Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο 10s σε 11s ποια wipes κανουμε? ( εννοω για ΜΗ καθαρο install)
ή γνώμη μου είναι πως πρεπει να κανείς μια καθαρή εγκατάσταση.για αυτό όλα .
Link to comment
Share on other sites

Απο 10s σε 11s ποια wipes κανουμε? ( εννοω για ΜΗ καθαρο install)

Dalvik και cache

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βλέπω βελτίωση στην μπαταρία στην 11s του Ιταλού.Σχεδόν 4 ώρες οθόνη.

Αν μπορεί κάποιος να εξάγει και να ανεβάσει κάποιου την stock εφαρμογή της κάμερας από την 9s ή έστω την 8s θα του ήμουν υπόχρεος.

Ποια εφαρμογή εννοείς ακριβώς την LetvCamera.apk ? Δεν υπάρχει στην 11ς? η υπάρχουν διαφορές σε αυτη που ειχε η 8ς/9ς?Αν θες μπορώ να βρω την στοκ κάμερα που είχε στη 10ς που λογικά την εκανε deodexed στην MIUI και θα δουλευει και στην 11ς

Link to comment
Share on other sites

Ποια απ τις δυο miui εχετε ? Την MIUI V7 6.2.25 International ή Miui 7.1.4.0 stable & LeTV-camera incl.

 

Κάποιος που έχει περάσει τις miui ποια είναι καλύτερη;;;

OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Ποια απ τις δυο miui εχετε ? Την MIUI V7 6.2.25 International ή Miui 7.1.4.0 stable & LeTV-camera incl.

 

7 5.12.30b by vazarg έχω εγω

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στην 10s μου έβγαζε 2,5 ώρες οθόνη, αν και ίσως έφταιγε το dirty flash και φυσικά ότι στις 2,5 ώρες το έσκιζα.

Προσωπικά έκανα full factory reset (με διαγραφή internal storage) και πήγα στην 11s. Μπορείτε να κάνετε μόνο κλασικά cache/dalvik cache (από 10s σε 11s). Έχω ακούσε πολύ θετικά σχόλια για την miui,ίσως την δοκιμάσω κάποια στιγμή. Ακουγεται ότι σύντομα βγαίνει η EUI 6 αλλά θα συνεχίσει να είναι Lollipop.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στην 10s μου έβγαζε 2,5 ώρες οθόνη, αν και ίσως έφταιγε το dirty flash και φυσικά ότι στις 2,5 ώρες το έσκιζα.

Προσωπικά έκανα full factory reset (με διαγραφή internal storage) και πήγα στην 11s. Μπορείτε να κάνετε μόνο κλασικά cache/dalvik cache (από 10s σε 11s). Έχω ακούσε πολύ θετικά σχόλια για την miui,ίσως την δοκιμάσω κάποια στιγμή. Ακουγεται ότι σύντομα βγαίνει η EUI 6 αλλά θα συνεχίσει να είναι Lollipop.

Ποια miui από όλες είναι η καλύτερη;

OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι παιδια!!! εγω εχω την MIUI V7 6.2.25 vazarg...και ειναι η τελευταια εκδοση απο τον vazarg..εχει οπως εγραψα πληρη υποστηριξη ελληνικης γλωσσας.. δουλευουν κανονικα οι υπερηθρες που καποιος ρωτησε..δεν εχω βρει κατι να μη δουλευει αψογα..επισης δουλευει σε χαμηλοτερα επιδεδα η χρηση της ram.. δεν εχει παει ποτε πανω απο το 50 %.. οταν κανω καθαρισμα πεφτει απο 32 μεχρι και στο 28%...σημερα μεχρι τωρα απο το πρωι στις 7.30 που το εβγαλα απο το ρευμα εχω 2 ωρες ενεργη οθονημε 54% χρηση..φωνητικες κλησεις 35% με 1ωρα 15 λεπτα .. η μπαταρια ειναι τωρα στο 63%.. ξεχασα να σας πω οτι δουλευω και τις δυο καρτες sim.

 

link για τη rom...http://ceceg27.free.fr/LeTV-X600/MIUI7/LETV_X600_MIUI7_6.2.25_vazarg_eu.zip

 

 

http://www.letv.re/topic/99-miui-v7-6225-international/

Edited by dimitriszam
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι παιδια!!! εγω εχω την MIUI V7 6.2.25 vazarg... εχει οπως εγραψα πληρη υποστηριξη ελληνικης γλωσσας.. δουλευουν κανονικα οι υπερηθρες που καποιος ρωτησε..δεν εχω βρει κατι να μη δουλευει αψογα..επισης δουλευει σε χαμηλοτερα επιδεδα η χρηση της ram.. δεν εχει παει ποτε πανω απο το 50 %.. οταν κανω καθαρισμα πεφτει απο 32 μεχρι και στο 28%...σημερα μεχρι τωρα απο το πρωι στις 7.30 που το εβγαλα απο το ρευμα εχω 2 ωρες ενεργη οθονημε 54% χρηση..φωνητικες κλησεις 35% με 1ωρα 15 λεπτα .. η μπαταρια ειναι τωρα στο 63%.. ξεχασα να σας πω οτι δουλευω και τις δυο καρτες sim.

 

link για τη rom...http://ceceg27.free.fr/LeTV-X600/MIUI7/LETV_X600_MIUI7_6.2.25_vazarg_eu.zip

 

 

http://www.letv.re/topic/99-miui-v7-6225-international/

Μπορώ να την περάσω πάνω από την 7 5.12.30 η θέλει clean install?

Αυτό που λέει στο φόρουμ για το 4G το έκανες;

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα κι εγώ σήμερα. :D Ήδη έβαλα την 11S και πλέον δέχεται την πρώτη του φόρτιση. Πιστεύω αύριο να προλάβω να το στήσω για να ξεκινήσω να το χρησιμοποιώ κανονικά.

 

ΥΓ: Σαν πολλοί του F1 δεν είμαστε εδώ; :P

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να την περάσω πάνω από την 7 5.12.30 η θέλει clean install?

Αυτό που λέει στο φόρουμ για το 4G το έκανες;

 

δεν ξερω να σου απαντησω.. εγω ειχα την MIUI7_6.2.18_vazarg_eu και κατεβασα την

MIUI7_6.2.18_vazarg_eu ..εβαλα το φακελο zip μεσα στη Αποθηκευτικός χώρος τηλεφώνου ..ακολουθησα μετα τα βηματα που μας εγραψε ο φιλος lazarosamsung σελιδα 138.. αντιγραφω και παραθετω ξανα τα βηματα απο το φιλο μας..

 

 

Συνδέουμε τη συσκευή με τον υπολογιστή και αντιγράφουμε το αρχείο .zip της καινούριας rom που κατεβάσαμε στον πρώτο φάκελο της συσκευής μας για εύκολη πρόσβαση (Ο υπολογιστής μου-> Le1->Αποθηκευτικός χώρος τηλεφώνου)

3)Αποσυνδέουμε το κινητό από τον υπολογιστή και το απενεργοποιούμε.

4)Με απενεργοποιημένο το κινητό κρατάμε πατημένο το πάνω πλήκτρο ήχου (Volume Up) και κατόπιν πατάμε και κρατάμε πατημένο το πλήκτρο ενεργοποίησης εως ότου μας εμφανίσει στην οθόνη "RECOVERY".

5α)Αν έχουμε κινέζικη rom πηγαίνουμε στο "Wipe" και κατόπιν "Wipe Advanced" και τσεκάρουμε MONO: cache/data/dalvik/system.

Σέρνουμε αργά προς τα δεξιά μέχρι την άκρη της οθόνης το δάκτυλό μας στον δρομέα swipe to wipe.Ξεκινά ο καθαρισμός και ολοκληρώνεται.

β)Αν έχουμε ήδη προηγούμενη ίδια ROM αλλά άλλη έκδοση (π.χ. αν θέλουμε να πάμε από την 09s του Ιταλού στην 10s του Ιταλού)

πηγαίνουμε στο "Wipe" και κατόπιν "Wipe Advanced" και τσεκάρουμε τουλάχιστον: cache/dalvik.Κάνουμε Swipe to wipe.

ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΤΣΕΚΑΡΟΥΜΕ ΤΟ INTERNAL STORAGE

6)Με την ολοκλήρωση πατάμε "Back" και πηγαίνουμε στο "Install"

7)Εντοπίζουμε το αρχείο .zip της rom που θέλουμε να κάνουμε εγκατάσταση και αμέσως κάνουμε swipe to install.

8)Ακολουθούμε τις οδηγίες μέχρι την ολοκλήρωση (πρέπει να είμαστε πολύ υπομονετικοί, ιδιαίτερα την πρώτη φορά η εγκατάσταση απαιτεί αρκετή ώρα-ΔΕΝ ΚΟΛΛΗΣΕ-ΜΗΝ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΑΣ)

9)Μετά την ολοκλήρωση μπορούμε να πάμε πίσω,μετά "Wipe","Advanced wipe" και τσεκάρουμε ΜΟΝΟ dalvik και cache και κάνουμε swipe to wipe.

10)Πατάμε restart/reboot.

 

*Κατά την πρώτη εκκίνηση μιας νέας ROM το πιο πιθανό είναι να χρειαστεί αρκετή ώρα και στην αρχή να μας παρουσιαστούν μόνο 2 γλώσσες επιλογής (Κινέζικα και Αγγλικά). Επιλέγουμε προφανώς Αγγλικά και αργότερα μπορούμε να επιλέξουμε τα Ελληνικά μέσα από τις ρυθμίσεις γλώσσας της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω να σου απαντησω.. εγω ειχα την MIUI7_6.2.18_vazarg_eu και κατεβασα την

MIUI7_6.2.18_vazarg_eu ..εβαλα το φακελο zip μεσα στη Αποθηκευτικός χώρος τηλεφώνου ..ακολουθησα μετα τα βηματα που μας εγραψε ο φιλος lazarosamsung σελιδα 138.. αντιγραφω και παραθετω ξανα τα βηματα απο το φιλο μας..

 

 

Συνδέουμε τη συσκευή με τον υπολογιστή και αντιγράφουμε το αρχείο .zip της καινούριας rom που κατεβάσαμε στον πρώτο φάκελο της συσκευής μας για εύκολη πρόσβαση (Ο υπολογιστής μου-> Le1->Αποθηκευτικός χώρος τηλεφώνου)

3)Αποσυνδέουμε το κινητό από τον υπολογιστή και το απενεργοποιούμε.

4)Με απενεργοποιημένο το κινητό κρατάμε πατημένο το πάνω πλήκτρο ήχου (Volume Up) και κατόπιν πατάμε και κρατάμε πατημένο το πλήκτρο ενεργοποίησης εως ότου μας εμφανίσει στην οθόνη "RECOVERY".

5α)Αν έχουμε κινέζικη rom πηγαίνουμε στο "Wipe" και κατόπιν "Wipe Advanced" και τσεκάρουμε MONO: cache/data/dalvik/system.

Σέρνουμε αργά προς τα δεξιά μέχρι την άκρη της οθόνης το δάκτυλό μας στον δρομέα swipe to wipe.Ξεκινά ο καθαρισμός και ολοκληρώνεται.

β)Αν έχουμε ήδη προηγούμενη ίδια ROM αλλά άλλη έκδοση (π.χ. αν θέλουμε να πάμε από την 09s του Ιταλού στην 10s του Ιταλού)

πηγαίνουμε στο "Wipe" και κατόπιν "Wipe Advanced" και τσεκάρουμε τουλάχιστον: cache/dalvik.Κάνουμε Swipe to wipe.

ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΤΣΕΚΑΡΟΥΜΕ ΤΟ INTERNAL STORAGE

6)Με την ολοκλήρωση πατάμε "Back" και πηγαίνουμε στο "Install"

7)Εντοπίζουμε το αρχείο .zip της rom που θέλουμε να κάνουμε εγκατάσταση και αμέσως κάνουμε swipe to install.

8)Ακολουθούμε τις οδηγίες μέχρι την ολοκλήρωση (πρέπει να είμαστε πολύ υπομονετικοί, ιδιαίτερα την πρώτη φορά η εγκατάσταση απαιτεί αρκετή ώρα-ΔΕΝ ΚΟΛΛΗΣΕ-ΜΗΝ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΑΣ)

9)Μετά την ολοκλήρωση μπορούμε να πάμε πίσω,μετά "Wipe","Advanced wipe" και τσεκάρουμε ΜΟΝΟ dalvik και cache και κάνουμε swipe to wipe.

10)Πατάμε restart/reboot.

 

*Κατά την πρώτη εκκίνηση μιας νέας ROM το πιο πιθανό είναι να χρειαστεί αρκετή ώρα και στην αρχή να μας παρουσιαστούν μόνο 2 γλώσσες επιλογής (Κινέζικα και Αγγλικά). Επιλέγουμε προφανώς Αγγλικά και αργότερα μπορούμε να επιλέξουμε τα Ελληνικά μέσα από τις ρυθμίσεις γλώσσας της συσκευής.

 

4G εχεις κανονικά;

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

4g κανονικοτατα..δεν το εχω ομως ενεργοποιημενο..μια απο τις δυο καρτες εχει δεδωμενα και την εχω στο 3g
Link to comment
Share on other sites

4g κανονικοτατα..δεν το εχω ομως ενεργοποιημενο..μια απο τις δυο καρτες εχει δεδωμενα και την εχω στο 3g

 

Στο πρώτο ποστ που έχει τις οδηγίες εγκατάστασης και τις προηγούμενες εκδόσεις της ρομ στο τέλος λέει tips for activated 4G.

Εκανες αυτά που γράφει για να ενεργοποιηθεί το 4G?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το εχω κανει..ομως τωρα που τσεκαρα ξανα αν εχω 4g δουλευει κανονικα..

 

Αν δεν κάνω λάθος έχουν περάσει (port) την stock camera σωστά? Αν ναι, μπορείς να τσεκάρεις αν στο slo-mo σου δίνει την δυνατότητα να αλλάξεις από 4X σε 2Χ?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος έχουν περάσει (port) την stock camera σωστά? Αν ναι, μπορείς να τσεκάρεις αν στο slo-mo σου δίνει την δυνατότητα να αλλάξεις από 4X σε 2Χ?

 

τωρα το εψαξα και εχει δυνατοτητα ληψης με χρονικη καθηστερηση 2χ 4χ 10χ 30χ 60χ 90χ μεχρι και 240Χ

Link to comment
Share on other sites

τωρα το εψαξα και εχει δυνατοτητα ληψης με χρονικη καθηστερηση 2χ 4χ 10χ 30χ 60χ 90χ μεχρι και 240Χ

 

Μέχρι 1800 έχει αλλά δεν είδα καμία διαφορά στην λήψη. Πως ακριβώς λειτουργεί αυτό;

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 1800 έχει αλλά δεν είδα καμία διαφορά στην λήψη. Πως ακριβώς λειτουργεί αυτό;

 

Ο φίλος προφανώς μπερδεύτηκε, αυτές είναι οι χρονικές καθυστερήσεις για timelapse, όχι για slow-motion video. Από τα λίγα βίντεο που έχω δει στο youtube, υπάρχει δυνατότητα λήψης slow-motion αλλά μέχρι 720 (καθόλου άσχημα) αλλά χωρίς δυνατότητα επιλογής ταχύτητας λήψης (fps).

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος προφανώς μπερδεύτηκε, αυτές είναι οι χρονικές καθυστερήσεις για timelapse, όχι για slow-motion video. Από τα λίγα βίντεο που έχω δει στο youtube, υπάρχει δυνατότητα λήψης slow-motion αλλά μέχρι 720 (καθόλου άσχημα) αλλά χωρίς δυνατότητα επιλογής ταχύτητας λήψης (fps).

 

Και που είναι αυτή η ρύθμιση για slow motion?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα ήθελα αν μπορεί κάποιος φίλος να μου επιβεβαιώσει ότι το πρόβλημα με τον ήχο στα βίντεο παραμένει και στην MIUI (λόγω AGC).

Παραδείγματα:

 

Link to comment
Share on other sites

Στο 02:12

 

Σε HD ρύθμιση έχει γρήγορη και αργή κίνηση, σε full HD έχει μόνο γρηγορη

 

Ξέρει κανείς πως φεύγει η μπάρα αναζήτησης στο notification panel και στο quick settings στην miui v7 6.2.25?

Edited by suzukis
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε HD ρύθμιση έχει γρήγορη και αργή κίνηση, σε full HD έχει μόνο γρηγορη

 

Ξέρει κανείς πως φεύγει η μπάρα αναζήτησης στο notification panel και στο quick settings στην miui v7 6.2.25?

Και επισης αν γινεται να εχουμε συνεχεια την ωρα στο status bar

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...