Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνει το απλό micro USB αρκεί να έχεις αναπτορα micro USB σε micro USB type c ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗΣ

 

Φίλε, αποτι έψαξα λίγο και κατάλαβα (διόρθωσε με αν κάνω λάθος) είναι ένα το type c, δεν υπάρχει κανονικό και micro usb type c, είναι ίδιο και απτις δύο μεριές, και στο κινητό και σε οποιαδήποτε άλλη συσκευή, ένα μέγεθος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε, αποτι έψαξα λίγο και κατάλαβα (διόρθωσε με αν κάνω λάθος) είναι ένα το type c, δεν υπάρχει κανονικό και micro usb type c, είναι ίδιο και απτις δύο μεριές, και στο κινητό και σε οποιαδήποτε άλλη συσκευή, ένα μέγεθος.

 

η συσκευή έχει type c υποδοχή,τα περισσότερα usb otg έχουν micro usb,για να τα συνδέσεις στην συσκευή χρειάζεσαι τον ανταπτορα που έχει στην συσκευασία απο type c σε micro usb

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει το otetv go στη συσκευή; Εγώ που δοκίμασα μου λέει ότι δεν δουλεύει γιατί η συσκευή είναι rooted.

 

Καμιά ιδέα; Μπορώ να κάνω κάτι για να κρύψω το ροοτ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , θέλω να παραγγείλω το LETV one , πρέπει να ζητήσω να μου βάλουν κάποια συγκερκιμένη ρομ?
One+One
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει το otetv go στη συσκευή; Εγώ που δοκίμασα μου λέει ότι δεν δουλεύει γιατί η συσκευή είναι rooted.

 

Καμιά ιδέα; Μπορώ να κάνω κάτι για να κρύψω το ροοτ;

 

στο superuser κοιτα νομιζω εχει unroot

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά , θέλω να παραγγείλω το LETV one , πρέπει να ζητήσω να μου βάλουν κάποια συγκερκιμένη ρομ?

Ζητα του Ιταλου.

Αν και ειναι ευκολο να βαλεις εσυ οποια θελεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με OTG έχει ασχοληθεί κανείς ? Βρίσκουμε πουθενά ?

 

Εγώ πήρα αυτό: http://www.banggood.com/USB-3_1-Type-C-Male-to-USB-3_0-Type-A-Female-OTG-Data-Adapter-p-998235.html και δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτό: http://www.banggood.com/USB-3_1-Type-C-Male-to-USB-3_0-Type-A-Female-OTG-Data-Adapter-p-998235.html και δουλεύει μια χαρά.

 

Σ'ευχαριστώ φίλε, ακριβώς αυτό έψαχνα! Απ'αυτούς το πήρες? Δωρεάν μεταφορικά? Πόσες μέρες έκανε να έρθει?

Και κάτι άσχετο, αν γνωρίζεις, υπάρχει usb type c κανονικό και usb type c micro ή είναι ένα μέγεθος μόνο?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση : Φοράω την 7s του Ιταλού . Αν φλασάρω την official 7s θα χαθεί το root και το TWRP ;

Ena link για την official?

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ φίλε, ακριβώς αυτό έψαχνα! Απ'αυτούς το πήρες? Δωρεάν μεταφορικά? Πόσες μέρες έκανε να έρθει?

Και κάτι άσχετο, αν γνωρίζεις, υπάρχει usb type c κανονικό και usb type c micro ή είναι ένα μέγεθος μόνο?

 

Υπάρχουν 3 τύποι USB, type A, type B και type C. Σε κάθε τύπο USB υπάρχει το κανονικό, το mini και το micro με την εξαίρεση του type c όπου και υπάρχει μόνο ένας. Όταν λέμε micro usb συνήθως εννοούμε το USB 2.0 micro type b.

Η παρακάτω εικόνα ίσως σε βοηθήσει http://www.l-com.com/images/usb-tutorial_connectors.gif (δεν περιλαμβάνει το type c αλλά έτσι και αλλιώς έχει μόνο ένα μέγεθος)

Link to comment
Share on other sites

στο superuser κοιτα νομιζω εχει unroot

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έκανα αλλά δεν παίζει πάλι. Αν βάλω την official ρομ χάνω και το ροοτ και την twrp;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 3 τύποι USB, type A, type B και type C. Σε κάθε τύπο USB υπάρχει το κανονικό, το mini και το micro με την εξαίρεση του type c όπου και υπάρχει μόνο ένας. Όταν λέμε micro usb συνήθως εννοούμε το USB 2.0 micro type b.

Η παρακάτω εικόνα ίσως σε βοηθήσει http://www.l-com.com/images/usb-tutorial_connectors.gif (δεν περιλαμβάνει το type c αλλά έτσι και αλλιώς έχει μόνο ένα μέγεθος)

 

Ωραίος, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανείς πού θα βρω usb type c to hdmi (για να συνδέσω στην τηλεόραση), όλο κάτι πανάκριβα είδα, 25, 30 δολάρια. Πήρα από πριν Micro USB to hdmi, αλλα αποτι κατάλαβα δεν θα μου κάνει, δέχεται μόνο type c το τηλέφωνο, σωστά ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν το πάρω και δεν πειράξω την ρομ θα έχω προβλήματα;

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανείς πού θα βρω usb type c to hdmi (για να συνδέσω στην τηλεόραση), όλο κάτι πανάκριβα είδα, 25, 30 δολάρια. Πήρα από πριν Micro USB to hdmi, αλλα αποτι κατάλαβα δεν θα μου κάνει, δέχεται μόνο type c το τηλέφωνο, σωστά ?

Καλημέρα , παρε αυτο το ανταπτορακι που ειναι type c σε micro usb και μετα παρε ενα καλώδιο HDMI σε micro usb... απλα και οικονομικά ;)

http://www.honorbuy.com/547-original-zuk-usb-c-to-micro-usb-adapter.html

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά δεν παίζει πάλι. Αν βάλω την official ρομ χάνω και το ροοτ και την twrp;

 

Λογικα και τα 2

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά αν το πάρω και δεν πειράξω την ρομ θα έχω προβλήματα;

 

Προβληματα δεν θα εχεις.

Θα εχεις πολλες κινεζικες εφαρμογες που δεν θα σου χρειαζονται

 

Υπαρχει official 7s?

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ φίλε, ακριβώς αυτό έψαχνα! Απ'αυτούς το πήρες? Δωρεάν μεταφορικά? Πόσες μέρες έκανε να έρθει?

Και κάτι άσχετο, αν γνωρίζεις, υπάρχει usb type c κανονικό και usb type c micro ή είναι ένα μέγεθος μόνο?

 

Από εκεί το πήρα μαζί με άλλα ψιλοπράγματα. Το tracking για τόσο μικρό ποσό είναι γύρω στο $1,40 αλλά αν ψωνίσεις πάνω από $20-25 τότε είναι δωρεάν. Στέλνουν με china-post , 3-4 εβδομάδες κάνει.

Το χαζό είναι πως έχουν 2-3 διαφορετικές αποθήκες και αν τα πράγματά σου είναι σε διαφορετικές αποθήκες πρέπει να πληρώσεις διαφορετικά tracking.

Επίσης πήρα και αυτό: http://www.banggood.com/Redkirin-Micro-Usb-to-Type-c-Alluminium-Alloy-Transfer-Adapter-p-1008137.html (ένα είναι το μέγεθος του micro-usb)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος αν ταιριαζουν οι θηκες του pro στο x600?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ακυρο,δεν κανουν

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαζι με το Χ800 παρηγγειλα κ μια θηκη αλουμινιου περιμετρικη,ο κινεζος εστειλε λαθος απο Χ600 αν τη θελει καποιος ΠΜ..
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπηκα κα ι εγω στην ομαδα :) το παρηγγειλα από ευρωπη για πιο γρηγορα

 

αληθεια με το 4G πως παει ? το εχει δοκιμασει κανεις ?

 

και μια ερωτηση ακομη επειδή δεν ξαιρω να βγαλω ακρη με τις διαδικασιες που περιγράφετε οι εμπειροι ,

περνει αναβαθμίσεις από την κατασκευαστρια εταιρια ?

κι αν ναι ποια επιλογή να ψαξω ?

 

ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , παρε αυτο το ανταπτορακι που ειναι type c σε micro usb και μετα παρε ενα καλώδιο HDMI σε micro usb... απλα και οικονομικά ;)

http://www.honorbuy.com/547-original-zuk-usb-c-to-micro-usb-adapter.html

 

Σ'ευχαριστώ φίλε, αυτό κατάλαβα κι εγώ μετά από λίγο ψάξιμο και θα πάρω αυτό μάλλον που προτείνει άλλο παιδί.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπηκα κα ι εγω στην ομαδα :) το παρηγγειλα από ευρωπη για πιο γρηγορα

 

αληθεια με το 4G πως παει ? το εχει δοκιμασει κανεις ?

 

και μια ερωτηση ακομη επειδή δεν ξαιρω να βγαλω ακρη με τις διαδικασιες που περιγράφετε οι εμπειροι ,

περνει αναβαθμίσεις από την κατασκευαστρια εταιρια ?

κι αν ναι ποια επιλογή να ψαξω ?

 

ευχαριστω :)

 

Εγώ έχω 4g της vodafone και πάει σφαίρα. Εκπληκτικές ταχύτητες και δεν χάνει το 4g σχεδόν ποτέ στην Αθήνα.

 

Η οfficial rom έχει μέσα πολλές κινέζικες εφαρμογές που είναι αχρείαστες και επίσης υποστηρίζει μόνο αγγλικά και κινέζικα. Σχεδόν όλοι έχουμε βάλει την ρομ του Ιταλού που βασίζεται στην official και είναι πολύ καλή. Για οδηγίες μπορείς να διαβάσεις σε προηγούμενα μηνύματα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...