Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΕΡΙ flyme beta 2

Tην εχω απο προχθες που βγηκε.

καμμια σχεση με τη μαμα,ΑΛΛΑ πρεπει να ξερεις τι θελεις απο το τηλεφωνο κ να γνωριζεις πως θα την σεταρεις.Στα αρνητικα η ποιοτητα ηχου απο τα ακουστικα(διορθωνεται!)και η δυσκολια στο να την ρουταρω.....επισης που κ που πεταει ενα μυνημα οτι οι υπηρεσιες google play εχουν σταματησει.(στο ασχετο)

σε τρεις μερες χρησης εχω να πω οτι.

1)Μπαταρια...5 ωρες oθονη σκαρτες, με 4g,wifi,antutu(86000) κλπ κλπ

2)WIFI..μεγαλυτερη εμβελεια απο τη μαμα rom

3)GPS αμεσο κλειδωμα με ακριβεια 3 μετρα.

ΑΝ αυτη ειναι ΒΕΤΑ εκδοση πως θα ειναι η stable δεν ξερω....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΠΕΡΙ flyme beta 2

Tην εχω απο προχθες που βγηκε.

καμμια σχεση με τη μαμα,ΑΛΛΑ πρεπει να ξερεις τι θελεις απο το τηλεφωνο κ να γνωριζεις πως θα την σεταρεις.Στα αρνητικα η ποιοτητα ηχου απο τα ακουστικα(διορθωνεται!)και η δυσκολια στο να την ρουταρω.....επισης που κ που πεταει ενα μυνημα οτι οι υπηρεσιες google play εχουν σταματησει.(στο ασχετο)

σε τρεις μερες χρησης εχω να πω οτι.

1)Μπαταρια...5 ωρες oθονη σκαρτες, με 4g,wifi,antutu(86000) κλπ κλπ

2)WIFI..μεγαλυτερη εμβελεια απο τη μαμα rom

3)GPS αμεσο κλειδωμα με ακριβεια 3 μετρα.

ΑΝ αυτη ειναι ΒΕΤΑ εκδοση πως θα ειναι η stable δεν ξερω....

 

αν σου ειναι ευκολο ανεβασε εναν οδηγο και καμια φωτο.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

αν σου ειναι ευκολο ανεβασε εναν οδηγο και καμια φωτο.ευχαριστω

Eχω ξαναγραψει οτι δεν θα ποσταρω λινκ για ρομ εδω.αν θελεις με pm μονο.

EDIT!

O HI-FI ηχος απο τα ακουστικα ΥΠΑΡΧΕΙ ,ΟΠΩΣ Κ ΟΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ για τα χρωματα της οθονης ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΜΑ ROM

παμε ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ-ADITTIONAL-παταμε την ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ στα κινεζικα.σχεδον ολες οι ρυθμισιες της ΜΑΜΑ rom ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΔΩ!!

ΒΥΕ-ΒΥΕ EUI!!!!!!!!!!!!!!

PS δοκιμαστε το viper 4 android μαζι με τον hi-fi ηχο!!!CLUB KANONIKO!!!!!!!!!

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

Ασχετη με την 008s του Ιταλου και γενικοτερα με τις ρομ του ιταλου;;

Ναι !αλλα θα πρεπει να γνωριζεις καποια πραγματα για να την φλασσαρεις(κ παντα να εχεις backup τη μαμα!

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερη απο αυτη του Ιταλου ή απο την μαμα γυρισμενη στα αγγλικα κατα την αποψη σου;

το γραφω πιο πανω..BYE BYE EUI ROM(μαμα)αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη...:cool:

Link to comment
Share on other sites

σε σχεση με αυτη του ιταλου; :)

οταν λεμε ΕUI εννοω ΟΛΕΣ.του κινεζου,του ιταλου ΟΛΕΣ!!Απο τον ΙΟΥΛΙΟ που ειχα το Χ600 εως κ τωρα με το Χ 800 ΜΙΑ ρημαδα χωρις θεματα ΔΕΝ ΒΓΑΛΑΝΕ.μια η μπαταρια,μια το wifi,mia to gps...κ το ενα patch πισω απο το αλλο...απο ολες τις rom που δοκιμασα(miui 7,aosp,cyanogen,rusch rom,cuoco,factory)αυτη με βολευει.

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

Eχω ξαναγραψει οτι δεν θα ποσταρω λινκ για ρομ εδω.αν θελεις με pm μονο.

EDIT!

O HI-FI ηχος απο τα ακουστικα ΥΠΑΡΧΕΙ ,ΟΠΩΣ Κ ΟΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ για τα χρωματα της οθονης ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΜΑ ROM

παμε ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ-ADITTIONAL-παταμε την ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ στα κινεζικα.σχεδον ολες οι ρυθμισιες της ΜΑΜΑ rom ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΔΩ!!

ΒΥΕ-ΒΥΕ EUI!!!!!!!!!!!!!!

PS δοκιμαστε το viper 4 android μαζι με τον hi-fi ηχο!!!CLUB KANONIKO!!!!!!!!!

 

οκ.εγω με την 6σ δεν εχω θεματα...βεβαια παντα ψαχνω για κατι διαφορετικο...αν θες στειλε σε πμ και καμια φωτο να την δω..αν σ ειναι ευκολο..ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω διαβάσει σχεδόν όλο το νήμα και ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις.και ιδιαίτερα για το dual sim..

Αρχικά,Θέλω να παραγγείλω το Χ800..υπάρχει περίπτωση μετά τις γιορτές να πέσει η τιμή..να περιμένω?

και μια δεύτερη ερώτηση..θέλω να τοποθετήσω στο Χ800 δυο κάρτες..μια whats up και μια Vodafone σύνδεση..

επειδή δεν είχα κινητό με dual sim θα ήθελα να μου πείτε αν ταυτόχρονα να χρησιμοποιηθούν οι δύο κάρτες? δηλαδή να κάνω

data transfer (3G) με το whats up και εκείνη την ώρα να με πάρουν τηλ στην σύνδεση (Vodafone)?????Θα σταματήσει το data transfer??

Edited by halkis_13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω διαβάσει σχεδόν όλο το νήμα και ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις.και ιδιαίτερα για το dual sim..

Αρχικά,Θέλω να παραγγείλω το Χ800..υπάρχει περίπτωση μετά τις γιορτές να πέσει η τιμή..να περιμένω?

και μια δεύτερη ερώτηση..θέλω να τοποθετήσω στο Χ800 δυο κάρτες..μια whats up και μια Vodafone σύνδεση..

επειδή δεν είχα κινητό με dual sim θα ήθελα να μου πείτε αν ταυτόχρονα να χρησιμοποιηθούν οι δύο κάρτες? δηλαδή να κάνω

data transfer (3G) με το whats up και εκείνη την ώρα να με πάρουν τηλ στην σύνδεση (Vodafone)?????Θα σταματήσει το data transfer??

 

εγώ χρησιμοποιώ data στη Vodafone και ομιλία κυριως στη what's up όλα δουλεύουν ρολόι και με παράλληλο download

Link to comment
Share on other sites

εγώ χρησιμοποιώ data στη Vodafone και ομιλία κυριως στη what's up όλα δουλεύουν ρολόι και με παράλληλο download

 

δηλαδή μιλάς στην μία και στην άλλη δεν διακόπτεται το ίντερνετ ? είσαι σίγουρος ? αφού δεν είναι dual active

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή μιλάς στην μία και στην άλλη δεν διακόπτεται το ίντερνετ ? είσαι σίγουρος ? αφού δεν είναι dual active

 

μια φορά που έτυχε ενώ κατεβαζα από πλέι στορ συνέχισε να κατεβαζει

Link to comment
Share on other sites

Eχω ξαναγραψει οτι δεν θα ποσταρω λινκ για ρομ εδω.αν θελεις με pm μονο.

EDIT!

O HI-FI ηχος απο τα ακουστικα ΥΠΑΡΧΕΙ ,ΟΠΩΣ Κ ΟΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ για τα χρωματα της οθονης ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΜΑ ROM

παμε ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ-ADITTIONAL-παταμε την ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ στα κινεζικα.σχεδον ολες οι ρυθμισιες της ΜΑΜΑ rom ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΔΩ!!

ΒΥΕ-ΒΥΕ EUI!!!!!!!!!!!!!!

PS δοκιμαστε το viper 4 android μαζι με τον hi-fi ηχο!!!CLUB KANONIKO!!!!!!!!!

Εάν ευθύνεται παλιό μου post που δεν θέλεις να δίνεις link για άλλες rom να ζητησω συγγνώμη, απλά θα ήθελα να φιλτράρονται λίγο περισσότερο τα ποσταρισματα αυτό εννοουσα. Οσον αφορά για αυτή την rom θα συμφωνησω μαζί σου, όντως δείχνει σαν μια καθαρή flyme rom εάν εξαιρέσουμε δύο τρία θεματακια. Επειδή την δοκιμασα με το που βγήκε και εδώ και δύο μέρες έχω μαμά rom 36E στα αγγλικά, το μονο που με χάλασε και την εβγαλα είναι το system ui error που μου έβγαζε μετά το rootarisma. Εάν εχεις βρει λύση για αυτό στείλε pm μήπως και ξαναγύρισω, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Δοκίμασα τον Nova και όλα καλά, δεν μου δείχνει icon notification, όταν έρχεται ενα εμαιλ,sms να ανάβει 1,2,3 και ούτε καθεξής. Με τον Prime θα λυθεί?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα!

 

Δοκίμασα τον Nova και όλα καλά, δεν μου δείχνει icon notification, όταν έρχεται ενα εμαιλ,sms να ανάβει 1,2,3 και ούτε καθεξής. Με τον Prime θα λυθεί?

 

Ναι... αυτή η λειτουργία διατίθεται στην πληρωμένη (Prime) έκδοση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα, μπορω να λαβω sms αλλα δε μπορω να στειλω.. Ξερει κανεις τι παιζει? Με το αλλο κινητο ( εχω twin sims) στελνω κανονικα.

 

EDIT: Ακυρο , δικο μου λαθος.

Edited by Kadaz93
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παρ ολο που διαβασα ολο το νημα εχω μια απορια σχετικα με την twrp. Με αυτη που μου το στελνει το vickmall θα μπορω να εκγαταστησω οποια ρομ θελω ακομα και αν δεν ειναι του cuoco, οπως τη γνησια letv η τη flyme και μετα ξανα του cuoco; Ρωταω γιατι το ενδεχομενο αλλαγης recovery με ανγωνει πολυ σαν πρωταρης που μαι με ολα αυτα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

γνωρίζει κανείς πως βγαίνει το menu στα apps;

στα 3 κουμπιά κάτω δεν υπάρχει κάποιο setting ώστε όταν το πατάμε μέσα στις εφαρμογές να βγαίνουν οι ρυθμίσεις του.

Μιλάω για μαμ Rom 8s

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

γνωρίζει κανείς πως βγαίνει το menu στα apps;

στα 3 κουμπιά κάτω δεν υπάρχει κάποιο setting ώστε όταν το πατάμε μέσα στις εφαρμογές να βγαίνουν οι ρυθμίσεις του.

Μιλάω για μαμ Rom 8s

 

ευχαριστώ

Παρατεταμένο πάτημα του τετράγωνου (κάτω αριστερά κουμπί).

Link to comment
Share on other sites

Παρατεταμένο πάτημα του τετράγωνου (κάτω αριστερά κουμπί).

 

Δεν μου βγάζει αυτή τη λειτουργία.Πηγαίνω στο Accessibility setting και εκεί ορίζεις τα virtual key long press τι θα κάνουν αλλά δεν έχει κάποια επιλογή για menu button λειτουργία.Μεταξύ αυτών είναι και 2 επιλογές στα κινέζικα που και αυτές τις δοκίμασα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Παίδες μόλις χθες πήρα στα χέρια μου το one pro x800. Δεν το έχω rootarei το έχω αφήσει μαμά όπως είναι το μόνο που έχω κάνει είναι να του περάσω το Google installer για να έχω το play store. Μόλις τώρα έβαλα την κάρτα σιμ μου μόνο μια και ξεκίνησα να το λειτουργω. Δεν μου ανοίγει καθόλου τα μηνύματα. Τι μπορώ να κάνω? Ευχαριστώ εκ των πρωτεύον.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...