Jump to content

LeTV Le Max (X900)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλά έμεινε έτσι!

 

Δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω παραπανω. Κατσε να το δει ο Γιωργος μηπως ξερει κατι αλλοιως ξερεις το δρομο.

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 308
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω παραπανω. Κατσε να το δει ο Γιωργος μηπως ξερει κατι αλλοιως ξερεις το δρομο.

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Τι καλά που θα ήταν να είχα πάρει ένα ωραίο backup :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τι καλά που θα ήταν να είχα πάρει ένα ωραίο backup :lol:

 

Καλα ρε απιστευτε δεν πηρες backup? Γιατι το εβαλες το twrp ?:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε απιστευτε δεν πηρες backup? Γιατι το εβαλες το twrp ?:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Έχω θέμα με τα backup δεν παίρνω ποτέ και μετά φτου από την αρχή!recovery έβαλα για να δω αν τα λέτε καλά εδώ μέσα :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με τα backup δεν παίρνω ποτέ και μετά φτου από την αρχή!recovery έβαλα για να δω αν τα λέτε καλά εδώ μέσα :lol::lol::lol:

 

Οκεικ κουραγιο λοιπον.:p:p:p

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις προβλημα στο συγχρονισμο ειδοποιησεων απο facebook viber κλπ?
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις προβλημα στο συγχρονισμο ειδοποιησεων απο facebook viber κλπ?

 

Το έχω παρατηρήσει και εγώ φίλε μου.Κάποιες φορές δεν έρχονται αμέσως οι ειδοποιήσεις.Μάλιστα έχει τύχει στο viber να μου έρθουν μηνύματα από προηγούμενη μέρα μόνο όταν το άνοιξα εγώ.Εννοείται πως δεν έχω ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας και το wifi το έχω μόνιμα on.

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις προβλημα στο συγχρονισμο ειδοποιησεων απο facebook viber κλπ?

 

Δεν έχει περάσει κινεζικό κινητό από τα χέρια μου (Meizu,Xiaomi,Vivo) που να μην είχε αυτό το θέμα,ειδικά με viber.Και φυσικά δεν στρώνει με τίποτα.Δεν ξέρω τι φταίει!

Link to comment
Share on other sites

Τι καλά που θα ήταν να είχα πάρει ένα ωραίο backup :lol:

βάλε πάλι την rom με twrp recovery , με τα 2 wipe (dalvik και cache) , ξέρεις δεν θα χάσεις τίποτα

αν πάνε όλα καλά , παίρνεις backup

 

Εχει παρατηρησει κανεις προβλημα στο συγχρονισμο ειδοποιησεων απο facebook viber κλπ?

Γιάννη , ανοίγεις την εφαρμογή π.χ. το viber

πατάς χαμηλά το αριστερό απο τα 3 κουμπιά αφής , βλέπεις τις ανοιχτές εφαρμογές σου (task manager) , το δάχτυλο ακουμπάει το viber , και σέρνεις την εφαρμογή (viber) προς τα κάτω , θα δεις ένα λουκέτο , αυτό σημαίνει θα είναι πάντα ανοιχτή (μέχρι να κάνεις το αντίθετο , να σύρεις την εφαρμογή προς τα πάνω )

 

Απο τις ρυθμίσεις => Permissions => auto launch στο viber

απο ρυθμίσεις =>ήχος και ειδοποιήσεις =>viber=>προτεραιότητα

 

τρέχεις το viber=>τρις γραμμές πάνω αριστερά (είμαστε μενού)=>ρυθμίσεις=>γενικά=>

επιλέγεις το "Εμφάνιση εικ.κατ. viber" (θα το βλέπεις πάντα στις ειδοποιήσεις στην notification bar (κουρτίνα))

 

αν θέλεις να αλλάξεις ήχο κλήσης και ειδοποίησης : τρέχεις το viber=>τρις γραμμές πάνω αριστερά (είμαστε μενού)=>

ρυθμίσεις=>ειδοποιήσεις=>χρήση ήχων συστήματος

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

βάλε πάλι την rom με twrp recovery , με τα 2 wipe (dalvik και cache) , ξέρεις δεν θα χάσεις τίποτα

αν πάνε όλα καλά , παίρνεις backup

 

Πέρασα την evolution 13s τελικά από την αρχή και πήρα backup αυτή την φορά δεν την παταω παλι.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη , ανοίγεις την εφαρμογή π.χ. το viber

πατάς χαμηλά το αριστερό απο τα 3 κουμπιά αφής , βλέπεις τις ανοιχτές εφαρμογές σου (task manager) , το δάχτυλο ακουμπάει το viber , και σέρνεις την εφαρμογή (viber) προς τα κάτω , θα δεις ένα λουκέτο , αυτό σημαίνει θα είναι πάντα ανοιχτή (μέχρι να κάνεις το αντίθετο , να σύρεις την εφαρμογή προς τα πάνω )

 

Απο τις ρυθμίσεις => Permissions => auto launch στο viber

απο ρυθμίσεις =>ήχος και ειδοποιήσεις =>viber=>προτεραιότητα

 

τρέχεις το viber=>τρις γραμμές πάνω αριστερά (είμαστε μενού)=>ρυθμίσεις=>γενικά=>

επιλέγεις το "Εμφάνιση εικ.κατ. viber" (θα το βλέπεις πάντα στις ειδοποιήσεις στην notification bar (κουρτίνα))

 

αν θέλεις να αλλάξεις ήχο κλήσης και ειδοποίησης : τρέχεις το viber=>τρις γραμμές πάνω αριστερά (είμαστε μενού)=>

ρυθμίσεις=>ειδοποιήσεις=>χρήση ήχων συστήματος

 

Φιλε Γιωργο τα εχω κανει αυτα αλλα το θεμα ειναι οτι ουτε οι ενημερωση εφαρμογων απο το play ερχεται. Μαλλον ειναι θεμα ρομ δεν ξερω αν στην μαμα ρομ ισχυει αυτο.

Τα μαιλ ομως γιατι ερχονται?

Θα δοκιμασω να τις κανω εφαρμογες συστηματος μηπως και αλλαξει κατι.

Edited by varajohn
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Γιωργο τα εχω κανει αυτα αλλα το θεμα ειναι οτι ουτε οι ενημερωση εφαρμογων απο το play ερχεται. Μαλλον ειναι θεμα ρομ δεν ξερω αν στην μαμα ρομ ισχυει αυτο.

Τα μαιλ ομως γιατι ερχονται?

Θα δοκιμασω να τις κανω εφαρμογες συστηματος μηπως και αλλαξει κατι.

Γιάννη αν στο play store έχεις την ρύθμιση , "αυτόματη ενημέρωση εφαρμογών" και δεν τις κάνει , είναι περίεργο , η rom που έχεις απλά πειραγμένη official είναι , δεν φταίει η rom

 

από τις ρυθμίσεις κάνε εκκαθάριση δεδομένων στην google play store και επανεκκίνηση ,αν δεν λυθεί

 

Κατάργησε τον Google λογαριασμό σου απο τις ρυθμίσεις, λογαριασμοί (account management) και μετά google , πατάς (gmail) και κατάργηση λογαριασμού απο τις τρις τελείες.

Επανεκκίνηση

και πρόσθεσε πάλι το λογαριασμό σου.

μετά , ρυθμίσεις, εφαρμογές, και κάνεις swipe για να βρεις όλες οι εφαρμογές (στο Όλα)

βρίσκεις τις "υπηρεσίες Google play", μετά εκκαθάριση δεδομένων , προσωρινή μνήμη , αναγκαστική διακοπή. (ότι σου επιτρέπει από αυτά)

επανεκκίνηση

 

ρυθμίσεις , ημερομηνία και ώρα ,

αν είναι στο "Αυτόματη ημερομηνία και ώρα" (set automatically) , το αποεπιλέγεις

Άλλαξε μη αυτόματα την ημερομηνία και την ώρα, έτσι ώστε να είναι λανθασμένες.

Πάτησε το κουμπί της αρχικής οθόνης. (το μεσαίο αφής από τα τρία)

απο τις ρυθμίσεις πήγαινε πάλι στο Ημερομηνία και ώρα

Άλλαξε μη αυτόματα την ημερομηνία και την ώρα, έτσι ώστε να είναι σωστές.

Επιλέξτε ξανά τα πλαίσια "Αυτόματη ημερομηνία και ώρα" και "Αυτόματη ζώνη ώρας". (set automatically)

 

τώρα αν κατά λάθος δεn μπήκαν σωστά οι ρυθμίσεις στα gapps , βάλε πάλι την rom με τα 2 wipe

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σχετικα με τις ειδοποιησεις τις εκανα εφαρμογες συστηματος με το link2sd και ολα δειχνουν να λειτουργουν οκ.
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια σας παιδια

Επειδη με ενδιαφερει το κινητο θα ηθελα να ρωτησω πως τα παει απο θεμα gps,wifi, καμερας και ποσες ωρες περιπου βγαζει η μπαταρια sot

 

edit

 

Διαβασα τις 11 σελιδες και καταλαβα οτι προκειτε για διαμαντι

Edited by dalamaidis
:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Θα θελα να μαθω το κινητο απο οθονη τι λεει,η καμερες ειναι καλες ή μετριες.κολαει το κινητο καθολου,υπαρχει ελληνικη ρομ?

Το βρηκα εδω http://www.everbuying.net/product904422.html

Τι λετε αξιζει?

Link to comment
Share on other sites

Θα θελα να μαθω το κινητο απο οθονη τι λεει,η καμερες ειναι καλες ή μετριες.κολαει το κινητο καθολου,υπαρχει ελληνικη ρομ?

Το βρηκα εδω http://www.everbuying.net/product904422.html

Τι λετε αξιζει?

Ειναι αψογο. Ναι εχει ελληνικη ρομ.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Θα θελα να μαθω το κινητο απο οθονη τι λεει,η καμερες ειναι καλες ή μετριες.κολαει το κινητο καθολου,υπαρχει ελληνικη ρομ?

Το βρηκα εδω http://www.everbuying.net/product904422.html

Τι λετε αξιζει?

 

αυτο στο λινκ ειναι το προ,οχι το μαξ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες στο χ900 δουλεύουν και τα 2 ηχεία;

 

Στάλθηκε από το X900+ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι γιατι ρωτας ?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Γιατί παιζει μονο το δεξι, τη κάνω τώρα;μου ειπαν να μου στηλουν ηχείο απο εκεί που το πήρα. Μήπως είναι απο καπια ρύθμιση;

 

Στάλθηκε από το X900+ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί παιζει μονο το δεξι, τη κάνω τώρα;μου ειπαν να μου στηλουν ηχείο απο εκεί που το πήρα. Μήπως είναι απο καπια ρύθμιση;

 

Στάλθηκε από το X900+ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατεβασε ενα προγραμα μουσικης που εχει balance και δοκιμασε το.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε ενα προγραμα μουσικης που εχει balance και δοκιμασε το.

Το δοκιμασα δεν παιζει.

 

Στάλθηκε από το X900+ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το δοκιμασα δεν παιζει.

 

Στάλθηκε από το X900+ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ειτε δεξια ειτε αριστερά γυρίσω το balance μονο το δεξι παιζει.

 

Στάλθηκε από το X900+ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...