Jump to content

LeTV Le Max (X900)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες η διαδικασία που μου είπε ο @tora33 είναι σωστη,με βοήθησε με p.m. και το εκανα στο x900. Δουλεύει άψογα. Edited by Eirini_Lefteris
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 308
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος που έχει το συγκεκριμένο κινητό και έχει δει και τα LG G4 , NEXUS 5X να κάνει μια σύγκριση των τριών όσον αφορά την κάμερα?
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ σήμερα,όλα καλά μέχρι τώρα το έκανα και root πέρασα και twrp recovery το μόνο θέμα που έχω είναι με τις επαφές μου δεν μου τις συγχρονίζει από το λογαριασμό μου.Έχει κανείς καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ σήμερα,όλα καλά μέχρι τώρα το έκανα και root πέρασα και twrp recovery το μόνο θέμα που έχω είναι με τις επαφές μου δεν μου τις συγχρονίζει από το λογαριασμό μου.Έχει κανείς καμιά ιδέα;

επανεκκίνηση σίγουρα έκανες

το gmail το έτρεξες και εγκατέστησες ..... αυτό που σου είπε

ανάλογα με την rom : ρυθμίσεις=>Acount mamagement=>google=>δεξιά επάνω τρις τελείες =>συγχρονισμός τώρα , θα το έκανες

ρυθμίσεις=>Account management=>google=>διεύθυνση=>contacts να μην έχει θαυμαστικό

κάνε

Κατάργηση από το κινητό σου τον λογαριασμό gmail, (ρυθμίσεις=>Account management=>google=>διεύθυνση=>τρις τελείες=>κατάργηση λογαριασμού) , επανεκκίνηση, και δημιούργησε πάλι τον λογαριασμό gmail , τρέχεις το gmail , λογικά θα συνέλθει

αν όχι , περνάς πάλι την rom με τα δύο wipes , ξέρεις , δεν θα χάσεις τίποτα

 

με ποιον τρόπο το έκανες root και πως πέρασες το twrp recovery ?

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του Gmail μου λείπει το contacts από ότι είδα!Root έκανα με το kingroot από το pc και την recovery την πέρασα με fastboot από το pc όπως περιγράφεις εσύ πιο πάνω! Edited by pand
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του Gmail μου λείπει το contacts από ότι είδα!

Root έκανα με το kingroot από το pc και την recovery την πέρασα με fastboot από το pc όπως περιγράφεις εσύ πιο πάνω!

απ εγκατάσταση και εγκατάσταση του λογαριασμού σου gmail , λογικά θα εμφανιστούν οι επαφές- contacts ,

αλλά ο συγχρονισμός τώρα απ ότι είδα δεν γίνεται σωστά , ίσως πρόβλημα του σέρβερ του gmail , υπομονή

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

απ εγκατάσταση και εγκατάσταση του λογαριασμού σου gmail , λογικά θα εμφανιστούν οι επαφές- contacts ,

αλλά ο συγχρονισμός τώρα απ ότι είδα δεν γίνεται σωστά , ίσως πρόβλημα του σέρβερ του gmail , υπομονή

 

Έκανα και απεγκατασταση του λογαριασμού και clear data στην εφαρμογή contacts storage αλλά τίποτα. Το κινητό έρχεται με εγκατεστημενα τα Google Apps η όχι;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και απεγκατασταση του λογαριασμού και clear data στην εφαρμογή contacts storage αλλά τίποτα. Το κινητό έρχεται με εγκατεστημενα τα Google Apps η όχι;

στην official όχι , σε αυτήν που έχεις δεν ξέρω , ο Ιταλός τα έχει προ εγκατεστημένα

Gapp , (κάνεις εγκατάσταση όπως την rom αλλά μόνο με τα 2 wipe, (dalvik cache , και το cache )

https://www.dropbox.com/sh/jv1m3uj32j3yjk5/AAB64VGdRHm2GsCbbdK3Iy3Ha/Letv-google.zip?dl=0

αν έχεις το play store (σίγουρα το έχεις) είσαι Ο.Κ. , τρέξε και το gmail και κάνε αναβάθμιση σε ότι σου πει

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

στην official όχι , σε αυτήν που έχεις δεν ξέρω , ο Ιταλός τα έχει προ εγκατεστημένα

Gapp , (κάνεις εγκατάσταση όπως την rom αλλά μόνο με τα 2 wipe, (dalvik cache , και το cache )

https://www.dropbox.com/sh/jv1m3uj32j3yjk5/AAB64VGdRHm2GsCbbdK3Iy3Ha/Letv-google.zip?dl=0

αν έχεις το play store (σίγουρα έχεις) είσαι Ο.Κ. ,

 

Το πήρα από άλλον το κινητό και είχε περασμένα τα Gapp, κάτι έχει γίνει στο φορματ τώρα η όταν το ρουταρα και του έβαλα την recovery.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από άλλον το κινητό και είχε περασμένα τα Gapp, κάτι έχει γίνει στο φορματ τώρα η όταν το ρουταρα και του έβαλα την recovery.

εγκατέστησε πάλι την rom αν έχεις Ευρωπαϊκή , φυσικά βασισμένη στην official , μόνο με τα 2 wipe

(αν έχεις την official θα χαθεί το root κ.λ.π. ξέρεις)

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα καθαρή την 10s και όλα παίζουν ρολόι ευχαριστώ τον φίλο tora33 για την βοήθεια αλλά και τον φίλο varajohn που τα είπαμε και τηλεφωνικός.
Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/folderview?id=0B0Ky2rIJTA2Rdm1PNW5lXzJwX28

 

Κατέβασε το google installer και εγκατέστησε τα gapps μέσω της εφαρμογής. Και θα δεις και τις επαφές σου, στους λογαριασμούς

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα καθαρή την 10s και όλα παίζουν ρολόι ευχαριστώ τον φίλο tora33 για την βοήθεια αλλά και τον φίλο varajohn που τα είπαμε και τηλεφωνικός.

να είσαι καλά , και ο Γιάννης @varajohn αετός είναι

 

σε λίγες ώρες θα έχουμε την νέα official http://bbs.le.com/zt/eui/le_max.html

(Marshmallow , ελπίζω σε 2 Μήνες )

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

να είσαι καλά , και ο Γιάννης @varajohn αετός είναι

 

σε λίγες ώρες θα έχουμε την νέα official http://bbs.le.com/zt/eui/le_max.html

(Marshmallow , ελπίζω σε 2 Μήνες )

 

Αετος υπερβολες πανω στα δικα σου βηματα προχωρησα.

 

Παντως δεν βλεπω κατι σημαντικο στα logs. Κανω λαθος?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Αετος υπερβολες πανω στα δικα σου βηματα προχωρησα.

 

Παντως δεν βλεπω κατι σημαντικο στα logs. Κανω λαθος?

είναι ίδια με την προηγούμενη ,

ασχολούνται μάλλον με την Marshmallow για το νέο κινητό τους και άφησαν λίγο πίσω την υποστήριξη

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μου τα έκανε μαντάρα τα ελληνικά;Λείπουν γράμματα και βγάζει κουτάκια! https://app.box.com/s/wp2250tnm0296tag1cl3x9yc0bedjzol Edited by pand
Link to comment
Share on other sites

Πάτα μια στον URL που έβαλα να δεις

 

Δεν εχει τιποτα να πατησω.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Μπαγασακο πειραξες τη γραμματοσειρα ?

 

Χαχαχα!Ναι λίγο αλλά μετά που το γύρισα στα μαμά πάλι έμεινε έτσι!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα!Ναι λίγο αλλά μετά που το γύρισα στα μαμά πάλι έμεινε έτσι!

 

Το εβαλες στο στανταρ πατησες εφαρμογη και επανεκινηση?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...