Jump to content

LeTV Le Max (X900)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εψαξα στο ίντερνετ, για το Χ910 δεν υπάρχει υποστήριξη, ούτε ρομ, ούτε twrp. Κατέληξα στο Χ900, με γνώση ότι μπορεί να είναι θερμάστρα,,, σε ορισμένα καίει ο επεξεργαστής 810. Θα δω τον Δεκεμβριο..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 308
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σκέφτομαι σοβαρά ν'αλλάξω το Kolina K100+ που έχω τώρα με το παραπάνω τηλέφωνο για 3 κυρίως λόγους:

 

1) Χρειάζομαι μεγαλύτερο smartphone - παραείναι μεγάλα τα χέρια μου

2) Χρειάζομαι καλύτερη κάμερα και αυτό έχει μία από τις καλύτερες (αν όχι την καλύτερη) σε αυτή την κατηγορία τιμής. Τα test videos στο youtube είναι εντυπωσιακά.

3) Χρειάζομαι καλύτερο GPS (το βασικότερο). Το Kolina (πολύ καλό κατά τ'άλλα), άλλα ο GPS receiver... μάπα.

 

Οπότε... έχει κανείς το Le Max X900;

- Έχει καλό GPS; Ας μη βρίσκει γρήγορα σήμα, αλλά όταν κλειδώνει... να κλειδώνει και να λέει "στρίψε" αφού έχεις περάσει τη διασταύρωση!

- Από WiFi σήμα πως τα πάει;

- Έχει τίποτα περίεργα "κολλήματα" λόγω του ότι η default ROM δεν είναι international;

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του Letv Max x900 από Μάρτιο.. Το κινητό πετάει δεν έχει κολλήσει ποτέ.. Την μεγάλη διαφορά την είδα με Marshmallow.. Πλέον είμαι σε 5.8.17s multilanguage.. Απίστευτο.. Απλα λόγο μεγέθους θέλω να το δώσω.. 200 ευρώ με 4 θήκες και Tempered Glass 1+1 καλά είναι; το είχα αγοράσει από ευρωπαϊκή αποθήκη honorbuy..
Link to comment
Share on other sites

http://www.grossoshop.net/it/letv-x900-le-max-smartphone-dual-sim-android-5-0-snapdragon-octa-core-64-bit-nfc-4g-lte-4-32gb-argento.html?gclid=CLqApfmTv9ACFaQV0wodTLYKZQ ,. Θέλω να αγοράσω καινούργιο. Είναι αξιόπιστο το grosshop? Με απλό ταχυδρομείο στέλνει?
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του Letv Max x900 από Μάρτιο.. Το κινητό πετάει δεν έχει κολλήσει ποτέ.. Την μεγάλη διαφορά την είδα με Marshmallow.. Πλέον είμαι σε 5.8.17s multilanguage.. Απίστευτο.. Απλα λόγο μεγέθους θέλω να το δώσω.. 200 ευρώ με 4 θήκες και Tempered Glass 1+1 καλά είναι; το είχα αγοράσει από ευρωπαϊκή αποθήκη honorbuy..

 

Από που κατεβάσες

την έκδοση αυτή???

Link to comment
Share on other sites

Από που κατεβάσες

την έκδοση αυτή???

 

Cuoco 92.. Απίστευτος ο Ιταλός.. Την κατέβασα από το http://www.letv.re. Τρομερό φόρουμ.. Είναι και ένας άλλος απλά αργεί να τις ανεβάσει γιατί θέλει donate πρώτα.. Τώρα για εγκατάσταση αν θες πες μου να σου πω.. Εύκολο είναι..

Link to comment
Share on other sites

Cuoco 92.. Απίστευτος ο Ιταλός.. Την κατέβασα από το http://www.letv.re. Τρομερό φόρουμ.. Είναι και ένας άλλος απλά αργεί να τις ανεβάσει γιατί θέλει donate πρώτα.. Τώρα για εγκατάσταση αν θες πες μου να σου πω.. Εύκολο είναι..

ναι πες μου σ παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

http://blog.grossoshop.net/come-installare-recovery-twrp-e-rom-cuoco92-su-letv-x900/

κανε μια μεταφραση με google μεταφραση να δεις τι γινεται στο περιπου!

αλλα ξεκινας λοιπον :Βημα 1: mega:///#!rAxCWDqK!yrqvkqn8QUOD6i2sKN4-aEHN_3kNp0az4y2msyBpHgA(Κατεβαζεις στο pc αυτο(TWRP) αρχικα και το κανες unzip σε ενα φακελο στην επιφανεια)

2.Κατεβαζεις ρομ:mega:///#!B1NXGTKT!3YrxtqRCXm63SViXTpwZe3ON1r9HfxtOFadABNtk7UU (συνδεεις κινητο με usb debugging on και κανεις αντιγραφη στο κινητο την ρομ)

3.με συνδεδεμενο το κινητο ανοιγεις το πρωτο αρχειο που κατεβασες και κανεις τα βηματα που σου λεει!4:θα κανει επαννεκινηση μονο του μην τρομαξεις και οταν ανοιξει πατας Wipe μετα Advanced Wipe και κλικαρεις ΜΟΝΟ :-Dalvik Cache-System-Data-Cache και αριστερα προς δεξια για να σκουπισει(και καλα)!Τελευταιο βημα κλικαρεις Ιnstall και βρισκεις την ρομ εκει που την αποθηκευσες και πατας!εε το αφηνεις να κανει δουλεια(θα αργησει κανα τεταρτο να ανοιξει θα κολλησει στο EUI,ετσι κανει μην σκαλωσεις)!εε εισαι κομπλε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Aναλογα τι θα επιλεξεις!εχει και ευρωπαικη αποθηκη το συγκεριμενο για αυτο στο λεω!αν στο στειλουν απο κινα κλασσικα οπως ολοι απλο ταχυδρομειο!(απλα το τελευταιο καιρο αν διαβαζεις και αλλα φορουμ εχουν αναφερθει τελωνεια και δασμοι)!οποτε προσεχε καλυτερα τον τροπο!σαν καταστημα παντως ναι ειναι καλο(ειχα παρει στην κοπελα το Letv Le1s απο κει)!

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο σάιτ του grossoshop , έχουν δύο επιλογές αποστολής: DHL που σίγουρα περνάει τελωνείο, και SF express , για το οποίο δεν γνωρίζω αν περνάει τελωνείο,,, Αν είναι απλό ταχυδρομείο δηλαδή. Αν το γνωρίζει κάποιος? Θέλω να αγοράσω το Χ900.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο σάιτ του grossoshop , έχουν δύο επιλογές αποστολής: DHL που σίγουρα περνάει τελωνείο, και SF express , για το οποίο δεν γνωρίζω αν περνάει τελωνείο,,, Αν είναι απλό ταχυδρομείο δηλαδή. Αν το γνωρίζει κάποιος? Θέλω να αγοράσω το Χ900.

 

Φίλε τον τελευταίο καιρό έχει πέσει πολύ τελωνείο. Λέγανε λόγο Ομπαμα. Όπως διαβάζω τα κρούσματα συνεχίζονται. αυτη η SF Express ειναι σαν διαμεσολαβητης. Το δεμα τελικα στελνεται με NL Post! Οπότε και τελωνείο να περάσει νμζω πιο φθηνά από ευρωπαϊκή αποθήκη βγαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Cuoco 92.. Απίστευτος ο Ιταλός.. Την κατέβασα από το http://www.letv.re. Τρομερό φόρουμ.. Είναι και ένας άλλος απλά αργεί να τις ανεβάσει γιατί θέλει donate πρώτα.. Τώρα για εγκατάσταση αν θες πες μου να σου πω.. Εύκολο είναι..

 

- Αυτή ή έκδοση είναι συμβατή και με το χ910;

- Αν την περάσω με τον τρόπο που είπες, μετά πως γυρναω σε αυτήν που έχω τώρα (5.6.013S Stable τη φορούσε από μαμά);

Link to comment
Share on other sites

Μην περνάς ρομ για το χ900, στο Χ910. Κοίταξα παλιά για ρομ για το Χ910, δεν μπόρεσα να βρω,, ψάξε στο Ίντερνετ. Πρέπει να κάνεις, δεν ξέρω πως γίνεται,, nandroid backup,, το οποίο Μάλλον αντιγράφει την ρομ που έχεις στο κινητό σου.
Link to comment
Share on other sites

Μην περνάς ρομ για το χ900, στο Χ910. Κοίταξα παλιά για ρομ για το Χ910, δεν μπόρεσα να βρω,, ψάξε στο Ίντερνετ. Πρέπει να κάνεις, δεν ξέρω πως γίνεται,, nandroid backup,, το οποίο Μάλλον αντιγράφει την ρομ που έχεις στο κινητό σου.

 

Τελικά έκανα μεγάλη βλακεία νομίζω, που πήρα το χ910. Δε βγάζουν καμία ρομ ούτε έχει αυτόματες ενημερώσεις. Απλά περιμένεις να παλιωσει το κινητό για να πάρεις άλλο. Κάποιος που ασχολείται πολύ με το κινητό και το θέλει πάντα up to date δεν πρέπει να πάρει letv. Χθες κατάφερα και έκανα το meizu mx4 που έχω να παίρνει international λογισμικό και έχω αρχίσει να το γλυκοκοιταζω πάλι.

Link to comment
Share on other sites

, κοιταξε το.

 

Από τη στιγμή που δεν υπάρχει άλλη ρομ να βάλω δε χρειάζομαι να κάνω backup αυτή που έχω, αλλά το βιντεακι είναι πολύ χρήσιμο γενικότερα για συσκευές Android. Ωραίος!

Link to comment
Share on other sites

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το X900, ενημερωτικά, διότι και εγώ περιμένω εδώ και καιρό να πέσει λίγο η τιμή του, υπάρχει σε αυτό το site με έκπτωση,

https://www.fastcardtech.com/Letv-Le-Max-X900-64GB.html

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω το Χ900. Το Tracking number το δείχνει στο Καλοχωρι Θεσσαλονικη. Ξέρει κάποιος;

 

Εισαι σε λαθος θεμα.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το X900, με Ελληνικά, custom recovery!. Στις πληροφορίες τηλέφωνο γράφει Χ900+ . Είναι διαφορετικο από το Χ900;; Μάλλον θα περάσω την official rom την Αγγλοκινεζικη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...