)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά λέω να προβώ στην αγορά του s6 gold.... από ποιο κατάστημα μπορώ να το αγοράσω? unbranded και σε καλή τιμή εννοείται.... στο skroutz γίνεται ένας χαμός (δεν θέλω διπλοσφραγισμένα/φλασαρισμένα κ.λ.π)

 

Εγω απ το Καιζερ θα σου συνηστουσα,απο κει θα το παρω κι εγω, σε χρυσο,το s4 απο κει το ειχα παρει και ειταν κομπλε!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά λέω να προβώ στην αγορά του s6 gold.... από ποιο κατάστημα μπορώ να το αγοράσω? unbranded και σε καλή τιμή εννοείται.... στο skroutz γίνεται ένας χαμός (δεν θέλω διπλοσφραγισμένα/φλασαρισμένα κ.λ.π)

 

Εγώ 4 τηλέφωνα που έχω πάρει (για τις κόρες μου 2 iphone ) το LG που είχα πριν και το Galaxy 6 τώρα τα έχω πάρει από τo KaizerShop στην Γ.Σεπτεμβρίου 1. Όλα χωρίς προβλήματα και το μαγαζί πολύ καλές κριτικές

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν πολλά μαγαζιά με το kaizer στην αρχή.... kaizerstore, kaizershop, kaizer..... βλέπω τώρα το kaizerstore έχει το χρυσό σε καλή τιμή.... (μόνο το χρυσο με ενδιαφέρει)πιο έχει καλύτερες κριτικές και πιθανότητες να μην ειναι branded?..... και φυσικά ποιο κατάστημα έχει DOA (αν υπάρχει τέτοιο πράγμα στα skroutz) και καλύτερο service....

δεν αξίζει να το πάρω μεταχειρισμένο όταν τα δίνουν στα 430-450 ενώ καινούργιο κάνει 470-480 πλέον :worry:

Edited by Peronoforos
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν δείτε στο bestprice το s6 edge plus gold, το έχει σε πολύ καλή τιμή.. 693 ευρώ...

 

μούφα το κατάστημα.... άγνωστη διαθεσιμότητα

Link to comment
Share on other sites

Γενικα τα 3 καιζερ καταστηματα εχουν τον ιδιο βασιμο μετοχο και απλα ειναι αλλος ο συναιτερος που τρεχει το μαγαζι ας πουμε. Γι αυτο εχουν και παρομοια επωνυμια. Ολοι οαιρνουν απο τον ιδιο προμηθευτη. Εγω εχω ψωνισει απο Πανεπιστημίου και 3ης σεπτεμβριου στις αρχες που ειναι. Ολα παντα σφραγισμενα. Απλα τα παιδια Πανεπιστημίου εχουν κι ενα χαμογελο ρε παιδι μου και καμια φορα αν τους παιρνει μου κανουν δωρο και καμια ζελατινα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει σήμερα κράτηση για να το παραλάβω το απόγευμα. Ρώτησα αν είναι unbranded και δεν ήξερε η κοπέλα στο τηλεφωνικό κέντρο. Ζήτησα και το IMEI για να πάρω εγώ τη Samsung να ρωτήσω και μου είπαν ότι θα μου το δώσουν μόνο από κοντά αλλά το θέμα είναι ότι θα είναι αργά για να πάρω τηλέφωνο. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για να καταλλάβω από το κουτί τι παίζει;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει σήμερα κράτηση για να το παραλάβω το απόγευμα. Ρώτησα αν είναι unbranded και δεν ήξερε η κοπέλα στο τηλεφωνικό κέντρο. Ζήτησα και το IMEI για να πάρω εγώ τη Samsung να ρωτήσω και μου είπαν ότι θα μου το δώσουν μόνο από κοντά αλλά το θέμα είναι ότι θα είναι αργά για να πάρω τηλέφωνο. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για να καταλλάβω από το κουτί τι παίζει;

 

Όχι δεν υπάρχει.

Μονο αμα το ανοίξεις επί τόπου,εγκαταστήσεις την εφαρμογή iPhone info και δεις ακριβώς τι παιζει.

Η παίρνεις τηλ επιτόπου απο το κατάστημα που θα βρίσκεσαι την Samsung λέγοντας το IMEI στην ψυχρα μπροστά τους:rolleyes:

 

Πάντως εγω το m8 που πήρα απο σκρουτζομαγαζο μου το έδωσαν το IMEI τηλεφωνικός οταν το ζήτησα χωρις μα και μου και μετα πήρα την HTC να μου πουν αν ειναι branded η unbranded και αφού με διαβεβαίωσαν οτι αγγλικό unbranded ειναι πήγα στο μαγαζί μετα μισή ώρα και το πήρα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για το bestmobile.gr κάποια γνώμη?

Βλέπω :

Samsung Galaxy G928 S6 EDGE+ 4G NFC 32 GB gold Vodafone EU στα 541 euro

http://www.bestmobile.gr/all-products/samsung-galaxy-g928-s6-edge-4g-nfc-32-gb-gold-vodafone-eu/

 

Samsung Galaxy G928 S6 EDGE+ 4G NFC 32 GB gold platinum EU sta 578

http://www.bestmobile.gr/all-products/samsung-galaxy-g928-s6-edge-4g-nfc-32-gb-gold-platinum-eu/

 

και το απλό Samsung Galaxy G925 S6 EDGE 4G NFC 32GB black sapphire EU στα 429

http://www.bestmobile.gr/all-products/samsung-galaxy-g925-s6-edge-4g-nfc-32gb-black-sapphire-eu-2

 

Στο skroutz ξεκινάει απ' τα 566 το απλό edge και στα 719 το edge+

Link to comment
Share on other sites

Για το bestmobile.gr κάποια γνώμη?

Βλέπω :

Samsung Galaxy G928 S6 EDGE+ 4G NFC 32 GB gold Vodafone EU στα 541 euro

http://www.bestmobile.gr/all-products/samsung-galaxy-g928-s6-edge-4g-nfc-32-gb-gold-vodafone-eu/

 

Samsung Galaxy G928 S6 EDGE+ 4G NFC 32 GB gold platinum EU sta 578

http://www.bestmobile.gr/all-products/samsung-galaxy-g928-s6-edge-4g-nfc-32-gb-gold-platinum-eu/

 

και το απλό Samsung Galaxy G925 S6 EDGE 4G NFC 32GB black sapphire EU στα 429

http://www.bestmobile.gr/all-products/samsung-galaxy-g925-s6-edge-4g-nfc-32gb-black-sapphire-eu-2

 

Στο skroutz ξεκινάει απ' τα 566 το απλό edge και στα 719 το edge+

 

απατεωνιά. (για να μην πω την άλλη λέξη):mad:

αν πας να κάνεις checkout σου βάζει και το ΦΠΑ μέσα. δηλαδή οι τιμές είναι χωρίς το ΦΠΑ αυτές που δείχνεις. (και δεν το αναφέρουν στην περιγραφή του προϊόντος ότι η τιμή δεν περιλαμβάνει ΦΠΑ.)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει.

Μονο αμα το ανοίξεις επί τόπου,εγκαταστήσεις την εφαρμογή iPhone info και δεις ακριβώς τι παιζει.

Η παίρνεις τηλ επιτόπου απο το κατάστημα που θα βρίσκεσαι την Samsung λέγοντας το IMEI στην ψυχρα μπροστά τους:rolleyes:

 

Πάντως εγω το m8 που πήρα απο σκρουτζομαγαζο μου το έδωσαν το IMEI τηλεφωνικός οταν το ζήτησα χωρις μα και μου και μετα πήρα την HTC να μου πουν αν ειναι branded η unbranded και αφού με διαβεβαίωσαν οτι αγγλικό unbranded ειναι πήγα στο μαγαζί μετα μισή ώρα και το πήρα.

 

Εμένα μου είπαν πως δεν ξέρουν ποιο θα είναι διαθέσιμο εκείνη την ώρα για να μου το πουν από τώρα δηλ. σου κρατάνε 1 κομμάτι γενικά και όχι κάποιο συγκεκριμένο που θα το βάλουν στην άκρη. Ποιο τηλέφωνο πέρνω για να ρωτήσω στη Σάμυ;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπαν πως δεν ξέρουν ποιο θα είναι διαθέσιμο εκείνη την ώρα για να μου το πουν από τώρα δηλ. σου κρατάνε 1 κομμάτι γενικά και όχι κάποιο συγκεκριμένο που θα το βάλουν στην άκρη. Ποιο τηλέφωνο πέρνω για να ρωτήσω στη Σάμυ;

 

Για δες εδω

http://www.samsung.com/gr/info/contactus.html

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

απατεωνιά. (για να μην πω την άλλη λέξη):mad:

αν πας να κάνεις checkout σου βάζει και το ΦΠΑ μέσα. δηλαδή οι τιμές είναι χωρίς το ΦΠΑ αυτές που δείχνεις. (και δεν το αναφέρουν στην περιγραφή του προϊόντος ότι η τιμή δεν περιλαμβάνει ΦΠΑ.)

 

Eυχαριστώ πολύ! Ισχύει αυτο που λες

Link to comment
Share on other sites

απατεωνιά. (για να μην πω την άλλη λέξη):mad:

αν πας να κάνεις checkout σου βάζει και το ΦΠΑ μέσα. δηλαδή οι τιμές είναι χωρίς το ΦΠΑ αυτές που δείχνεις. (και δεν το αναφέρουν στην περιγραφή του προϊόντος ότι η τιμή δεν περιλαμβάνει ΦΠΑ.)

LOL, σου προσθέτει το Φ.Π.Α. αυτόματα στο checkout, αλλά και δε σου δίνει επιλογή μετά να τον αφαιρέσεις αν έχεις Α.Φ.Μ. ενδοκοινοτικών συναλλαγών. "Αξιοπιστία" το συγκεκριμένο μαγαζί....

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπαν πως δεν ξέρουν ποιο θα είναι διαθέσιμο εκείνη την ώρα για να μου το πουν από τώρα δηλ. σου κρατάνε 1 κομμάτι γενικά και όχι κάποιο συγκεκριμένο που θα το βάλουν στην άκρη. Ποιο τηλέφωνο πέρνω για να ρωτήσω στη Σάμυ;

 

Τελικά το πήρα το απόγευμα αλλά να σας πω την αλήθεια δεν ξέρω αν είχα καταλάβει λάθος αλλά περίμενα να μπορώ να δω το IMEI πριν το αγοράσω και να επικοινωνήσω με τη Samsung για περισσότερες πληροφορίες, αντ'αυτού το παιδί που ήταν εκεί μου είπε πρώτα να το πληρώσω και μετά να δω το ΙΜΕΙ, δηλ. χαίρω πολύ :rolleyes:. Μου αρέσει που είναι και από τα διαφημιζόμενα μαγαζιά του κέντρου. Τελοσπάντων πήρα τη Σάμυ μετά τηλέφωνο και όλα καλά απλά σου μένει κάτι άσχημο.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S6 Series] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...