Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εξαρχής είχα το κινητό με την έκδοση του Ιταλού. Σήμερα όμως είδα έναν φίλο που έχει τη γνήσια Αγγλοκινέζικη και πραγματικά με κέρδισε. Πολύ ανώτερη από του Ιταλού. Ένα κανονικό γνήσιο τηλέφωνο. Έχει το πληκτρολόγιο της Google με τα Ελληνικά και όλα καλά. Μόνο το μενού είναι στα Αγγλικά αλλά προσωπικά δε θα είχα κανένα πρόβλημα. Παίρνει και τις αναβαθμίσεις ΟΤΑ και πάει σφαίρα. Antutu score 83466.

και ποια φορα την stable η την experience

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εξαρχής είχα το κινητό με την έκδοση του Ιταλού. Σήμερα όμως είδα έναν φίλο που έχει τη γνήσια Αγγλοκινέζικη και πραγματικά με κέρδισε. Πολύ ανώτερη από του Ιταλού. Ένα κανονικό γνήσιο τηλέφωνο. Έχει το πληκτρολόγιο της Google με τα Ελληνικά και όλα καλά. Μόνο το μενού είναι στα Αγγλικά αλλά προσωπικά δε θα είχα κανένα πρόβλημα. Παίρνει και τις αναβαθμίσεις ΟΤΑ και πάει σφαίρα. Antutu score 83466.

 

Αυτο ρωτούσα προηγουμενοως σε φιλο που του ηρθε με την γνησια ρομ. Μπορεις να συνεχισεις με αυτην την ρομ; Το μονο προβλημα ειναι οι κινεζικες εφαρμογες; Στην ουσια ειναι το γνησιο σοφτγουερ στα Αγγλικά αν καταλαβα καλα. Τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ρωτούσα προηγουμενοως σε φιλο που του ηρθε με την γνησια ρομ. Μπορεις να συνεχισεις με αυτην την ρομ; Το μονο προβλημα ειναι οι κινεζικες εφαρμογες; Στην ουσια ειναι το γνησιο σοφτγουερ στα Αγγλικά αν καταλαβα καλα. Τι λετε;

 

Ακριβώς. 3-4 κινέζικες εφαρμογές τις έβγαλε. Είναι και 2-3 που δεν αφαιρούνται αλλά δεν πειράζει. Το Google Play το πέρασε ώς zip αρχείο και απ το recovery το έκανε εγκατάσταση και όλα καλά. Δεν το έχει κάνει ρουτ απλά πέρασε μόνο το recovery twrp.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. 3-4 κινέζικες εφαρμογές τις έβγαλε. Είναι και 2-3 που δεν αφαιρούνται αλλά δεν πειράζει. Το Google Play το πέρασε ώς zip αρχείο και απ το recovery το έκανε εγκατάσταση και όλα καλά. Δεν το έχει κάνει ρουτ απλά πέρασε μόνο το recovery twrp.

 

Ποιο αρχείο gapps πέρασε; ποιο μέγεθος εννοώ

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

οταν το ειχα με την κινεζικη ρομ του ειχα περάσει το language enabler η το morelangs και ειχα ελληνικα σε εφαρμογές.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

οταν το ειχα με την κινεζικη ρομ του ειχα περάσει το language enabler η το morelangs και ειχα ελληνικα σε εφαρμογές.

 

Δε νομίζω να είναι πρόβλημα για κάποιον αν γράφει στο μενού display αντί για οθόνη ή sound αντι για ήχος. Το θέμα είναι να μπορείς να γράψεις Ελληνικά και το κάνεις πολύ απλά με το google keyboard.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν καποιος δεν εχει προβλημα να εχει το μενου και τις εφαρμογες στα αγγλικα ειναι οκ με την μαμα ρομ? Και κανει ΟΤΑ updates. Γι αυτον τον λογο γιατι να παει καποιος σε ρουτ και καστομ ρομ?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν καποιος δεν εχει προβλημα να εχει το μενου και τις εφαρμογες στα αγγλικα ειναι οκ με την μαμα ρομ? Και κανει ΟΤΑ updates. Γι αυτον τον λογο γιατι να παει καποιος σε ρουτ και καστομ ρομ?

 

Φυσικά και είναι οκ. Απορώ κι εγώ γιατί "πλακώνονται" όλοι στις custom roms και στα root. Γενικά οι περισσότεροι πανικοβάλονται όταν βλέπουν ότι ένα κινητό δεν έχει Ελληνικά και μπαίνουν σε όοοοολη αυτήν τη διαδικασία....

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα απο βικμαλ με την 006s και το περιμένω. Μπορει να ρωτησω κατι αφελές τωρα. Ξερουμε αν η μαμα κινεζικη ρομ εχει κατι παραπανω απο αυτές του Ιταλού ή το ανάποδο;
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό υποψιαζομαι, πως η κανονική ρομ θα είναι μια χαρά και θα παίρνει καλύτερα τις ενημερώσεις. Ίσως να έχει και κάποιες παραπάνω εφαρμογές και ρυθμίσεις, πχ themes, καλύτερες ρυθμίσεις για μπαταρία κλπ.

Εξάλλου με έναν άλλο launcher και ελληνικό πληκτρολόγιο δεν νομίζω να υπαρχει θέμα με την αγγλική γλώσσα στα βασικά και στις εφαρμογές για τους περισσότερους. Εγώ τώρα που το λέμε ακόμα στα αγγλικά το έχω ξεχάσει από τότε που το πηρα.

Άλλωστε για πόσο θα βασιζομαστε στον cuoco για τις ενημερώσεις ;

Οπότε ας μας δώσουν τα φώτα τους οι εμπειροτεροι που αλλάζουν τις ρομ σαν τα πουκάμισα, για την διαδικασία και τις διάφορες σε σχέση με την ρομ του ιταλου.

Link to comment
Share on other sites

Έγινε προσπάθεια εγκατάστασης της μαμάς rom κάνοντας 4 wipes και μετά εγκατάσταση αλλά τζιφος. Πολύ φοβάμαι ότι θέλει την stock recovery για να περαστεί. Εάν ξέρει κανείς κάτι άλλο ας δώσει τα φώτα του.
Link to comment
Share on other sites

δεν μου εμφανιζει την τηλεόραση για ασύρματη αναμετάδοση βίντεο,στην 07s το ειχε ή εκτος αν κανω κατι λαθος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έγινε προσπάθεια εγκατάστασης της μαμάς rom κάνοντας 4 wipes και μετά εγκατάσταση αλλά τζιφος. Πολύ φοβάμαι ότι θέλει την stock recovery για να περαστεί. Εάν ξέρει κανείς κάτι άλλο ας δώσει τα φώτα του.

 

και εγω ετσι την ειχα περάσει με τα 4 wipes μετα install rom /2 wipes/install letv google new.zip και αν θες και το supersu για root.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασες μέσα από το twrp recovery του cuoco, γιατί εμένα που λέει ότι ή εγκατάσταση είναι επιτυχής αλλά όταν κάνω reboot μου λέει no os is install.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει την στοκ recovery αλλά περνάει και με του Ιταλού κανονικά. Την πέρασα κάνοντας factory reset. Όλα κανονικά και έχει μέσα κάτι εφαρμογές της εταιρίας όπως Letv lesports το market της Letv και κάτι άλλες που δεν τις θεωρηςα σημαντικές και τις έβγαλα. Επίσης rom gapps και supersu τα πέρασα με τη μια και κράτησε και τη recovery του Ιταλού. Ειναι πολύ smooth αλλά δεν πρόλαβα να τη δω αρκετά. Έχω να πω πάντως ότι αν είσαι συνδρομητής στη Letv έχεις πρόσβαση σε τρομερό υλικό (και ζωντανό θεαμα) αθλητικών ταινιών σειρών κλπ στο κινητό ή σε οποιαδήποτε συσκευή θέλεις. Η μουσική λειτουργεί κλασσικά με εφαρμογή Vpn αλλά το flyvpn θέλει συνδρομή.

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασες μέσα από το twrp recovery του cuoco, γιατί εμένα που λέει ότι ή εγκατάσταση είναι επιτυχής αλλά όταν κάνω reboot μου λέει no os is install.

 

Ας γράφει no os is install. Κάνε κανονικά reboot system.

Link to comment
Share on other sites

δεν μου εμφανιζει την τηλεόραση για ασύρματη αναμετάδοση βίντεο,στην 07s το ειχε ή εκτος αν κανω κατι λαθος.

 

Εννοείς την εφαρμογή για το χειρισμό συσκευων μεσω υπερύρθων?

Link to comment
Share on other sites

Πω πω ρε παίδες μπερδεύτηκα πολύ με τα τελευταία post σχετικά με τη μαμίσια rom ότι είναι καλύτερα. Εγώ που το παρήγκειλα από vickmall τους είπα να μου βάλουν του cuoco και δεν έχω ιδέα να περάσω άλλη rom. Είναι κανένας που να έχει χρησιμοποιήσει και τις δύο και να μπορεί να μας γράψει μια μίνι συγκρισούλα
Link to comment
Share on other sites

Πω πω ρε παίδες μπερδεύτηκα πολύ με τα τελευταία post σχετικά με τη μαμίσια rom ότι είναι καλύτερα. Εγώ που το παρήγκειλα από vickmall τους είπα να μου βάλουν του cuoco και δεν έχω ιδέα να περάσω άλλη rom. Είναι κανένας που να έχει χρησιμοποιήσει και τις δύο και να μπορεί να μας γράψει μια μίνι συγκρισούλα

 

Συνάδελφε!:D

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς την εφαρμογή για το χειρισμό συσκευων μεσω υπερύρθων?

 

οχι αλλα για την αναπαραγωγή βίντεο ασύρματα στην τηλεόραση

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορετικο ειναι αυτο; Τηλεχειρισμός δεν ειναι και τα δυο μεσω ΙR. (ακομα δεν εχω παραλάβει)
Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορετικο ειναι αυτο; Τηλεχειρισμός δεν ειναι και τα δυο μεσω ΙR. (ακομα δεν εχω παραλάβει)

 

αυτο που λεω δεν ειναι για το τηλεκοντρόλ, δηλ.εχω ταινίες στο κινητο και τις βλέπω στην τηλεόραση μέσο του wifi .στο lg g3 το εχω αυτό και δεν θυμάμαι με ποιά ρομ το ειχα και σε αυτή την συσκευή.και ενα αλλο ερώτημα οταν περναω την official rom απο twrp περναω και το letv google new και το supersu αλλά μετα απο reboot χάνει την πρόσβαση π.χ. ο root explorer και πρέπει ξανα reflash το supersu

Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχει παρατηρήσει κανείς lagarisma στο wifi μέχρι που να μην ακούει τίποτα στην 8s του Ιταλού?

ακόμα να ξεκαθαρίσω το θέμα του ραδιοφώνου....δεν υπάρχει και δεν πρόκειται να υπάρξει για την συγκεκριμένη έκδοση του τηλεφώνου? ( χ800 4gb ram, 64 rom) και τέλος μετά από 5-6 πλήρεις φορτίσεις η μπαταρία αδειάζει σαν τρύπιος κουβάς με σχετικά γεμάτη χρήση, σερφάρισμα , ψάξιμο και σετάρισμα του τηλεφώνου στα μέτρα μου. έχει δει κανείς βελτίωση στην λειτουργία της?

 

Ευχαριστώ συγκάτοχοι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, κάτοχος κι εγώ από εχθες !

Ενθουσιασμένος οφείλω να πω!

Launcher τι χρησιμοποιείται? Keyboard?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...