Jump to content

Εργασίες με θέμα τα Ασύρματα Δίκτυα Επικοινωνιών


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια ξερει κανει κανε site με πτυχιακες εργασιες ή εστω θεματα πτυχιακων με θεμα γυρω απο τα δικτυα?οτιδηποτε σχετικα με αυτο θα ηταν πολυ χρησημο!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ntontos (25 Νοέ. 2004 , 00:25)

 

ρε παιδια ξερει κανει κανε site με πτυχιακες εργασιες ή εστω θεματα πτυχιακων με θεμα γυρω απο τα δικτυα?οτιδηποτε σχετικα με αυτο θα ηταν πολυ χρησημο!!!

 

 

Filaraki to epsaxna kai gw......vrika merikes mesa sto ntua, alla mporeis na psakshs kai mesa apo to yahoo.... Asta egw akoma psaxnw ti 8a kanw :P elpizw na se voh8isa

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 years later...

Καλημέρα, Χρόνια πολλά και Καλή χρονιά,

 

ξεκινάω να κάνω πτυχιακή εργασία για τη σχολή μου με θέμα: Υλοποίηση σε θεωρητικό επίπεδο ασύρματου δικτύου. Πρέπει να συμπεριλάβω ασύρματα δίκτυα, τρόπο υλοποίησης, τρόπο μετάδοσης, τεχνικές μετάδοσης κτλ. γενικά ασύρματα δίκτυα, χρησιμότητα, εφαρμογές και τέτοια.

 

όποιος ξέρει το οτιδήποτε, από το που μπορώ να βρω υλικό, σχετικά site, οτιδήποτε, ας με βοηθήσει.

 

 

Μήπως να βάλω το θέμα και στο Chat and Fun? Δεν ξέρω..

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Pwleitai kinhto Palm Treo 750 axrhsimopoihto, sto kouti tou. Timh 300€, syzhtisimi
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ξεκαθάρισε για τι σχολή πρόκειται. Είναι πτυχιακή για ΙΕΚ, ΤΕΙ, ΑΕΙ; Σε τι επίπεδο θέλεις να φτάσεις; Τι δίκτυα θέλεις να καλύψεις; LAN, MAN, WAN; Θέλεις να καλύψεις WiFi και WiMax ή θες να πας και σε LMDS, μικροκυματικές ζεύξεις ΟΤΕ κτλ;

 

Ίσως μπορέσω να σε βοηθήσω με βιβλιογραφία (και σε pdf), αλλά πρέπει να ξέρω τι ακριβώς ψάχνεις.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

katarxhn euxaristw poly kai tous 2..einai ptyxiakh gia tei kai prepei na vgei gyrw stis 100 selides..8a valw wifi , wimax, lan ,man k tetoia..den 8a to emva8ynw to pragma efoson k ton ka8hghth den ton polynoiazei.. to 8ema einai oti exw 3 vivlia se pdf alla einai sta agglika k exw trela8ei sth metafrash..h mallon kalytera, prepei na trela8w.. dystyxws vriskw elaxista sta ellhnika..oti exete kalodexoumeno..
Pwleitai kinhto Palm Treo 750 axrhsimopoihto, sto kouti tou. Timh 300€, syzhtisimi
Link to comment
Share on other sites

http://www.amfitheatro.gr/pages/ergasies.php

ριξε μια ματια και σε αυτα τα site. Αλλα μαλλον ειναι στα Αγγλικα:(

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

http://www.amfitheatro.gr/pages/ergasies.php

ριξε μια ματια και σε αυτα τα site. Αλλα μαλλον ειναι στα Αγγλικα:(

 

 

thanx alla sto amfi8etro den paizei kati sxetiko!! thanx pantws :happy:

Pwleitai kinhto Palm Treo 750 axrhsimopoihto, sto kouti tou. Timh 300€, syzhtisimi
Link to comment
Share on other sites

Για τι πράγμα ενδιαφέρεσαι ακριβώς; Σε ποια σχολή είσαι; Πόσο βάθος ψάχνεις στις διπλωματικές;

 

Ετοιμάζομαι για 3-4 φέτος. WiMax, Mobile WiMax, 802.20, 3G, 4G τέτοια θέματα σκέφτομαι. Ίσως μπορώ να σου δώσω καμιά ιδέα.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Για τι πράγμα ενδιαφέρεσαι ακριβώς; Σε ποια σχολή είσαι; Πόσο βάθος ψάχνεις στις διπλωματικές;

 

Ετοιμάζομαι για 3-4 φέτος. WiMax, Mobile WiMax, 802.20, 3G, 4G τέτοια θέματα σκέφτομαι. Ίσως μπορώ να σου δώσω καμιά ιδέα.

 

Ευχαριστώ.

Ειμαι σε αγγλικο πανεπιστημιο.Computer science και ξεκινησα να ψαχνω για να παρω καμια ιδεα με τι θα ασχοληθω.Ακομα δεν εχω μιλησει με τον καθηγητη μου απλα ηθελα να δω μηπως μπορεσω και προτεινω καποιο θεμα.

Σκεφτομουνα κατι σε τεχνολογιες δικτυων σε συγκριση με τα πιο παλια χρονια κατι γενικο για να μπορεσω να βρω αρκετο υλικο.Οχι ομως για κινητη τηλεφωνια

3-4???????????Εδω μια εχω και εχω αγχωθει!!!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι ότι εσύ τη γράφεις τη διπλωματική, ενώ εγώ επιτηρώ από μακριά, άρα είμαι πιο ξεκούραστος ;-)

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Έχω συμπιεσμένο υλικό σε αρχείο zip ~10Mb στα ελληνικά που ίσως μπορεί να σας βοηθήσει. Αν δε σας κάνει κόπο επικοινωνήστε στο hatziliontos@yahoo.gr.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχω πάρει πτυχιακή για το WIMAX και θα πρέπει να γράψω για τα business plans που υπάρχουν σε διάφορες χώρες και την κατάσταση στην Ελλάδα....όποιος ξέρει οτιδήποτε μ'αυτό αςμε βοηθήσει...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Υπάρχουνε πολλές εταιρίες που αναλαμβάνουνε πτυχιακές εργασίες κ.λ.π , οι μόνοι που ξέρω από φίλους και είναι καλοί είναι οι http://www.e-papers.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Σχετικά με βοήθεια για εργασίες συνιστώ ανεπιφύλακτα το http://www.ekponisi.com.Πραγματικά είναι το μόνο που ξεχωρίζει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...