Jump to content

Είστε αριστερόχειρες ή δεξιόχειρες;


mariel19
 Κοινοποίηση

Με ποιο χέρι γράφετε?  

629 members have voted

  1. 1. Με ποιο χέρι γράφετε?

    • ΑΡΙΣΤΕΡΟ
      144
    • ΔΕΞΙ
      452
    • ΚΑΙ ΤΑ 2
      33


Recommended Posts

Υπάρχει όντως το συγκεκριμένο bug.

Μικρός, με το που άκουγα αριστερά/δεξιά κατευθείαν πήγαινε το μυαλό μου στην αριστερή πλευρά κι ας ήξερα που είναι το σωστό. Για να μη μπερδεύομαι, όταν πχ μου έλεγαν δεξιά, σκεφτόμουν "ανάποδα από εκεί που εστιάζεις" και πήγαινα από την άλλη :p Στην αρχή ήθελα 1-2 δευτερόλεπτα να το κάνω αυτό, πλέον όμως έχει αυτοματοποιηθεί η κατάσταση τελείως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 483
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει όντως το συγκεκριμένο bug.

Μικρός, με το που άκουγα αριστερά/δεξιά κατευθείαν πήγαινε το μυαλό μου στην αριστερή πλευρά κι ας ήξερα που είναι το σωστό. Για να μη μπερδεύομαι, όταν πχ μου έλεγαν δεξιά, σκεφτόμουν "ανάποδα από εκεί που εστιάζεις" και πήγαινα από την άλλη :p Στην αρχή ήθελα 1-2 δευτερόλεπτα να το κάνω αυτό, πλέον όμως έχει αυτοματοποιηθεί η κατάσταση τελείως.

Ελεος βρε παιδια με αυτο το προβλημα,,,ολο τα ιδια και τα ιδια θα λεμε;;

 

Η λύση είναι να περάσετε ξανά τους drivers για το δεξί χέρι....ετσι θα λυθεί σιγουρα αυτο το bug..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Και ποιός σου είπε οτι ενδιαφέρθηκε η εταιρία να βγάλει driver; Μια ζωή ριγμένοι :mad:
Link to comment
Share on other sites

Και ποιός σου είπε οτι ενδιαφέρθηκε η εταιρία να βγάλει driver; Μια ζωή ριγμένοι :mad:

Αρα ειστε μονιμα ελλατωματικοι,,,οποτε συμπερασμα μακρια απο αριστεροχειρες.....αρα αυτο συνεπαγεται οτι θα μεινετε μπακουρια:ρ

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Αρα ειστε μονιμα ελλατωματικοι,,,οποτε συμπερασμα μακρια απο αριστεροχειρες.....αρα αυτο συνεπαγεται οτι θα μεινετε μπακουρια:ρ

 

κι όμως η σχέση μου "τρελαίνεται" και μόνο που είμαι αριστερόχειρας...

 

οπότε.. εγώ τουλάχιστον μπακούρι δεν θα μείνω... :p :lol:

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

κι όμως η σχέση μου "τρελαίνεται" και μόνο που είμαι αριστερόχειρας...

 

οπότε.. εγώ τουλάχιστον μπακούρι δεν θα μείνω... :p :lol:

 

Στην δική μου περίπτωση, και εγώ και η κοπέλα μου είμαστε αριστερόχειρες!!!

Stay in family:lol::lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι βλέπω απ'το αριστερο μάτι λιγότερο απ' ότι απ'το δεξί. :blink: Αλλά είμαι δεξιόχειρ. Λέτε να σημαίνει κάτι κι αυτό? :p
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Εγώ περισσότερη μυωπία στο αριστερό... :)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

γραφω με το δεξι..

εχω προσπαθησει να γραψω και με το αριστερο αλλα.. αφηστε τα :whistle:

παντως δεν νομιζω οτι εχει σημασια με ποιο χερι γραφει κανεις!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ούτε εγώ ξέρω τι είμαι, μιλάμε για πολύ μπερδεway. :p

 

Σε χαρτί γράφω λίγο καλύτερα με το δεξί (αν και πολλές φορές "τσακώνω" τον εαυτό μου να έχει πιάσει τυχαία το στυλό με το αριστερό και να γράφει μια χαρά).

 

Ποντίκι, πληκτρολόγιο υπολογιστή και κινητού δουλεύω εξίσου καλά και με τα δύο χέρια (μερικές φορές έχω το laptop δίπλα στο desktop, οπότε για να μην έχω και τα δύο ποντίκια στη μία μεριά, βάζω το ένα από τη μία και το άλλο απ' την άλλη). Χρήση πηρουνιών, κόψιμο φαγητού με μαχαίρι το ίδιο και με τα δύο.

 

Κλειδιά για ξεκλείδωμα πόρτας μόνο με το αριστερό (σε σημείο που αν κρατάω πράγματα στο αριστερό, τα αφήνω για να πιάσω τα κλειδιά... με το δεξί την πάτησα... κλειδωμένος για πάντα απ' έξω θα μείνω :p ). Κατσαβίδι επίσης καλύτερα με το αριστερό.

 

Πιστεύω μερικά πράγματα είναι και θέμα συνήθειας πάντως.

 

Αυτό που λέγανε παλιά ότι όταν πληρώνεις δίνεις τα λεφτά με το αριστερό, ενώ όταν πληρώνεσαι τα παίρνεις με το δεξί ισχύει; :lol:

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

αριστεροχειρας, δεν ξερω γιατι απλα ετσι μου βγηκε

 

...πρεπει να το παραδεχτειτε, οι δεξιοχειρες ενδομυχα θα θελατε να ειστε αριστεροχειρες :p

Link to comment
Share on other sites

αριστεροχειρας, δεν ξερω γιατι απλα ετσι μου βγηκε

 

...πρεπει να το παραδεχτειτε, οι δεξιοχειρες ενδομυχα θα θελατε να ειστε αριστεροχειρες :p

Έτσι. Άλλωστε ποιος δεν θέλει να κάνει την ζωή του δυσκολότερη; :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
αριστεροχειρας, δεν ξερω γιατι απλα ετσι μου βγηκε

 

...πρεπει να το παραδεχτειτε, οι δεξιοχειρες ενδομυχα θα θελατε να ειστε αριστεροχειρες :p

 

Εννοειτε:D:D:D

 

Και εγω αριστερος:D:D

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ κυρίως το δεξί αλλά αν είχα εξίσου καλό αριστερό πιστεύω θα έκανα παπάδες στη μπάλα και θα ήμουν διάσημος τώρα :lol:.Το περίεργο είναι πως έχω παρατηρήσει ότι το αριστερό μάτι το χρησιμοποιώ περισσότερο από το δεξί.:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι πως έχω παρατηρήσει ότι το αριστερό μάτι το χρησιμοποιώ περισσότερο από το δεξί.:wacko:

 

 

πώς το καταλάβεις αυτό ???? μεγάλη απορία ...

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Απλώς αρχικά κλείνεις το ένα μάτι για λίγο και βλέπεις με το άλλο και μετά κάνεις το αντίστροφο.Αν δεν καταλάβεις διαφορά τότε χρησιμοποιείς εξίσου και τα 2 μάτια.;)
Link to comment
Share on other sites

Απλώς αρχικά κλείνεις το ένα μάτι για λίγο και βλέπεις με το άλλο και μετά κάνεις το αντίστροφο.Αν δεν καταλάβεις διαφορά τότε χρησιμοποιείς εξίσου και τα 2 μάτια.;)

To αριστερο ματι βλεπει εικονες σε 2 διαστασεις,,,ενω το αριστερο μονο βλεπει τρισδιαστατα:) (η το αντιθετο,δεν θυμαμαι ακριβως:O)

εντυπωσιακο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

To αριστερο ματι βλεπει εικονες σε 2 διαστασεις,,,ενω το αριστερο μονο βλεπει τρισδιαστατα:) (η το αντιθετο,δεν θυμαμαι ακριβως:O)

εντυπωσιακο..

 

Χμμ...με μπέρδεψες :lost:! Τι θέλει να πει ο ποιητής?:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...