Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή η ρομ δεν έχει gapps ούτε είναι ρουταρισμένη ε?

 

εχει και τα 2..δεν εχει κινεζικες εφαρμογες,ειναι debloated,δεν αντιμετωπισα καποιο κολλημα καποιες ωρες που την εχω πανω,ειναι γρηγορη μια χαρα.εχει ακομα μια επιλογη στην τροφοδοσια ( PowerController) σαν την flyme.την ριχνει σε χαμηλη κατασταση ενέργειας (για το βραδυ ειναι τελειο).

δεν εχει ελληνικο interface,οποια ξερει ας το τραβηξει απο την 8s tou cuoco,εα γινεται.εμενα δε με ενοχλουν τα αγγλικα..σε καποιες εφαρμογες που θελω εελληνικα οπως καιρο,εβαλα το locale language.kai mia status bar και ειμαι κομπλε..τωρα αυτο που θελω να δω σε βαθος χρονου ειναι η μπαταρια.

απο την 8s την ειδα πιο γρηγορη και με πιο πολυ ελευθερη μνημη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να κάνω μια ερώτηση για να μάθω, να λύσω απορίες.

Αν κάνω κάποια βλακεία και σβήσω τα πάντα στο τηλέφωνο θα έχω TWRP και αν συνδέσω το τηλέφωνο στον υπολογιστή θα μπορέσω να μεταφέρω την backup που έχω φυλάξει στον υπολογιστή στο τηλέφωνο και μετα μπορώ να το επαναφέρω ή όλα αυτά που λέω είναι ιστορίες επιστημονικής φαντασίας.

Link to comment
Share on other sites

Φόρτωσα το patch για το wifi και δεν παρατήρησα καμία διαφορά, το δοκίμασα σε συγκεκριμένη απόσταση και μου έκανε τα ίδια, η απόσταση είναι λίγο δύσκολη ένα όροφο από επάνω και εκ διαμέτρου αντίθετα.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση για να μάθω, να λύσω απορίες.

Αν κάνω κάποια βλακεία και σβήσω τα πάντα στο τηλέφωνο θα έχω TWRP και αν συνδέσω το τηλέφωνο στον υπολογιστή θα μπορέσω να μεταφέρω την backup που έχω φυλάξει στον υπολογιστή στο τηλέφωνο και μετα μπορώ να το επαναφέρω ή όλα αυτά που λέω είναι ιστορίες επιστημονικής φαντασίας.

για να σβησεις τα παντα πρεπει να κανεις φορματ την εσωτερικη μνημη..αυτος εννοεις?εχεις ξεχωριστη επιλογη για την μνημη,δυσκολο απο λαθος να το κανεις.και να κανεις θα εχεις twrp,αλλα δεν θα μπουταρει το τηλ στη ρομ αφου θα εχεις σβησει τα παντα,οποτε δεν μπορεις να περασεις το backup..θα πρεπει να ξαναπερασεις μεσω υπολογιστη την εργοστασιακη ρομ,που ειναι διαδικασια,ξανα μετα twrp,το backup.to backup γιατι δνε το περνας απο πριν μεσα,που και να κανεις λαθος μπορεις να το επαναφερεις?εκτος ξαναλεω θες να καθαρισεις την εσ.μνημη..σαυτη την περιπτωση κανε φορματ μονο την μνημη,μπουταρε στην ρομ,περνα μεσα οτι θες ξανα.εαν κανω λαθος καποιος να το διορθωσει.

Link to comment
Share on other sites

για να σβησεις τα παντα πρεπει να κανεις φορματ την εσωτερικη μνημη..αυτος εννοεις?εχεις ξεχωριστη επιλογη για την μνημη,δυσκολο απο λαθος να το κανεις.και να κανεις θα εχεις twrp,αλλα δεν θα μπουταρει το τηλ στη ρομ αφου θα εχεις σβησει τα παντα,οποτε δεν μπορεις να περασεις το backup..θα πρεπει να ξαναπερασεις μεσω υπολογιστη την εργοστασιακη ρομ,που ειναι διαδικασια,ξανα μετα twrp,το backup.to backup γιατι δνε το περνας απο πριν μεσα,που και να κανεις λαθος μπορεις να το επαναφερεις?εκτος ξαναλεω θες να καθαρισεις την εσ.μνημη..σαυτη την περιπτωση κανε φορματ μονο την μνημη,μπουταρε στην ρομ,περνα μεσα οτι θες ξανα.εαν κανω λαθος καποιος να το διορθωσει.

Μέσα έχω το Back up αλλά ρωτάω αν κάνω format τα χάνω όλα και μετα τι γίνεται. Αν κατάλαβα καλά η διαδικασία είναι πολύπλοκη όπως είπες, σωστά. Δεν είναι απλά βάζω το δισκάκι των windows και κάνω εγκατάσταση( π.χ. στο PC ).

Link to comment
Share on other sites

Μέσα έχω το Back up αλλά ρωτάω αν κάνω format τα χάνω όλα και μετα τι γίνεται. Αν κατάλαβα καλά η διαδικασία είναι πολύπλοκη όπως είπες, σωστά. Δεν είναι απλά βάζω το δισκάκι των windows και κάνω εγκατάσταση( π.χ. στο PC ).

εαν κανεις φορματ και στην εσωτ.μνημη,τα χανεις..αν θες απλα να κανεις φορμaτ(wipe) για να βαλεις νεα ρομ,δνε τα χανεις φτανει να μην διαλεξεις και την επιλογη για το φορματ της μνημης το οποιο ειναι ευδιακριτο..φιλε μου δνε μας λες τι θες να κανεις?να βαλεις αλλη ρομ?και αμα δνε σαρεσει να επαναφερεις την παλια?εχεις το backup,βαζεις και την νεα ρομ στην καρτα.μπαινεις στο twrp,κανεις ξανα επανεκινηση μεσα απο το twrp,ξανα στο twrp,κανεις wipe και install thn nea rom.εαν δεν σαρεσει κανεις ξανα τ ιδια βηματα απλα αντι για install θα διαλεξεις επαναφορα του backup.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ καλη χρονια σημερα παρελαβα το x800 τρομερο τηλ απλα εχω καποιες ερωτησεις αν μπορει καποιος να μου απαντηση κ να με βοηθηση οταν παω στο τηλ δεν βρισκω τις επαφες μου πρεπει να τις περασω ολες χειροκινητα γιατι στα αλλα κινητα που ειχα μολις εβαζα το gmail τις περνουσε ολες κ να το κανω root κ ποια ρομ να περασω κ αν εχετε καποιες οδηγιες απο που κ πως θα το κανω ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ καλη χρονια σημερα παρελαβα το x800 τρομερο τηλ απλα εχω καποιες ερωτησεις αν μπορει καποιος να μου απαντηση κ να με βοηθηση οταν παω στο τηλ δεν βρισκω τις επαφες μου πρεπει να τις περασω ολες χειροκινητα γιατι στα αλλα κινητα που ειχα μολις εβαζα το gmail τις περνουσε ολες κ να το κανω root κ ποια ρομ να περασω κ αν εχετε καποιες οδηγιες απο που κ πως θα το κανω ευχαριστω

Πήγαινε ρυθμίσεις/Account management/Google και δωστου τον λογαριασμό σου μετα θα κάνεις συγχρονισμό και είσαι ΟΚ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εαν κανεις φορματ και στην εσωτ.μνημη,τα χανεις..αν θες απλα να κανεις φορμaτ(wipe) για να βαλεις νεα ρομ,δνε τα χανεις φτανει να μην διαλεξεις και την επιλογη για το φορματ της μνημης το οποιο ειναι ευδιακριτο..φιλε μου δνε μας λες τι θες να κανεις?να βαλεις αλλη ρομ?και αμα δνε σαρεσει να επαναφερεις την παλια?εχεις το backup,βαζεις και την νεα ρομ στην καρτα.μπαινεις στο twrp,κανεις ξανα επανεκινηση μεσα απο το twrp,ξανα στο twrp,κανεις wipe και install thn nea rom.εαν δεν σαρεσει κανεις ξανα τ ιδια βηματα απλα αντι για install θα διαλεξεις επαναφορα του backup.

 

Τίποτα θεωρητικά κάνω την ερώτηση, γιατί δεν ξέρω να την απαντήσω. Έμαθα πώς να κάνω Backup πώς να περνάω μια καινούργιά Rom και ρώτησα να μάθω αν το τηλέφωνο τα παίξει και χάσω όλα από μέσα πως το επαναφέρω. Κάπου διάβασα πως περνάω TWRP και μετα του περνάω την αρχική Rom του κατασκευαστή και μετα κάνω ότι θέλω. Αυτό που δεν κατάλαβα τι θα δει το κομπιούτερ όταν το συνδέσω.

Link to comment
Share on other sites

Θα δεις τον αποθηκευτικό χώρο της συσκευής με ότι φάκελο έχει μέσα από τις εγκατεστημένες εφαρμογές τις φωτο και τα βίντεο που έχεις τραβήξει κτλπ. Βλέπεις δηλ κάτι αντίστοιχο με το αν είχες κάρτα μνήμης μέσα στη συσκευή.

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες το εκανα αλλα τπτ ειμαι πολυ απογοητευμενος απο αυτο κατι αλλο υπαρχει

 

Δεν ξέρω ποια gapps έβαλες αλλά οι περισσότεροι από εμάς βάλαμε αυτά https://drive.google.com/folderview?id=0B-mgR2LkvkEtUWZQVXZVSVFScEU&usp=sharing και δούλεψαν κανονικά.

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποια gapps έβαλες αλλά οι περισσότεροι από εμάς βάλαμε αυτά https://drive.google.com/folderview?id=0B-mgR2LkvkEtUWZQVXZVSVFScEU&usp=sharing και δούλεψαν κανονικά.

 

στην flyme π.χ μονο με αυτα καταφερα να βγω απο την αρχικη οθονη,,εβγαζε μετα καποια σφαλματα αλλα κατεβασα μετα τα κανονικα τα περασα απο πανω και ολα τελεια.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εγκατεστησα τη ρομ του rusch.

Όπως το ειχα υποψιαστει ειναι η καθαρη ρομ που ολοι πρεπει να χουμε στο κινητο μας.Ο cuocco εχει κανει port μαλλον απο asus zenfone αρκετα πραματα που δεν ξερω κατα ποσο βοηθανε στην ομαλη λειτουργια της συσκευης.

Ακομα ειναι νωρις ομως .Θα το δουλεψω λιγο παραπανω για να καταληξω οριστικα στο ποια rom τελικα θα εχω στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Για να ανάβει το λεντάκι ειδοποιήσεων με την 09s του rusch χρειάζεται κάποια ρύθμιση, ή δουλεύει με τρίτη εφαρμογή;

 

Παρεμπιπτόντως, το τηλέφωνο δουλεύει σε 4G και με τις δύο sim, ή μόνο με την μία; Έχω μία micro της cosmote στην sim 2 (και μόνο αυτή), αλλά δεν φαίνεται να βλέπει δίκτυα 4G (εκτός κι αν δεν έχω σήμα εδώ, αν και δεν το πιστεύω αυτό).

Edited by Shatz
Link to comment
Share on other sites

Καμία; Σε email δεν μου ανάβει...

μονο για κληση το ειδα .Υπεθεσα οτι δουλευει σε ολα.

δως μου λιγο χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Καμία; Σε email (με gmail app) δεν μου ανάβει...

 

επειδή το έχω στα αγγλικά θα σου πω τη διαδρομή έτσι γιατί δεν θυμάμαι την μετάφραση τους

στις ρυθμίσεις πας display-->breathlight-->και τικάρεις το other

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

επειδή το έχω στα αγγλικά θα σου πω τη διαδρομή έτσι γιατί δεν θυμάμαι την μετάφραση τους

στις ρυθμίσεις πας display-->breathlight-->και τικάρεις το other

 

Σωστός, thanks! :cool:

 

(στα αγγλικά το έχω κι εγώ)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι παίζει με το synchronization των εφαρμογών. Π.χ. στο messenger δεν εμφανίζει άμεσα το μνμ.Θέλει παρακολούθηση.

Και είχα αρχίζει να πιστεύω ότι κατεληξα..

Link to comment
Share on other sites

Κάτι παίζει με το synchronization των εφαρμογών. Π.χ. στο messenger δεν εμφανίζει άμεσα το μνμ.Θέλει παρακολούθηση.

Και είχα αρχίζει να πιστεύω ότι κατεληξα..

 

αυτο ειναι το μεγαλο προβλημα....τα notifications.

σκεφτομαι ομως να του δωσω μια ευκαιρια του Pro η του max.

 

προφανως πρεπει να δινεις ολα τα permissions κλπ...

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες το εκανα αλλα τπτ ειμαι πολυ απογοητευμενος απο αυτο κατι αλλο υπαρχει

 

Συγχρονισμό του ζήτησες να κάνει ;;

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το μεγαλο προβλημα....τα notifications.

σκεφτομαι ομως να του δωσω μια ευκαιρια του Pro η του max.

 

προφανως πρεπει να δινεις ολα τα permissions κλπ...

 

Φαίνεται να δουλεύει αν δώσεις permission για auto boot

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να δουλεύει αν δώσεις permission για auto boot

 

προφανως,επισης βοηθαει αν το κρατησεις locked στο multitasking.

 

εχει φορεσει κανεις flyme?

πως ειναι με τις τελευταιες >?

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...