Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι δεν εκανα wipes

χρειαζοταν ε ???

δεν μπαινει σε recovery

 

Δοκίμασέ να μπεις σε ρικοβερι με τα πλήκτρα, αποκλείεται να μην μπαίνει. Απλά δεν πετυχαίνει με την πρώτη και είναι λίγο δύσκολο. Έπρεπε να είχες κάνει τα wipes όλα εκτός της ιντερναλ storage αφού πας από eui σε aosp. Εσύ άφησες μέσα το system της eui, πέρασες από πάνω το μπακαπ της aosp που έχει άλλο system και σου κόλλησε. Κάνε τα wipe όλα εκτός της internal και κανε restore το backup που είχες πάρει

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχως οσο και να προσπαθω δεν...

Το τηλ ειναι εντελως νεκρο

Η μονη ενδειξη ζωης ειναι το κοκκινο led οταν το βαζω σε φορτιστη

Κραταω Power+vol μαζι για πανω απο 10 sec αλλα τιποτα...

Κατα καιρους δοκιμαζα διαφορες miui απο το letv.re αλλα επειδη τελικα μου καθοταν παντα πιο καλα η aosp παντα γυρναγα με restore χωρις wipes και παντοτε μια χαρα εμπαινε η rom .

Για αυτο δεν εκανα και τωρα.

Για να δει το τηλεφωνο το flash tools πρεπει να ειναι αδεια η μπαταρια ???

Το συνδεω αλλα δεν βγαζει κατι

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως οσο και να προσπαθω δεν...

Το τηλ ειναι εντελως νεκρο

Η μονη ενδειξη ζωης ειναι το κοκκινο led οταν το βαζω σε φορτιστη

Κραταω Power+vol μαζι για πανω απο 10 sec αλλα τιποτα...

Κατα καιρους δοκιμαζα διαφορες miui απο το letv.re αλλα επειδη τελικα μου καθοταν παντα πιο καλα η aosp παντα γυρναγα με restore χωρις wipes και παντοτε μια χαρα εμπαινε η rom .

Για αυτο δεν εκανα και τωρα.

Για να δει το τηλεφωνο το flash tools πρεπει να ειναι αδεια η μπαταρια ???

Το συνδεω αλλα δεν βγαζει κατι

 

Ούτε καν ανοίγει και να κολλάει στο logo?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα απολυτως
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειχε

Οταν εβαλα την 6.0 το φορτισα full για να κανω calibration

Την κρατησα καμια ωρα και δεν το πολυ χρησιμοποιουσα

Να πηγε στο 80% ? Στο 60 ?

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειχε

Οταν εβαλα την 6.0 το φορτισα full για να κανω calibration

Την κρατησα καμια ωρα και δεν το πολυ χρησιμοποιουσα

Να πηγε στο 80% ? Στο 60 ?

 

Ξαναδοκιμασε σε λίγο να μπεις σε ρικοβερι. Ποια aosp είχες;

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

την ultimate

5.0.2 ειναι

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Παίδες από όταν έβαλα την 15s και πέρασα xposed πάνω πάνω έχει ένα κίτρινο περιθώριο

Ξέρει κανείς πώς φεύγει;

 

Στάλθηκε από το x600 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα.....

Μαλλον τεζα.....

Ουτε σε recovery μπαινω , ουτε με flash tools τιποτα.........

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Όσοι συνδέετε το τηλέφωνο με Bluetooth ακούγεται ο ήχος στο ηχείο; σε εμένα είτε ήχος ειδοποιήσεων είναι, είτε κουδούνισμα από κλήση, οπότε έχω το Bluetooth συνδεδεμένο δεν ακούγεται τιποτα(με την καινούργια eui του ιταλου)

 

Edit : λύθηκε....

Edited by suzukis
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά την πέρασα χωρίς να αλλάξω ρικοβερι, με το 2.8.7.0 που έχω απ την αρχή. Πέρασα πρώτα την αγγλοκινεζικη, αμεσως reboot σε ρικοβερι, wipe cache/dalvik, ξανά reboot σε ρικοβερι και μετά install του Ιταλού. Μέχρι στιγμής όλα οκ.

 

Φιλε κι εγω δεν ψηνομαι ναλλαξω recovery, τι εννοεις οταν λες περασες πρωτα την αγγλοκινεζικη? Δεν μπορω να κατευθειαν να βαλω την 6 του ιταλου με την κλασσικη γνωστη διαδικασια που καναμε σε ολες του Ιταλου?

 

Update= τελικα αλλαξα twrp και εβαλα την 6. Tις κινεζικες σελιδες οταν κανουμε swipe αριστερα πως τις σβηνουμε?

Edited by pre7dator
Link to comment
Share on other sites

Φιλε κι εγω δεν ψηνομαι ναλλαξω recovery, τι εννοεις οταν λες περασες πρωτα την αγγλοκινεζικη? Δεν μπορω να κατευθειαν να βαλω την 6 του ιταλου με την κλασσικη γνωστη διαδικασια που καναμε σε ολες του Ιταλου?

 

Update= τελικα αλλαξα twrp και εβαλα την 6. Tις κινεζικες σελιδες οταν κανουμε swipe αριστερα πως τις σβηνουμε?

 

Εχω αλλάξει launcher.βαζω πάντα τον Nova και δεν μου τις εμφανίζει

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε κι εγω δεν ψηνομαι ναλλαξω recovery, τι εννοεις οταν λες περασες πρωτα την αγγλοκινεζικη? Δεν μπορω να κατευθειαν να βαλω την 6 του ιταλου με την κλασσικη γνωστη διαδικασια που καναμε σε ολες του Ιταλου?

 

Update= τελικα αλλαξα twrp και εβαλα την 6. Tις κινεζικες σελιδες οταν κανουμε swipe αριστερα πως τις σβηνουμε?

 

Κρατάς πατημένο ένα σημείο στην κεντρική αρχική, κάνει ζουμ ουτ, κάνεις αριστερά προς τις κινέζικες σελίδες και πατάς πάνς αριστερά ένα μάτι.

Παρεμπιπτόντως, όποιος θέλει ας δοκιμάσει τον LINE launcher (γούστα είναι αυτά ;) )

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάποια tips που ίσως φανούν χρήσιμα σε κάποιους.

Μερικές φορές το titanium pro κολλάει όταν προσπαθείς να κάνεις recovery ή backup ή να αλλάξεις μια εφαρμογή χρήστη σε εφαρμογή συστήματος. Για να λυθεί αυτό το πρόβλημα πηγαίνουμε στο SuperSU->Ρυθμίσεις και ξετσεκάρουμε το "mount namespace separation".

 

Επίσης, το πρόβλημά μου με το Google Play store ήταν ότι:

1) Το Google play store στην δική μου rom ήταν εγκατεστημένο σαν εφαρμογή χρήστη και την μετέτρεψα σε εφαρμογή συστήματος με το titanium pro

2)Στη Marshmallow πρέπει να δίνεις ξεχωριστά δικαιώματα σε κάθε εφαρμογή για κάθε δυνατότητα. Έτσι για το Google Play Store, για να μπορώ να κατεβάζω εφαρμογές μεγαλύτερες των 100mb (κράσαρε κάθε φορά που πήγαινα να κατεβάσω μεγαλύτερη εφαρμογή από 100mb) πρέπει να πάμε: Ρυθμίσεις τηλεφώνου->εφαρμογές->Google Play Store->Άδειες->Ενεργοποιούμε το "Αποθηκευτικός Χώρος"

Εκεί λογικά θα σας πετάξει μια ειδοποίηση αδειοδότησης και θα σας μεταφέρει αυτόματα στο: Ρυθμίσεις τηλεφώνου->Permissions->App Permissions Management->Αποθηκευτικός Χώρος->και μια λίστα από τις εφαρμογές που έχουν άδεια να χρησιμοποιούν τον χώρο του τηλεφώνου.Ενεργοποιούμε κι εκεί το Google play store.

 

***Bug στη marshmallow στις "φουσκες" του messenger του facebook (όχι όταν ανοίγουμε μια συνομιλία αφού ανοίξουμε πρώτα την εφαρμογή αλλά μόνο όταν χρησιμοποιούμε μια "φουσκα" συνομιλίας) όπου δεν μπορεί να γίνει επιλογή/αντιγραφή/αποκοπή/επικόλληση στο πεδίο που γράφουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, στο status bar, όταν έχετε ειδοποιήσεις από εφαρμογές, σας εμφανίζει τα εικονίδια όλων των εφαρμογών; σε εμένα εμφανίζει μόνο τα εικονίδια από fb, Instagram, gmail. Για όλες τις υπόλοιπες εφαρμογές, όταν έχω ειδοποιήσεις εμφανίζει τον κύκλο με τις 3 τελειες
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι χαρακτηριστικό των EUI. Δεν νομίζω ότι θα καταφέρει κάποιος να το αλλάξει!

 

Κάτι άλλο. Εδώ λέει ότι είναι η επίσημη EUI 5.8 και ο φίλος λέει ότι είναι καλύτερη από όλες τις άλλες εκδόσεις που έχουν βγει τις τελευταίες ημέρες (τις οποίες και έχει δοκιμάσει όλες)

http://www.letv.re/topic/1060-beta-dev-le-1-eui-58015s/?do=findComment&comment=11184

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον βγηκε καινουργια εκδοση γιατι εδω εχει χθεσινη ημερομηνια.

 

S1_x600-CN-OP-ABXCNOP5801507012S-5.8.015S稳定版1.33GB 20160706
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον βγηκε καινουργια εκδοση γιατι εδω εχει χθεσινη ημερομηνια.

Αυτή είναι η επίσημη (τελική) έκδοση. Οι προηγούμενες custom (και του ΒΒ72) βασίστηκαν σε μια διαρροή της επίσημης πριν (από ότι φαίνεται) το τελικό στάδιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, βαζω ενα usb stick SanDisk 32gb στο κινητο και δεν το βλεπει..εχει κανεις δοκιμασει?

Δοκιμασα fat32, ntfs, ExFat αλλα τιποτα...

Καλημερα, επανερχομαι στο θεμα αυτο καθως δοκιμασα και αλλα φλασακια απο φιλους αλλα τιποτα...και ειμαι με την 15ς του ιταλου την τελευταια..

Χρησιμοποιω αυτο https://www.skroutz.gr/s/9304623/Forever-USB-C-male-micro-USB-female-T-0014093.html

και αυτο https://www.skroutz.gr/s/8522973/Powertech-USB-3-0-Cable-USB-C-male-USB-A-male-0-20m-CAB-UC003.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, ποια ειναι η πιο σταθερη ΡΟΜ μεχρι στιγμης για την συσκευη (wifi improvement κτλ)? Ευχαριστω.

Κ σρυ για την τρολοερωτηση.

Edited by johnickz1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, ποια ειναι η πιο σταθερη ΡΟΜ μεχρι στιγμης για την συσκευη (wifi improvement κτλ)? Ευχαριστω.

Κ σρυ για την τρολοερωτηση.

 

Η τελευταια marchmallow που εβαλα,μια δυο σελιδες πισω ειναι αψογη,αν και δεν ειχαποτε θεμα wifi

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη οντως δειχνει να ειναι η τελευταια.

Τωρα αν ανηκεις σαυτους που εχουν θεμα με το wifi τοτε θα συνεχισεις να εχεις προβλημα με ολες τις ρομ.

Ειναι θεμα hardware

( Κι εγω ανηκω στους προβληματικους:))

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση, ψαχνω για την πιο σταθερη εκδοση γιατι θα την περασω σε ενα φιλο.

Υπαρχει κατι πιο δοκιμασμενο κ σταθερο, κατι σε official η του Ιταλου που ολοι λενε?!!?

 

Εχεις κανει καποιο fix η κατι παρομοιο. Το παιδι μου λεει οτι ενω ολες οι συσκευες πιανουν καλα

η δικη του πιανει με τα βιας, πρεπει να ειναι πολυ κοντα στο router αλλιως παπαλα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...