Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου ρώτησα για το συγκεκριμένο και μονο που ειναι στο link που παρέθεσα, και γραφει οτι λειτουργεί σε band (3G: WCDMA B1/B2/B5/B8

TD-SCDMA B34/B39)

ενω κάποια αλλα που βλέπω λειτουργουν με (3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz)

Ίσως και να μην έχει σημασία και να δουλεύει και αυτο στην Ελλάδα όπως λες, απλα εγω δεν είμαι σίγουρος και γι'αυτό ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

200 ατομα το εχουν στην ελλαδα εσενα γιατι να μη σου δουλεψει?

Φιλε πολυ ευστοχη η ερωτηση του φιλου, καμια φορα αμα δεν ξερεις κατι μη γραφεις καλυτερα.

(Και προβληματα οσοι εχουν wind με το 4g υπαρχουν αν το ψαξεις)

Link to comment
Share on other sites

φιλε εγω δε γραφω ασυναρτισιες αυτο που λες με το 4g της wind γινεται γιατι η εταιρια δεν εχει τοποθετισει τις προβλεπομενες σε ποσοτητα κεραιες για να καλυψει τις περιοχες οπως η cosmote και γι αυτο ισως να αντιμετωπίζει πρόβληματα.εγω με cosmote πιανω και στα χωραφια 4g.ηλεκτρονικος ειμαι ξερω τι λεω ηρεμησε. καθε site πωλησης κινητων εχει τη δικη του γλωσσα οσον αφορα τα τεχνικα χαρακτηριστικά των wifi gsm κτλ..

δηλαδη τι αλλους δεκτες σηματος βαζουνε στα letv απο tiny deal και αλλους στο bangood?

και οταν σου χαλασει κατι ας πουμε στην πλακετα αλλο θα σου στειλουνε? υμαρτον μη τρελαθουμε και προσεχε τι γραφεις εσυ καλυτερα.

Edited by alemao222
Link to comment
Share on other sites

φιλε εγω δε γραφω ασυναρτισιες αυτο που λες με το 4g της wind γινεται γιατι η εταιρια δεν εχει τοποθετισει τις προβλεπομενες σε ποσοτητα κεραιες για να καλυψει τις περιοχες οπως η cosmote και γι αυτο ισως να αντιμετωπίζει πρόβληματα.εγω με cosmote πιανω και στα χωραφια 4g.ηλεκτρονικος ειμαι ξερω τι λεω ηρεμησε. καθε site πωλησης κινητων εχει τη δικη του γλωσσα οσον αφορα τα τεχνικα χαρακτηριστικά των wifi gsm κτλ..

δηλαδη τι αλλους δεκτες σηματος βαζουνε στα letv απο tiny deal και αλλους στο bangood?

και οταν σου χαλασει κατι ας πουμε στην πλακετα αλλο θα σου στειλουνε? υμαρτον μη τρελαθουμε και προσεχε τι γραφεις εσυ καλυτερα.

Δεν ειπα οτι εχει παντου σημα 4g η wind , αλλα το χ600 δεν υποστηριζει καποιες συχνοτητες στο 4g της wind.

 

υ.γ. Απτην απαντηση σου στον φιλο που ρωτησε φανηκε οτι εισαι ηλεκτρονικος αλλωστε..

Link to comment
Share on other sites

με λαθος ανθρωπο πας να τη βρεις μεσημεριατικα και δε θελω ειρωνείες νιουτον χτες ηρθες στο forum
Link to comment
Share on other sites

Η cosmote παιζει σε 1800/2600 στο 4g

H Wind σε 1800/800

Και την μπάντα 800 δεν την καλύπτει το Letv

Edited by impreza_sti
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

ααα μπραβο!! θελω να πω μην κατηγορουμε το τηλ να κατηγορουμε την εταιρια που ειμαστε.τα τηλεφωνα ολα στο ιδιο καζανι βραζουνε.επισης μπορεις να προσθεσεις μπαντες με το mobileuncletools αμα το ψαξεις Edited by alemao222
Link to comment
Share on other sites

Η cosmote παιζει σε 1800/2600 στο 4g

H Wind σε 1800/800

Και την μπάντα 800 δεν την καλύπτει το Letv

 

Οποτε σε εμενα απο οτι καταλαβαινω αν και εχω cosmote δεν θα δουλεψει..

οι τιμες που δινει και στο 3G και στο 4G ειναι τελειως διαφορετικες..

 

αν δεν σου κανει κοπο ριξε σε παρακαλω μια ματια στο site γιατι γραφει και κατι για το που δουλευει και που οχι αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη..

 

Ευχαριστω.

 

http://www.banggood.com/Letv-One-X600-5_5-Inch-32GB-ROM-3GB-RAM-MTK6795-Octa-Core-Dual-4G-Smartphone-p-986200.html?utm_design=18&utm_source=emarsys&utm_medium=mail_mailad246_dealalert&utm_campaign=newsletter-emarsys&utm_content=misue&sc_src=email_1915343&sc_eh=41ff6a6c4c98735c1&sc_llid=214314&sc_lid=83595552&sc_uid=yZsWvU3e5S&emst=yZsWvU3e5S_214314_1915343_229

Link to comment
Share on other sites

με λαθος ανθρωπο πας να τη βρεις μεσημεριατικα και δε θελω ειρωνείες νιουτον χτες ηρθες στο forum

Ρε ηλεκτρονικε της φαπας, αριστερα γραφει ποιος ηρθε χτες στο φορουμ..

Link to comment
Share on other sites

αμα πατησεις εκει που λεει will my phone work και συμλληρωσεις τα carrier κτλ θα δεις οτι με cosmote δουλευουν ολα
Link to comment
Share on other sites

Οποτε σε εμενα απο οτι καταλαβαινω αν και εχω cosmote δεν θα δουλεψει..

οι τιμες που δινει και στο 3G και στο 4G ειναι τελειως διαφορετικες..

 

αν δεν σου κανει κοπο ριξε σε παρακαλω μια ματια στο site γιατι γραφει και κατι για το που δουλευει και που οχι αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη..

 

Ευχαριστω.

 

http://www.banggood.com/Letv-One-X600-5_5-Inch-32GB-ROM-3GB-RAM-MTK6795-Octa-Core-Dual-4G-Smartphone-p-986200.html?utm_design=18&utm_source=emarsys&utm_medium=mail_mailad246_dealalert&utm_campaign=newsletter-emarsys&utm_content=misue&sc_src=email_1915343&sc_eh=41ff6a6c4c98735c1&sc_llid=214314&sc_lid=83595552&sc_uid=yZsWvU3e5S&emst=yZsWvU3e5S_214314_1915343_229

 

Παιζει στο 4G: FDD-LTE B1/B3/B7

Συμβατο με cote

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ρε ηλεκτρονικε της φαπας, αριστερα γραφει ποιος ηρθε χτες στο φορουμ..

 

στο forum με τα letv μιλαω δεν ξερω τι εκανες πριν και απο φαπες αμα θες δινουμε ενα ραντεβου να δουμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://willmyphonework.net/

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οποτε σε εμενα απο οτι καταλαβαινω αν και εχω cosmote δεν θα δουλεψει..

οι τιμες που δινει και στο 3G και στο 4G ειναι τελειως διαφορετικες..

 

αν δεν σου κανει κοπο ριξε σε παρακαλω μια ματια στο site γιατι γραφει και κατι για το που δουλευει και που οχι αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη..

 

Ευχαριστω.

 

http://www.banggood.com/Letv-One-X600-5_5-Inch-32GB-ROM-3GB-RAM-MTK6795-Octa-Core-Dual-4G-Smartphone-p-986200.html?utm_design=18&utm_source=emarsys&utm_medium=mail_mailad246_dealalert&utm_campaign=newsletter-emarsys&utm_content=misue&sc_src=email_1915343&sc_eh=41ff6a6c4c98735c1&sc_llid=214314&sc_lid=83595552&sc_uid=yZsWvU3e5S&emst=yZsWvU3e5S_214314_1915343_229

http://willmyphonework.net/
Link to comment
Share on other sites

στο forum με τα letv μιλαω δεν ξερω τι εκανες πριν και απο φαπες αμα θες δινουμε ενα ραντεβου να δουμε

Δεν θελω φοβαμαι...

εκτος αν επιμενεις οποτε στειλε p.m

Link to comment
Share on other sites

κοψε τωρα γιατι "λερωνεις" το forum

Εχεις δικιο λερωνουμε το φορουμ, γιαυτο σου ειπα στειλε p.m. μη γραφεις εδω αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με wind, στην Αθήνα πιάνω σχεδόν παντού 4g.

 

Η 800αρα4G που καλύπτει αποστάσεις και όχι τόσο όγκο συνδρομητών είναι για ΕΠΑΡΧΙΑ.

Στις πολεις είναι με 1800 που καλύπτει ΟΓΚΟ συνδρομητών και ΟΧΙ τόσο αποστάσεις

Αυτα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Για γρηγορο service για αλλαγη οθονης που μπορω να απευθύνθω. Το πηρα απο vickmall και δεν εχω εγυηση.

 

Kαι μενα με ενδιαφερει αν καποιος ξερει καποιο μαγαζι αθηνα που σε λογικη τιμη μπορει να μου αλλαξει την οθονη . Ειμαι διστακτικος να το κανω μονος μου γιατι δεν υπαρχει και κανα βιντεακι στο youtube με οδηγιες

Link to comment
Share on other sites

Kαι μενα με ενδιαφερει αν καποιος ξερει καποιο μαγαζι αθηνα που σε λογικη τιμη μπορει να μου αλλαξει την οθονη . Ειμαι διστακτικος να το κανω μονος μου γιατι δεν υπαρχει και κανα βιντεακι στο youtube με οδηγιες

 

Υπαρχουν οδηγιες αλλαγης στο youtube. Προσπαθησα να την αλλαξω μονος μου και καταφερα και την εσπασα. :(

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν βέβαιος πως είναι πρόβλημα του ανταπτορα wifi στην πλακέτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βασικά δεν συνεργάζεται καμία εφαρμογή με τις υπέρυθρες μας. Προσπάθησε πρώτα να δεις αν υπάρχει το μοντέλο του κλιματιστικού στην λίστα "more" στα κλιματιστικά. Έπειτα αν δεν κάνεις δουλειά έτσι δημιούργησε custom control, το οποίο θα σου δουλεύει 100% αλλά προϋποθέτει να έχεις ήδη στην κατοχή σου λειτουργικό control του κλιματιστικού για να αντιγράψεις ουσιαστικά την κωδικοποιημένη εντολή που στέλνει με τις υπέρυθρες.

το προβλημα μου ειναι οτι χρειαζομαι εφαρμογη που να "διαθετει"

οθονη γιατι το κλιματιστικο μου δεν εχει και πρεπει καπως να βλεπω σε τι θερμοκρασια το εχω ρυθμισει. σε ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οποίος έχει αλλάξει οθόνη και του έχει βγει καλή (όχι αλλά να πατάει και άλλα να κάνει) ας βάλει ένα λινκ από που την παρήγγειλε
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_236004.html

 

Πιστευω καλη τιμη.

 

Το καταστημα δνε ξερω κατα ποσο αξιοπιστο ειναι και σε ποσες μερες το στελνει.

Εγω δεν εχω αγορασει ποτε απο εξωτερικο αλλιως θα το αγοραζα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_236004.html

 

Πιστευω καλη τιμη.

 

Το καταστημα δνε ξερω κατα ποσο αξιοπιστο ειναι και σε ποσες μερες το στελνει.

Εγω δεν εχω αγορασει ποτε απο εξωτερικο αλλιως θα το αγοραζα.

Το banggood που αναφέρθηκε μερικά ποστ πιο πριν

http://www.banggood.com/Letv-One-X600-5_5-Inch-32GB-ROM-3GB-RAM-MTK6795-Octa-Core-Dual-4G-Smartphone-p-986200.html?utm_design=18&utm_source=emarsys&utm_medium=mail_mailad246_dealalert&utm_campaign=newsletter-emarsys&utm_content=misue&sc_src=email_1915343&sc_eh=41ff6a6c4c98735c1&sc_llid=214314&sc_lid=83595552&sc_uid=yZsWvU3e5S&emst=yZsWvU3e5S_214314_1915343_229

είναι καλύτερη επιλογή μαγαζιού.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...