Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την εφαρμογή ''hide my root'' από το playstore κάνεις τις εφαρμογές να μην βλέπουν ότι το κινητό είναι root και βάζεις ότι θες
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παλικάρια και καλή χρονιά! Σκέφτομαι να πάρω τη συσκευή, είναι ότι πιο ολοκληρωμένο σε hardware specs και design στην τιμή αυτή. Είχα πάρει πριν κανα 2 μήνες το redmi note 2 prime αλλά το letv x600 είναι ανώτερο σε όλα τα παραπάνω από το xiaomi (για το software του letv δεν μπορώ να σχηματίσω άποψη πριν το δουλέψω). Διάβασα κάποιες από τις τελευταίες σελίδες και βλέπω ότι υπάρχει υποστήριξη με custom rom για τη συσκευή. Το ερώτημά μου είναι εάν υπάρχει υποστήριξη με stock unrooted rom lollipop γιατί χρησιμοποιώ εφαρμογές (πχ. otetv on the go) που δεν παίζουν σε rooted rom. Ευχαριστώ

 

υπαρχει και aosp ρομ που δεν ειναι rooted αν θες...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

parelava xtes to letv mou...apo merimobile...otan aniksa to kinito mou zitouse na kano anavatmisi...omos meta apo tin anavatmisi.to kinito exase ta ellinika k to play store...kgemise kinezikes.efarmoges...mporo na kano.kati; na po pos to tilefono den ine root k den ime poli sxetikos....
Link to comment
Share on other sites

parelava xtes to letv mou...apo merimobile...otan aniksa to kinito mou zitouse na kano anavatmisi...omos meta apo tin anavatmisi.to kinito exase ta ellinika k to play store...kgemise kinezikes.efarmoges...mporo na kano.kati; na po pos to tilefono den ine root k den ime poli sxetikos....

 

πηγενε στη σελιδα 50 του νηματος ,ποστ 744 by michsof.

εκει εξηγει τα παντα,αν κολλησεις καπου εδω ειμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά όποιος ξέρει. Ενώ σε κάποιες επαφές έχω ορίσει διαφορετικό ήχο κλήσης και φώτο, όταν με καλούν η θα τα βγάζει όπως τα έχω ορίσει η θα βγάζει τον ήχο αλλά με άλλη εικόνα (αυτή που βγάζει και για τις υπόλοιπες επαφές), η θα βγάζει ήχο και εικόνα που έχω ορίσει για ολους.το κάνει με την ultimate που έχω τώρα αλλά το έκανε και με την massopa
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ μια ερώτηση να κάνω.Υποστηρίζει διαφορετικό ήχο κλήσης για τις δυο sim κάποια rom;
OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παλικάρια και καλή χρονιά! Σκέφτομαι να πάρω τη συσκευή, είναι ότι πιο ολοκληρωμένο σε hardware specs και design στην τιμή αυτή. Είχα πάρει πριν κανα 2 μήνες το redmi note 2 prime αλλά το letv x600 είναι ανώτερο σε όλα τα παραπάνω από το xiaomi (για το software του letv δεν μπορώ να σχηματίσω άποψη πριν το δουλέψω). Διάβασα κάποιες από τις τελευταίες σελίδες και βλέπω ότι υπάρχει υποστήριξη με custom rom για τη συσκευή. Το ερώτημά μου είναι εάν υπάρχει υποστήριξη με stock unrooted rom lollipop γιατί χρησιμοποιώ εφαρμογές (πχ. otetv on the go) που δεν παίζουν σε rooted rom. Ευχαριστώ

 

To otetv δεν παίζει ακόμη και με το hidemyroot. Το δοκίμασα και εγώ πριν κανένα μήνα και μου έβγαζε σφάλμα λόγω ασυμβατότητας με τον επεξεργαστή του κινητού. Γενικά το otego είναι πολύ περίεργο πρόγραμμα και παίζει μόνο σε συγκεκριμένα τηλέφωνα

Link to comment
Share on other sites

H miui vazarg ειναι παρα πολυ καλη...χανεσαι πραγματικα τοσα settings που εχει.

Πολυ καλη λειτουργεια και πολυ ελευθερη μνημη. Για μπαταρια κλπ θα ενημερωσω σε 1/2 ημερες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω αν εχει κανεις αυτο το προβλημα που εχω εγω...Εχω εδω και 20 μερες το letv x500 ολο μεταλλικο που ειναι αν παιζω ενα παιχνιδι τα πρωτα 2 λεπτα το κινητο ζηματαει η θερμοκρασια παει και 43 βαθμους τι προβλημα υπαρχει γενικα αν δεν παιζω μονο με wifi η μπαταρια κραταει 1 μερα και κατι...το κινητο δεν εχει ροοτ να το κανω ροοτ θα δω καμια διαφορα??ευχαριστω οσοι γνωριζουν να απαντησουν
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει νήμα για την συσκευή σου,μπορείς να ρωτήσεις τους κατοχους...αν και εγώ δεν έχω τέτοιο προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και γω την 9ς και είναι μια χαρά και από μπαταρία και από όλα ... σε σταντ μπάι, χωρίς δεδομένα, τρεις ώρες τώρα δεν έπεσε σχεδόν καθόλου ... παίρνει κανονικά και τον nova και είναι τζετ ... λίγο μου τα χάλασε η εφαρμογή για μηνύματα, που κόλλησε και δεν ξεκόλλαγε με τίποτε ... την ξεφορτώθηκα και έβαλα μια άλλη αντίστοιχη εφαρμογή με καλή βαθμολογία στο google play και ησύχασα ... όλα μου φαίνονται μια χαρά και το τηλεφωνάκι είναι πολύ καλύτερο από ένα S4 που έχω ...

Ποιά 9s?

- την επίσημη http://www.needrom.com/download/rom-009s-official-letv-x600/

ή

- του "Ιταλού" http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x600/487479-rom-letv-x600-bb72-basata-su-eui-stock.html post #2

??

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

To otetv δεν παίζει ακόμη και με το hidemyroot. Το δοκίμασα και εγώ πριν κανένα μήνα και μου έβγαζε σφάλμα λόγω ασυμβατότητας με τον επεξεργαστή του κινητού. Γενικά το otego είναι πολύ περίεργο πρόγραμμα και παίζει μόνο σε συγκεκριμένα τηλέφωνα

Ναι αλλά δεν είναι είναι θέμα root αλλά επεξεργαστή έτσι ?

Σε άλλες συσκευές που έχω παρακολουθήσει τα νήματα (coolpad) έχει αναφερθεί ότι με το hide παίζει μια χαρά

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

H miui vazarg ειναι παρα πολυ καλη...χανεσαι πραγματικα τοσα settings που εχει.

Πολυ καλη λειτουργεια και πολυ ελευθερη μνημη. Για μπαταρια κλπ θα ενημερωσω σε 1/2 ημερες

ποια ειναι αυτη"? :confused:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Στο τελευταιο post λέει ο (εκεί) φίλος:

Τον έχει ρωτήσει πιο πριν (άλλο μέλος):

Run the infrared?

Focus well the camera with this Rom?

Do the imei you lose when you install this rom?

How many hours of screen takes this rom?

Is this rom fast?

Και απαντάει:

IR not working

camera is great

yes you do! but you can restore it, just look above

You can go one day with this rom, but greenify is pretty useless, because you cannot install xposed framework.

Thats bad i think.

The rom is very fast, one of the fastests i've seen so far.

 

Εσύ pittas έχασες τα ΙΜΕΙ και τα επανέφερες;

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Το lg flex 2 έχεις?

 

Βέβαια. Το είχα παλιότερα, το πούλησα, είχα για ένα μήνα το M9 και με ξενέρωσε απίστευτα το σχήμα και τα ξεβαμένα χρώματα της οθόνης του και ξαναγύρισα στην κινητάρα το flex. Το letv αν το πάρω θα είναι σε πρώτη φάση για δεύτερη συσκευή, τώρα αν με τον καιρό καταφέρει να με κατακτήσει τότε... :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν είναι είναι θέμα root αλλά επεξεργαστή έτσι ?

Σε άλλες συσκευές που έχω παρακολουθήσει τα νήματα (coolpad) έχει αναφερθεί ότι με το hide παίζει μια χαρά

Ναι λόγω επεξεργαστή δεν παίζει

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια. Το είχα παλιότερα, το πούλησα, είχα για ένα μήνα το M9 και με ξενέρωσε απίστευτα το σχήμα και τα ξεβαμένα χρώματα της οθόνης του και ξαναγύρισα στην κινητάρα το flex. Το letv αν το πάρω θα είναι σε πρώτη φάση για δεύτερη συσκευή, τώρα αν με τον καιρό καταφέρει να με κατακτήσει τότε... :)

 

ημουν αναμεσα στο flex και το xiaomi mi4 αλλα κατεληξα στο letv....ακομα δεν το εχω δει απο κοντα το flex....:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Στο τελευταιο post λέει ο (εκεί) φίλος:

Τον έχει ρωτήσει πιο πριν (άλλο μέλος):

Run the infrared?

Focus well the camera with this Rom?

Do the imei you lose when you install this rom?

How many hours of screen takes this rom?

Is this rom fast?

Και απαντάει:

IR not working

camera is great

yes you do! but you can restore it, just look above

You can go one day with this rom, but greenify is pretty useless, because you cannot install xposed framework.

Thats bad i think.

The rom is very fast, one of the fastests i've seen so far.

 

Εσύ pittas έχασες τα ΙΜΕΙ και τα επανέφερες;

 

Οχι δεν ειχα τετοιο θεμα, θα το ανεφερα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πήρα το κινητό για φίλο, που το είδε από μένα, το έχω κάνα 2 μήνες,αλλά άλλαξε γνώμη και πήρε το Χ500 .όποιος ενδιαφέρεται να το τσιμπήσει ,στειλτε πμ.Εχει την 5.5.009s(stable). Λευκό
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...