Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας σε μερικές απορίες μου.καταρχήν έχω πρόβλημα με το σήμα wi fi είναι πολύ αδύναμο και επίσης και τα δεδομένα μου έχω cosmote είναι μέτρια έως χαλιά μπορώ να κάνω κάτι να βελτιωθεί;

Επίσης κάτι άλλο μου έχει μια εφαρμογή ota updates και μου βγάζει μήνυμα για αναβάθμιση παταω για κατέβασμα και μου βγάζει σφάλμα ξέρει κανείς κάτι γι αυτό;

Κάτι τελευταίο μπορείς να γυρίσεις στην γνήσια Ρομ; Στην γνήσια μπορείς να επιλέξεις αγγλικά ; Έχει playstore; Πείτε μου πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα αν μπορείτε.

Στο ota update γράφει οτι εχει αυτη την ρομ letv.x1.1.6

Ευχαριστώ.

Edited by stamtol13
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια χάρη μόνο κύριοι!

Όσοι έχετε ή δεν έχετε πρόβλημα με κάτι στη συσκευή, αν μπορείτε να μας λέτε ακριβώς ποια ROM έχει το κινητό σας (6s, 7s, 8s Ιταλού, Wifi Hotfix, Flyme ή μαμα)

Thx!! :D

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

9s official !!! κατεβαίνει τώρα...

 

Αρα θα βγάλει και ο Ιταλός 9 S το τι κάνει δεν ξέρουμε, δηλαδή τι διαφορές θα δούμε.

Εσύ έχεις αφήσει το κινητό με την multi language που στο στείλανε, δηλαδή εγγλέζικα κα κινέζικα και αναγνωρίζει Ελληνική γλώσσα.

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα κανει το ιδιο και δοκιμασα και την official letv.

 

Οκ...θα βολευτω με το opera μεχρι να βρω λυση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

9s official !!! κατεβαίνει τώρα...

 

Μπορεις να μας πεις ενα link να το βρουμε γιατι δεν το βρισκω!

Link to comment
Share on other sites

Οκ...θα βολευτω με το opera μεχρι να βρω λυση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μπορεις να μας πεις ενα link να το βρουμε γιατι δεν το βρισκω!

 

http://g3.letv.cn/180/6/46/letv-hdtv/0/upload/tmp/20151230182724561/X1_X800-CN-FN-BEXCNFN5500912251S-5.5.009S.zip?b=123456&platid=5&splatid=500

Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειδή παρελαβα πριν λιγο και δεν εχω ασχοληθεί με το προ, ηρθε με μαμα 04s και εγκατεστημενο playstore, αν ριξω πανω τη stock 09s χανεται κατι?

 

ΥΓ Πανεμορφο το χρυσο, πραγματικο κόσμημα. Αψογη συσκευή με μια πρωτη ματια σε όλα, το touch πραγματι δεν είναι καλο με την εγκατασταση του γυαλιου (ειδικα αν δεν πατας με μεγαλη επιφανεια του δακτυλου, αλλα μονο με την ακρη του, τοτε χανει καποια πατηματα, ελπιζω με την 09s να εχει αυξηθεί η ευαισθησια).

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να φταίει ή Ρομ για την ευαισθησία. Ή συμβιβάζεσαι ή βγαζεις το τζαμάκι .Σίγουρα πάντως δεν κρατάς την 4s.

Τι αλλαγές έχουμε στην 9s ξέρουμε?

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος με 09s ας δει αν παίζει ο κωδικός γα την ενεργοποίηση της 800αρας

Κάνω δοκιμές για να δω αν παίζει πραγματικά...

@frapedia

Και χωρίς τζαμακι τα ίδια είναι...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο παίζει τότε. Το x800 έχει από τις καλύτερες αποκρίσεις στην οθόνη που έχω συναντήσει.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο παίζει τότε. Το x800 έχει από τις καλύτερες αποκρίσεις στην οθόνη που έχω συναντήσει.

 

Το έχει και φίλος και το επιβεβαίωσα κι εκεί. Αν είσαι με Cuoco 8sμπορεις να δεις αν παίζει ο κωδικός που έδωσα για την 800αρα? Κατά 90% παίζει. Ήδη κινούμαι στην Αθήνα και το επιβεβαίωσα σε 2 σημεία που κινητό χωρίς 800 δεν επιανε 4g

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Η σειρά των letv έχει ότι χειρότερο σε αφή. Δυστυχώς είναι η μεγάλη αποτυχία της σειράς. Με τον δείκτη έχανε 1 στα 3 πατήματα

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Η σειρά των letv έχει ότι χειρότερο σε αφή. Δυστυχώς είναι η μεγάλη αποτυχία της σειράς

 

Ναι αλήθεια είναι. Το είχα δει και στα x500, x600

Meizu και xiaomi έχουν κορυφαίο touch, μετά το χάος...

Ακριβώς έτσι, θελει μεγάλη επιφάνεια επαφής για να ακούσει σωστά η οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα ίδια έχει και το Χ900. Όλη η σειρά στον τομέα αφή παίρνει ένα μηδενικό. Οι συσκευές είναι επιεικώς μέτριες σε αυτόν τον τομέα

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Το καλό είναι ότι ο κωδικός για τη b20 μπάντα παίζει!!!

Απιστευτο

Μέσα σε θέατρο τώρα και συσκευή χωρις την800αρα σε Wind παίζει σε edge και το Χ800 καρφωμενο 4g

Αψογα...

Link to comment
Share on other sites

9s official:

έχουν γίνει μεταφράσεις των κινέζικων μενού.

Nova launcher παίζει μια χαρά(πριν στην 8s μου κράσαρε)

φαντάζομαι είναι σαν official international rom πριν τη παρουσίαση του Γενάρη.

 

Το μόνο που δεν έχω καταφέρει με καμία είναι να δουλέψει το hotspot με ότι και να δοκίμασα,συνδέονται παίρνουν ip αλλά no internet

Και δεν έχω led notification σε εφαρμογές εκτός από τις κλήσεις και τα μηνύματα

Άμα κάνετε search στο system update θα βρει ότι υπάρχει ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Το καλό είναι ότι ο κωδικός για τη b20 μπάντα παίζει!!!

Απιστευτο

Μέσα σε θέατρο τώρα και συσκευή χωρις την800αρα σε Wind παίζει σε edge και το Χ800 καρφωμενο 4g

Αψογα...

 

σιγουρα παιζει η 800αρα?

τοτε μια χαρα!!!

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Από τα τελευταία μηνύματα βλέπω ότι το x800 υστερεί αρκετά στην αφή και στο wifi..!!!!!Έχετε δει καμιά βελτίωση ,όσοι είχατε πρόβλημα, με την 9s official??

Μου κάνει εντύπωση πως κάποιοι έχουν πρόβλημα ενώ μερικοί δεν έχουν..λόγω ROM???

Link to comment
Share on other sites

9s official:

έχουν γίνει μεταφράσεις των κινέζικων μενού.

Nova launcher παίζει μια χαρά(πριν στην 8s μου κράσαρε)

φαντάζομαι είναι σαν official international rom πριν τη παρουσίαση του Γενάρη.

 

Το μόνο που δεν έχω καταφέρει με καμία είναι να δουλέψει το hotspot με ότι και να δοκίμασα,συνδέονται παίρνουν ip αλλά no internet

Και δεν έχω led notification σε εφαρμογές εκτός από τις κλήσεις και τα μηνύματα

Άμα κάνετε search στο system update θα βρει ότι υπάρχει ενημέρωση.

 

Κανε ένα κοπο και πληκτρολογησε στον dialer το *#*#9439#*#* .

Εμφανίζεται κανονικα το μενου "启动中国电信网络(CDMA)" , με "tickbox" για να τσεκαρεις την αντιστοιχη επιλογή?

 

@venividivici

100% δεν θα το ελεγα ακομα, εκανα δοκιμη σε διαδρομες που εκανα στην Αθηνα τσεκαροντας 2 διαφορετικες συσκευες (το Χ800 με τικαρισμενη τη σχετικη επιλογή και ένα δικαρτο χωρις 800αρα μπαντα) και ειδα διαφορες σε 3 σημεια (με πιο χαρακτηριστικη την περιπτωση σε κλειστη αιθουσα -θεατρο- που, όπως προανεφερα, ειχα κανονικα 3 γραμμες 4G (πραγματικο, όχι εικονικο) με το letv και E(dge) με το έτερο δικαρτο ανευ b20 band). Θα συνεχισω τις δοκιμες, αλλα θελω καποιος φιλος να μας διαφωτισει , αν η σχετικη επιλογή παραμενει στις 8s, 9s , γιατι σκοπευω αυριο να ριξω twrp και να παω στην 8s του cuoco για αρχη...

 

Το τηλεφωνακι μου αρεσει πολύ κι αυτή τη φορα θα ασχοληθώ σοβαρα μαζι του, δεν πρόκειται να το παρατησω ευκολα. Για να δουμε τι θα δουμε...

 

ΥΓ Το twrp παιδια από το xda παιζει καλα ή πρεπει να κανω καποιο mod (θυμαμαι κατι με την αναλυση και την εμφανιση του twrp). Ευχαριστω!

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

9s official:

έχουν γίνει μεταφράσεις των κινέζικων μενού.

Nova launcher παίζει μια χαρά(πριν στην 8s μου κράσαρε)

φαντάζομαι είναι σαν official international rom πριν τη παρουσίαση του Γενάρη.

 

Το μόνο που δεν έχω καταφέρει με καμία είναι να δουλέψει το hotspot με ότι και να δοκίμασα,συνδέονται παίρνουν ip αλλά no internet

Και δεν έχω led notification σε εφαρμογές εκτός από τις κλήσεις και τα μηνύματα

Άμα κάνετε search στο system update θα βρει ότι υπάρχει ενημέρωση.

 

Τα πάντα αγγλικά δηλαδή ετσι?

Edited by scorpion8283
Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Εριξα Cuoco 8s (παιζει κι η σχετικη επιλογή για τη b20 band για οποιον ενδιαφέρεται), αυριο πιθανως να ριξω και 09s.

Ωραιος ο Ιταλος, καλη δουλιτσα....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους στο forum.Eιμαι ετοιμος να εγκαταλειψω το LG G2 F320 απο κορεα που εχω εδω και χρονια και γουσταρω τρελλα το letv προx800.Ενδιαφερομαι να το αγορασω αμεσα , μπορειτε να μου πειτε αν οντως εχει θεματα αφης οπως διαβασα ποιο πανω η οποιοδηποτε αλλο θεμα?

H εταιρεια μου ειναι η vodafone δεν νομιζω οτι θα εχω καποιο θεμα με το δικτυο αλλα διαβασα καπου οτι η κινεζικη εκδοση ειναι καλυτερη απο την διεθνη εκδοση?

Στεκει κατι τετοιο οτι αυτο που θα παρεις απο κινα ειναι καλυτερο απο αυτο που θα παρεις απο ευρωπη?

Γνωριζω απο custom recovery , root κτλ.Εχω την cloudy 3.3 (LP5.0.2) .Ειναι ευκολο κινητο να το modαρεις?Οσοι ειναι κατοχοι θα θελα πολυ να παραθεσουν τα αρνητικα μαζι με τα θετικα και τελος ασημι η χρυσο? Εχω βρει πολλες φωτο για το ασημι αλλα για το χρυσο δεν βρηκα καποιες υψηλης αναλυσης.Ευχαριστω για τον χρονο σας!

Edited by adrenalined
προσθηκη ερωτησης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα σε ολους στο forum.Eιμαι ετοιμος να εγκαταλειψω το LG G2 F320 απο κορεα που εχω εδω και χρονια και γουσταρω τρελλα το letv προx800.Ενδιαφερομαι να το αγορασω αμεσα , μπορειτε να μου πειτε αν οντως εχει θεματα αφης οπως διαβασα ποιο πανω η οποιοδηποτε αλλο θεμα?

H εταιρεια μου ειναι η vodafone δεν νομιζω οτι θα εχω καποιο θεμα με το δικτυο αλλα διαβασα καπου οτι η κινεζικη εκδοση ειναι καλυτερη απο την διεθνη εκδοση?

Στεκει κατι τετοιο οτι αυτο που θα παρεις απο κινα ειναι καλυτερο απο αυτο που θα παρεις απο ευρωπη?

Γνωριζω απο custom recovery , root κτλ.Εχω την cloudy 3.3 (LP5.0.2) .Ειναι ευκολο κινητο να το modαρεις?Οσοι ειναι κατοχοι θα θελα πολυ να παραθεσουν τα αρνητικα μαζι με τα θετικα και τελος ασημι η χρυσο? Εχω βρει πολλες φωτο για το ασημι αλλα για το χρυσο δεν βρηκα καποιες υψηλης αναλυσης.Ευχαριστω για τον χρονο σας!

 

Όλα όσα ρωτάς έχουν απαντηθεί λίγες σελίδες πίσω, κάνε έναν κόπο να διαβάσεις για να μην επαναλαμβανόμαστε.

 

Μη ξεχνάμε ότι είμαστε σε forum... πρώτα διαβάζουμε και μετά -αν δεν βρούμε αυτό που ψάχνουμε- ρωτάμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχω άλλο κινητό. Σε θέμα αφής το θεωρώ από τα πιο κορυφαία κινητά και η αλήθεια είναι πως αγόραζα τα κορυφαία κινητά από όλες τις εταιρείες, πρώτη φορα αγόρασα κινέζικο και ενθουσιάστηκα, τώρα παράγγειλα το Huawei mate s . Μήπως έχετε βάλει κάποιο προστατευτικό της οθόνης και αυτό έχει πρόβλημα. Επίσης δεν είναι θέμα rom γιατί με όλες έχει το ίδιο αποτέλεσμα.

Επίσης δεν θέλει μεγάλη επιφάνεια επαφής γιατί το δοκίμασα με εάν στύλο( ειδικό για tablet ) με μικρή επιφάνεια επαφής και πάλι άψογο.

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

Κανε ένα κοπο και πληκτρολογησε στον dialer το *#*#9439#*#* .

Εμφανίζεται κανονικα το μενου "启动中国电信网络(CDMA)" , με "tickbox" για να τσεκαρεις την αντιστοιχη επιλογή?

 

@venividivici

100% δεν θα το ελεγα ακομα, εκανα δοκιμη σε διαδρομες που εκανα στην Αθηνα τσεκαροντας 2 διαφορετικες συσκευες (το Χ800 με τικαρισμενη τη σχετικη επιλογή και ένα δικαρτο χωρις 800αρα μπαντα) και ειδα διαφορες σε 3 σημεια (με πιο χαρακτηριστικη την περιπτωση σε κλειστη αιθουσα -θεατρο- που, όπως προανεφερα, ειχα κανονικα 3 γραμμες 4G (πραγματικο, όχι εικονικο) με το letv και E(dge) με το έτερο δικαρτο ανευ b20 band). Θα συνεχισω τις δοκιμες, αλλα θελω καποιος φιλος να μας διαφωτισει , αν η σχετικη επιλογή παραμενει στις 8s, 9s , γιατι σκοπευω αυριο να ριξω twrp και να παω στην 8s του cuoco για αρχη...

 

Το τηλεφωνακι μου αρεσει πολύ κι αυτή τη φορα θα ασχοληθώ σοβαρα μαζι του, δεν πρόκειται να το παρατησω ευκολα. Για να δουμε τι θα δουμε...

 

ΥΓ Το twrp παιδια από το xda παιζει καλα ή πρεπει να κανω καποιο mod (θυμαμαι κατι με την αναλυση και την εμφανιση του twrp). Ευχαριστω!

 

---

 

Εμφανίζεται το μενου "启动中国电信网络(CDMA)" , με "tickbox"

Να το επιλέξω?Ποιο δίκτυο ακριβώς ενεργοποιεί?Data speed?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...